mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 15:12 
Cytuj  
Poczytalem to dluzej i rzeczywiscie CDA poleglo. Skonczyly im sie argumenty i zaczeli walic tymi swoimi glupimi tekstami... No.. ZENADA


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 11:27 
Cytuj  
Wydawnictwo Bauer Sp. z o.o., Sp. K. napisał(a):
Witam,

Zazwyczaj nie surfujemy po forach internetowych przyglądając się informacjom o magazynie, przez przypadek jednak dotarł do naszej redakcji post Pana na forum MMORPG.pl. Zazwyczaj nie komentujemy takich postów, ale ten był wyjątkowo krzywdzący, więc w chwili wolnego czasu pozwoliłem sobie odpowiedzieć na niego.

Pisze pan...
Okładka i tu pewna informacja, co rzuca się w oczy „Bard’s Tale …. Tak zabawnej gry RPG jeszcze nie było!” EKHMMM, jeśli doszli oni do takich wniosków na podstawie piosenki w wykonaniu Leszka Solarskiego Pt. „Browar Song” mam powody sądzić, że osoba pisząca ten tekst ma wyjątkowo specyficzny humor i jest w wieku 37 a 55 lat i lubi Hip Hop Normalnie rzygać się chce.

Odpowiadam:
Do wniosku tego doszliśmy grając w grę, która rzeczywiście jest najzabawniejszym RPG-iem w całej historii gatunku, świadomie kpiącym z wszystkich schematów i banałów, powtarzanych w dziesiątkach RPG-ów. Recenzowaliśmy angielską wersję gry (o czym jest mowa w recenzji), a wspomniania piosenka została zamieszczona jako ilustracja tego, czego możemy spodziewać się po jej polskiej wersji. Swoją drogą w oryginale ma ona podobny wydźwięk i tekst, choć w oczywiście, jak wszystkie pododbne tematycznie teksty, w języku angielskim brzmi ciut wdzięczniej.

Pisze pan...
Ale to, co mnie najbardziej dobiło to recenzja „GTA San Andreas” Nawet dziecko z wodogłowiem powie wam, że ich pseudo wersja PC to w rzeczywistości wersja na PS2 pokazuje to, jaki szacunek recenzent ma do gracza kłamiąc mu w żywe oczy, że jakoby ich test jest PC wersja gry, czemu tak uważam wystarczy spojrzeć na ich screeny.

Odpowiadam:
Graliśmy w dostępną w Polsce "kolekcjonerską" edycję GTA San Andreas, z niej też robione były screeny programem HyperSnap-DX5. Skąd wysnuwa Pan wniosek, że sa to screeny z wersji PS2? Proszę zwrócić uwagę na elementy interfejsu widziane na kilku screenach - np. "To take a photo with a camera press LMB" lub "SPACE Buy RETURN quit" - to przecież wersja PC!

Pisze pan...
Następna sprawa Recenzje!!! Styl i jakość recenzji jest na poziomie studenciny, co właśnie skończył szkołę. Są one płytkie i wydaje się, że są pisane według jakiegoś schematu.

Odpowiadam:
Czy za tym zarzutem stoją jakiekolwiek konkrety?

Pisze pan...
Teraz przejdźmy do działu „listy” Panowie najwyraźniej bardzo polubili listu gdzie autor „liże im tyłek i merda ogonem” nudne i żenujące nie wspominając, że na dział listy jest mniej niż pół strony.
Odpowiadam:
Zacytuję jeden z opublikowanych listów, dosłownie: "Widze, że w Clicku jest coraz gorzej. Nowa szata graficzna i badziewne listy". Czy to jest lizanie tyłka i merdanie ogonem? Poza tym, przy magazynie, który ma 66 stron poświęcanie więcej miejsca na nudne i żenujące listy nie jest chyba wskazane?

Pisze pan...
I gwóźdź programu mega zabawny komiks…..
Rzecz dzieje się w kafejce internetowej gdzie 2 dziewczyny poruszyły temat pewnej osoby.
-„Wiesz Vincent przez cały dzień prawie się nie poruszył! Zastanawiam się, jak on to robi?
-Vincent myśli „RATUNKU! Dostałem Skurczu Ciała!”
HAHAHAHAHA Boże i kto ma się z tego śmiać swoją drogą, co to jest „skurcz ciała”?????
Odpowiadam:
Trudno nazywać ten komiks gwoździem programu. Nie ma informacji o nim na okładce, nie chwalimy się nim w spisie treści, zajmuje 1/4 ostatniej strony. A może komuś się spodobał?

Pisze pan...
Acha wspomniałem ze z 66 stron czasopisma 15 to reklamy?

Odpowiadam:
Proszę sprawdzić proporcje reklam i stron w innych pismach z niemal dowolnej dziedziny.

