mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224 ... 252  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 17:29 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Huragan napisał(a):
Gra to ma byc rozrywka a nie druga praca :>

Dla niektorych to bedzie pierwsza, a dla wielu jedyna praca.

X.


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 17:44 
Cytuj  
Kabra może wypowiedz się jak kiedyś zaczniesz pracować hehe.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 17:52 
Cytuj  
hehe....
Wiedzialem ze nie ma co liczyc na odpowiedz.

Krotko - pierdolisz bo chcesz isimode i p2win. Spierdalaj do azjatyckiego crapu - powinien cie zadowolic bo tam takie wlasnie zasady panuja. Albo mniej czasu poswiecaj na napierdlananie zuli i dresiarzy w kinach to bedziesz mial czas aby pograc normalnie i nie bedziesz musial beczec ze franek ma wiecej czasu od ciebie i nie mozesz zdzierzyc ze on ma topor +8 a ty nie.

Zajebiscie musisz byc spelniony i zawodowo i zyciowo jesli takie masz kurwa problemy. To tak nawiazujac do twojego "przytyku" i do tego ze przeciez "gry maja byc rozrywka" czemu wlasnie filozofia P2W, RMT i item shopy zaprzeczaja w 100%.

Gier P2W jest na rynku w chuj - graj sobie i lecz swoje kompleksy. Kto ci broni.
W tych co bardziej gear based i P2W moze nawet kogos pokonasz i poczujesz sie jak winner.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 24 maja 2012, 18:02 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 17:58 
Cytuj  
"To jest niezłe podsumowanie, jeżeli jest więcej klikania na messengerze niż w Diablo 3."
Kolega właśnie to powiedział XD
g
g
g
g
g.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 24 maja 2012, 18:04 przez WithnesS, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 18:02 
Cytuj  
Oh kabra. Odpowiedziałem Ci - dzieciak jeszcze jesteś.
Co ja chcę? Mnie tam jebie czy będzie rmah czy nie. Jednak jest to dobra koncepcja na zarabianie na grze MMO.
Kiedyś potrafiłem siedzieć 6-8h w robocie i drugie tyle grając (czasy SWG i FFXI). Co z tego, że byłem w top50 na serwerze skoro w życiu nic mi to nie daje?
Nadal pierdolisz jak to wprowadzenie rmah jest p2win, a pierdolisz bzdury.
Powiedz mi osiołku - jak przy takim mechanizmie RMAH dajmy na to prostowacz drutów w fabryce kabli ma później wygrać w pvp z kolesiem, który 12h dziennie koksuje w jakiejś tam grze?
Fakt - ten "pro" mu sprzeda jakieś itemki, ale co z tego, skoro sam i tak będzie mieć lepsze (bo więcej gra, a najlepszego raczej nie sprzeda) i do tego ma jeszcze większe obeznanie w danym tytule?
p2win osiołku to są itemy overpowered, a nie itemy jakie może zdobyć każdy...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 18:07 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
jak przy takim mechanizmie RMAH dajmy na to prostowacz drutów w fabryce kabli ma później wygrać w pvp z kolesiem, który 12h dziennie koksuje w jakiejś tam grze?


Taki noob nie powinien miec szansy na wygranie z osoba ktora cwiczy w dana gre powiedzmy 12h dzienie.


_________________



**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 18:08 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Oh kabra. Odpowiedziałem Ci - dzieciak jeszcze jesteś.


W porownaniu do ciebie? Nie, nie jestem. Wrecz przeciwnie.

Za to ty jestes debilem, w dodatku sfrustrowanym na tyle ze chcesz placic za te rzeczy, ktore "nic w zyciu nie daja" i sa na to dowody w postaci tego co piszesz.

EOT z mojej strony, napisalem co mysle i wiem ze mam w 100% racje. Mozesz sobie pierdolic do woli o moim wieku o ktorym nie masz pojecia, wklajac moje fake zdjecia czy cokolwiek tam sobie chcesz.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 18:10 
Cytuj  
Po pierwsze błędnie zakładasz, że mam zamiar płacić hehe.
Po drugie - płaci się już w samym momencie zakupu jakiejkolwiek gry (w taki lub inny sposób).
Kwestia jest tylko kwoty.
Po trzecie - nie należę do osób szukających zdjęć jakiś pedałów...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 19:33 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Taki noob nie powinien miec szansy na wygranie z osoba ktora cwiczy w dana gre powiedzmy 12h dzienie.


