mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 60  Następna strona

Kogo poprzesz ?
PiS 10%  10%  [ 23 ]
PO 50%  50%  [ 111 ]
LiD 14%  14%  [ 31 ]
PSL 0%  0%  [ 1 ]
Samoobronę 1%  1%  [ 2 ]
LPR 0%  0%  [ 1 ]
UPR 9%  9%  [ 20 ]
Inną partię 1%  1%  [ 2 ]
Jeszcze nie wiem, podejmę decyzję przy urnie 3%  3%  [ 6 ]
Nie pójdę głosować (fail @ social life) 11%  11%  [ 24 ]
Liczba głosów : 221
Autor Wiadomość
***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 11:11 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
EJ, ale na PIS jada wszyscy i nikt tu nikogo nie podejrzewa, ze jest w kieszeni u Kaczorow, a Twojego zachowania w inny sposob nie potrafie wyjasnic.

Tym się właśnie różnimy. Ty nie przewidujesz możliwości, żeby ktoś głosił dane poglądy z czystego przekonania. I to do tego pomimo ogólnej dezaprobaty. Dlatego szukasz drugiego dna.
I jest jeszcze jedna rzecz. Waga, słuszność i zasadność argumentów padających podczas toczących się tutaj sporów to nie wszystko. Liczy się też to, co autorzy postów prezentują swoją osobą, choć pozostają anonimowi.
Cytuj:
Liczba zatrudnionych wzrosła

Dana napisał(a):
Lies

Trochę faktów przeciwko bezmyślnie powielanym frazesom, że gospodarka jest w złym stanie, a bezrobocie spada, bo ludzie wyjechali.

W pierwszym półroczu 2007 roku utworzono w Polsce 392,5 tys. nowych miejsc pracy (strona nr 5).
http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus ... pol_2007(1).pdf
W całym roku 2006 utworzono w Polsce 382,4 tys. nowych miejsc pracy (tabela 22).
http://www.stat.gov.pl/gus/45_1848_PLK_HTML.htm
W sumie w okresie I.2006-VI.2007 utworzono 774,9 tys. nowych miejsc pracy.

Na koniec IV kwartału 2005 roku liczba pracujących w gospodarce narodowej w Polsce wynosiła 7 639,2 tys. (strona 19, tabela 1).
http://www.stat.gov.pl/gus/45_685_PLK_HTML.htm
Na koniec II kwartału 2007 roku liczba pracujących w gospodarce narodowej w Polsce wynosiła 8 070,6 tys. (strona 22, tabela 1).
Link powyżej.
W okresie XII.2005-VI.2007 liczba pracujących w gospodarce narodowej wzrosła o 431,8 tys.

Rozbieżność pomiędzy wzrostem liczby nowych miejsc pracy, a wzrostem liczby pracujących w gospodarce narodowej wynika stąd, że przy wyliczaniu drugiego miernika nie uwzględnia się podmiotów o liczbie pracujących do 9 osób.

Jeszcze jedna uwaga dotycząca emigracji zarobkowej:
- Donald Tusk podczas kampanii przed referendum akcesyjnym, rok 2003
„Głosujcie za wejściem do UE! Będziecie mogli wyjechać do pracy za granicę!”
- Donald Tusk podczas kampanii wyborczej 2007 na spotkaniu z Polakami w Wielkiej Brytanii:
„To PiS was wygonił z Polski!”

Kogo magisterki i doktoraty nie oduczyły myślenia, ten wie, co o tym należy sądzić o powyższych faktach.

Dana napisał(a):
A ja na to że PO też będzie zmuszona wejść w koalicję z LiD bo nie będzie w stanie utworzyć samodzielnie rządu większościowego, ale dla ciebie to będzie 13 grudnia 1981, wot cała PiSowska mentalność.

Nie będzie 13 grudnia 1981, bo to PiS wygra wybory i to PiS będzie dobierał sobie koalicjanta. O ile w ogóle będzie musiał to robić. Koalicje są środkiem, nie celem. To jest PiSowska mentalność.

eagleeyes napisał(a):
Chrzest, bierzmowanie, komunia, śluby to wszystko daje nam okazje w tym pedzącym świecie spotkać sie z rodziną, porozmawiać. Gdyby tego nie było myślisz, że byly by takie okazje? Nie znał byś nawet pewno swoich ciotek. Religia wychowuje, uczy dobra więc nie mam nic przeciwko niej.
Dana napisał(a):
Ale co ty pierdolisz. (…) Jątrzysz i robisz zamieszanie (…)


Priceless…Just priceless.

