mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 117  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:27 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Wspominał o tym systemie ponieważ większość na wykopie taki system popiera. Tylko wprowadzając taki system emerytalny w Polsce będzie albo bardzo kosztowne albo wiele osób które już są na emeryturze albo wpłacali na zus przez wiele lat straci.

Nielazelnie od systemu jakies pokolenie musi kiedys stracic. Jest juz za pozno by szukac rozwiazan.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:29 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Nie twierdze ze rozwianie z UK jest złe. Ale wprowadzając je trzeba liczyć się z kosztami finansowymi albo społecznymi. Na to Duda nie podał rozwiązania, właściwe to nie podał żadnego rozwiązania.


ale chociaz PROBUJE.
bronek jedyne co robi to nas straszy wojna z rosja i tyle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:31 
Cytuj  
Probuje rofl, pierdoli, ze to fajny system.
Tak to i ja PROBOWAC moge.
Kurwa przestan byc taki infantylny.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:32 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Potwierdzam, głosuję na Prezydenta Komorowskiego i innych również do tego gorąco zachęcam.

Następny Cpt. Obvious, jeszcze niech montezuma potwierdzi. :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:35 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Probuje rofl, pierdoli, ze to fajny system.
Tak to i ja PROBOWAC moge.
Kurwa przestan byc taki infantylny.


ty zacznij czytac i skoncz byc takim idiota.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:44 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Następny Cpt. Obvious

W moim głosowaniu na Pana Prezydenta Komorowskiego nie ma nic oczywistego. Jestem lewakiem, mam Palikota, mam Ogórek, miałbym Grodzką, ale się nie załapała :( Pochodzę ze świętokrzyskiego, kto wie, może jestem z rodziny pslowców, więc w grę wchodzi jeszcze Jarubas. Weź czasami pomyśl zanim coś napiszesz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:45 
Cytuj  
Oj Mendol, jesteś stary i naiwny. Prezydent u nas to taki kwiatek do kożucha, a Duda jak każdy inny powie to co mu sztab każe. Tylko Korwin jest autentyczny, co działa na jego niekorzyść. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:45 
Cytuj  
No czytam, weźmy system emerytalny z bogatego państwa, najlepiej z Norwegii czy UK, które ma chujzyliard kabzy z ropy naftowej, postkolonializmu i generalnie np. nie zniknęło z map, nie było zaorane przez nazistów i nie ma 25 lat demokracji tylko odrobinę więcej - zajebisty system, na pewno zadziała w Polsce. Przecież każdy kraj w centralnej europie ma emerytury na poziomie 500-700EUR miesięcznie.
Czy Wy jesteście pierdolnięci czy mi się wydaje?
Oczywiście nie bronię ZUS bo to pasożyt i kupa gówna ale branie przykładów jak powyżej jest po prostu infantylne i chujowe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:47 
Cytuj  
Mnie się wydaje, że można wyjść z ZUSu. Nie z dnia na dzień, ale kilka lat to by zajęło. Warunek to zmniejszenie marnotrawstwa pieniędzy na i przez urzędników oraz zabranie przywilejów grup zawodowych. Jak przedłużanie życia kopalń z naszych podatków.
Pytanie co by zrobili Polacy jakby nie musieli odkładać na emeryturę, czy sami by o to zadbali? Nie sądzę. Z drugiej strony z tych składek i tak chuja mieć będą.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:49 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
ShadeKnight napisał(a):
Następny Cpt. Obvious

W moim głosowaniu na Pana Prezydenta Komorowskiego nie ma nic oczywistego. Jestem lewakiem, mam Palikota, mam Ogórek, miałbym Grodzką, ale się nie załapała :( Pochodzę ze świętokrzyskiego, kto wie, może jestem z rodziny pslowców, więc w grę wchodzi jeszcze Jarubas. Weź czasami pomyśl zanim coś napiszesz.

Świętokrzyskie? Psy dupami szczekają.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:51 
Cytuj  
Cytuj:
Pytanie co by zrobili Polacy jakby nie musieli odkładać na emeryturę, czy sami by o to zadbali? Nie sądzę. Z drugiej strony z tych składek i tak chuja mieć będą.


