mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 11:47 
Cytuj  
@Niah Nie muszę szukać na Bałkanach. Schroder po zakończeniu kadencji jako kanclerz Niemiec i podpisaniu dla Rosjan korzystnego politycznie kontraktu pracuje dla Gazpromu. Jeżeli jest dywersyfikacja to nie widzę problemu. Jak będę miał do wyboru polski drogi węgiel albo tani z innego kraju to decyzję podejmę w oparciu o czynnik ekonomiczny.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 11:52 
Cytuj  
Niech Ci bedzie, ale nawet bardzo mlodzi ludzie zyja np. facet w anglii, baba siedzi w domu w polsce. W starszych pokoleniach to czesto po prostu norma.


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 12:04 
Cytuj  
@High

Czy ja wiem czy taka norma, powiedziałbym, że więcej ludzi z poprzednich pokoleń któych znałem (rodzina, sąsiedzi, rodzice przyjaciół i znajomych, itd) miało model 'oboje pracują' niż 'baba siedzi w domu i niańczy dzieci'. Łącznie z górniczymi rodzinami, choć zgodzę się, że tam 'tradycyjny model' występował częściej.

Już nie mówiąc o dzisiejszym pokoleniu gdzie takie coś jest wyjściem poza normę. Zresztą większości by nie było na taki model rodziny stać albo stać tylko pod warunkiem wegetacji, a nie życia. Owszem zdarza się, ale jednak rzadko. Osobiście nie znam ani jednej takiej pary z 'obecych generacji'.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 12:08 
Cytuj  
No ja jestem zdziwiony, bo ze swojego otoczenia moglbym wymienic kilka. Dalej to wyjatki, ale bylby to jakis nie taki maly procent. Pewnie wynika to z tego, ze w mojej malej miejscowosci, z ktorej pochodze, bylo to zupelnie powszechne i jakos z automatu przenioslo sie na poniektorych.


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 17:07 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Pomyśl candidoser - przywileje emerytalne kosztują i to sporo - kilka miliardów zł. (...)
Konsekwencją utrzymania przywilejów jest zabranie czegoś innym. Dlaczego ja mam zapierdalać do 67 roku życia po czym dostać 1200 "rękę" a górnik po 5o roku życia idzie na emeryturę, dostaje 3k emeryturki i oczywiście dorabia sobie na kopalni. Dlaczego ja mam płacić wyższe podatki / składki żeby górnik miał więcej/ szybciej i lepiej?

Wiem że praca górnika jest ciężka, byłem kilka razy przy różnych okazjach na dole i wiej jak bardzo ta robota jest przejebana (...)

Akurat górnik zapracowuje na swoją emeryturę, jak zresztą każdy przedstawiciel zawodu który coś wytwarza. Patrząc w tych kategoriach jego praca jest znacznie więcej warta niż urzędnika. Poza tym ilu tych górników jest w polsce? Nie przeszkadza ci że policjanci czy agenci tomki pracują po 15 lat? Ilu z nich naprawdę naraża głowę? Sędzia czy prokurator nie idzie na emeryturę a przechodzi "w stan spoczynku" za taką samą kasę jak gdyby pracował? Niby czemu? Osobiście wole by moje pieniądze szły na ludzi którzy pracują a nie przerośniętą administrację. Ale ofk najprościej napuszczać ludzi na poszczególne grupy zawodowe typu górnicy czy nauczyciele. Szkoda, że nikt nie zastanawia się czy w polska faktycznie potrzebne jest tyle urzędów gmin, powiatów, sejmików (wtf?), województw, radnych, administracji centralnej i chgw czego jeszcze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 18:37 
Cytuj  
Mozna by zrobić kickstartera w kierunku ustaw sejmowych , ludzie rzucą pieniędzmi w tą ustawę co chcą ;)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 19:31 
Cytuj  
Juz wole by dostawali wiecej w pensji, niz jakies tam ulgi ;P

Odnosnie sedziow imo to sprawa jest dosc dyskusyjna, w porownaniu do calej reszty kasa na emeryturze to gruba przesada i powinno sie cos z tym robic (co dokladnie to mam mieszane uczucia), ale trzeba pamietac, ze to nie jest jakas tam zwykla praca.

Havok- oczywiscie, ze potrzebujemy tylu urzedasow, jesli tam nie postepuje informatyzacja, to ktos te papiery musi przewalac ;) Oczywiscie, ze ich nie potrzeba tylu. Nie, nikt sie nie zastanawia, tylko "tam" nikt nie chce o tym mowic, ani dobrac sie do "swoich".


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 20:13 
Cytuj  
ponoć urzędasów ma być jeszcze więcej.
Dzisiaj natknąłem się na jakiś artykuł, że US tym razem w desperacji czepił się "cashback-ów" - niby grosze (bo nie sądzę, by ktokolwiek uzbierał tego więcej niż kilkaset zł w ciągu całego roku - ale to tylko świadczy w jakiej desperacji jest US). Jest do tego odpowiedni PIT (numerek wyleciał mi z pamięci - korzystającym radzę pogooglować, oraz oczywiście kara jak nakłamiemy w zeznaniu i "zapomnimy" :evil: o przychodach z cashback-u).
Problem w tym, że panie w US zarobione po pachy - to każdy wie. Podejrzewam, że dodatkowe 20k dodatkowej siły roboczej za 4200zł (średnia pensja w budżetówce) miesięcznie by odzyskać "należny" podatek w łącznej kwocie pewnie ze ~20zł rocznie od jakiegoś ~1mln osób korzystających z cashbacków).
Bezrobocie spadnie o te 20k! Pogratulujemy Tuskowi - w końcu jakiś sukces!
Z kasy państwa pójdzie ponad 1008mln kaski na urzędników/kontrolerów
Łącznie odzyskany podatek - 20mln zł.

