mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 12
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 14:14 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Zastanawiam sie - troll czy tzw. attention whore. Niedopieszczony jestes jakos czy podobnie jak ja tragicznie nudzisz sie w pracy ?


Wielu już się nad tym zastanawiało, wiele już teorii powstało na ten temat, najlepiej jednak będzie jak każdy sam to oceni.
Jak tam Qraczek życie w FoD ? Lepiej niż White Rose'ach ?

Siegfried, nie chodzi o to żeby mnie pokochali, ale wyobraź sobie młodocianego gangstera w szkolnym mundurku, jego psychika nie pozwoli mu tego założyć na siebie. Uważasz, że to takie dobre rozwiązanie ? Tu nie chodzi o elitarne szkoły tylko o szkoły do których uczęszcza margines. Po co zabraniać używania telefonów komórkowych w tych szkołach, co ma przysłowiowy piernik do wiatraka ?
Do takiej sytuacji doprowadziła cała moda na obchodzenie się z dziećmi jak z gównem, kilka porządnych wpierdoli pasem od ojca od razu wyprostowałoby jednego z drugim (chyba, że ojciec jest złodziejem/gangsterem/bandytą). Zamykanie takich ludzi w szkołach specjalnie dla nich przeznaczoych też nie wiele zmieni tylko wyprodukuje falę bandytów. Pomysły rządu są pomysłami ludzi którzy nie znają tego środowiska od środka i tak samo jak truistyczne wypowiedzi psychologów można je sobie potłuc o kant dupy. Jak dla mnie jesteśmy w gównie po uszy (bo jest to problem całego społeczeństwa) i zwykłe metody tutaj nic nie pomogą. Przykre, ale prawdziwe.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 14:34 
Cytuj  
Mysle, ze ludzie w rzadzie znaja srodowisko uczniowskie od srodka - w koncu kazdy z nich byl kiedys uczniem (nawet Lepper i Giertych).
Moim zdaniem pomysl Giertycha na "szkoly specjalne" to jeden z jego pomyslow. Mlodocianego przestepce powinno sie odizolowac w jakis sposob od spoleczenstwa i go ukarac. I tak szczerze to mam gdzies czy po takiej "szkole specjalnej troski" uzdrowi sie takiego osobnika, czy choroba go trawiaca jeszcze bardziej sie poglebi.
Trzeba byc swiadomym, ze margines zawsze bedzie, mozna i chyba trzeba probowac ten margines leczyc, ale na pewno trzeba probowac go izolowac.
Nie wiem co dobrego wniosly Gimnazja do polskiego szkolnictwa. Za to wiem, ze w podstawowkach nauczycielom bylo o wiele latwiej, bo znali takiego trudnego ucznia od "srajdka" i uczyli sie z nim postepowac. Nauczyciele gimnazjalni natomiast sa rzuceni na gleboka wode.

Btw. szkoly specjalne w chyba tak duzo kasy nie pochlona, przynajmniej w porownaniu z kasa jaka zostala wydana na na budowe (rozbudowe/przebudowe) podstawowek (najczesciej) na gimnazja.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 14:36 
Cytuj  
t/R napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Zastanawiam sie - troll czy tzw. attention whore. Niedopieszczony jestes jakos czy podobnie jak ja tragicznie nudzisz sie w pracy ?


Wielu już się nad tym zastanawiało, wiele już teorii powstało na ten temat, najlepiej jednak będzie jak każdy sam to oceni.
Jak tam Qraczek życie w FoD ? Lepiej niż White Rose'ach ?


Generalnie obstawiam na attention whore :) Co nie zmienia postaci rzeczy ze tekst o Auschwitz jest raczej trollowaniem :) I to szczerze powiedziawszy w dosyc kiepskim stylu , biorac pod uwage fakt, ze skala Auschwitz byla taka, ze prawdopodobnie kilku czytelnikow forum moglo stracic tam kogos bliskiego. Wiesz jak to jest - w domu powieszonego nie rozmawia sie o sznurze - i nie chodzi mi o poprawnosc polityczna, a raczej szanowanie czyis uczuc/odczuc.

