mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2011, 19:52 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
wszyscy wiedza, ze 99% kierowcow samochodow BMW i Audi do buraki i idioci.


Tak mowi tylko biedota, ktorej nie stac na dobry samochod :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2011, 20:03 
Cytuj  
In topic - zajebista akcja w Krakowie:

http://www.scigacz.pl/Miejsca,wystarczy ... 15551.html


Można zmieniać pasy, gdy jest linia przerywana, wykonuje się w tedy manewr wymijania, nie wyprzedzania. Łamie się przepisy, gdy przekraczamy ciągłą ( np omijając korek poboczem ) albo ew wpycha obok 2 samochodów. Różnie można interpretować ten zapis w sumie.

Jeżdżę od niedawna i póki co, nie miałem jeszcze takich sytuacji, które wymienił Xanth. Może to kwestia miasta? Dunno


http://www.motofakty.pl/artykul/jadac_m ... prawo.html - tu mamy inny (prawny?) punkt widzenia


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.


Ostatnio edytowano 11 wrz 2011, 20:11 przez Nokiu$, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2011, 20:06 
Cytuj  
Ja sie zawsze staram byc mily dla motocyklistow. Jak ma mozliwosc, to niech sobie szybciej przejedzie. Juz wole motocykliste niz kolejnego idiote w aucie. Jakby nie patrzec, jest to dla mnie (kierowcy samochodu) bezpieczniejsza opcja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2011, 20:12 
Cytuj  
Nokiu$ napisał(a):
Łamie się przepisy, gdy przekraczamy ciągłą ( np omijając korek poboczem )

Pod waruniem, ze wyprzedzasz (poruszajace sie pojazdy). Linie ciagla mozesz przekroczyc przy omijaniu stojacych pojazdow.

Nokiu$ napisał(a):
http://www.motofakty.pl/artykul/jadac_miedzy_samochodami_motocyklisci_lamia_prawo.html - tu mamy inny (prawny?) punkt widzenia

Stek bzdur. W tym artykule idealnie widac brak rzetelnosci dziennikarskiej i pogon za sensacja. Poszukaj w sieci, ten artykul byl parokrotnie komentowany przez policjantow drogowki. Chocby pierwsze zdanie "Przepisy zabraniają jazdy na jednym pasie w tym samym kierunku obok siebie" to bzdura, bo nie zabraniaja. I dalej "Wynika to min. z definicji pasa ruchu, który zgodnie z nią jest przeznaczony do przejazdu jednego tylko rzędu pojazdów.". Art. 2 ust. 7 brzmi wyraznie "pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi". Tak samo z powolywaniem sie na art. 16 ust. 4 jest bzdura, bo jednoslad nie ma mozliwosci zajmowania wiecej niz jeden pas...
"Przepisy ruchu drogowego mówią także o konieczności zachowania bezpiecznego odstępu od wyprzedzanego roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych. Według ustawy, odstęp taki powinien wynosić przynajmniej jeden metr." Tak wlasnie jest i jak widac, na liscie nie ma samochodow... Motocyklista ma zachowac bezpieczny odstep od samochodu, a nie 1 metr.

I tak dalej, nie ma sensu tego czytac...

X.

PS. Post parokrotnie edytowany ;)


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2011, 21:36 
Cytuj  
czytajac ten topic odnosze wrazenie ze rozmowa z Xanthem o motocyklistach to jak gadka z cardano(??) o kibicach

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2011, 22:05 
Cytuj  
Dziś po raz kolejny organizowany był we Wrocławiu miejski maraton.

Ludziska wesoło sobie biegali wokół miasta, spora część osób dosyć starsza itd - spoko.

Ale dlaczego kurwa oni muszą biegać przez środek miasta i największe skrzyżowania, paraliżując sporą część Wrocławia na kilka godzin? Nie można takich imprez organizować gdzieś bardziej na obrzeżach...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2011, 22:12 
Cytuj  
roball napisał(a):
..i sa kurwy, ktore sie nazywaja motocyklistami i jezdza na tylnim kole w centrum miasta, w obszarze zabudowanym, gdzie po przeciwnej ulicy jest szkola podstawowa.

Wyobraz sobie, ze jestem tego samego zdania. A najgorsze jest to, ze paru debili robi zla slawe reszcie normalnych...

Vorten napisał(a):
Ale dlaczego kurwa oni muszą biegać przez środek miasta i największe skrzyżowania, paraliżując sporą część Wrocławia na kilka godzin?

To samo mozna napisac o tzw Masie Krytycznej, w ktorej banda pedalarzy wymyslila sobie, ze w piatek, w godzinach szczytu, gdy kazdy chce dostac sie do domu i odpoczac po tygodniu pracy, zablokują pol Warszawy. Jakby ciezko bylo to zrobic w sobote...

