mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 13:22 
Cytuj  
@Junkier: Dobra może nie wyraziłem się jasno. Za premię urzędników uważam wszelakie trzynastki. I teraz to czy dostanie czy nie powinno zależeć od ocen zebranych w przeciągu roku. Wiadomo więc, że pani w okienku będzie przyjmować z uśmiechem na ustach, a nie z mordą wściekłego buldoga. Bo teraz ile razy idę do wydziału komunikacji to boję się trafić na jedną z urzędniczek, która ma podejście "czego wy kurwa ludzie chcecie".
O dziwo właśnie w Tczewie cywilizacja do urzędów powoli dociera. W urzędzie skarbowym panie są pomocne, miłe i jest tylko kilka niechlubnych wyjątków. Ostatnio byłem miło zaskoczony. W prawie każdym pokoju (i w dochodówce, i vacie, i de minimis i nawet sam naczelnik) byli bardzo pomocni i mili - dla zwykłego przedsiębiorcy. Także idzie zmiana ku lepszemu.
Za 2000zł też by mi się nie chciało być miłym dla petentów, bo myślałbym tylko o tym jak zmienić pracę.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 13:26 
Cytuj  
tczew nie chcialo by Ci sie byc milym za 2000 zl, tylko pomysl sobie, ze ta praca jest stosunkowo bardzo bezpieczna, a gdzie indziej zmienisz ją kilka razy (choc jest to dyskusyjne czy to źle)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 13:29 
Cytuj  
to ja proponuje wykorzystac pomysl tczewiaka, podrzednego klepacza html.
W praktyce bedzie to wygladalo tak:
1. zarobki, owszem beda 6x wyzsze da sie to zrobic, ba nawet nie trzeba bedzie zmniejszac zatrudnienia, podniesie sie VAT i reszte podatkow odpowiednio wyzej
2. na tych jakze porzadanch stanowiskach bedzie bardzo rodzinny klimat, osoba z zewnatrz juz teraz ma male szanse na zalapanie sie do budzetowki, a co powiedziec wtedy gdy zarobki wzrosna
3. wzrosnie poczucie wladzy nad przecietnym kowalskim, zamiast temu spoleczenstwu sluzyc kasta rzadzaca w jaka niechybnie zmieni sie strefabudzetowa gdzie stanowiska bedzie sie dziedziczyc bedzie nim rzadzic. Odnoszac sie do malozarabiajacego pospolstwa zawracajacego szanowny wypielegnowany tylek z jeszcze wieksza niechecia byc moze nawet obrzydzeniem.

Puknij ty sie tczewiak czasami w ten swoj beret. Pomysl rodem z wariatkowa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 13:34 
Cytuj  
html już nie znam :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 13:35 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
html już nie znam :(


dzieciarnia w podstawówce zna html :(


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 13:37 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
html już nie znam :(


z tego co wspominal kominek to nigdy go nie znales :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 13:41 
Cytuj  
Kiedyś znałem, ale że się tym nie zajmuję to nowego nie znam. Wolę się zajmować tym, czym się zajmuję.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 13:57 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Pani Krysia, której jedynym zadaniem jest przyjmowanie wniosków o dowód osobisty i wydawanie tych dowodów nie wcześniej niż przewiduje ustawowy czas na załatwienie zarabia coś w okolicach 1200 zł na rękę. Jak zwykle znakomity argument mareczku.


A Pani Krysia, która sprzedaje w kiosku ruchu czy Pani Jadzia pracująca na kasie w Tesco czy pan Marek pracujacy na stacji BP wykonując czasami znacznie cięższą pracę w o wiele większym wymiarze godzin, bardziej odpowiedzialną, do tego bez komfortu stałego zatrudnienia bo firma np. może zbankrutować (albo kontrola zająć konta na kilka lat i nici z wypłaty) zarabia z tego co podaje statystyka 30% mniej. A do tego za te mniejsze pieniadze muszą być mili dla klienta.
Jak zwykle kula w płot Junkier.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 14:04 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
z tego co podaje statystyka