Zycie w FoD ? Dziekuje dobrze. Zreszta na WR tez raczej nie narzekalem, wrecz wielokrotnie podkreslalem ze community w WR bylo bardzo fajne :) Zreszta nie oszukujmy sie - decyzja o przeniesieniu sie do FoD miala malo wspolnego z epixami , progressem itd itd :)

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 15:23 
Cytuj  
Mark z jednej strony chcesz uzdrawiać z drugiej izolować, takie rzeczy to tylko w erze. Szczerze wierze że większość zła płynącego z ludzi jest właśnie wynikiem segregowania, izolowania, tworzenia gett w których człowiek pogrąża sie w patologicznym sposobie widzenia świata. Przed laty momentem edukacji w którym dowiadywałeś się że jesteś kimś gorszym była szkoła średnia przed tym stopniem wszystkie dzieci były (teoretycznie) równe. Dzisiaj segregacja rozpoczyna się już w gimnazjach, a wszystko zmierza do tego by segregować już wcześniej. Niedługo dojdzie do absurdu gdy już idąc do takiego przedszkola, a nie innego wytyczasz prawdopodobną ścieżkę twojego życia. Zastanawia mnie czemu ludzie na tym forum. poniekąd inteligentni i wykształceni nie dostrzegają jak wieloczynnikowy i złożony jest problem który obecnie mamy z młodzieżą. No ale najłatwiej myśleć że wszystko jest wina że pasem sie nie leje. Ciemnogród. :har:


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 16:16 
Cytuj  
Shad,

problem w tym ze tzw. mlodziez segreguje sie sama. Na tych co maja ciuchy z supermarketu i tych co z Moro itd.

I nie - nie twierdze ze wina lezy w tym, ze rodzice pasem nie leja. Twierdze ze wina w tym, ze rodzice nie wychowuja. Metody to oddzielna sprawa, klasyczne "wklepanie w tylek" podalem jako przyklad.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 17:15 
Cytuj  
To juz zalezy od mlodziezy, jak ja chodzilem do ogolniaka to nie bylo segregacji ze wzgledu na ciuchy czy zamoznosc rodzicow... raczej pod wzgledem tego kto czym sie interesowal(np rodzaj sluchanej muzyki) i w jakim stopniu byl normalny(osoba majaca w miare zamoznych rodzicow i obnoszaca sie z tym do takich sie nie zaliczala, a np koles ktory mial basen w domu itp cuda niewidy byl normalny ). Tym bardziej w podstawowoce nie zauwazylem jakichkolwiek podzialow ze wzgledu na poziom zamoznosci itp pierdul.. tam sie trzymalo ze wszystkimi, chyba ze byly jakies popierdolence. Jednego takiego pamietam co mialem w klasie,chyba z tym syndromem hd..costam, w kazdym razie w 3-4klasie juz sie go pozbyli ze szkoly. Zadnych prog Giertycha nie potrzebowali...

Oczywiscie trzymalo sie w miare jakichs tam grupach, ale ze wzgledu na kase to trzeba byc debilem na starcie by dzielic tak ludzi... i raczej z domu sie wynosi takie materialne podejscie.


