mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1917, 1918, 1919, 1920, 1921, 1922, 1923 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 15:46 
Cytuj  
ClouD napisał(a):
No dyskusja swoja droga jest zajebista, jak zwykle nasze gwiazdy i bogacze dostarczaja rozrywki na wysokim poziomie.
Po prostu chce wiedziec co jest w tym smiesznego, ze ktos chce byc na emeryturze przed 40.

smieszna jest ta naiwnosc
bo mlodzi najpierw mysla ze dorobia sie pierwszego mln przed 30
potem ze na emeryturke przed 40 no max 45

a potem przychodzi rzeczywistosc


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 15:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Torbiś - jadę jutro BMW X1 z 2013r oglądać. Depozyt nawet już wpłaciłem :P


Bimmer club. ;) Tylko przygotuj się na eksploatację, ja się dzisiaj żaliłem, że wydałem 1.7k na akumulator. No i X1 wydawał mi się trochę mały, ale jak mieściłeś się w tej Hondzie to spoko.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 15:55 
Cytuj  
No tak, jesli ktos po prostu sobie mowi, ze bedzie na emeryturze przed 40tka, a mimo to w wieku 30 lat pracuje w korpo za 5k brutto to jasne, mozna to uznac za naiwnosc. Ale jak sam zauwazyles, zwlaszcza wsrod mlodych takie podejscie jest popularne, wiec jeszcze efektow nie widac.
Ja tam osobiscie tez mam nadzieje dorobic sie przed ta symboliczna 40-45 tak, aby potem juz NIE MUSIEC pracowac (co nie znaczy nie pracowac). Czy sie uda - ciezko powiedziec, duzo czynnikow losowych, ktorych nie jest sie w stanie przewidziec, ale jak na razie wydaje mi sie, ze wszystko jest na dobrej drodze. Moze sie okazac, ze jestem naiwniakiem i sie nie uda - ciagle i tak lepiej mierzyc wysoko, niz myslec, ze przez nastepne 40 lat bedzie sie pracowac, zeby zajac sie zyciem na pelnym etacie w wieku, ktory juz na zbyt wiele nie pozwala.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:01 
Cytuj  
ClouD napisał(a):
zajac sie zyciem na pelnym etacie w wieku, ktory juz na zbyt wiele nie pozwala.


Poradnik młodego milionera, czapter siedem. Hasełko jak rekrutacji MLM.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:07 
Cytuj  
Byc moze, nigdy nie bylem/nie czytalem. Znam za to osoby z bliskiego otoczenia, ktorym sie to udalo, wiec nie widze powodu, zeby nie udalo sie mnie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:12 
Cytuj  
Robienie pieniędzy to głownie charakter i troche szczęścia, wiec zasadniczo może każdy. Zabawne jest czekanie na te miliony, żeby zacząć żyć. Bo jest szkoła, która mówi ze najlepiej to robić jak sie jest młodym, a nawet taka która twierdzi, ze nie trzeba do tego specjalnych pieniędzy.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:12 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
za 100k to mozna sobie samochod kupic a nie w inwestowanie bawic, no chyba ze ktos liczy ze na gieldzie bedzie zarabial po 100% rocznie


szkoda słów.
Ale generalnie takie jest przesłanie: Malutcy mają zapierdalać na etatach i konsumować w całości (a najlepiej więcej niż zarabiają - na kredyt) do końca życia. A inwestowanie to sztuka przekazywana genetycznie w rodzinach Rotchildów nie do ogarnięcia dla reszty etc. :lol:

tor - na quora jest kilka popularnych swego czasu topiców jak zostać milionerem od zera w ~10 lat. Dotyczy USA - ale sposoby łatwo przenieść na dowolny rynek. Z tym, że te 10 lat to spore wyrzeczenia jednak :/ Sposoby banalne i oczywiste, praktycznie bez ryzyka (chyba, ze brać pod uwagę wojny i tornada)


Ostatnio edytowano 12 sie 2016, 16:16 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:15 
Cytuj  
Tor - ale to tczewiak czeka na miliony zeby zaczac zyc i uwaza, ze zycie bez nich to nie zycie. Ja nie narzekam i w zadnym wypadku nie oszczedzam na niczym, bo musze zbierac miliony. Od czasu wyjazdu do UK i tak znacznie poprawil mi sie standard zycia jesli chodzi o podroze chociazby, a i kasy zostaje wiecej. Ciagle mam nadzieje, ze to dopiero poczatek i jeszcze w tym roku przerobie sie na kontraktora, gdzie stawki sa kilkukrotnie wyzsze od tego, co zarabiam obecnie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:19 
Cytuj  
jaka masz srednia stope zwrotu z inwestycji na gieldzie, niech bedzie 10% rocznie na czysto
to policz mi za ile lat inwestujac 100k na poczatek zostaniesz milionerem

@down, chcialem ulatwic ;)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 sie 2016, 16:28 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:23 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
jaka masz srednia stope zwrotu z inwestycji na gieldzie, niech bedzie 10% rocznie na czysto
to policz mi za ile lat inwestujac 100k na poczatek zostaniesz milionerem