Bzdury pierdolisz, bo jak ktoś zarabia poniżej 1200 to go nawet statystyka nie bierze pod uwagę. Ale skąd przeciętny elektryk na emigracji miałby o tym wiedzieć...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 14:07 
Cytuj  
o 1200zł napisał Junkier.
Ja napisałem, ze statystycznie przecietny Kowalski jebiący za kasą zarabia o 30% mniej niż paniusia w urzędzie od stawiania pięczątek, patrzenia spod byka na klienta i picia kawy, wait.. od picia kawy, patrzenia spod byka i stawiania pieczątek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 14:15 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
@Junkier: Dobra może nie wyraziłem się jasno. Za premię urzędników uważam wszelakie trzynastki. I teraz to czy dostanie czy nie powinno zależeć od ocen zebranych w przeciągu roku. Wiadomo więc, że pani w okienku będzie przyjmować z uśmiechem na ustach, a nie z mordą wściekłego buldoga. Bo teraz ile razy idę do wydziału komunikacji to boję się trafić na jedną z urzędniczek, która ma podejście "czego wy kurwa ludzie chcecie".

Ej, ale "budżetówka" to nie są sami urzędnicy.
To raz. Dwa, chyba nie sądzisz, że Twoją sprawę "załatwia" pani Krysia przyjmująca wniosek w okienku? Z gościem wydającym decyzję petenci nie mają fizycznego kontaktu. To jak będziesz oceniał ich pracę?
Cytuj:
A Pani Krysia, która sprzedaje w kiosku ruchu czy Pani Jadzia pracująca na kasie w Tesco czy pan Marek pracujacy na stacji BP wykonując czasami znacznie cięższą pracę w o wiele większym wymiarze godzin, bardziej odpowiedzialną, do tego bez komfortu stałego zatrudnienia bo firma np. może zbankrutować (albo kontrola zająć konta na kilka lat i nici z wypłaty) zarabia z tego co podaje statystyka 30% mniej. A do tego za te mniejsze pieniadze muszą być mili dla klienta.

Ty chyba dalej nie do końca ogarniasz na czym polega statystyka.
Plus jak rozumiem państwo powinno naruszać przepisy dotyczące minimalnego wynagrodzenia, bo to powszechna praktyka w sektorze prywatnym.
Cytuj:
Ja napisałem, ze statystycznie przecietny Kowalski jebiący za kasą zarabia o 30% mniej niż paniusia w urzędzie od stawiania pięczątek, patrzenia spod byka na klienta i picia kawy, wait.. od picia kawy, patrzenia spod byka i stawiania pieczątek.

A tczewiak odpisał ci, że statystycznie masz 5 cm kutasika.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 14:24 
Cytuj  
Marek do tych zakutych łbów żaden argument się nie przebije, szkoda twojego czasu.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 14:26 
Cytuj  
Junkier kurwa to jest średnia. Uruchomcie mózg bo ja nie mam czasu wyjaśniać podstawowych rzeczy kretynom.
O ile budżetówce jest pani jadzia od parzenia kawy - tak w sektorze prywatnym jest pani jadzia od jebania na kasie w tesco.
w budżetówce jest pan prezes od sadzania własnych znajomków na co lepszych intratnych stanowiskach od nic-nie-robienia, w sektorze prywatnym też są prezesi, rada nadzorcza etc., z tym, że nawet oni muszą przedstawiać wyniki swojej pracy bo akcjonariusze obserwują i reagują
I tu i tu mamy ludzie zarabiających minimalną, mało, średnio, dużo i bardzo dużo, ale to w budżetówce średnia pensja jest o 30% wyższa. A to sektor prywatny utrzymuje budżetówkę.

/rence co za tłumoki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 16:54 
Cytuj  
Zastanawiam się czy Niahu troluje czy chce markowi żonę przelecieć?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 17:04 
Cytuj  
a gdzie tutaj akurat marek sie pomylil?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 17:14 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a gdzie tutaj akurat marek sie pomylil?

Chodzi mi o niahowe ssanie pałki od około 2 tygodni już. Wszędzie markowi przytakuje hehe :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 17:17 
Cytuj  
i chuj z tego. ty co miesiac zmieniasz front i lizesz komus :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 17:19 
Cytuj  
rotfl roball jaki ładny unik. Zaskoczyłeś mnie szczerze mówiąc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 17:43 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
i chuj z tego. ty co miesiac zmieniasz front i lizesz komus :)

raczej co miesiąc kogoś innego zaczynam wkurwiać :D
ale do perfekcji marka mi jeszcze daleko hehe


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2014, 19:06 
Cytuj  
różnica jest taka, że ja nie liżę nikomu :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.