mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2009, 02:00 
Cytuj  
Lukas24MwO napisał(a):
W WoW'a gra 11 mln graczy.Na pierwszych 20-25 lvl pod względem gameplay'u Aion a WoW niemalże niczym się nie różni...

Istotne jest to ze WoW ma juz piec lat, a Aion wychodzi w 2009 roku i mozna naprawde wymagac przynajmniej tego co mial WoW, a content do 25lvl w WoW jak na tak prosta i stara gre jest bardzo ciekawy. Producentom Aiona zabrakl pomyslu, a moze poprostu trafili bardzo dobrze w potzreby masowego klienta ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 lip 2009, 02:07 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
WoW na początku był tak wyjebany, że nie można było się oderwać. To było coś, wsysało jak nie wiem co i nie pozwalało odejść od kompa. Teraz wymagania troszkę poszły w górę, no sorry - minęło tyle czasu a gameplay ma stać w miejscu? No mercy!

Jeżeli brać pod uwagę gry WoW-podobne, to Aion jest krokiem wstecz w stosunku do WAR który na samym początku (jak już wspominałem) umożliwia więcej.


Grałem w WoWa i w Wara w dniu premiery. Faktycznie WoW robił duże wrażenie na początku ze względu na tą otwartość świata, miasta - stolice, muzykę, etc, jednak lvling na dłuższą metę okazywał się cholernie nudny. War to właśnie taka odwrotność Aiona. Początek mega super nowość, ale na dalszą metę okazywał się cholernie nudny, w gównianej oprawie. Aion z kolei na początku to taki WoW... dopiero w połowie gry ujawnia ona swój pełny potencjał i zajebistość... kto grał wie.

Tymczasem dobranoc.


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lip 2009, 03:53 
Cytuj  
Ja grajac w wowa sie nie nudzilem na poczatku... dopiero po 60lvl nastal czas nudy. Jezeli w wowie lvling byl nudny, to tu to jest troszke nedza (pierwsze 10lvli to sa q praktycznie, tylko i wylacznie - idz zabij x mobow, a idziemy wzdluz jednej jedynej i slusznej sciezki po bokach ktorej sa owe moby) .. aczkolwiek ja lubie czasem pogrindowac bezsensu.

Lukas24MwO napisał(a):
Taką ocenę po fragmencie to Ty możesz sobie w buty wsadzić.


Nie, nie w buty, to jedna z podstawowych umiejetnosci jaka powinien kazdy posiadac.

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 lip 2009, 10:14 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
Ja grajac w wowa sie nie nudzilem na poczatku... dopiero po 60lvl nastal czas nudy. Jezeli w wowie lvling byl nudny, to tu to jest troszke nedza (pierwsze 10lvli to sa q praktycznie, tylko i wylacznie - idz zabij x mobow, a idziemy wzdluz jednej jedynej i slusznej sciezki po bokach ktorej sa owe moby) .. aczkolwiek ja lubie czasem pogrindowac bezsensu.


Ja nie powiedziałem, że lvling w Aionie jest zajebisty. Uważam, że też jest nudny, ale na pewno ciekawszy niż w WoWie. W Aionie trochę lepiej jest opowiedziana pewna historia, a to głównie dzięki cut-scenkom w questach. W WoWie questy były ciekawe tylko w niektórych lokacjach; bardzo mi się podobały w Darkshore (Ta historia o Stalvanie), w 2 początkowych krainach blood-elfów, w Hellfire Peninsula, a najbardziej w lokacji startowej Death Knightów (Żeby wszystkie questy w WoWie takie były... marzenie.). Reszta to po prostu, idź zabij x mobów, przynieś x towaru itp, itd... standard. Co do tej jednej wytyczonej ścieżki w Aionie, faktycznie, w pierwszej lokacji jest ona lekko odczuwalna, ponieważ pierwsza lokacja jest w pewnym sensie Tutorialem.