Cytuj:
Pytanie retorczyczne, kto jest bardzie zatwardziałym komunistą ? Abp.Wielgus którego posądzano o kontakty z SB ? Czy Andżej Kryże, wiceminister sprawiedliwości 4RP który w skazywał ludzi podczas stanu wojennego (m.in. B.Komorowskiego) i usuwał sędziów wydających łagodne wyroki przeciwko działaczom opozycji ?

1. Abp Wielgus podpisał deklarację współpracy z SB i jego wina polegała na tym, że się tego uporczywie wypierał. Ale czy to dowód na to, że jest komunistą?
2. Zagorzały komunista Andrzej Kryże doprowadził do zakończenia rozprawy w sprawie afery FOZZ. Pomimo licznych wybiegów i kruczków stosowanych przez oskarżonych i obronę zapobiegł przedawnieniom i wydał wyroki. Dlaczego przez lat kilkanaście nikt inny, oprócz komucha Kryże, nie był w stanie zakończyć tej sprawy? Gdzie się podziewały autorytety moralne i obrońcy demokracji? Co w wtedy robiły tuzy myśli liberalnej? Jak to się stało, że w kapitalistycznym i demokratycznym kraju przykładem sędziowskiej kompetencji i praworządności stał się komuch?
Dana napisał(a):
I to by było na tyle. Możesz tutaj odpowiedzieć, ale jedynie dla własej satysfakcji bo ja nie zamierzam odpisywać. I tak nie jestem w stanie zmienić twojego światopoglądu więc moglibyśmy tak się qłotować do usranej śmierci. Peace.

Ja też nie zamierzam z kimkolwiek się kłócić. Jestem też świadomy, że w wielu wypadkach nikt i nic nie zmusi ludzi do zmiany poglądów. Chodzi mi natomiast o to, aby pokazać innym użytkownikom forum, że ludzie o poglądach anty-pisowskich to:
- ignoranci, zwłaszcza w sprawach gospodarczych, gdyż ich diagnozy nie znajdują pokrycia w faktach, będąc często całkowitym ich zaprzeczeniem
- manipulatorzy, którzy wyolbrzymiają rangę jednych faktów, inne natomiast przemilczają, w zależności od treści tezy
- hipokryci, którzy się często powołują na ideały demokracji i tolerancji, równocześnie postulują wykluczenie z procesów pluralizmu politycznego poszczególnych grup społecznych
- chamy, którzy wobec starcia z odmiennymi poglądami zapominają o kulturze, miotają inwektywy o charakterze osobistym i autorytatywnie ucinają dyskusję
RufeN napisał(a):
Jeśli nie teraz zaczniemy go obniżać, gdy mamy "boom gospodarczy", to kiedy?

Obniżamy. Deficyt budżetowy w 2005 roku wyniósł 35 mld pln. W 2006 roku wyniósł ok. 26 mld pln, choć w projekcie zapisano 30 mld pln. Kotwica budżetowa w wysokości 30 mld jest przewidziana na następne lata. Bardzo prawdopodobne, że w 2007 roku deficyt będzie jeszcze mniejszy (22-26 mld pln).
RufeN napisał(a):
gorzej, że za te pieniądze nie powstają autostrady,

Powstają. Obecnie w budowie są odcinki o łącznej długości 268 km.
RufeN napisał(a):
są przejadane przez rozwijającą się wciąż (wbrew zapowiedziom) administrację i inne organy państwowe.

Aktualny wzrost liczby etatów w administracji wynika z konieczności obsługiwania środków pomocowych z budżetu UE. Alokacja tych funduszy, których suma w okresie budżetowym 2007-2013 wynosi 90 mld € jest priorytetem. Zatem nie jest to przejadanie, tylko inwestycja.
Brodaty napisał(a):
No i co z tego?

To, że pomimo skowytu i świętego oburzenia CBA robi to, po co zostało stworzone.
Brodaty napisał(a):
O wiele ciekawsze jest, kiedy Kaczyński złamie obietnicę i posłuży się tym faktem żeby dowalić PO.

