mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 18:42 
Cytuj  
Nie mowimy tu o trzech latach, tylko o tym co sie dzieje teraz..... co mnie obchodzi co bylo 3 lata temu :>


_________________



**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 18:52 
Cytuj  
Dobra, euro upada, czyli wszyscy co maja kredyty w euro sa do przodu?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 19:21 
Cytuj  
Po prostu zostanie przewalutowany.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 19:34 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Nie mowimy tu o trzech latach, tylko o tym co sie dzieje teraz..... co mnie obchodzi co bylo 3 lata temu :>


To moze zdefiniuj "teraz".

Prosiłem byś spojrzał na większy zakres by zobaczyć jakie są tendencje. Od roku złoto nic nie podrożało - potaniało.
Dzisiaj owszem zdrożało - łacznie o 0.1%.
W ciągu ostatniego miesiąca podrożało o 3%.
W ciągu 3 miesięcy podrożało o 3%.
A w ciągu ostatniego roku POTANIAŁO o jakieś 15%.

Nie dałbym sobie ręki uciąc, że ostatnia zwyżka kursu złota o głupie 3% (w ciągu miesiąca) zwiastuje jakikolwiek kataklizm. Złoto zwyżkowało wielokrotnie, o wiele większy procent w ciągu 1 miesiąca (np. w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy grudzień 2011 - luty 2012 podrożało o 20%).

Jak dla mnie huragan totalne bzdury.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 20:01 
Cytuj  
sula napisał(a):
Po prostu zostanie przewalutowany.

no wlasnie, ale wtedy kurs nie powinien byc zbyt wysoki. Ciekawe co by banki wymyslily, zeby nie stracic. Bo cos na pewno by wykombinowali.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 20:11 
Cytuj  
przeciez huri to forumowa attention whore, az dziwne ze nie podłapal tematu z trupami przy budowie metra


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 20:35 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
sula napisał(a):
Po prostu zostanie przewalutowany.

no wlasnie, ale wtedy kurs nie powinien byc zbyt wysoki. Ciekawe co by banki wymyslily, zeby nie stracic. Bo cos na pewno by wykombinowali.

Czemu myślisz, że wtedy kurs nie powinien być zbyt wysoki?

Kurs będzie ustalał bank o ile ustawowo nie zostanie zmuszony, to ustali kurs dla siebie korzystny nie dla kredytobiorcy przecież.


Taki krach jak updadek euro, jeżeli mówimy tu o krótko i być może średnioterminowym bilansie strat-zysków to się komuś może opłacić jak ma jakąś większą kasę np. w kontraktach terminowych na krótkiej pozycji albo w surowcach, w obcej walucie uważanej za godną zaufania (np. franki), złocie, itd

Większość innych dostanie po dupie.
Oczywiście na tak dużym wstrząsie - jakaś mniejszość prędzej czy później zarobi sporą kasę, bo będzie chaos, ale większości się to nie opłaci.

Chyba, że rozpatrujemy długi termin albo ew. średni ale tu już to czy się opłaciłoby czy nie zależy kogo spytasz ;p


Ostatnio edytowano 24 sie 2012, 20:45 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 20:42 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Huragan napisał(a):
Dzisiaj owszem zdrożało - łacznie o 0.1%.


gdzie ? bo na gieldzie w Nowym Jorku 0.88% w jeden dzien :) w ciagu ostatniego tygodnia o 3%

Ja pierdziele, gdzie ty Mark zyjesz? Na ksiezycu ??? Euroland bankrutuje na twoich oczach a ty udajesz ze nie widzisz ? Grecja bankrutem, Hiszpania bankrutem, Wlochy bankrutem....... do wiosny przyszlego roku Unia Europejska bedzie juz tylko wspomnieniem :)


_________________



***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 21:06 
Cytuj  
czy ja napisałem chociaż słowo o euro?
W dupie mam to euro - unia padnie to najwyzej polska 65mld rocznie nie dostanie... Tuski i inne złodzieje popłaczą w kątku bo nie będzie czym napchać kieszeni i tyle.

Przeglądaj wykresy kursu złota do skutku - na wszystkich portalach daily change jest 0.11%.
Nawet jakby podrożało o 3% w ciągu jednego dnia - to co? Drożało już tak wcześniej, taniało też.

do wiosny przyszlego roku Unia Europejska bedzie juz tylko wspomnieniem

módl się żeby nie, bo do listy bankrutów dołączy Polska - czy sądzisz, że strata 65mld euro rocznie nie będzie odczuwalna dla "tygrysa" europy? :P
Mi osobiście euro/eu drastycznie ujmując zwisa i powiewa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 21:11 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
do wiosny przyszlego roku Unia Europejska bedzie juz tylko wspomnieniem

módl się żeby nie, bo do listy bankrutów dołączy Polska


Mi to pasuje, wybuchnie wojna w Europie, bo musi wybuchnac..... i zacznie sie nowy system :) Nie bedzie juz zydostwo nas okradac :> Nie bedzie wirtualnych pieniedzy tylko prawdziwe zloto lub wymiana towarowa.