Nie cwiczy, tylko farmi itemki. I tu dochodzimy do sedna sprawy - ma sie liczyc skill, a nie gear. Jak w fps-ach. Ale dla takich starych dziadow bez refleksu jak ty, to pewnie nie do zaakceptowania:P


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 19:51 
Cytuj  
ale akurat Craplo 3 jest gra gear based, wiec co ci da skill jak koles sobie kupi 5 x lepszy gear za 200 euro na AH ? :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 19:52 
Cytuj  
mowie generalnie o mmo i rmah


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 19:55 
Cytuj  
no wiec generalnie RMAH w ktorym mozesz kupic itemki dajace ci przewage w PvP to zabojstwo dla gry.


_________________



**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 20:03 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Huragan napisał(a):
Taki noob nie powinien miec szansy na wygranie z osoba ktora cwiczy w dana gre powiedzmy 12h dzienie.


Nie cwiczy, tylko farmi itemki. I tu dochodzimy do sedna sprawy - ma sie liczyc skill, a nie gear. Jak w fps-ach. Ale dla takich starych dziadow bez refleksu jak ty, to pewnie nie do zaakceptowania:P

Żeby mieć 'skilla' porównywalnego z najlepszymi osobami na serwerze też będzie trzeba napierdalać długimi godzinami podtrzymując i podwyższając 'skilla', pamięć mieśinową, odruchy, etc .
Tak jak farmienie itemków.

mmorpg imo powinny mieć mniej 'gear based' niż to jest teraz, ale jednocześnie być mniej 'manual-skill' based od rts-ów czy fps-ów.

mmofps-y czy mmorts-y już nie koniecznie - choć znając życie i to, że te gry bedą "musiały" mieć co sprzedawać w sklepikach to wrzucą do tych gatunków grind jak w mmorpg-ach. Unlocki, sroki, boosty, statsy, itemki heh
Zresztą już w 2013 się przekonamy w Planetside 2 czy End of Nations i innych czy tak będzie.

Mówię oczywiście o 'najbardziej powszechnym wzorcu' bo to, że będą tytuły prawie wyłącznie skill based albo prawie wyłącznie gear based to jest pewne.

No chyba, że jakiś jeden tytuł znowu zgnoi popularnością wszystkie inne - to będziemy mieli znowu 7 lat klonów.
Czego sobie i innym nie życzę.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 20:09 
Cytuj  
sula napisał(a):
Żeby mieć 'skilla' porównywalnego z najlepszymi osobami na serwerze też będzie trzeba napierdalać długimi godzinami podtrzymując i podwyższając 'skilla', pamięć mieśinową, odruchy, etc .


True, jest jednak zasadnicza roznica. Przy skill based grze, moge sobie (prawie) od razu wejsc na pvp i grac na przyzwoitym poziomie. Przy gear based jest to niemozliwe, bo musze spedzic najpierw xx dni/tyg/miesiecy na farmie itemkow. No chyba, ze bedzie RMAH - ale przeciez to ZUO.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 20:15 
Cytuj  
"bo musze spedzic najpierw xx dni/tyg/miesiecy na farmie itemkow"

Jak sama nazwa wskazuje gry gear based polegaja na zdobywaniu itemkow. Srsly... jesli nie akceptujesz tego to po co w nie grasz.. jest dosc troche gier, w ktorych mozesz "sobie (prawie) od razu wejsc na pvp i grac na przyzwoitym poziomie".


Nie widzisz absurdu sytuacji ze w takiej grze jak D3, ktorej jedynym sensem jest zdobywanie itemkow zeby zabijac szybciej i zeby zdobyc jeszce wiecej itemkow masz dostepny najlepszy gear 3 minuty po pierwszym uruchomieniu?
Gdzie tu sens, gdzie radosc ze zdobywania, gdzie przyjemnosc odkrywania? Gdzie SATYSFAKCJA? CZulbys satysfakcje z zabicia bossa w kupionych itemkach? Ja nie. Kupionej postaci? Ja nie. Przypominam ze mowimy o grach GEAR BASED, gdzie nie zabijasz tego bosa skillem wlasnym ale wlasnie matematyka stojaca za tymi itemkami.
Jaka jest satysfakcja z zabicia innego playera matematyka kupiona za 20 dolarow? Serio pytam.
Bo skilla w tych grach duzo nie ma. Wiec wchodzisz, kupujesz ten gear za 50$ i co? Zabijasz nie ty tylko ten gear.
Co w tym jest fajnego i pociagajacego?

Wlasnie dlatego min. D3 nie bedzie "gra na lata".