Posty: 12
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 17:53 
Cytuj  
Mark24, nie miałem na myśli, że oni nie znają środowiska uczniowskiego od środka (aczkolwiek lepper i giertych są ludźmi na których postrzeganie świata bym nie liczył bo sprawiają wrażenie osób nie za bardzo rozumiejących co się obok nich dzieje, może to tylko moje odczucie) tylko to, że nie spotkali się oko w oko ze światem przemocy w dzisiejszych szkołach, ale znają go tylko z opowieści. Są to ludzie którzy wypowiadają się i podejmują dziwne i równocześnie ważne decyzje w sprawach o których niewiele wiedzą. To tak jakby znawca wojny nigdy nie był na wojnie i dowodził armią - dla niego byłaby to tylko statystyka i kropki na radarze i mapie, a na polu walki byłyby to tragedie ludzi. Dzieci są okrutne, potrafią niszczyć psychicznie swoich rówieśników lepiej niż większość dorosłych ludzi. Mam wrażenie, że nasz szanowny G-Man zapomniał, że szkoła to całe życie młodych ludzi, nie tylko budynek i lekcje ale i wszystko co poza tym, znajomości, przyjaźnie (czasami bardzo długie), pierwsze sukcesy i porażki, pierwsze związki. On chce zmienić miejsce brutalnych "obrzędów" młodzieży aby móc powiedzieć: "naprawiłem szkołę". Tylko, że ścierwo dalej będzie katować psychicznie i fizycznie innych gdzie indziej, teraz przynajmniej można zlokalizować miejsce gdzie to się odbywa i to jest szansa która nie zostanie wykorzystana.
Szczęście mają ci których ten problem nie dotyczy, zarówno młodzi jak i rodzicie, srają na to i ich to wali tak jak to wali cały rząd - robią to bo muszą.
Mówisz, że trzeba ich izolować i to co później z nimi będzie ciebie nie interesuje. Wyizolujesz ich na czas szkoły, ale później gówno wypłynie na ulice i kto wie co się wtedy może stać. Jak izolować to na całe życie (a tak się nie da) bo inaczej tylko przesunie się problem w czasie.

Shadhun_ masz rację, z segregacji ludzi nigdy nie wynika coś dobrego, raczej odwrotnie. Prawdę powiedziawszy w swojej wspaniałości nie widzę rozwiązania tego problemu czyli prawdopodobnie rozwiązanie nie istnieje (już na pewno nie to co G.I. (Giertych Intelligence) nam zaproponowało). Podzielenie ludzi na tych gorszych i lepszą rasę nic nie da.

Problem przemocy jest nieodłącznym aspektem życia tkwiącym głęboko w ludzkim umyśle i nie da się go usunąć, a jedynym środkiem pozwalającym się przed nim uchronić są pieniądze. Kiedyś, w jakimś filmie, bohater powiedział, że jednym z plusów posiadania dużych pieniędzy jest możliwość odcięcia się od społeczeństwa. Ja się z tym w 100% zgadzam i żałuję, że nie miałem i prawdopodobnie nigdy nie będę miał takiej fortuny aby odciąć od społeczeństwa siebie i swoich najbliższych.

P.S. Co do auschwitz i oburzenia pewnych osób, chill out to był mocy przykład użyty w celu ukazania beznadziejności problemu.


Ostatnio edytowano 3 lis 2006, 18:33 przez t/R, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 18:26 
Cytuj  
Odizolowanie to niestety jedyny sposob. Cale wieziennictwo jest tez od lat ostro krytykowane. Resocjalizacji praktycznie nie ma. A mimo, to nikt nawet nie probuje polemizowac o zasadnosci izolowania przestepcow 18+. Dlaczego tak bronimy tych ktorzy tych 18 lat jeszcze nie skonczyli?

Zreszta nie mowimy tu o kompletnym odizolowaniu tylko o szkolach dla mlodziezy trudnej. Czyli pestka w porownaniu z wiezieniem. Pamietajmy, tez ze tam taki uczen mialby opieke specjalistow - psychologow. POzwolmy sie tej kadrze wykazac, moze zazadajmy wynikow ;)

A tak naprawde to zastanawia mnie skad taki wzrost brutalnosci, skad tylu mlodocianych gangsterow/cwaniaczkow i innych popisywaczy, ktorzy zrobia wszystko by tylko zaistniec w grupie, wyrobic sobie swoj chory "image" itd. Spoleczenstwo idiocieje, czy to wplyw gier komputerowych, hollywoodu itp.? A moze kolega chodzacy w Levisach tak drazni?

