mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 08:40 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Hmmm nie czas spać? Dobranocka już się skończyła.

Flames spada na psy? ; _ ;
Idioci z darmowych zawitali?


Pociesze cie, ja bym za ff nie zaplacil zlamanego grosza, wiec mozesz ja traktowac jako darmowke. ;)

@pedo
Chyba nie rozumiesz znaczenia slow, ktorych uzywasz, ehh.


_________________
@polygamia

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 09:18 
Cytuj  
Panpol napisał(a):
Po pierwsze te wszystkie indeksiki i straszenie nie zdania są pojebane.

Jeśli ktoś dobrowolnie zgłasza, że chce gdzieś przystąpić to naturalne jest, że podlega rygorowi. To brak rygoru jest pojebany.

Panpol napisał(a):
Nie mówię już że 90% ludzi idących na bierzmowanie to masa kretynów i pokemonów. Jak zobaczyłem moją grupę to hołota sama.

Ja bym się cieszył, że, jak to nazywasz innych, kretyni i hołota ruszyli się spod bloku, odstawili szlugi, browary i hip-hop.

Panpol napisał(a):
W Polsce 95% deklaruje się w chrześcijaństwo, a Skandynawii prawie nikt. Ale tam jest bezpiecznie, a w naszym zapchanym kraju za uja bym dziecka samego nigdzie nie puścił.

Teza, że im bardziej ateistyczny kraj, tym jest bezpieczniej jest błędna. Weźmy np. Związek Radziecki: kraj w 100% ateistyczny, przestępczość praktycznie żadna, a mimo to jakieś 30-50 mln jego obywateli zostało anihilowanych. Jak nie wiesz, o czym mówię to obejrzyj sobie „Katyń”. Co prawda film mówi tylko o jednym z wielu epizodów w historii sowieckiej dyktatury, ale dobrze obrazuje, jak „uszczęśliwić” potrafi ateizm.

Panpol napisał(a):
No cóż wystarczy zobaczyć na radio maryja też. Antysemici jak nic.

Jeśli sam do tego doszedłeś, to na pewno potrafisz podać przykłady. W przeciwnym razie będę zmuszony uznać, że bezmyślnie powielasz cudze opinie.

Daedrael napisał(a):
Smiesza mnie ludzie, ktorzy w kazda niedziele ida do kosciola, uwazaja sie za dobrych chrzescijan, lecz w ciagu tygodnia "grzesza jak pojebani". Wiara na tym nie polega.

A mnie śmieszą ludzie, którzy najbardziej skrajne przypadki uznają za reprezentację całej grupy. To nie jest nowoczesne podejście, a co najwyżej zaściankowe.

Sobtainer napisał(a):
Do kosciola nie chodze bo mi to totalnie nie potrzebne, wole pogadac z psem niz z ksiedzem ktory ma 4 samochody i nie wie co z kasa robic.

A ja wolę pogadać z księdzem, bo to są ludzie przynajmniej wykształceni i czegoś się można od nich nauczyć. Mam gdzieś opinie zacietrzewionych antyklerykałów, którzy o życiu nie wiedzą nawet 1/10 tego, co księża, a swoje dyplomy uzyskali na jakichś badziewnych uniwerkach i to na krzywy ryj.

V napisał(a):
Mam namysli ze bog jest dla ludzi po 60tce, ale to moje zdanie bo nie wierze w to ci ksiadz i katecheta wmawia na lekcji relgii, i nie mam zamiaru, jak lubisz dawac na tace kase, to czemu nie dasz bezdomnemu na zarcie czy tam jabola;], wole dac zulowi kase niz w kosciele na ofiare.

To się kompletnie nie opłaca. Żul przepije i na drugi dzień będzie tak samo.
Natomiast prowadzona przez kościół działalność charytatywna jest działaniem usystematyzowanym i konsekwentnym. Czy to szpital, czy hospicjum, czy sierociniec, służy ludziom i ich godności/zdrowiu/życiu.
P.S. Organizacje charytatywne prowadzone przez księży, zakonników, zakonnice niosą pomoc wszystkim potrzebującym, wojującym ateistom także.