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2011, 22:26 
Cytuj  
posluchajcie silnika tego motoru :)

http://www.youtube.com/watch?v=9uirVOgHwqY

http://www.youtube.com/watch?v=4ejRkBimDD8

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2011, 23:23 
Cytuj  
Obrazek


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2011, 23:39 
Cytuj  
sorry xanth, ale swoimi odpowiedziami dajesz do zrozumienia że jesteś jednym z tych debili na kosiarkach


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 00:49 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
sorry xanth, ale swoimi odpowiedziami dajesz do zrozumienia że jesteś jednym z tych debili na kosiarkach


A potrafisz odpowiedzieć merytorycznie i dać do zrozumienia jak to jest wg. Ciebie, zamiast nazywać debilem, konserwowy łosiu w sosie własnym?
Akurat część o przepisach brzmi sensownie, a i dosyć sensowna jest teza że współpraca czterech i dwóch kółek = win.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 06:27 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
sorry xanth, ale swoimi odpowiedziami dajesz do zrozumienia że jesteś jednym z tych debili na kosiarkach

Acha, czyli jak cos sie nie zgadza z twoim swiatopogladem, to jedynym argumentem jest wycieczka osobista? Pozatym widziales kiedykolwiek motocykl? Uwierz, naprawde nie wyszystkie motocykle to "kosiarki", a wrecz mniejszosc. Najbardziej popularne sa motocykle turystyczne i cruisery/choppery, zaraz po nich maxi skutery. Scigacze to zdecydowana mniejszosc. Ale czego wymagac od zaslepionego nienawiscia puszkarza, ktoremu gul z zawisci skacze na widok kazdego jednoslada bez wyjatku? Pewnie jestes jednym z tych burakow, ktorzy zajezdzaja droge i spychaja jednoslady na pobocze...

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 06:36 
Cytuj  
Ja tam zawsze ustepuje drogi motorom w korku. I z tego co widze na ulicach Wawy to raczej rzadko zdarza sie by jakis kierowca zajezdzal, no ale na pewno i takie buraki sie zdarzaja.
Dobra metoda jest jak motocyklista przedzierajac sie w korku gazuje głosno, to wtedy go slychac i latwiej ustapic mu miejsca.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 06:52 
Cytuj  
Malo widziales. W ciagu ostatnich 2 tygodni 3 razy debil drzwi otworzyl przez zlosliwosc. A zajezdzanie drogi w czasie normalnej jazdy, zmiana pasa bezposrednio na mojej wysokosci czy spychanie na pobocze to dzien jak codzien...

X.

PS. Co do szybkiej jazdy, to jestem ciekaw, jak szybko Enchu jezdzisz samochodem. Bo, ze stosujesz sie do ograniczen, to jakos nie wierze...


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 07:14 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
W ciagu ostatnich 2 tygodni 3 razy debil drzwi otworzyl przez zlosliwosc.


za takie cos to bym zszedl z motoru i mu jebnal z grzywki (w kasku) :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 07:17 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
za takie cos to bym zszedl z motoru i mu jebnal z grzywki (w kasku) :)

Zazwyczaj skladam lusterka. Jak nie uzywa, to na chuj mu? (najwiecej przypadkow to slepota)
Ale pare razy sie zdazylo, ze zatrzymalem sie przed i zsiadlem...

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 07:23 
Cytuj  
dawaj fotki bo nikt nie uwierzy ;p

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 08:52 
Cytuj  
Mam zupełnie inne doświadczenia, co do kierowców w Warszawie niż Xanth. Zbyt dużo jeżdżę po mieście, ostatnio również moto, i w najgorszym przypadku kierowca nie zrobi Ci miejsca. Nigdy nie zauważyłem, aby ktoś zajechał motocyklowi drogę (a przynajmniej nie intencjonalnie albo nie bardziej niż innym samochodom).

Inna sprawa, że jeśli motocyklista oczekuje, że jazda pomiędzy samochodami w korku ma być bezpieczna to gratuluje. To nigdy nie będzie bezpieczne i nigdy być nie może. Jak ktoś się pakuje między samochody to sorry, ale wolno i oczy dokoła głowy. Kierowcy w korku są zbyt zaaferowani tym co się dzieje z przodu (co się dzieje, że stoją; kiedy w końcu ruszą, etc. etc.), aby co 5 sekund patrzeć się w lusterka.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 09:15 
Cytuj  
w sumie bardziej od motorow, wkurwiaja mnie rowerzysci. z nimi to jest dopiero masakra.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2011, 09:31 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
w sumie bardziej od motorow, wkurwiaja mnie rowerzysci. z nimi to jest dopiero masakra.

hehe ja jezdze po miescie na moim singlespeedzie wlasnie (bywa ze samochod i dwa tygodnie pod klatka stoi nieruszany) i w sumie to nie mialem zadnej "niebezpiecznej sytuacji" - traktuje kierowcow jak debili i zawsze dokladnie sie rozgladam czy mnie przepuszcza gdy mam pierszenstwo itp


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.