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 19:01 
Cytuj  
Mark Mark.. dla ciebie wszystko jest albo czarne albo biale (idealnie pasujesz do PiSu no ofence)

To jest zlozony problem , zarowno stanu mlodych rodzin polskich , Sposobu zagospodarowania wolnego czasu, Tego ze niektorzy sie poprostu nie nadaja na nauczycieli(trza by ich wyszkolic pedagogicznie), i ogromy wplyw kultury masowej . (Ta "kupa" jest juz w Stanach od dawna, a u nas jeszcze pare lat temu nie bylo tak tragicznie)

Pozatym Mark w mlodosci zdarzaja sie bledy i z powodu jednego bledu nie mozesz czlowieka skazywac na przegrana do konca zycia. Metoda miecza nic tu nie da- Zalecany :Rozsadek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 19:54 
Cytuj  
Co do pedagogow. To prawda, wielu potrzebuje doedukowania sie w zawodzie. Nie raz wisialo na mojej uczelni "6mczny kurs nauczyciela" gdzie studenci ekonomii/socjologii moga po tym uczyc WOSu/przedsiebiorczosci, a informatycy informatyki.
No i podliczajac calosc, powiecmy ja, po takim kursie moge uczyc dzieci? Ja osobiscie nie mam cierpliwosci i bym skarcil pyskujacego mocno, co mnie dyskwalifikuje, albo zlal totalnie na nich, byle do 1go dnia miesiaca.

Poprostu moim zdaniem wystarczy tylko zmienic uprawnienia, na wyzej wymagane.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 22:13 
Cytuj  
Cytuj:
Dlaczego tak bronimy tych ktorzy tych 18 lat jeszcze nie skonczyli


Bo dzieci mają o wiele większą szanse na pozytywną zmianę. Idąc twoim torem rozumowanie powinno sie zamykać płaczliwe dzieci w żłobkach o zaostrzonym rygorze ;).

Co do pedagogów. Widziałem parę razy na własne oczy jak dobry nauczyciel potrafi zapanować nad klasą pełną chłopaków z tak zwanego marginesu nawet nie podnosząc głosu. Pedagog to powinien być "artysta" a nie rzemieślnik ;)


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 22:41 
Cytuj  
Cytuj:
Dzieci są okrutne, potrafią niszczyć psychicznie swoich rówieśników lepiej niż większość dorosłych ludzi.


hehe , fajnie ale dla mnie to nie są już dzieci , oni bardzo dobrze wiedzą że mają prawa , i jak sięje łamie to jest wielkie larum , jak oni łamią to wtedy są dzieci ... dla mnie dziecko to jest do 11 roku zycia ... potem jest młodociany :< kurwa zrozumcie to że jużnie ma miłych dzieci i nawet prymusi (5 kowi uczniowie) są czasami popierdoleni . a moze nawet bardziej bo wiedzą ze im tymbardziej nikt nic nie zrobi ...


edit ostatnia akcja mojego kumpla ... podjeżdża do skrzyzowania , przechodzi jakaś banda debili browki itd grupa okolo 15 osoba kilka lasek w tym , cośzaczeli sie szarpaćna drodze tak ze nie mogl przejechać ,zatrąbił .. ci w 10 przekopali mu samochod ... wanna more ?


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 22:50 
Cytuj  
Cytuj:
kurwa zrozumcie to że jużnie ma miłych dzieci


Dziwne bo ja znam sporo miłych.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 22:55 
Cytuj  
Smiesza mnie niektore wypowiedzi Giertycha, np. to ze nie mozna uzywac komorki na lekcji i trzeba wprowadzic zakaz. Co on z choinki spadl? We wszystkich szkolach w moim miescie jest tak od kiedy mlodziez ma komorki, ze jak nauczyciel chociazby zobaczy, nawet wylaczona, komorke to albo upomina, albo zabiera.

A zakaz uzywania na przerwach wydaje mi sie troche dziwny. Co komu przeszkodzi, jak ktos wysle sms na przerwie ?

Mundurki- wolalbym nie. Ja za bardzo kasiasty nie jestem, caly rok szkolny chodze zazwyczaj w jednej-dwoch bluzach, ale potem bylby problem z orientacja jak szukasz kumpla po korytarzu, a tam wszyscy jednakowo ;)

A tak wogole gimnazja to poroniony pomysl. Pamietam podstawowke- tam zachowywalismy sie jak dzieci, ale takie grzeczne, normalne dzieci. Nagle gimnazjum, nowa klasa i kazdy przed kazdym udawal wielkiego bonza :] No np. przeklenstwa jako przecinek itp.

