mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 21:09 
Cytuj  
normalnie jak was czytam to czuje polska polityke :)

co do kukiza to cos przeczytalem ze chce polske swoich marzen szczerze to wolabym jakiegos konkret ekonomiste.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 22:34 
Cytuj  
huehue Balcerowicza? ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 22:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
huehue Balcerowicza? ;p

Oj nie pitol, gdyby nie on, to byś dzisiaj pensję w miliardach przeliczał.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 22:42 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
huehue Balcerowicza? ;p


balcerowicz to byla akurat jedna z lepszych rzeczy jaka sie mogla polskiej gospodarce przytrafic.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 22:44 
Cytuj  
powiedzmy, ze mial swoje zaslugi ale i czarne momenty. A OFE to akurat niezbyt trafna sprawa imo.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 22:47 
Cytuj  
OFE było bardzo dobre w założeniach. Co z tego, gdy wykonawcy i następcy to spierdolili?

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 23:24 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):

co do kukiza....... to cos przeczytalem........ ze chce polske swoich marzen szczerze to wolabym jakiegos konkret ekonomiste.


No jak tu nie można się dziwić.

Ktoś coś przeczytał, i widzi świat.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 23:41 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
OFE było bardzo dobre w założeniach. Co z tego, gdy wykonawcy i następcy to spierdolili?
X.

Podobnie z prywatyzacja? Mimo wszystko pomyslodawcy reform raczej sie nie skrzywdzili. Nie chce snuc teorii spiskowych ale jednak wszystko wyladowalo w cudzych rękach. Moze faktycznie tylko posrednio sie przysluzyl.


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 00:03 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
http://www.cejrowski.com/dziennik/index.php?id=56220930&subpage=1&show_all

Cytuj:
Oto wskazówka co będzie. Małe słabe państewka (Cypr, Portugalia...) służą za poligony na których władza testuje reakcje ludzi na niepopularne decyzje.
Decyzje i działania, które w przyszłości zostaną podjęte w większych państwach (Polska..) Na Cyprze testowany jest jeden ze scenariuszy. Proszę przeczytać tę krótką notatkę, a potem wrócimy do rozmowy...

http://rebelya.pl/post/3664/panika-na-c ... komaty-rza

Co się dzieje na Cyprze?

1.
Władza w Unii Europejskiej (Obama w USA podobnie) nadrukowała całą masę pieniędzy bez pokrycia.
Co to znaczy, że pieniądze są "bez pokrycia" ?
Znaczy to, że nie stoi za nimi żaden towar, który możnaby za nie kupić. Towaru na rynku jest mniej niż pieniędzy. Powiedzmy, że wszytko co jest do kupienia za pieniądze warte jest bilion euro, a w kieszeniach obywateli i na kontach bankowych jest dziesięć bilionów euro w formie zadrukowanych papierków. Władza zdaje sobie z tego sprawę i teraz próbuje jakoś zdjąć z rynku papierki bez pokrycia.

2.
Pieniądze bez pokrycia trzeba po prostu zebrać z rynku i spalić - są nic nie warte. Tylko jak to zrobić?
Jednym ze sposobów jest wymiana pieniędzy, co zawsze wiąże się zamieszkami, rewolucją. Wymiana polega na tym, że władza drukuje nowe pieniądze, inne od poprzednich, i drukuje ich dużo mniej. A potem skupuje stare bezwartościowe w zamian za te nowe.
Innym sposobem jest to, co się dzieje na Cyprze, czyli drakońskie podatki, zabieranie ludziom po kawałku ich depozytów bankowych, zazwyczaj pod hasłem, że depozyty i lokaty mają tylko najbogatsi...
Takie działanie to gra z nastrojami, niebezpieczna gra i władza zdaje sobie z tego sprawę, ale jakoś trzeba zdjąć z rynku pieniądze bez pokrycia.