Wtedy, kiedy PO oskarży PiS o korupcję.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 11:30 
Cytuj  
ej qwa sargeras cos musisz dostawac od kaczek mnie by sie za darmo nie chcialo tego robic :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 11:58 
Cytuj  
co fanatyzm robi z ludźmi ;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 12:06 
Cytuj  
- ignoranci, "Głodówka to nie jest niezjedzenie kolacji. Jak będą w stanie głodu przez, dajmy na to, trzy dni czy dwa choćby, to wtedy będzie można mówić o głodówce. Na razie nie zjadły kolacji. To nikomu jeszcze nie zaszkodziło"
- manipulatorzy, "W Polsce tak naprawdę wolnych mediów nie ma. Jest pewien układ i dziennikarze, których pozycja jest bardzo trudna."
- hipokryci, "Precz z komuną a przede wszystkim precz z postkomuną"
- chamy, "My jesteśmy tu, gdzie wtedy. Oni tam, gdzie stało ZOMO."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 12:07 
Cytuj  
Sargeras wychodzi z zalozenia, ze piszac w kolko to samo ktos wkoncu uwierzy w te bzdury. Zreszta piszac o manipulacji robi dokladnie to samo. Widac uczy sie od swoich idoli: Kurskiego, Girzynskiego, Brudzinskiego etc.
Tak pokrotce:
1.Rzeczywiscie wzrosla liczba miejsc pracy w kraju, ale PiS nie ma z tym nic wpolnego. Chyba, ze ktos zna jakies ustawy, ktore pomogly przedsiebiorcom. Glowni zainteresowani nic o tym nie wiedza.
2.Kryze wyrosl za SLD, ale im nie przeszkadzala jego przeslosc. PiS deklarowal, ze nigdy nic z ludzmi z PRL. Klamal- o to tu chodzi. Zreszta jednym z glownych ludzi w PiS jest Wasserman, komunistyczny prokurator. O jakiej dekomunizacji oni mowia? Nie wiem.
3.Wielgus to komunistyczny agent. PiS go broni bo tak chcial Rydzyk, ktory ma duzo do powiedzenia w tej partii.
4.Deficyt sie obniza, bo rosna wplywy zwiazane ze wzrostem gospodarczym, a nie dlatego ze zmniejszono wydatki. Ekonomisci postuluja wykorzystac koniunkture na inwestycje i restrukturyzaje, PiS rozdaje na prawo i lewo i zwyczajnie przejada owoce wzrostu.
5.Zwiekszenie liczby pracownikow administracyjnych zwiazane z wymogami UE - to myslalem ze opluje monitor. Moze jeszcze zaczna twierdzic, ze nowe ministerstwo dla kolegow z MW i rzesza urzednikow to tez wymog UE? :) Zapewne wzrost liczby doradcow premiera o 50% to pewnie pomysl Barroso. Tak sie konczy zapowiedz przebudowy administracji i ciecia wydatkow.
6. No tak CBA robi to do czego zostalo stworzone. Pozoruje dzialania, zeby uwiarygodnic walke z korupcja. Sukcesow brak. Chyba, ze ktos uwzgledni kompromitacje w ministerstwie rolnictwa, zajecie butelki wodki dr G. Na pocieszenie sprowokowali skutecznie poslanke PO
Ja wiem, ze taka polemika jest bezcelowa, bo typowy wyborca PiS zostal uwiedziony tanimi haslami i mysli emocjonalnie, a nie racjonalnie. Nie lubie jednak czytac bzdetow pod pozorem argumentow. PiS rzeczywiscie ma duze szanse na wygrana w wyborach, ale narazie zapowiada sie ze PO+LiD bedzie mialo wiekszosc wiec i tak nic sam nie zrobi. Najwyzej za pol roku beda kolejne wybory, bo nie wierze ze ktos oprocz Leppera i Giertycha zrobi z Kaczynskimi koalicje. Niewyrazny Donald moze chciec POpiS-u, ale bedzie mial rozlam w partii.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 12:39 
Cytuj  
Niewyrazny Donald moze chciec POpiS-u, ale bedzie mial rozlam w partii.

Rozłam to bedzie mial jak wejdzie w koalicje z LIDem.
Btw, Sargeras ownuje was srogo...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 12:50 
Cytuj  
te misiu po ktorej stronie jestes he ?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 14:15 
Cytuj  
Do Sarga na temat tego rzekomego wzrostu gospodarczego:

To policzmy. 5,5% wzrostu. Ok. 2% zjada inflacja. To mamy już tylko 3,5% "realnego wzrostu". Teraz weź pod uwagę, że redystrybucja przez budżet państwa to ok. 60% PKB (bardzo ostrożnie licząc bo sa ekonomiści, którzy szacują na 70%). Budżet państwa z 2006 roku, to 220 mld zł. W takim razie 100% czyli PKB, to byłoby ok. 367 mld zł. Z tego te nasze 3,5% wzrostu, to w PLN wartość ok. 12,8 mld zł. Tyle realnego zysku wynika z rocznego wzrostu gospodarczego. Przez dwa lata daje nam to prawie 26 mld zł nadwyżki podczas rządów Kaczyńskich. No i pięknie prawda?