Morgul napisał(a):
Nie, nie w buty, to jedna z podstawowych umiejetnosci jaka powinien kazdy posiadac.


Patrz no... ja jednak nie posiadam takiego skila by ocenić grę MMO nie widząc takich aspektów jak PvP, PvE, Crafting :(

Może najlepiej EoT, bo i tak nie dojdziemy tu do porozumienia.


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 08:09 
Cytuj  
lukas rozmowa o dfo w dziale o aionie mija sie z celem.
bo w dfo pare sekund po zalogowaniu sie do gry mogles jebac heady.
to, ze im dalej tym gorzej to inna sprawa.
ale wlasnie poczatek sprawial, ze ludzie chcieli grac i poswiecac czas na skillowanie.

jak masz czas zeby sie macac w aionie do 'polowy gry' to tylko pogratulowac szczescia i samozapracia.
z ksiazka tak samo w sumie mozesz robic.

ja jednak troche ksiazek czytam od parunastu lat w zwiazku z czym nie wychodze z zalozenia, ze jak zaczalem to musze skonczyc. czytam dla wlasnej przyjemnosci i relaksu a nie po to, zeby sie umeczyc przez 300 stron dla ostatnich 100.
tak samo z grami.

zax gre dla czasopisma ocenia sie po zapoznaniu z caloscia, ew. wieksza czescia.
gre dla siebie ocenia sie wedlug wlasnych kryteriow, opartych na doswiadczeniu zdobytym w jakims tam czasie.
ja naprawde nie musze zrobic max levelu, zeby stwierdzic, ze ta gra nie bedzie mi odpowiadac.
i nawet jesli znajomi powiedza, ze 'po 40lvl' jest super fun to i tak nie jest mnie to w stanie przekonac ze wzgledu na chujowy i nudny leveling.

myslalem, ze to raczej jasne, iz kazdy z nas OCENIA gry pod wlasnym katem. i kazdy z nas ma prawo do napisania wlasnej opinii, bez wzgledu na to czy gral 5min, czy 1000h.

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 11:29 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
lukas...


Mendol, pamiętasz od czego zaczęła się nasza rozmowa? Zacytuję Ci:
Lukas24MwO napisał(a):
Nie profesjonalne jest ocenianie książki po okładce.


Mendol napisał(a):
ale po pierwszym rozdziale juz tak.


Teraz pisząc swój post sam siebie wykluczasz:
Mendol napisał(a):
gre dla czasopisma ocenia sie po zapoznaniu z caloscia, ew. wieksza czescia.
- To jest to profesjonalne podejście.

Mendol napisał(a):
gre dla siebie ocenia sie wedlug wlasnych kryteriow
- To nie jest już profesjonalne podejście.

Lukas24MwO napisał(a):
Nie profesjonalne jest ocenianie książki po okładce.
Ta wypowiedź dotyczyła takiego oto postu:
Morgul napisał(a):
Pogralem ~4h - dobilem 8lvl.. i kurde ta gra jak na razie wyglada jak jakas darmowka.No nic w tej grze nie ma, w warze chociaz byly public q na poczatku fajnie zrobione, aoc masakrowal grafa i muza... to byly jakies takie pierwsze pozytywy z gier, a tu nic. Przecietnosc goni przecietnosc. Truchtam, mloce mobki, truchtam dalej, mloce mobki. Gra nie jest zla, no ale poczatek nedza...


Gdyby chociaż raz zostało tutaj napisane "Dla mnie ta gra jest..." to tego tematu by nie było.

Mendol napisał(a):
bo w dfo pare sekund po zalogowaniu sie do gry mogles jebac heady.


Wszystko fajnie, ale czy każdy to lubi? Nie powiedziałem, że nie... wręcz przeciwnie. Czekam na Mortal Online, ponieważ w DFO cheaterzy imo trochę zepsuli grę.

Mendol napisał(a):
jak masz czas zeby sie macac w aionie do 'polowy gry' to tylko pogratulowac szczescia i samozapracia.