Ja naszczescie przeszedlem juz przez te gimnazjum i jestem w technikum- od razu widac fundamentalna zmiane w psychice, widac ze ludzie juz podorastali.

Izolowanie IMO nie jest dobrym pomyslem. Ot takie, "mamy problem i rozwiazmy go na JUZ", moza to da efekty dzis, ale oczywiscie da efekty i jutro kiedy cale to tatalajstwo wyjdzie na zewnatrz. Dojsc do przyczyny a nie do skutku, to jest sztuka :]

P.S Zreszta, jacy ludzie mieliby pojsc do takich placowek? Tacy jak Lepper, ktory to np. mial na koncie kilka pobic w tym m.in meza higienistki( tu nie jestem pewien, moze cos pomieszalem) oraz jakiegos tam nauczyciela? Jak widac cos powiedzmy dobrego z niego wyroslo ;) Watpie bysmy widzieli go dzis w TV gdyby poszedl do takiej placowki.


_________________
Obrazek

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2006, 23:23 
Cytuj  
Cytuj:
P.S Zreszta, jacy ludzie mieliby pojsc do takich placowek? Tacy jak Lepper, ktory to np. mial na koncie kilka pobic w tym m.in meza higienistki( tu nie jestem pewien, moze cos pomieszalem) oraz jakiegos tam nauczyciela? Jak widac cos powiedzmy dobrego z niego wyroslo Watpie bysmy widzieli go dzis w TV gdyby poszedl do takiej placowki.

Wg mnie jest to wielkie "ZA", Lepper nie robi nic dobrego, trudno się doszukać w planach jego partii czegoś konstruktywnego, poza populistycznymi zmianami które wymusił i czym zaskarbił sobie przychylność ludzi.
Mundurki widziałem tylko w Anglii, i jakoś nie wyglądało to głupio, taki strój do szkoły schludny i nieprzesadny czemu nie.. Nie widze tutaj negatywów.
Z autopsji pamiętam jak jakieś 8 lat temu, w mojej szkole, klasie było dość częste znęcanie się nad słabszymi, mieliśmy parę ofiar nad którymi się "jakoś" znęcaliśmy od czasu do czasu przeważnie fizycznie. Dość często niektórzy przesadzali, ale w gimnazjum nikt nie reagował, a kuratorka(czy ja dobrze mówię :P nie pamiętam już tych terminologii) mimo że parę razy wyzwała nas, poza tym nie było jakichkolwiek kar/gróźb czuliśmy się bezkarni. Czasy gówniarstwa się skończyły, lecz takie refleksje nad tym pozostają...

Pozdra

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2006, 00:06 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
podjeżdża do skrzyzowania , przechodzi jakaś banda debili browki itd grupa okolo 15 osoba kilka lasek w tym , cośzaczeli sie szarpaćna drodze tak ze nie mogl przejechać ,zatrąbił .. ci w 10 przekopali mu samochod ... wanna more ?


Ja mam pytanie ta banda debili to byli ludzie w wieku o jakim tu sie dyskutuje czyli<18 lat czy moze jednak pelnoletni bo cos czuje ze dajesz zly przyklad do tego typu dyskusji:<

a co do pomysłów wielkiego edukatora:

- zakaz komorek w szkole-> jasne wprowadzjamy wiecej martwych przepisow ktorych nikt nie bedzie respektowal jak np ograniczenie do 50km\h w miescie

- mundurki likiwdujace rewie mody w celu zmniejszenia widocznych roznic w poziomie zamoznosci uczniow -> hmm i tak kazdy wie ile kto ma kasy to ze bede chopdzil w mundurku ze swoim kumplem z klasy wcale nie wyeliminuje problemu ze moi strasi niestety nie zrabiaja tyel samo kasy co moj kumpel