Motopompa napisał(a):
Obecny sposob zycia wielu milionow ludzi sprawia, ze religie staja sie reliktami przeszlosci.Zyjemy w zmaterializowanym spoleczenstwie, w ktorym nie ma miejsca na uczucia i sentymenty, w ktorym wygodna przestrzen zyciowa nie wymaga od nas zastanawiania sie nad sensem bytu.

A czy czasem nie jest tak, że to właśnie bezrefleksyjność świadczy o zacofaniu?

Rufen napisał(a):
jakby jeszcze taki prezydent coś robił poza dramą to może by żałowali, ale to nie ten typ ludzi,aby żałobami, obrażaniem się itd. żyć

No jasne. Zawsze wszystkiemu winien musi być Kaczyński.
Z tego co widzę, to dramę robi rząd „cudotwórców” i wymyśla coraz to bardziej denne afery i wirtualne sukcesy. Na ten sposób nieudacznictwo, bierność i niekompetencje „drugiej Irlandii” zostaną przysłonięte.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 09:45 
Cytuj  
ale fajny topic :D


_________________
psn

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 10:09 
Cytuj  
Śmieszniejsi od moherów są pseudo-ateiści i antyklerykałowie.
Popatrzcie na taką Senyszyn, profesor k...


_________________
O.o

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 10:24 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
A ja wolę pogadać z księdzem, bo to są ludzie przynajmniej wykształceni i czegoś się można od nich nauczyć. Mam gdzieś opinie zacietrzewionych antyklerykałów, którzy o życiu nie wiedzą nawet 1/10 tego, co księża, a swoje dyplomy uzyskali na jakichś badziewnych uniwerkach i to na krzywy ryj.

A co powiesz o antyklerykalach, ktorzy wiedza o zyciu tyle co ksiadz, albo i wiecej, a swoje dyplomy uzyskali na renomowanych uczelniach dzieki ciezkiej pracy?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 10:37 
Cytuj  
Cytuj:
A czy czasem nie jest tak, że to właśnie bezrefleksyjność świadczy o zacofaniu?

To wlasnie napisalem.Kogo teraz stac na refleksje nad wlasnym sensem istnienia.Wiekszosc z nas wykonuje zawody, ktorych nie lubi, chodzi na kierunki studiow, ktore daja dobre perspektywy na przyszlosc, a najwiekszym egzystencjonalnym problemem jest brak kasy i zrozumienia u plci przeciwnej.
Pomyslcie czy macie czas nad zastanowieniem sie nad soba, czy w ogole chcielibysie to robic.Tym wlasnie jest kosciol i religia.Nie mowie, ze macie zaczac chodzic do kosciola, ale gdy widze czlowieka, ktory wierzy tylko w swoje ego to wydaje mi sie, ze jest tylko gnojkiem bez wzgledu na wiek.Jesli nie to go with the flow mali antychrysci.
/drama


Ostatnio edytowano 28 lut 2008, 10:41 przez Motopompa, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 10:37 
Cytuj  
Moher nazywa skonczenie teologii wyksztalceniem. hehe Pewnie sie dobrze ksztalca w zakresie homoseksualnych pratyk w seminariach, bo z jakakolwiek nauka nie ma to nic wspolnego. Topik robi sie coraz zabawniejszy, wiec kontynuujcie. :>

ad maiorem sathanas gloriam
edit: btw Glupszej rzeczy niz ta dawno nie czytalem:
Cytuj:
Teza, że im bardziej ateistyczny kraj, tym jest bezpieczniej jest błędna. Weźmy np. Związek Radziecki: kraj w 100% ateistyczny, przestępczość praktycznie żadna, a mimo to jakieś 30-50 mln jego obywateli zostało anihilowanych. Jak nie wiesz, o czym mówię to obejrzyj sobie „Katyń”. Co prawda film mówi tylko o jednym z wielu epizodów w historii sowieckiej dyktatury, ale dobrze obrazuje, jak „uszczęśliwić” potrafi ateizm.