Czasu nie mam, ale chęci są.

Mendol napisał(a):
ocenia sie

Mendol napisał(a):
ta gra nie bedzie mi odpowiadac.


Ocenienie gry w sposób negatywny, a stwierdzenie, że ona mi po prostu nie odpowiada robi wielką różnicę. Jeżeli gra Ci nie odpowiada to w ogóle po co ją oceniać?


Powiedziałem co chciałem powiedzieć. Z mojej strony EoT, bo jak już pisałem, nie dojdziemy do porozumienia. Pozdrawiam


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 11:43 
Cytuj  
jak zaczniesz rozumiec to co czytasz to dojdziemy...
rzeczy oczywistych sie nie pisze. i dla kazdego na tym forum jest jasne, ze jesli ktos ocenia gre/ksiazke/film to nie musi dodawac 'a moim zdaniem'.
bo wszyscy wiemy, ze to JEGO zdanie.
dla mnie moje podejscie jest profesjonalne bo jestem na tyle madry i zajebisty, ze moge oceniac produkt bez 'zjedzenia' calosci.

zdajesz sobie sprawe, ze w przypadku aiona recenzje moglbyby powstac dopiero rok po wyjsciu gry? bo wczesniej pewnie dosc ciezko bedzie zrobic max level, zwiedzic wszystkie instancje, zebrac wszystkie itemki itd. itp.

i gdybys byl tak mily i wyjasnil mi o co ci chodzi z 'profesjonalnym' podejsciem? bo jak rozumiem, w odniesieniu do kulinariow, jak jesz pizze i jest chusteczkowa to i tak ja zjesz do konca zeby potem profesjonalnie wyrazic swoja opinie znajomym?
prosze cie...

po co oceniac? czyli wedlug ciebie powinny tu pisac tylko osoby, ktore sie zachwycaja aionem? litosci kurwa.

wykluczam? nie, bo to bylo jasne od samego poczatku, niestety nie dla ciebie... bo moja opinia nie byla recenzja pisana do gazety...

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 11:55 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jak zaczniesz rozumiec to co czytasz to dojdziemy...
rzeczy oczywistych sie nie pisze. i dla kazdego na tym forum jest jasne, ze jesli ktos ocenia gre/ksiazke/film to nie musi dodawac 'a moim zdaniem'.
bo wszyscy wiemy, ze to JEGO zdanie.
dla mnie moje podejscie jest profesjonalne bo jestem na tyle madry i zajebisty, ze moge oceniac produkt bez 'zjedzenia' calosci.

zdajesz sobie sprawe, ze w przypadku aiona recenzje moglbyby powstac dopiero rok po wyjsciu gry? bo wczesniej pewnie dosc ciezko bedzie zrobic max level, zwiedzic wszystkie instancje, zebrac wszystkie itemki itd. itp.


Do tej części twojego postu się nie wypowiadam, bo jak już pisałem nie dojdziemy do porozumienia.

Mendol napisał(a):
i gdybys byl tak mily i wyjasnil mi o co ci chodzi z 'profesjonalnym' podejsciem? bo jak rozumiem, w odniesieniu do kulinariow, jak jesz pizze i jest chusteczkowa to i tak ja zjesz do konca zeby potem profesjonalnie wyrazic swoja opinie znajomym?
prosze cie...


Może inaczej, też odniesienie do kulinariów, bo twój przykład jest trochę nie teges. Gdyby Pizza była np z: z ananasem to ten kto lubi owy owoc to ją zje, ten kto nie lubi to nie zje. Wiec jeżeli nie lubisz takiej kompozycji (W odniesieniu do gry Aiona, np: cukierkowej grafiki), najlepiej jej nie jedz (Więc i nie oceniaj), co prawda możesz ja spróbować, ale przy ocenianiu uwzględnij to, że nie lubisz ananasów :lol:

Pozdrawiam.