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 20:26 
Cytuj  
h n s to nie sa gry na lata.

dla mnie zadne diablo takie nie bylo.

kwestia podejscia/oczekiwan.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 20:29 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
h n s to nie sa gry na lata.


Dla ciebie nie. Dla milionow tak. Przynajniej Diablo 2 LOD. Wg mnie jest to najzywotniejsza gra wszechczasow.
Ewentualnie wspolnie na podium z Starcraftem 1.


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 20:33 
Cytuj  
candidoser napisał(a):

True, jest jednak zasadnicza roznica. Przy skill based grze, moge sobie (prawie) od razu wejsc na pvp i grac na przyzwoitym poziomie.

Pod warunkiem, że jesteś osobą, która dużo gra w 'skill-based' gry, a jest bardzo dużo graczy, którzy w takie gry nie grają w ogóle lub grają mało albo też mają długie przerwy pomiędzy grą w takie tytuły.


Cytuj:
Przy gear based jest to niemozliwe, bo musze spedzic najpierw xx dni/tyg/miesiecy na farmie itemkow. No chyba, ze bedzie RMAH - ale przeciez to ZUO.

Jeżeli gra jest gear based, a ty nie lubisz 'zdobywać' lub 'farmić' gear-u to błędem jest to, że grasz w taką grę której mechanik nie akceptujesz, a nie problem jest z samą grą. Imho.

Do niedawna wytłumaczeniem jeszcze było, że wszystkie praktycznie mmorpg-i były gear based i jak ktoś chciał pograć w skill based mmorpg-a to po prostu nie miał w co pograć.

Ta sytuacja się zmienia teraz.

====================================



Mi tylko zależy na tym, żeby z jednej skrajności pt. "prawie wszystkie mmorpg-i są gear based" nie zmieniło się w skrajność pt"prawie wszystkie mmorpg-i są skill based".

Dlatego jestem za tym aby nie było jednego dominującego tytułu czy jednego dominującego business model - bo chcę mieć możliwość grania w różne mmorpg-i.

Nie sądzę też, abym był takim wyjątkiem, który potrafi mieć fun i z gear-based i z skill-based gier.

Dla mnie to tylko jest jeden z elementów gry, mającym podobną 'wagę' co kilka innych.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 maja 2012, 21:03 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
"bo musze spedzic najpierw xx dni/tyg/miesiecy na farmie itemkow"

Jak sama nazwa wskazuje gry gear based polegaja na zdobywaniu itemkow. Srsly... jesli nie akceptujesz tego to po co w nie grasz.. jest dosc troche gier, w ktorych mozesz "sobie (prawie) od razu wejsc na pvp i grac na przyzwoitym poziomie".


Juz nie gram. Bo jak sula zauwazyl nie ma takich (dobrych) mmo. Wszystkie wymuszaja w zasadzie farme.

Inna sprawa, ze zdobywanie itemow to niekoniecznie musi byc od razu farma (wszystko zalezy np. od ustawiem droprate).

Zreszta wystarczy spojrzec na obecne fps-y (fajnie jest to rozwiazane szczegolnie w Blacklight:Retribution): sprzet daje ci delikatna przewage (np. wszelkiej masci celowniki), ale jezeli nie masz skilla, to dupy ci nie uratuje. Odblokowanie kolejnych dodatkow do broni pozwala ja lepiej dostosowac do twojego stylu gry.

Odnosnie RMAH w D3. Po pierwsze mam wybor. Jezeli nie nadarzam z gear-em za contentem i robi sie za trudno, to albo farmie, albo kupuje sobie sprzet na AH. Dla ciebie Diablo to ma byc gra na lata, dla mnie kolejna gierka do przejscia.
Poza tym pomysl skad biora sie itemy na AH. Z nieba przeciez nie spadaja.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 maja 2012, 08:17 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Kiedyś potrafiłem siedzieć 6-8h w robocie i drugie tyle grając (czasy SWG i FFXI). Co z tego, że byłem w top50 na serwerze skoro w życiu nic mi to nie daje?


W SWG byles w TOP50? Bo w FFXI chyba nie za bardzo. :)

Bycie w TOP50 daje satysfakcje, bardzo cenna rzecz, ale pewnie znasz to uczucie katujac karkow w kinie.

A jesli chodzi o legalne kupowanie gearu w grach to sie z toba zgodze. Mam nadzieje, ze to bedzie przyszlosc mmorpg. Ludzie i tak to robia, a lepiej zeby kasa szla do jakiegos bezrobotnego w Polsce i czesciowo do tworcow gry niz do cwaniaczka z Hong-Kongu ktory sobie kupi za to kolejne ferrari.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224 ... 252  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.