Trzeba byc niezlym tumanem, zeby postawic znak rownosci miedzy dyktatura komunistyczna, a laickoscia(nie ateizmem) panstawa sowieckiego co byla zaledwie jedna z doktryn. Dyktatura Stalina usmiercila miliony osob nie w ramach propagowania ateizmu, ale poprzez ideologiczna walke klas, zniszczenie wartosci prywatnej, kolektywizacje wsi, polityczny terror majacy utrzymac wladze. Za to Kosciol wielokrotnie wciagu swojej historii dopuszczal sie zbrodni przeciwko ludzkosci poprzez inkwizycje, pogromy zydow etc. Do dzis jest hamulcowym postepu i rozwoju cywilizacji. 95% katolikow? Moze i tak. Spojrz na zaufanie ludzi do twoich idoli kochasiu kleru hehe:
http://wiadomosci.onet.pl/1682620,11,1,1,,item.html
Tak wiem, jestem zawzietym antyklerykalem, wojujacym ateista, masonen etc.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 28 lut 2008, 11:08 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 31
Dołączył(a): 2.05.2006
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 11:02 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Moher nazywa skonczenie teologii wyksztalceniem.

JEŚLI na teologii pojawiaja się jakiekolwiek zagadnienia filozoficzne, to na pewno zasługuje ona tak samo albo nawet bardziej bardziej na miano nauki niż np. europeistyka, resocjalizacja czy inne debilne kierunki. Poza tym interpretacja tekstu pisanego także wymaga w pewnym stopniu rozwijania swoich własnych umiejętności.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Za to Kosciol wielokrotnie wciagu swojej historii dopuszczal sie zbrodni przeciwko ludzkosci poprzez inkwizycje, pogromy zydow etc. Do dzis jest hamulcowym postepu i rozwoju cywilizacji.


Za to zbytnia laickość doprowadziła cywilizację zachodu do pizdowatości, tchórzostwa, hedonizmu i nihilizmu. I jeśli ten kurs będzie kontynuowany, za 100 lat Polska będzie nazywała się Kalifatem Lehistanu.

KK popełniał i popełnia wiele złych i głupich czynów. Katolicyzm jest niespójny i nielogiczny. Jednak laicyzacja doprowadziła do zapaści moralnej i demograficznej, co może się wyrokiem śmierci na nasze społeczeństwo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 11:42 
Cytuj  
enethril napisał(a):
JEŚLI na teologii pojawiaja się jakiekolwiek zagadnienia filozoficzne, to na pewno zasługuje ona tak samo albo nawet bardziej bardziej na miano nauki niż np. europeistyka, resocjalizacja czy inne debilne kierunki. Poza tym interpretacja tekstu pisanego także wymaga w pewnym stopniu rozwijania swoich własnych umiejętności.

Teologia to dyscyplina, ale nie dziedzina nauki. Dlaczego? Poniewaz nie stosuja zadnych naukowych metod. Hipotezy naukowe musza byc weryfikowalne, a eksperymenty, doswiadczenie, dowody powtarzalne niezaleznie od eksperymentatora, okolicznosci. Takich cech teologia nie ma i moim zdaniem blizej jej do astrologii niz do filozofii.

Cytuj:
Za to zbytnia laickość doprowadziła cywilizację zachodu do pizdowatości, tchórzostwa, hedonizmu i nihilizmu. I jeśli ten kurs będzie kontynuowany, za 100 lat Polska będzie nazywała się Kalifatem Lehistanu.

KK popełniał i popełnia wiele złych i głupich czynów. Katolicyzm jest niespójny i nielogiczny. Jednak laicyzacja doprowadziła do zapaści moralnej i demograficznej, co może się wyrokiem śmierci na nasze społeczeństwo.