Tak. Tyle, że zapomnieliśmy o 30 mld + 25 mld zł narastającego długu państwowego w ciągu tych dwóch lat czyli razem 55 mld zł, które muszą oddać nasze dzieci. W efekcie rząd Kaczyńskiego przez dwa lata realnie doprowadził do ok. 29 mld zł na minusie.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 14:39 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Sargeras wychodzi z zalozenia, ze piszac w kolko to samo ktos wkoncu uwierzy w te bzdury.

Widac nie zna psychologii tego forum.
Takich dlugich postow nikomu sie nie chce czytac. Zaloze sie, ze gora 3 osoby czytaja to co on nabazgrze.

Btw, Twojego postu Tor tez mi sie nie chcialo czytac. Za dlugi ;-) Boje sie takich text wall.

Cytuj:
Btw, Sargeras ownuje was srogo...

Ownuje, bo jest politykiem, profesjonalista.
Ja nawet nie probuje sie wdawac w polemike.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 14:50 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Rozłam to bedzie mial jak wejdzie w koalicje z LIDem.
Btw, Sargeras ownuje was srogo...

Chyba ciebie...zaraz, przeciez jestescie z tej samej gliny, wiec mu potakujesz.
@Zychoo Dyskusje w necie sa bez sensu, ale malo kto (w tym ja) umie sie powstrzymac. Nie opieraja sie na intelekcie czy umiejetnosciach retorycznych, bo masz dowolny czas na odpowiedz i google jako zrodlo informacji.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 14:53 
Cytuj  
Otoz to.
Przeciez pseudomerytorycznych argumentow zazwyczaj weryfikowalnych w prosty sposob da sie znalezc dowolna ilosc. Sargeraz sypie nimi z rekawa, ale w tym wypadku to pewnie nie internet jest zrodlem ale doktryna ideologiczna jego parti, Sieg!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 14:56 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
gora 3 osoby czytaja to co on nabazgrze

Count me in ^^


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 15:00 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Zychoo napisał(a):
gora 3 osoby czytaja to co on nabazgrze

Count me in ^^

Ta, glownie fani Kaczek.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 15:08 
Cytuj  
Widać, iż nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ja nie zagłosuję ani na PO, ani na PiS, ani na LiD. Go go - w podstawówce nauczają podstaw czytania =]


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 15:20 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Widać, iż nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ja nie zagłosuję ani na PO, ani na PiS, ani na LiD. Go go - w podstawówce nauczają podstaw czytania =]

Widac, ze nie potrafisz logicznie interpretowac tekstu pisanego, nawet jesli byles w stanie przeczytac go ze zrozumieniem.

Wydawalo mi sie, ze glosujesz na PiS, ot co. Moj blad. A jaki to ma zwiazek z czytaniem i zrozumieniem czytanego tekstu? Nauczyles sie chlopczyku zdania "czytaj ze zrozumieniem" i postanowiles wklejac je w rozne miejsca, tak?


_________________
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 15:28 
Cytuj  
Zabawne, mówicie o zmniejszaniu deficytu, a prawda jest taka że każda partia i SLD i PO i wszystkie inne głosowały za ustawami które doprowadzały do znacznego zwiększenia dziury budżetowej, a do także wytworzenia poczucia społecznego że najlepszym i najprostszym sposobem wywalczenia zwiększenia wynagrodzenia są strajki, a wielkość wynagrodzenia powinna przecież zależeć od wydajności etc.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 15:49 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Wydawalo mi sie, ze glosujesz na PiS, ot co. Moj blad. A jaki to ma zwiazek z czytaniem i zrozumieniem czytanego tekstu?

Po wielokroć pisałem już na kogo zagłosuję.

Cytuj:
Nauczyles sie chlopczyku zdania "czytaj ze zrozumieniem" i postanowiles wklejac je w rozne miejsca, tak?

Tak. Rozgryzłeś mnie :oops:


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 15:59 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Wydawalo mi sie, ze glosujesz na PiS, ot co. Moj blad. A jaki to ma zwiazek z czytaniem i zrozumieniem czytanego tekstu?

Po wielokroć pisałem już na kogo zagłosuję.

Po wielokroc juz ignorowalem twoje posty opierajac sie na stereotypach i przypuszczeniach.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 16:49 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Po wielokroc juz ignorowalem twoje posty opierajac sie na stereotypach i przypuszczeniach.

Błąd :lol:


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2007, 17:07 
Cytuj  
Sargeras to mój mentor, zdaje sobie sprawe, że jestem niestety tym słabszym wydaniem.


_________________
OrleOko czuwa...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 60  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.