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 12:08 
Cytuj  
czemu jest nie teges? nie przepadam za pizza z pieczarkami ale jesli jest dobra jako calosc to mi nie przeszkadzaja.
w aionie grafika tez by mi nie przeszkadzala, gdyby reszta gry byla znosna.
i nie rozumiem twojego oslego uporu, ktory zakazuje nam oceniac gre, w ktora probowalismy grac. mi nie przeszkadza, ze tobie sie podoba i grasz.
nie wiem wiec czemu tobie przeszkadza fakt, ze ja pogralem i ocenilem ja negatywnie.
nadal nie wyjasniles o co chodzi ci z profesjonalnym podejsciem... bo chyba troche cie ponioslo.

anyway konczac.
kazdy z nas ma wlasne kryteria wedlug, ktorych ocenia produkt. i dla kazdego z nas jego system jest dobry. czasami mozemy zmodyfikowac zalozenia jesli ktos nam wykaze blad w sztuce.
jesli chodzi o ksiazki, gry, jedzenie - jestem je w stanie ocenic po malym 'kawalku' bo sa to rzeczy, z ktorymi mam do czynienia na codzien i jakies tam doswiadczenie posiadam, poza tym jestem swiadom tego co mi sie podoba a co nie.
ty pewnie jak dorosniesz tez kiedys dojdziesz do tego etapu :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 12:20 
Cytuj  
Ja mysle ze takich Łukaszkow w Aion bedzie wiecej, beda stali murem i walczyli o dobre imie gry, to nie jest fanbojowanie bo od tego jest Mendol lub ja i sporo piszacych na tym forum.
Wystarczy czytajac zrozumiec co ma do przekazania autor postu i wszystko staje sie proste, ja jakos rozumie co pisze Mendol.
Nie potrafie zrozumiec tych co bronia i udowadniaja ze Aion ma zarabisty content, to jest strasznie prosta i okrojona gra jak na 2009 rok.
Ta gra jak i inne potrzebuje rozbudowywania, zapewne to bedzie robione, jednak aktualnie poczatek w tej grze to bida straszna nawet jak na levelowke.
W porownaniu do AoC, WAR, LotRO gra wymieka i nie interesuje mnie czy po odwaleniu miliona questow bedzie super zajebiscie bo do tego mozna sie zmusic jesli ktos chce, dyskusja dotyczy czegos innego.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 20:33 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ja mysle ze takich Łukaszkow w Aion bedzie wiecej, beda stali murem i walczyli o dobre imie gry, to nie jest fanbojowanie bo od tego jest Mendol lub ja i sporo piszacych na tym forum.
Wystarczy czytajac zrozumiec co ma do przekazania autor postu i wszystko staje sie proste, ja jakos rozumie co pisze Mendol.
Nie potrafie zrozumiec tych co bronia i udowadniaja ze Aion ma zarabisty content, to jest strasznie prosta i okrojona gra jak na 2009 rok.
Ta gra jak i inne potrzebuje rozbudowywania, zapewne to bedzie robione, jednak aktualnie poczatek w tej grze to bida straszna nawet jak na levelowke.
W porownaniu do AoC, WAR, LotRO gra wymieka i nie interesuje mnie czy po odwaleniu miliona questow bedzie super zajebiscie bo do tego mozna sie zmusic jesli ktos chce, dyskusja dotyczy czegos innego.


Po pierwsze zważ na swe słowa. bo nie jestem twoim kolegą. Po drugie widać jak zajebiście czytasz, ze zrozumieniem. Nawet nie wiesz o co chodzi w całym tym topiku. Ani razu nie próbowałem tutaj udowadniać, że Aion jest zajebisty, Ty to tak odebrałeś. Jak znajdziesz jakąś moją wypowiedź, w której wychwalałem Aiona czy coś w tym stylu, to wklej tutaj. Przeczytaj sobie cały ten topik jeszcze kilka razy... może zrozumiesz o co mi chodziło. Po trzecie po co się wpieprzasz do rozmowy i dalej tą ciągniesz?