To jakis zart? Ktore kraje przeprowadzaly odgorna laicyzacje? Zeswiecczenie spoleczenstwa zachodniego(nie polskiego) to samoistny proces zwiazany z postepem cywilizacyjnym, podnoszeniem sie poziomu wyksztalcenia i stopy zyciowej. Masz jednoczesnie calkowita swobode wyznania. Zachamowanie przyrostu demograficznego wynika z przeniesienia aktywnosci ludzi na samorealizacje i przechodzenie do modelu rownouprawnienia, gdzie kobieta nie jest juz inkubatorem. Kazda jednostak ma mozliwosc wyboru. Winy swiata zachodniego leza zupelnie gdzie indziej, ale to wykracza poza temat tej dyskusji.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 11:46 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
To jakis zart? Ktore kraje przeprowadzaly odgorna laicyzacje?


Francja?
Hiszpania? http://www.tvn24.pl/-1,1540048,wiadomosc.html


_________________
O.o

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 11:51 
Cytuj  
Dla mnie to jest zwykla neutralnosc swiatopogladowa panstwa, ktora wynika z oczekiwan spolecznych i wartosci, ktore stworzyly wpolczesna europe. O ogornej laicyzacji mozemy mowic moim zdaniem tylko gdy jest wprowadzana wbrew spolecznstwu.
edit: Gwoli jasnosci. Ja postrzegam laicyzacje spoleczenstw jako wypchniecie kosciola z zycia publicznego, a religie jako sprawe wylacznie prywatna, oczywiscie z prawem do zgromadzen. Na zachodzie kosciol jest po prostu jednym z uczestnikow zycia poublicznego(bez pozycji uprzywilejowanej jak w Polsce) dlatego moim zdaniem powinno sie mowic o neutralnosci swiatopogladowej.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 11:59 
Cytuj  
We Francji muzułmanie protestowali przeciw nakazowi zdejmowania przez dziewczynki chust w szkołach. Było o tym w telewizorni. Nie wiem jak to się skończyło, ale nakaz był odgórny i część społeczeństwa protestowała.


_________________
O.o

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 12:06 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
O ogornej laicyzacji mozemy mowic moim zdaniem tylko gdy jest wprowadzana wbrew spolecznstwu.


Turcja

Brodaty napisał(a):
http://www.tvn24.pl/-1,1540048,wiadomosc.html


Zapatero doprowadza swój kraj do ruiny, a ten jedzie żeby się od niego uczyć. Pff.

Jest problem z ateistami, gdyż nie ma Wall of the Faithless :(


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 12:10 
Cytuj  
Brodaty napisał(a):
We Francji muzułmanie protestowali przeciw nakazowi zdejmowania przez dziewczynki chust w szkołach. Było o tym w telewizorni. Nie wiem jak to się skończyło, ale nakaz był odgórny i część społeczeństwa protestowała.

Tu masz racje. :> Nawet przyznam, ze Francja przesadzila. Z tym, ze to zakaz wprowadzony dopiero w 2004 roku. Dla mnie kluczowym elementem jest rola Kosciolow, poniewaz to one, a nie pojedynczy wyznawcy moga miec wplyw na polityke panstwa.
MaqPS napisał(a):
Turcja


Turcja to kraj cywilizacji zachodu i do tego katolicki? Czytaj uwazniej czego dotyczy dyskusja.


_________________
Χ Ξ Σ


Posty: 31
Dołączył(a): 2.05.2006
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 12:33 
Cytuj  
Jedziemy
Tor-Bled-Nam napisał(a):
To jakis zart?

Nie. Prosta i logiczna teza.
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ktore kraje przeprowadzaly odgorna laicyzacje?