Co prawda budżet straci prawie mld - więc pewnie wkrótce znów przeczytam o kolejnym desperackim i idiotycznym sposobie na wyciągnięcie kasy z przeciętnego Kowalskiego... .

Kurwa już nawet śmiać mi się z tego cyrku nie chce.


Ostatnio edytowano 5 mar 2013, 20:18 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 20:17 
Cytuj  
wez sie juz nie osmieszaj z ta srednia pensja.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 20:19 
Cytuj  
faktycznie pomyliłem się, średnia pensja w budżetówce to 4386zł (dane z I kw. 2012r.)

Dzięki za zwrócenie uwagi candodiser.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 20:26 
Cytuj  
powiedzialem ci: nie osmieszaj sie z czyms takim jak srednia pensja. I to jeszcze w takim kontekscie (zatrudnia na dzien dobry ludzi za srednia pensje).


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 20:41 
Cytuj  
jeszcze linkzor do sprawdzenia:
http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus ... w_2012.pdf

Średnia nie oznacza pensji maksymalnej, bardzo dobrej, czy super extra wyjebanej - to średnia pensja w budżetówce. Pani Jadzia przekładająca papierki pewnie ma tylko 3000zł, za to pan Staszek przekładający papierki i odbierający telefony (jak mu się zachce i ma humor) już sporo więcej. Średnia statystyczna to te głupie 4386zł miesięcznie.

Do tego całość to sytuacja hipotetyczna - nikt tych ludzi nie zatrudnił, nikt im pensji nie ustalił. Nie rzucaj się, chcesz to sobie obniż tą średnią o "wskaźnik prawdziwego patrioty polaka" i ciesz się, że tak mało :P

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 20:50 
Cytuj  
idz ty lepiej grac w fpsy na padzie:P


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 21:14 
Cytuj  
akurat zgodze sie, ze srednia pensja wiele nie mowi.

1 gosc zarabia 1000 zl drugi 10 tys, srednio zarabiaja 5,5 tys ;p

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jeden-p ... 73935.html dobry tytul ;d


_________________
.

*

Posty: 66
Dołączył(a): 19.08.2012
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 21:30 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jeszcze linkzor do sprawdzenia:
http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus ... w_2012.pdf

Średnia nie oznacza pensji maksymalnej, bardzo dobrej, czy super extra wyjebanej - to średnia pensja w budżetówce. Pani Jadzia przekładająca papierki pewnie ma tylko 3000zł, za to pan Staszek przekładający papierki i odbierający telefony (jak mu się zachce i ma humor) już sporo więcej. Średnia statystyczna to te głupie 4386zł miesięcznie.


tyle, że pewnie 90% urzędników tej średniej na oczy nie widziało. Sam pracuję w administracji publicznej przy wdrażaniu funduszy unijnych, gdzie średnia pensja wynosi niby 4,7 tys. zł. U mnie w urzędzie ci lepiej zarabiający szeregowi pracownicy dostają koło 3000 zł brutto. Do tego dochodzi jeszcze dodatek (który raz jest a raz go nie ma), "trzynastka", czasem nagrody (dla wybranych), ale i tak wyjdzie poniżej 4 tys. brutto. Natomiast świeżo zatrudniona osoba dostaje na starcie gołe 2200 brutto.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 21:39 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Pani Jadzia przekładająca papierki pewnie ma tylko 3000zł, za to pan Staszek przekładający papierki i odbierający telefony (jak mu się zachce i ma humor) już sporo więcej.

Nie chujowo tak gadać o czymś o czym nie ma się zielonego pojęcia?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 22:00 
Cytuj  
No ale on tylko to potrafi. Ciekawe czy już rozróżnia przychód od dochodu. Trochę stare co prawda:
http://praca.wp.pl/title,Tak-placa-w-bu ... aid=1102d7

Urzędników jest za dużo, ale w większości przypadków są opłacani kiepsko.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 22:44 
Cytuj  
Prosty przykład, moja żona. W MSWiA jako starsza księgowa od 5 lat zarabia ~2500. Brutto. Plus trzynastka.

X.

PS. Zatrudniona z ogłoszenia, nie po znajomości.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 22:47 
Cytuj  
w wiekszosci to ogolnie ludzie są kiepsko wynagradzani ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 23:08 
Cytuj  
Ale mark ma rację. Co z tego, że szeregowiec zarabia 2k, a nie 4k, skoro ŚREDNIA jest 4k. Dla budżetu więc obciążenie to 4k, a nie 2k. Jak zatrudnią n nowych za 2k to i tak do tego dojdzie m nowych za 20k.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.