Mendol napisał(a):
Mendol


Niestety chyba Ty również nie zrozumiesz o co mi chodziło od początku topiku. EoT


Kassei jako, że mój post jest pierwszy w tym temacie, więc jestem jakby jego założycielem. Mogę się domagać jego zamknięcia?


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 20:34 
Cytuj  
nie, nie mozesz.
to, ze ty nie potrafisz dyskutowac nie znaczy, ze reszta ma byc ukarana.

i niestety ja zrozumialem twoje zasciankowe podejscie.
co wiecej szanuje je i nic mi do tego. problem w tym, ze ty bardzo chcialbys nam narzucic swoj punkt widzenia jako jedyny sluszny.

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 20:44 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nie, nie mozesz.
to, ze ty nie potrafisz dyskutowac nie znaczy, ze reszta ma byc ukarana.

i niestety ja zrozumialem twoje zasciankowe podejscie.
co wiecej szanuje je i nic mi do tego. problem w tym, ze ty bardzo chcialbys nam narzucic swoj punkt widzenia jako jedyny sluszny.


Uważam, że w tym topiku i tak nie masz już o czym rozmawiać. Ty powiedziałeś co chciałeś, ja również i ok. Ja swoich racji nie zmienię, Ty swoich również. EoT? W tym topiku możemy już chyba tylko na siebie flame'ować a po co to?


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 20:52 
Cytuj  
@Lukas
który to juz raz z kolei twój EoT?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 21:10 
Cytuj  
Łukaszek napalil sie na Aion i przez mysl mu nie przechodzi ze ktos zlewa ta gre po pierwszych wrazeniach z bety.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 21:12 
Cytuj  
a ja uwazam, ze zawsze mozna rozmawiac. pewnie, tez zaraz powiesz, ze to nieprofesjonalne podejscie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 21:13 
Cytuj  
No jak bym miał w grze zajebistego napakowanego blondyna o wdzięcznym nicku Mineta czy jakoś tak, to też bym bronił. Niestety szczęście nie uśmiechnęło się do mnie. :(

Mendol napisał(a):
ze to nieprofesjonalne podejscie...


I doda jeszcze, że EoT.

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 21:16 
Cytuj  
embe napisał(a):
Łukaszek napalil sie na Aion i przez mysl mu nie przechodzi ze ktos zlewa ta gre po pierwszych wrazeniach z bety.


I o tym właśnie mówiłem. Kurna polaczku... jesteś na tyle ograniczony, że nie rozumiesz słowa EOT? Czy naprawdę musisz mi kurwa psuć humor na wieczór? Z Mendolem przynajmniej można normalnie porozmawiać. Spieprzaj tam skąd przyszedłeś trolu.


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 21:19 
Cytuj  
Lukas24MwO napisał(a):
Kurna polaczku... jesteś na tyle ograniczony, że nie rozumiesz słowa EOT?


+

Lukas24MwO napisał(a):

Może najlepiej EoT


Lukas24MwO napisał(a):
Z mojej strony EoT


Lukas24MwO napisał(a):
EoT


Lukas24MwO napisał(a):
EoT?


=

Obrazek

Edit: aha i zdecydowanie EoT już od teraz.


Ostatnio edytowano 6 lip 2009, 21:22 przez Razoth, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2009, 21:20 
Cytuj  
Lukas24MwO napisał(a):
embe napisał(a):
Łukaszek napalil sie na Aion i przez mysl mu nie przechodzi ze ktos zlewa ta gre po pierwszych wrazeniach z bety.


I o tym właśnie mówiłem. Kurna polaczku... jesteś na tyle ograniczony, że nie rozumiesz słowa EOT? Czy naprawdę musisz mi kurwa psuć humor na wieczór? Z Mendolem przynajmniej można normalnie porozmawiać. Spieprzaj tam skąd przyszedłeś trolu.


gratz embe

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.