W niedawnych czasach Hiszpania, dosyć dawno temu Francja, częściowo także inne kraje socjalistyczne. przymusowa ateizacja (nie stosuję słowa jako synonimu) następowała za to w krajach komunistycznych. Odgórna laicyzacja w dużej liczbie krajów opiera się głównie na "postępowych" mediach kontrolowanych przez WWS. Ukazują one w złym świetle organizacje katolickie i nie tylko (rozmawiamy o wierze wiec nie bede wglebial sie w to dalej). Ludzie są BARDZO podatni na manipulację mediów, więc jest to "odgórna" laicyzacja. I nie, nie jestem chrześcijaninem.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Zeswiecczenie spoleczenstwa zachodniego(nie polskiego) to samoistny proces zwiazany z postepem cywilizacyjnym, podnoszeniem sie poziomu wyksztalcenia i stopy zyciowej.


Oczywiście są to bzdury. "Postęp" jest regresem moralnym doprowadzającym do samozniszczenia. Podnosi się poziom wykształcenia, ale nie poziom inteligencji. Czyli nadal mamy debili, którym wydaje się, że są mądrzy.
Tor-Bled-Nam napisał(a):

Masz jednoczesnie calkowita swobode wyznania.

Pod warunkiem ze nie jesteś białym, chrześcijaninem, heteroseksualistą lub pełnosprawnym fizycznie i umysłowo. Inaczej zostaniesz uznany za odmieńca i nietolerancyjną, szowinistyczną świnię.
Tor-Bled-Nam napisał(a):

Zachamowanie przyrostu demograficznego wynika z przeniesienia aktywnosci ludzi na samorealizacje i przechodzenie do modelu rownouprawnienia, gdzie kobieta nie jest juz inkubatorem.

A przeniesienie aktywności ludzi na "samorealizację" wynika z postępującego hedonizmu, materializmu oraz egoizmu, co spowodowane jest właśnie propagowaniem laicyzacji wśród GŁUPSZYCH warstw społeczeństwa. Nie oszukujmy się, laickość nie jest dla każdego i lepiej dla państwa jest jeśli ciemne są katolickie.
Równouprawnienie to mit oraz bzdura. Gdyby natura chciała nas uczynić jednakowymi, to by to zrobiła. Dlatego też płci różnią się pod względem sposobu myślenia czy wyglądu.
Rola inkubatora? Sorry, ale kobieta musi rodzić dzieci, tak samo jak facet musi być ojcem i musi chronić kobietę oraz potomstwo. Niezależnie jakich haseł byś nie wypisywał od tego zależy przetrwanie gatunku. I to, a nie "wolność" jednostki jest wartością nadrzędną
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Kazda jednostak ma mozliwosc wyboru

Nie każdy ją ma i nie każdy na nią zasługuje.Człowiek, który nie potrafi wywalczyć sobie samemu prawa do bycia innym nie powinien go mieć. Zbytnia wolność każdej jednostki pod względem obyczajowym doprowadza do samozniszczenia społeczeństwa. Zresztą, jeśli każdy ma wolność wyboru to czemu ingerujesz w wybór przez innych państwa nielaickiego?
Najbardziej zniewolony jest uzależniony od wolności.

I jeszcze raz: nie twierdzę, że KK jest DOBRY. Jest po prostu mniejszym złem niż laicyzacja w wydaniu hiszpańsko-francuskim. KK propaguje całkiem sporo pożytecznych wartości, w przeciwieństwie do laicyzmu, którego założenia może i nie są najgorsze, ale nie sprawdzają się w realnym świecie. Taki drugi socjalizm