Żarliby gruz i nic by nie mieli.
Gwarantuję.
Jeśli 80% ludzi zarabia poniżej lub w przybliżeniu do średniej krajowej to ile oni odłożą? Co zrobią z kasą? Przepierdolą.
W UK to też nie działa tak do końca a wiele osób boi się emerytury i zapierdala po 70 bo zlekceważyli sprawę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:52 
Cytuj  
duda jako drugi po komorze, jesli chodzi o poparcie, kandydat, niesmialo bo niesmialo ale chociaz wspomnial o tym, ze moze nalezaloby cos zrobic z tym systemem u nas.
nie wnikam w to czy u nas da sie zrobic system uk, de, nl czy innych fajnych krajow.
niewielkim, ale zawsze, plusem jest wlasnie to, ze probuje rozpoczac taka rozmowe.
bo umowmy sie, korwin ma 4% i wyzej chuja nie podskoczy, bez wzgledu na to co bedzie mowil i proponowal.
komorowski straszy wojna, czasami pousmiecha sie do dzieci i poudaje, ze wspiera polskie rodziny.

a to, ze duda to taka sama popierducha jak komorwski kazdy wie. ale jedyne co nam pozostalo to wiara, ze czasami cos chlapna i kolejne 2% ludzi zacznie sie interesowac, czytac i byc moze zmieniac poglady.

takze bez spinek, bo widze kazdy co innego, tak jak marek z cola do piwa :P


tor: w jakims artykule czytalem, iz z raportu oecd w 2010 wynika, ze gdyby zreorganizowac sluzbe publiczna w naszym kraju to pkb by wzroslo o 14%.
niestety jedyne wyjscie to pierdolniecie w zus, krus, zwiazki zawodowe, grupy uprzywilejowane.
ale do tego potrzebny jest KRUL :)

ja pierdole, piszecie w takim tempie, ze nawet nie ma kiedy odpisac.


Ostatnio edytowano 24 kwi 2015, 17:55 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:54 
Cytuj  
Dlatego minimalna gwarantowana przez państwo jako warunek konieczny, przynajmniej na wegetację. Tylko, że teraz sprzedaje się mrzonki o emeryturach dzisiejszym 30-40 latkom na umowach o pracę. Ten system i demografia nie zadziała, to jest oczywiste.

@Mendol Dlatego jak jakimś cudem dotrę do urn to zagłosuję na Krula. Niczym młody kuc. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:56 
Cytuj  
Bo mnie wkurwia dyskusja o prezydencie, który chuja może poza klepaniem populistycznych haseł. Przecież on kompletnie może sobie tym wszystkim dupe podetrzeć jeśli to nie przejdzie dalej a dobrze wiemy kto może ew. coś puścić czy zablokować.
Najpierw niech się ścierwojady zajmą projektami społecznymi które zamaszyście i z wypiekami na ustach jeden za drugim odrzucają - tutaj macie wagę haseł wyborczych każdej jednej partii w PL.

Tor minimalna gwarantująca jest bliska 70% średniej krajowej? Przecież to nierealne.
No chyba, że dla kogoś minimalna gwarantująca nawet dla jednej osoby to "tysionc czysta".

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:58 
Cytuj  
moze, nie moze.
jako prezydent ma nieograniczony dostep do wszystkich mediow w tym kraju.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 17:58 
Cytuj  
Wybory prezydenckie to bardziej starcie wizji Polski przed parlamentarnymi. Osobiście to mnie jebie kto wygra, ale chciałbym żeby dyskurs medialny liberalnej gospodarki i taniego państwa zagościł na dobre.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 18:05 
Cytuj  
montezuma, tak podejrzewam, że dlatego to powiedział.
Po to jest to co napisałem w nawiasie o odrobieniu pracy domowej przez sztab

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wybory prezydenckie to bardziej starcie wizji Polski przed parlamentarnymi. Osobiście to mnie jebie kto wygra, ale chciałbym żeby dyskurs medialny liberalnej gospodarki i taniego państwa zagościł na dobre.


nie chce mi sięrozpisywać ,ale
+1

Ojciec
w IRL jest ten właśnie system i minimalna emerytura to jest 975 E miesięcznie. Średnia pensja w gospodarce to 2550 E na rękę po zabraniu miedzy innymi składki na emerytury i zdrowotne, która wynosi około 300e (to dla singla).
Czyli emerytura to ~38% średniego wynagrodzenia netto.