3.
Ostatecznie, bez względu na to jak ta operacja będzie przeprowadzona, większa część Państwa pieniędzy jest już teraz nic nie warta i warto o tym wiedzieć. Zanim nastąpią kolejne działania władzy odbierające Państwu te Wasze puste pieniądze, warto jakoś samodzielnie z nich uciec. Mój dziadek mawiał, że najgorszym pomysłem jest trzymanie pieniędzy w pieniądzach, ale jeszcze gorszym jest trzymanie ich w banku.
Złoto, ziemia, towar - to moja prywatna rada na te ciężkie czasy. W złoto się nie inwestuje w oczekiwaniu na to, że jego cena wzrośnie i "potem sprzedam drożej". Pieniądze papierowe wymienia się na złoto tylko po to, by uciec z kolorowych papierków w jakąś wartościową substancję.
Ziemię kupuje się też nie po to, by na niej zarobić, ale po to, by zamienić papierki na coś trwałego co zawsze będzie miało JAKĄŚ wartość; jakąkolwiek. Towar kupuje się w tym samym celu - żeby nie trzymać pieniędzy papierkowych, żeby nie trzymać pieniędzy w banku... (Mój dziadek kupił cegły - dobry towar, który się długo nie psuje, a po kryzysie, kiedy rusza gospodarka, jest poszukiwany i łatwo go wymienić na nowe pieniądze.)

4.
Czemu akurat Cypr?
Bo Cypr jest mały, a do tego jest wyspą, więc każdą ruchawkę społeczną a nawet rewolucję jest tam łatwo kontrolować. Cypr można też przemilczeć w newsach, gdyby coś poszło bardzo nie tak. A poza tym Cypr był rajem podatkowym i na Cyprze jest bardzo wiele zagranicznych depozytów bankowych, które będzie można ograbić, a właściciele tych depozytów nie wyjdą na cypryjskie ulice.

wc


Mimo że czasami jego katol-izm mnie wkurwia, to generalnie jest to bardzo bardzo ogarnięty człek.

Niby tak, ale to nie cały obraz sytuacji.

1. Pieniądze nie mają realnego pokrycia od czasu Brenton Woods czyli odejścia od parytetu złota. Od lat 70 banknoty to obciecanki cacanki. Wiadomo, ze wraz z upływem czasu i drukowaniem kasy problem się nasila, ale sam problem ma źródło w decyzjach z przed ponad 40 lat.
2. EU jest cyniczna oczywiście, ale to żaden wyjątek jest. Tajemnicą poliszynela jest, że gros kasy na Cyprze to kasa, która uciekła przed fiskusem z kraju pochodzenia. Ja bym tam nie chciał, żeby z moich podatków była finansowana akcja ratowania banków w których trzymana jest m.in. kasa osób, które uciekły przed fiskusem w kraju w którym ja płace podatki, czyli pośrednio zwiększając moje własne obciężenia. Zresztą nie powinno być żadnego bail-out banków za kase podatników tylko poiwnno dać się im upaść. Cypryjczycy albo niech płacą długi sami albo idą drogą Islandii i się tłumaczą przed Rosjanami i połową Europy gdzie ich kasa się podziała jak już banki padną.
3. Samo to jak działają banki "od zawsze" jest niezłym cyrkiem. Bank pożycza ci kasę np. na kupno mieszkania, ale bank tej kasy nie ma. Wirtualna kasa. Pokrycie kredytów środkach banku jest ile? 8%10% Bo nie pamiętam dokładnie ile jest atm np. w PL. Cała reszta to zapis księgowy. Dlatego jest ból dupy i limity wypłat jak się ludzie rzucają wypłacać kasę do banku w o-shit kryzysach. Bank nie ma tyle kasy. Inny mechanizm, ale summa summarum wychodzi podobnie jak w przypadku państw : kasa bez pokrycia, a nie sorry podatnicy pokryli to parę lat temu jak trzeba było. Cyrk na kółkach.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 00:21 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/parlament-nie-zgadz ... 022,s.html