Pisze pan...
PS. Czekam na wasze opinie.
PS2. Takowy numer zakupiłem względu na grę „Shade”, ale po tym, co zobaczyłem już chyba więcej nie kupie tego czasopisma nawet gdyby dawali niewiadomo, jaką grę.

Odpowiadam:
Przykro nam z tego powodu. Jeśli jednak decyzja ta została podjęta na bazie - patrz wyżej - nie całkiem konkretnych, nie całkiem prawdziwych i nie całkiem racjonalnych przesłanek, może da się ją jeszcze zmienić ;-)


Zostałem zauważony oby tak dalej to może zainteresuję się polityka :D

Swoją drogą kto nakablował ? :P


Ostatnio edytowano 25 lip 2005, 11:33 przez Escaflone, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 341
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 11:27 
Cytuj  
Hihihi, a może nie pomyśleliście, żę CDA to gazeta bardzo komercyjna, SWG nie był zbyt znanym tytułem (mówię o wszystkich graczach a nie o MMO). Ale jak wyszedł WoW to zmienili ton "10/10 i wogóle zajebioza" :P. Dlatego nie kupuję CDA od tych kilku lat.


_________________
To tylko taki mały żarcik...

Bartz- Loiok Shilen knight 46 poziom

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 11:38 
Cytuj  
Lolok napisał(a):
Hihihi, a może nie pomyśleliście, żę CDA to gazeta bardzo komercyjna, SWG nie był zbyt znanym tytułem (mówię o wszystkich graczach a nie o MMO). Ale jak wyszedł WoW to zmienili ton "10/10 i wogóle zajebioza" :P. Dlatego nie kupuję CDA od tych kilku lat.


W sumie to masz troche racji ale niewiele i w dodatku nie rozumiesz znaczenie slowa "komercja". :)


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 14:06 
Cytuj  
Swoja droga coval pisze/pisal recki gier na game boye w clicku :)
A co do odpowiedzi kogos z clicka, coz przynajmniej lepiej skonstruowana niz te cda ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 15:24 
Cytuj  
A fakt byl tam jakis Coval, ale nie wiedzialem ze to ten :) .


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 16:35 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Zostałem zauważony oby tak dalej to może zainteresuję się polityka :D

Swoją drogą kto nakablował ? :P


Jarzombek :)


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 17:20 
Cytuj  
Niestety polskie pisma o grach komputerowych umarły wraz z Secret Service i Gamblerem (co by nie mówić to były ostatnie pisma trzymające poziom wypowiedzi). W międzyczasie pojawił się jeszcze GameStar który miał kilka ambitniejszych tekstów ale niestety komercja i dzieciaki krzyczące o "więcej CD" zjadły pismo (pojawiło się niby ponownie ale to już niestety nie to samo).

Niebardzo lubię krytykę bez argumentacji, ale nie bardzo mam teraz czas na ślęczenie i szukanie cytatów...
Click to niestety "gazeta" - wyrastał wraz Komputer Światem i niestety trzymał (nie wiem jak teraz) baaardzo niski poziom.
Co CD Action to aż żal pisać cokolwiek. Najlepszy przykład jak komercja potrafi zjeść ambitniejszą konkurencję. Nie owijajmy w bawełnę ale sukcesem CDA są tylko i wyłącznie ich covery z grami. Niby dobrze że za grosze można mieć legalny soft i czesto dość wysokiej próby, choć nieco leciwy - jednakże nie zwalnia to redekacji z obowiązku rzetelności przekazywanych informacji - a to niestety słaby punkt pisma. Błędy merytoryczne sprawiają, że człowiek czasem wyje o pomstę do nieba. Bardzo często wychodzą na jaw własne preferencje co do opisywywanych tytułów, równie często z opisó absolutnie nic nie wynika (nawet to do jakiego gatunku można tytuł zaliczyć!). Poza tym całkowita odtwórczość (wstawek 'eRPeGowych' pewnego Pana nie liczę bo nie dość, że niskich lotów to praktycznie nic o grze nie przekazują) - recenzje pisane schematycznie, cześto nie na temat jeszcze cześciej człowiek ma wrażenie że ocena jest taka a nie inna bo wypadało taką postawić... W 3 słowach ŻAL DUPĘ ŚCISKA...

PS. Chyba faktycznie obecnie tylko PSX Extreme trzyma poziom (nie wiem jak z NEO Plus bo dawno nie czytałem ich, choć też byli na poziomie swojego czasu) - no ale to już typowo konsolowe pisemka.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 17:39 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Niestety polskie pisma o grach komputerowych umarły wraz z Secret Service i Gamblerem (co by nie mówić to były ostatnie pisma trzymające poziom wypowiedzi). W międzyczasie pojawił się jeszcze GameStar który miał kilka ambitniejszych tekstów ale niestety komercja i dzieciaki krzyczące o "więcej CD" zjadły pismo (pojawiło się niby ponownie ale to już niestety nie to samo).