10% z giełdy poza hossa to raczej mrzonki albo szczęście.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:28 
Cytuj  
@Cloud: pierdolisz misiu. Ja właśnie jako tako żyję. Tylko nie stać mnie na jakieś większe oszczędzanie. Na pewno nie stać mnie na ryzykowne inwestycje. W emeryturę z kurzus nie wierzę. Pracować będę do śmierci, ale akurat w moim zawodzie mogę nie mam zamiaru przestać, bo mnie to naprawdę kręci. Co do kontraktora - polecam. W PL jest teraz podobnie - kontraktor zarabia stawkę etatowca z cywilizowanego świata. Problem lokalny to kurewski pis, który na nas napierdala ostro. Media napierdalają już od czasów PO. Mamy płacić więcej państwu i chuj. Od tego dyskusja się zaczęła.
Ja naprawdę twierdzę, że jestem biedny. Mało mnie interesują, że większość jest jeszcze biedniejsza. Nie chcę wyjeżdżać, ale dla kolegów z branży zarabiam jakieś ochłapy. Zresztą sam wiesz jakie są stawki na kontraktach w UK.
Tutaj na forum schemat jest prosty, bo jak ktoś zauważył siedzą tu sami biedacy (klasa średnia kupuje ferrari i zapierdala, a nie gra w gry). Piszę, że wszyscy jesteśmy klasa niższa, że jesteśmy biedni po czym zaczyna się rant jak to ja się kasą chwalę, której wcale dużo nie mam.
Póki co to Koleś skumał o co mi kaman.
Według rządu jesteśmy chuje co dużo zarabiają, a w praktyce nie stać nas na ośmiorniczki u sowy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:30 
Cytuj  
meterrr - ok przekonałeś mnie. Jebać te 10k rocznie bo tu trzeba kilka razy kliknąć a i jeszcze coś poczytać na monitorze.
Pracuj dalej za 2-3k netto miesięcznie (średnia) a te 100k wpłać na konto 0% albo kup sobie auto z salonu najlepiej za 200k, płacąc 50k odsetek od kredytu by sąsiada szlag trafił z zazdrości.

Ale dziwnym trafem mam w excelu obliczenia przy RRSO 15%, przy założeniu, że doinwestujesz rocznie zaledwie 25k dojscie do 1mln zajmie Ci 12 lat. Dojście do 2mln identycznym sposobem - kolejne 3 lata.
Uważam, że bańka w 3 lata to już niezły wynik. A potem jest jeszcze lepiej.... ;)


Ostatnio edytowano 12 sie 2016, 16:36 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:35 
Cytuj  
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rzad-pis- ... 67866.html
pisowcy chwalą się nagrodą z unii za wkład w zadłużanie Polski. targowica


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:36 
Cytuj  
to byl przyklad misiu, ze 100k to nie jest kwota ktora inwestujac mozna uzyskac dochod pasywny w realnym czasie

nie mowie zeby majac 100k kupowac auto, ale zwykla lokata ew obligacje skarbowe/komunalne, etf na wig20 to raczej wszystko co bym polecil przecietnej osobie

utrzymaj 15% rocznie przez 12 lat to wtedy pogadamy


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:37 
Cytuj  
Niah - po prostu dupa cię boli, że PO za wkład w zadłuzenie polski "ośmiorczniczkami" nie dostało żadnej nagrody. Przyznaj się! :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:38 
Cytuj  
Nagroda ELFUCK dla wszystkich nie biorących 500+ :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:41 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
to byl przyklad misiu, ze 100k to nie jest kwota ktora inwestujac mozna uzyskac dochod pasywny w realnym czasie

nie mowie zeby majac 100k kupowac auto, ale zwykla lokata ew obligacje skarbowe/komunalne, etf na wig20 to raczej wszystko co bym polecil przecietnej osobie

utrzymaj 15% rocznie przez 12 lat to wtedy pogadamy


Moim zdaniem 10k dla domowego budżetu to kwota już dosyć znacząca, szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę wysiłek jaki trzeba włożyć w jej wygenerowanie. Przypomnę, ze przeciętny polak na 10k musi zapierdalać od 8 do 17 przez 3 miesiące tj. jakieś 500h. Tu wystarczy łącznie z ~5h. Zapłacił Ci ktoś kiedyś 10k za 5h pracy?

Co do 15% to stopy procentowe są aktualnie rekordowo niskie, generalnie rrso 15% mnie mało satysfakcjonuje i jak tylko stopy pójdą w górę przerobię je z łatwością na coś z dwójką z przodu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:43 
Cytuj  
Bardziej do śmiesznych chyb ale taka historyjka.
Dawniej demo fony flagowce znanych marek trafiały do dystrybutorów do zabawy, do przedstawicieli żeby czuli się docenieni że potrzymają tydzień fona itp, po tym wszystkim trafiał w nagrodę do np najlepszego w regionie handlowca u danego operatora, teraz taki fon wraca i ustawia się do niego kolejka youtubersów, którzy żebrają o takie rzeczy żeby zrobić test, unboxing itp masakra :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:44 
Cytuj  
widze ze buffetowi rosnie mocny konkurent


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 16:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Niah - po prostu dupa cię boli, że PO za wkład w zadłuzenie polski "ośmiorczniczkami" nie dostało żadnej nagrody. Przyznaj się! :lol:


debil


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1917, 1918, 1919, 1920, 1921, 1922, 1923 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.