to było jedyne sensowne rozwiązanie dla cypru, wprowadzenie tego podatku miałoby katastrofalne skutki dla tego kraju

sula napisał(a):
Pokrycie kredytów środkach banku jest ile? 8%10% Bo nie pamiętam dokładnie ile jest atm


z tego co pamiętam było/jest 3%


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 00:24 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Piszpan napisał(a):

co do kukiza....... to cos przeczytalem........ ze chce polske swoich marzen szczerze to wolabym jakiegos konkret ekonomiste.


No jak tu nie można się dziwić.

Ktoś coś przeczytał, i widzi świat.


ta nefus rozumiem ze czytasz wszystko co sie ukazuje na temat polskiej polityki, kazdy wywiad deklaracje polityczna itd. ? widzisz ja mam ciekawsze zajecia w zyciu niz latanie po sieci i wklejanie linkow.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 00:48 
Cytuj  
Chciałem coś napisać jak OP jest lemingiem, ale zobaczyłem ze to Piszpan.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 00:50 
Cytuj  
Oh Piszpan.


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 01:10 
Cytuj  
nefastus zaprzestań tego

Piszpan napisał(a):
Highlander napisał(a):
huehue Balcerowicza? ;p


balcerowicz to byla akurat jedna z lepszych rzeczy jaka sie mogla polskiej gospodarce przytrafic.


Balcerowicz nie wróci póki co, jest wrogiem publicznym każdej partii w obecnym sejmie. Jak cham i prostak...i niestety także i obecny minister finansów polegnie przy kreatywnej księgowości, wtedy się okaże, że próg został dawno osiągnięty. Przyjdzie prawdziwy kryzys i wtedy może Balcerowicz ma szansę wrócić.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 01:26 
Cytuj  
Heh ledwo co pisałem, że JKM to agenciur, który ma niszczyć prawicę i liberałów. No i proszę. Kukiz mu nie odpowiada hehe.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 01:32 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Kukiz mu nie odpowiada hehe.


szybki jesteś :P


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 01:35 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Nefastus napisał(a):
Piszpan napisał(a):

co do kukiza....... to cos przeczytalem........ ze chce polske swoich marzen szczerze to wolabym jakiegos konkret ekonomiste.


No jak tu nie można się dziwić.

Ktoś coś przeczytał, i widzi świat.


ta nefus rozumiem ze czytasz wszystko co sie ukazuje na temat polskiej polityki, kazdy wywiad deklaracje polityczna itd. ? widzisz ja mam ciekawsze zajecia w zyciu niz latanie po sieci i wklejanie linkow.


Prawda, przez parę ostaniach miesięcy nie wykazałeś się jako generalny lemming. Zapewne teraz masz czas i zechcesz nadrobić. Powiedz nam jak Polska jest zajebista i narzekanie to PiSostwco.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 01:36 
Cytuj  
Nie śledzę JKM - raz na ruski rok wchodzę na jego bloga. Myślę, że prawica ma szansę jak się takich oszołomo zdrajców jak JKM czy Kaczyński odsunie od odbiorców.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 01:49 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Heh ledwo co pisałem, że JKM to agenciur, który ma niszczyć prawicę i liberałów. No i proszę. Kukiz mu nie odpowiada hehe.


Nie wiem do końca w którym kierunku ten tekst jest zmierzony, ale nigdy nie popierałem JKM. Jeszcze raz, glosuje na KNP ponieważ jest to w tym momencie jedyne ugrupowanie które ma platformę z którą mógłbym żyć. Co nie znaczy ze się nim(nimi) zgadzam.

Jak narazie, tyko KNP ma akceptowala alternatywe.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 01:58 
Cytuj  
Nefa: nie czuj się bohaterem tego tematu. Moja wypowiedź nie ma z Tobą nic wspólnego.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.