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 12:48 
Cytuj  
@enethril Reprezentujesz poglady typowe dla katolickiego konserwtyzmu, podlanego ksenofobicznym i wstecznym postrzeganiem rzecywistosci. Sterowane media, "postep regresem moralnym", samorealizacja i potrzeby wyzszego rzedu to egozim itd. Sprowadzasz egzystencje czlowieka to bezmyslnej reprodukcji, ktorego zycie ma znaczenie pod warunkiem, ze przekaze geny. Ludzie tacy jak ty od zawsze ze strachem patrzyli na zachodzace zmiany. Wpisujesz sie doskonale w myslenie jakie reprezentuje chociazby europosel Giertych. Jestem pewien, ze jest katolikiem, zaprzeczajac temu tylko mnie upewniles. Probujesz uwiarygodnic swoja wypowiedz i uniknac latki mohera jaka przypialem twojemu koledze powyzej. Nie udalo ci sie. Na szczesceie ludzie o pogladach rodem ze sredniowiecza(bog, rodzina, kosciol) nie dycyduja juz od dawna o kierunku rozwoju cywilizacji zachodniej.
Moim zdaniem to konczy dyskusje miedzy nami. Dalej jest juz tylko spor typu "pomarancze sa smaczniejsze niz jablka".


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 13:01 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
naprawde zadales mi tak glupie pytanie, czy tylko udajesz glupiego?


Dla zasady nie wdaje sie we flame'y, wiec powiem tylko ze moze powinienes nastepnym razem chociaz chwile pomyslec zanim cos napiszesz. :har:

enethril napisał(a):
Najbardziej zniewolony jest uzależniony od wolności.

I jeszcze raz: nie twierdzę, że KK jest DOBRY. Jest po prostu mniejszym złem niż laicyzacja w wydaniu hiszpańsko-francuskim. KK propaguje całkiem sporo pożytecznych wartości, w przeciwieństwie do laicyzmu, którego założenia może i nie są najgorsze, ale nie sprawdzają się w realnym świecie. Taki drugi socjalizm


Masz bardzo ograniczone spojrzenie na rzeczywistosc. Nie bede sie wdawac w dyskusje, z doswiadczenia wiem ze konserwatysci / fundamentalisci tacy jak ty sa zwykle niereformowalni. Ale gdybys mimo wszystko chcial dowiedziec sie czegos wiecej, polecam lekture ktorejs z ksiazek Richarda Dawkinsa.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 14:06 
Cytuj  
Opamiętajcie się ateiści, sprowadzacie na nas wszystkich Exterminatusa przez tą waszą herezje :(
Módlmy się do Imperatora żeby nas oszczędził.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 15:02 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Opamiętajcie się ateiści, sprowadzacie na nas wszystkich Exterminatusa przez tą waszą herezje :(
Módlmy się do Imperatora żeby nas oszczędził.

inkwizytor :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot


Posty: 31
Dołączył(a): 2.05.2006
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 15:55 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@enethril Reprezentujesz poglady typowe dla katolickiego konserwtyzmu,

Tak, wyliczając słowo katolicki.
Tor-Bled-Nam napisał(a):
podlanego ksenofobicznym i wstecznym postrzeganiem rzecywistosci.

Czym charakteryzuje się ksenofobiczne postrzeganie rzeczywistości?
Tym, że moim zdaniem każda silna jednostka ma prawo do swoich poglądów tak długo jak za nie odpowiada? A dla przeciętnego człowieka lepiej żeby był katolikem, bo katolicyzm wpaja cechy, które powodują rozwój społeczeństwa a nie lepsze samopoczucie jednostki? Wsteczne? tjasneważam, że zachodnia cywilizacja idzie w złym kierunku i powinna się cofnąć o równo 150 lat. Ksenofobia? Nie, znam i rozumiem problem i uważam, że po zachodniej cywilizacji za 50-70 lat nie będzie co zbierać
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Sterowane media,

[quote="Oczywiście, że tak. Zarówno media katolickie typu TV Trwam czy Nasz Dziennik, jak I WWS'owe jak TVN czy GW są sterowane, bo reprezentują poglądy pewnej grupy.
Wiadomość neutralna nie brzmi ani "Odebrano zasiłki dla bezrobotnych, 1000 ludzi bez jedzenia, katastrofa" ani "Odebrano zasiłki, nieroby zaczną pracować!", tylko "Odebrano zasiłki dla bezrobotnych. Wszystko inne to medialna manipulacja
[quote="Tor-Bled-Nam napisał(a):
"postep regresem moralnym",

Bo jest. Zastąpienie lojalności i względu na następne pokolenia egoizmem oraz nihilizmem nie może być wogóle nazywane postępem

Tor-Bled-Nam napisał(a):
samorealizacja i potrzeby wyzszego rzedu to egozim itd.