_________________



***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 21:22 
Cytuj  
naostrz dobrze widły... :roll:

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 22:24 
Cytuj  
sula napisał(a):
candidoser napisał(a):
sula napisał(a):
Po prostu zostanie przewalutowany.

no wlasnie, ale wtedy kurs nie powinien byc zbyt wysoki. Ciekawe co by banki wymyslily, zeby nie stracic. Bo cos na pewno by wykombinowali.

Czemu myślisz, że wtedy kurs nie powinien być zbyt wysoki?

Kurs będzie ustalał bank o ile ustawowo nie zostanie zmuszony, to ustali kurs dla siebie korzystny nie dla kredytobiorcy przecież.


No chyba przy upadku, to raczej euro w gore nie pojdzie. A bank chyba nie moze ot tak sobie ustalac kursu. Gdyby mogl, to by to juz dawno robil.

Huragan napisał(a):
Mi to pasuje, wybuchnie wojna w Europie, bo musi wybuchnac..... i zacznie sie nowy system :) Nie bedzie juz zydostwo nas okradac :> Nie bedzie wirtualnych pieniedzy tylko prawdziwe zloto lub wymiana towarowa.


O ile przezyjesz. Co, biorac pod uwage twoj slawny "skill" w pvp, jest malo prawdopodobne;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 22:30 
Cytuj  
candidoser napisał(a):

No chyba przy upadku, to raczej euro w gore nie pojdzie. A bank chyba nie moze ot tak sobie ustalac kursu. Gdyby mogl, to by to juz dawno robil.

Chyba się nie rozumiemy.

Jak euro padnie to przewalutowanie przecież nie będzie polegało na sprzedaży tego euro bo nikt go przecież nie kupi.
Tylko zostanie ustalony jakiś sztywny kurs wymiany przez państwo, podobnie jak przy dewaluacji. Banki ew. będą miały jakieś widełki i spread. Choć nie koniecznie. Dlatego zaznaczyłem w przypadku braku ustawowego kursu wymiany choć taki pewnie będzie.

Jeżeli myślałeś, że całe euro po prostu wyparuje albo będzie sprzedawane na wolnym rynku(komu?) i jego cena będzie spadać. To sorry ale nie tak to by wyglądało.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 22:47 
Cytuj  
sula napisał(a):
Jeżeli myślałeś, że całe euro po prostu wyparuje albo będzie sprzedawane na wolnym rynku(komu?) i jego cena będzie spadać. To sorry ale nie tak to by wyglądało.


bedzie wygladalo duzo gorzej...... pieniadze nie beda juz nic warte.


_________________



**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 23:00 
Cytuj  
Ja wiem, ze nikt tego nie kupi, zwlaszcza, ze w przypadku kretydu nie za bardzo jest co sprzedawac.
Skoro waluta ma upasc, to przeciez nie bedzie to sie dzialo z dnia na dzien, tylko bedzie to dluzszy proces. Zalozmy, ze kurs euro spadnie do 3zeta. Potem euro upada. Przewalutowanie na pln. I co, nagle ustalaja sobie kurs 4.0 pln za euro? Chociaz juz pewnie nie takie walki przechodzily.
Rozmawiajac z ludzmi z Niemiec, czy Wloch, kazdy przyznawal, ze jak przechodzili na euro to im pensje spadly (mimo obiecanek rzadu, ze bedzie ok).


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 23:13 
Cytuj  
A ty zakładasz sytuacje, że euro upada powiedzmy za pół roku?

Nie no wtedy te osoby w Polsce, które mają kredyt w euro to będą miały prawdopodobnie trochę mniej do spłaty bo euro poleci na morde. Inna sprawa, że złotówka też poleci na pysk bo ~80% naszego eksportu idzie do krajów euro, poza tym jesteśmy w EU i nie wiadomo czy EU przetrwa updaek euro,etc
Mimo to być może wtedy rzeczywiście do spłaty będzie mniej w przypadlu przewalutwania kredytu na złotówki. (inna sprawa czy ktoś nie przelobuje zgody rządu na przewalutowanie kredytów w euro na franki albo dolary a nie złotówki a wtedy płacz i zgrzytanie zębów, choć chyba coś takiego by nie przeszło...mam nadzieję)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 23:27 
Cytuj  
nic nie zakladam. Hmmm.... jakie znaczenie ma, czy to pieprznie za pol roku, czy np. za 4 lata? Wiecej czasu na przygotowanie przekretu?;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 23:31 
Cytuj  
Nie chodziło mi o to czy chodzi o sytuacje kiedy złotówka istnieje i euro upada czy o sytuacje kiedy Polska przyjeła już euro i wymieniła złotówkę i euro upada.

***

Posty: 522
Dołączył(a): 28.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 23:42 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Huragan napisał(a):
Anyway, cos sie kroi powaznego .........

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/kosmos/ ... omosc.html

X.

Jeżeli całą infrastrukturę szlag trafi złoto może nie mieć aż tak dużej wartości.. przynajmniej na początku.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 23:55 
Cytuj  
sula napisał(a):
Nie chodziło mi o to czy chodzi o sytuacje kiedy złotówka istnieje i euro upada czy o sytuacje kiedy Polska przyjeła już euro i wymieniła złotówkę i euro upada.


zlotowka istnieje, euro upada. Ten drugi przypadek to ma raczej prosty scenariusz.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.