- izolowanie uczniow do jakis mini zakladow karnych bedzie rodzilo tylko to ze za 5-10 lat bedziemy potrzebvowali tych prawdziwych zakladow karnych bo kazdy z was dobrze wie ze takie placowki nie resocjalizuja jedynie pogarszaja stan rzeczy i taki dzieciak jak raz tam trafi to prawdopodobienstwo ze zostanie normalnym obywatelem jest znikome

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2006, 11:31 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Ja mam pytanie ta banda debili to byli ludzie w wieku o jakim tu sie dyskutuje czyli<18 lat czy moze jednak pelnoletni bo cos czuje ze dajesz zly przyklad do tego typu dyskusji:<

Nawet jesli przyklad nietrafiony to niezupelnie bez znaczenia, bo ci ludzie wyrosli z 'dzisiejszej mlodziezy'.


[dygresja]
A co do ograniczenia, to moze i wydaje sie bez sensu, ale nie do pominiecia jest kilka faktow:

1. Ilosc wypadkow jest wprost proporcjonalna do sredniej predkosci wszystkich samochodow na danym odcinku drogi,
2. Po wprowadzeniu ograniczenia 50km/h srednia predkosc samochodow spadla, wiec i liczba wypadkow jest mniejsza.
[/dygresja]


_________________
Obrazek

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2006, 15:31 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):



[dygresja]
A co do ograniczenia, to moze i wydaje sie bez sensu, ale nie do pominiecia jest kilka faktow:

1. Ilosc wypadkow jest wprost proporcjonalna do sredniej predkosci wszystkich samochodow na danym odcinku drogi,
2. Po wprowadzeniu ograniczenia 50km/h srednia predkosc samochodow spadla, wiec i liczba wypadkow jest mniejsza.
[/dygresja]


nie wydaje mi sie zeby byla to zaleznosc wprost proporcjonalna. w naturze rzadko sie takie przypadki zdarzają... mysle raczej ze zaleznosc te okresla jakas skomplikowana fukcja o wykresie zblizonym do hiperboli.

poza tym jesli nawet ograniczenie predkosci ze 100 do 50 km/h faktycznie zmniejsza dwukrotnie ilosc wypadków podczas jazdy, to i tak wychodzi na to samo, bo jedzie sie dwa razy dłużej :)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2006, 15:56 
Cytuj  
Racja, zle slowo. Nie wprost, po prostu proporcjonalna.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2006, 17:36 
Cytuj  
Niecale 40% wypadkow w pol jest spowodowane nadmierna predkoscia.. wysoka smiertelnosc to wina drog (ukladu, jaki i nawierzchni), poza tym mamy nietrzezwych, zlom na drogach, kierowcow gadajacych przez komorki, ludzi ktorzy mysla ze opony to taki pic na wode i nie trzeba zmieniac bo sie da... itd itp Kiedys w tv byla dyskusja na temat zakazow i ogolnie ilosci znakow na drogach ( to przy okazji pokazania, chyba w lodzi, 100m odcinka drogi gdzie bylo ok 160znakow ) Jacys tam spece obliczyli ze dana trase z warszawy do miejscowosci x ( chyba Gdansk ) z przestrzeganiem wszystkich znakow da sie zrobic w min 16h, czyli 3-4x dluzej niz srednio ludzie ta trase pokonuja - chcialbym zobaczyc czlowieka ktory jedzie te 16h z Warszawy do zalozmy Gdanska(na 90% to byl gdansk, nie pamietam dokladnie). Pewnie po ~12h za kierownica i tak by stwarzal niezle zagrozenie na drodze.. niezdajac sobie z tego sprawy - zmeczenie (10%-15% wypadkow). 4% wypadkow to zasniecie za kierownica... z czego i tak malo kto sie do tego przyznaje, wiec naprawde nie wiadomo jaki to %. Ogolnie to nam potrzeba normalnych drog do zmniejszenia ilosci wypadkow i spadku smiertelnosci... 50km/h + pech + np deszcz + koleina = wypadniecie z toru jazdy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.