To trzeba zrobić w PL.
Emerytura ta sama dla każdego, w granicach dzisiejszego 1000zl, a resztę wypracujesz sobie sam przez te 40 lat, bo Cie nie będziemy jebać tak podatkami, składkami, biurokracją i innymi.

Przejscie z systemu do systemu będzie bolesne na maksa (jak napisał High i co ja pisałem już przy okazji wcześniejszych dyskusji, któreś pokolenie i tak w końcu zapłaci za takowe przejście), ale jak najpierw się odbiurokratyzuje gospodarkę i domknie możliwości kręcenia wałków na VAT, i uwolni tym sposobem te parędziesiąt miliardów złotych rocznie, to jest to do wykonania...może nawet bez aż tak strasznych boleści i pozytywne efekty będziesz już widział za te 10-15lat.

To kurwa na prawdę nie jest rocket science...
To tak jak z tą likwidacją dochodowego. Prosta sprawa, która by ułatwiła w huj rzeczy...ale po co...


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 24 kwi 2015, 18:31 przez Rzeznik, łącznie edytowano 8 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 18:06 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Jestem lewakiem, mam Palikota, mam Ogórek, miałbym Grodzką, ale się nie załapała :( Pochodzę ze świętokrzyskiego, kto wie, może jestem z rodziny pslowców, więc w grę wchodzi jeszcze Jarubas. Weź czasami pomyśl zanim coś napiszesz.

Żadne z wymienionych nie ma najmniejszych szans na drugą turę, także jakby nie patrzeć zagłosujesz na BK. Nie ma tu nad czym myśleć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 18:10 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Obawiam się, że wtedy musiałbym pojechać do Łodzi i spalić twoją synagogę.


nie doszedlbys do niej zywy , warszawiaczku :P


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2015, 18:18 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Warunek to zmniejszenie marnotrawstwa pieniędzy na i przez urzędników

w Polsce czyli kraju, gdzie urzędnik to święta krowa stanowiąca władzę? Im się te przywileje (w tym i finansowe) po prostu należą - zacząć by trzeba było od zmiany nastawienia publicznych służb do reszty społeczeństwa, która notabene na te służby łoży. Urzędnik ma służyć a nie rządzić, a petent ma być wymagający pod każdym względem wobec tego urzędnika bo jest jego pośrednim pracodawcą - i aby to zmienić moim zdaniem trzeba pokolenia.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
oraz zabranie przywilejów grup zawodowych. Jak przedłużanie życia kopalń z naszych podatków.

Tak na pewno przywileje i roszczeniowy tryb życia - nie chce mi się rozpisywać: ceny mamy zachodnie, zarobki wschodnie, podatki na poziomie Szwecji, socjal na poziomie rajów podatkowych. Górnik łącznie ze wszystkimi przywilejami zarabia u nas KILKA razy mniej niż taki sam górnik kilkaset km dalej na zachód - a ceny węgla są zbliżone. No cud - ale najłatwiej powtarzać za mediami - to wszystko wina grup uprzywilejowanych. Polak powinien jedynie to podatki płacić i absolutnie nie spodziewać się niczego w zamian, system feudalny w pełnym rozkwicie.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Pytanie co by zrobili Polacy jakby nie musieli odkładać na emeryturę, czy sami by o to zadbali? Nie sądzę. Z drugiej strony z tych składek i tak chuja mieć będą.

pytanie retoryczne

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wybory prezydenckie to bardziej starcie wizji Polski przed parlamentarnymi.

a mnie nie jebie. Bo ci co zagłosują teraz na komora, pójdą potem głosować na PO, ci co na Dudę na PiS itd. To chyba dla każdego oczywiste.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 117  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.