Oj, straszne pieprzenie. Kazde pismo jest komercyjne, bo jest nastawione na zysk. Jak go nie osiaga to znika z rynku. Nic tutaj nie umarlo, jedne pisma zniknely, inne sie pojawily. Co z tego, ze mnie czy to Tobie sie nie podobaja. Kilkaset tysiecy nastolatkow pojdzie co miesiac do kioskow i je kupi, oni sa odbiorca i pod nich te wydawnictwa sa tworzone. Do SS i TS ludzie maja sentyment glownie z racji tego, ze byly jednymi z pierwszych. Czy poziom artykulow byl ogolnie wyzszy niz w CDA czy Gamestar, nie pamietam, ale watpie.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 17:49 
Cytuj  
Jasne że jest komercyjne - ale jak się zarabia pieprzeniem głupot i dorzucaniem do tego CD zamiast recenzjami gier (a o tym tu mówimy) to to jest właśnie komercha. To, że kupuje je masa ludzi jest najlepszym tego przykładem - bo poziom jest tak niski, że głowa boli.
A fakt że dzisiejsza młodzież to społeczność typowo konsumencka (uogulniając) jakoś mnie nie pociesza ani nie stanowi przedmiotu dyskusji...


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 17:53 
Cytuj  
Heh TS, SS, Gambler wszystko to upadło. A CDA juz 9 lat ma czy to o czyms nie swiadczy? Cos co podoba/ podobalo sie Tobie nie musi podobac sie wszystkim. A co do komerchy to co rozumiesz przez to ze jest komercyjne (jak napisal mój przedmowca kazda gazeta/magazyn/czasopismo jest nastawione na zysk) o reklamy, o to ze zajumuja xx% calego pisma? Pokaz mi chociaz jedna gazete w ktorej nie ma reklam :).


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 18:02 
Cytuj  
Dhoro napisał(a):
Pokaz mi chociaz jedna gazete w ktorej nie ma reklam :).


Gazetka jechowych? :D

A co powiecie na zagrywki typu „kobiece akty”, i patce mające na celu usunięcie cenzury z gier. Czy to wam się nie wydaję, że tego typu zagrywki są poniżej pasa? Byle żeby tylko napalony 14 latek kupił czasopismo.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 18:17 
Cytuj  
Dhoro napisał(a):
Heh TS, SS, Gambler wszystko to upadło. A CDA juz 9 lat ma czy to o czyms nie swiadczy? Cos co podoba/ podobalo sie Tobie nie musi podobac sie wszystkim. A co do komerchy to co rozumiesz przez to ze jest komercyjne (jak napisal mój przedmowca kazda gazeta/magazyn/czasopismo jest nastawione na zysk) o reklamy, o to ze zajumuja xx% calego pisma? Pokaz mi chociaz jedna gazete w ktorej nie ma reklam :).


Hmm to miałem na myśli... (z tego co mi się wydaje to forum służy do polemiki - a nie tylko wygłaszania włąsnych racji - także please czytajcie to co pisza inni).

Cytuj:
jak się zarabia pieprzeniem głupot i dorzucaniem do tego CD zamiast recenzjami gier


Cytuj:
Najlepszy przykład jak komercja potrafi zjeść ambitniejszą konkurencję. Nie owijajmy w bawełnę ale sukcesem CDA są tylko i wyłącznie ich covery z grami. Niby dobrze że za grosze można mieć legalny soft i czesto dość wysokiej próby, choć nieco leciwy - jednakże nie zwalnia to redekacji z obowiązku rzetelności przekazywanych informacji - a to niestety słaby punkt pisma. Błędy merytoryczne sprawiają, że człowiek czasem wyje o pomstę do nieba. Bardzo często wychodzą na jaw własne preferencje co do opisywywanych tytułów, równie często z opisó absolutnie nic nie wynika (nawet to do jakiego gatunku można tytuł zaliczyć!). Poza tym całkowita odtwórczość (wstawek 'eRPeGowych' pewnego Pana nie liczę bo nie dość, że niskich lotów to praktycznie nic o grze nie przekazują) - recenzje pisane schematycznie, cześto nie na temat jeszcze cześciej człowiek ma wrażenie że ocena jest taka a nie inna bo wypadało taką postawić... W 3 słowach ŻAL DUPĘ ŚCISKA...