Samorealizacja w większości przypadków sprowadza się do dobrej zabawy na imprezach i używek. Rzadko kiedy przeciętny człowiek zajmuje się problemami egzystencjalnymi. Jakaś z dupy ta twoja samorealizacja.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Sprowadzasz egzystencje czlowieka to bezmyslnej reprodukcji, ktorego zycie ma znaczenie pod warunkiem, ze przekaze geny.


Nie, po prostu uważam, że reprodukcja stanowi nieodłączną część procesu życiowego bo bez niej nie byłoby ludzi i jest niezbędna dla ludzkości. Temu zaprzeczyć, bez jakiejś wady umysłowej, nie można.
Tor-Bled-Nam napisał(a):

Ludzie tacy jak ty od zawsze ze strachem patrzyli na zachodzace zmiany. Wpisujesz sie doskonale w myslenie jakie reprezentuje chociazby europosel Giertych.

Ludzie tacy jak ja patrzyli na zmiany nie ze strachem, a z przerażeniem.
Nie lubię europosła giertycha bo jestem darwinistą, ale szanuję jego zdanie
Tor-Bled-Nam napisał(a):

Jestem pewien, ze jest katolikiem, zaprzeczajac temu tylko mnie upewniles. Probujesz uwiarygodnic swoja wypowiedz i uniknac latki mohera jaka przypialem twojemu koledze powyzej.

Jeśli chodzi o religię, to identyfikuję się z Asatru, jednak jedynie częściowo. Czemu? Istnienie jakiegokolwiek bostwa lub jego brak jest nie do udowodnienia i każda teza może być poprawna. Nie podoba mi się jedynie narzucanie moralności liberalnej innym, bo ma ona ewidentnie niekorzystny wpłym na cywilizację
Tor-Bled-Nam napisał(a):

Nie udalo ci sie. Na szczesceie ludzie o pogladach rodem ze sredniowiecza(bog, rodzina, kosciol) nie dycyduja juz od dawna o kierunku rozwoju cywilizacji zachodniej.

Jakby to ująć... Nie obchodzi mnie to, co myślisz o tym, w co wierzę. Poglądy ze średniowiecza? Podpiszę się tylko pod tym "rodzina". Gdyby ludzie umieli sobie porazdić bez kościoła i boga - proszę bardzo. Praktyka na zachodzie pokazała jedna, że nie umieją.

Twój etap poglądów przechodziłem tak na początku liceum, więc jeszcze z nich wyrośniesz
Tor-Bled-Nam napisał(a):

Moim zdaniem to konczy dyskusje miedzy nami. Dalej jest juz tylko spor typu "pomarancze sa smaczniejsze niz jablka".


Mac napisał(a):

Masz bardzo ograniczone spojrzenie na rzeczywistosc.

Uznam to za komplement. "Widzisz lepiej w wąskiej perspektywie."

Mac napisał(a):
Ale gdybys mimo wszystko chcial dowiedziec sie czegos wiecej, polecam lekture ktorejs z ksiazek Richarda Dawkinsa.


Czytałem "Boga Urojonego". Generalnie duża część tez tam zawartych jest słuszna. Tak jak mówię, teoria kilkutysiącletniego świata jest bezsensowna, kreacjonizm uważam za tak samo bezpodstawny. Zgadzam się w 100% z autorem na temat teorii ewolucji, podejścia do chrześcijaństwa, tego że moralność nie może wypływać z pisma świętego etc. Rozśmieszył mnie fragment o robieniu przez Abrahama grilla z własnego syna. Za to totalnie nieuzasadnione wydaje mi się jego podejście do aborcji i eutanazji (przy czym jestem w dużej części zwolennikiem)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.