Nie chodzi mi to o zadne moje preferencje tylko o poziom na jkim jet utrzymane owe pismo.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 18:24 
Cytuj  
Dhoro napisał(a):
Heh TS, SS, Gambler wszystko to upadło. A CDA juz 9 lat ma czy to o czyms nie swiadczy? .


Swiadczy o tym, ze Bauer jest jednym z bogatszych wydawnict :] Zreszta w polsce najlepiej sie sprzedaje wszystko co jest denne.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 18:33 
Cytuj  
To ze cos dlugo sie utrzymalo na rynku ABSOLUTNIE nie swiadczy o jego klasie. Ile swego czasu ludzie kupowali plyt np. Wisniewskiego a ile np. Mozarta. I co Wisniewski tworzy(l) arcydziela muzyki?? A CDA tez troche kupuje bo choc denne maja txt- to jednak co jak co ale giery maja niezle. Na to wlasnie poszli. Jednakze wedlug mnie powinni popracowac na txt, bo choc jak powiedzialem gry maja niezle, to zdalo by sie zeby pisali lepsze teksty. I mniej ignorancji podczas dyskusji.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 18:37 
Cytuj  
Calis napisał(a):
Zreszta w polsce najlepiej sie sprzedaje wszystko co jest denne.

Nie tylko w Polsce, badz co badz nasi nie sa pionierami tylko kopiuja wzorce zachodnie.

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 18:52 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Nie chodzi mi to o zadne moje preferencje tylko o poziom na jkim jet utrzymane owe pismo.

A mi chodzo o to, że jak ten poziom byłby żaden to nikt takiego pisma by nie kupywał i takie pisemko raczej szybko by upadło.

Calis napisał(a):
Swiadczy o tym, ze Bauer jest jednym z bogatszych
wydawnict :] Zreszta w polsce najlepiej sie sprzedaje wszystko co jest denne.

I co może ich stać na utrzymywanie pisma, które nie przynosi żadnego dochodu?

Escaflone napisał(a):
Gazetka jechowych? :D

Nie bądź taki pewien ;) To najbardziej komercyjne pismo na świecie :roll:


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

**

Posty: 341
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 19:07 
Cytuj  
Powiem coś na temat komercji (nabijam posty :]).

Pewien dziennikarz mi kiedyś powiedział, że choćby niewiadomo w jakiej branży, najlepsze numery gazety to te pierwsze. Powód? Wtedy gazeta kręci własnym budżetem i stara się pisać to do czego została stworzona, rzetelne recenzje. Potem niestety kasa się kończy, albo gazeta dostaje ofertę reklamową."Łatwa forsa? Czemu nie." i wtedy zaczynają się kłopoty, mając więcej kasy gazeta ma więcej możliwości, więc kasa się przydaje. ALE.... zaczyna się pewne bagienko, mianowicie dana firma płaci za reklamy, czasami są to słabe gry. Ale co ma zrobić wydawca? Postawić słabej grze słabą ocenę? Pewnie, pod warunkiem, że nie jest to gra reklamowana i że nie wpłynie to na jej sprzedaż negatywnie. Jak można sobie samemu zatykać dopływ kasy, gdy reklamy stanowią dużą część dochodu i bez nich się nie obejdzie? Dlatego komercja powszechna jest we wszystkich gazetach. Nieetyczne, ale czy nieludzkie?


_________________
To tylko taki mały żarcik...

Bartz- Loiok Shilen knight 46 poziom

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 22:47 
Cytuj  
Dhoro napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Nie chodzi mi to o zadne moje preferencje tylko o poziom na jakim jest utrzymane owe pismo.

A mi chodzo o to, że jak ten poziom byłby żaden to nikt takiego pisma by nie kupywał i takie pisemko raczej szybko by upadło.

hmmm... właśnie o tym napisałem szkoda że nie raczyłeś przeczytać...

PS. LoIok dobrze prawi. Swojego czasu głośno było o aferze związanej z płaceniem za pochlebne recenzje etc. Nie wnikając w szczegóły chodziło między innymi o CDA.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 23:14 
Cytuj  
No no niezly mail Escaflone dostal. Moze i nie przepadam za ta gazeta ale co jak co pan K. wdeptal cie w ziemie. Wytlumaczyl wszystkie niezgodnosci zachowujac poziom jaki powinien ze soba reprezentowac.
Teraz stawiajac twoj sposob krytyki i wypowiedzi obok tego maila, mozna wywnioskowac ze masz chlopie powazny problem z osobowoscia.
Nie da sie krytykowac kogos/czegos za niski poziom (w kazdej kategorii) jak osoba krytykujaca reprezentuja duzo nizszy.

PS. Hehe po tym zarcie z wycieraniem tylka czuje sie jak naczelny gazety "wprost" :D On to po redaktorach jedzie az za mocno.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.