mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 10:04 
Cytuj  
a wy musiscie mu koniecznie odpisywac.

anyway lalem w weekend z tuska i jego powaznej telewizyjnej miny, jak negocjowal z rodzicami w sejmie.
oczywiscie stanelo na tym, ze troche im da ale za to nie bedzie drog lokalnych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 10:23 
Cytuj  
Dziwisz się, medialnie był przegrany na starcie z takim przeciwnikiem. Jakby rzucił: "o, dlatego trzeba częściej skrobać" to bym na niego zagłosował.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 10:27 
Cytuj  
ale nie chodzi o medialnie czy w jakikolwiek inny sposob.
tylko o to, ze wlasnie w ten sposob wychodzi jak sobie radza od paru lat.
i niestety 'przeciwnik' dobrze mu powiedzial - w polsce sa wazniejsze problemy do rozwiazania, niz wpierdalanie sie w sprawy krymu i wesole wycieczki do brukseli.
o wycieczkach poslanek, miliardach pakowanych w armie (chuj wie po co) nie wspominajac.

nie wszystkich stac na badania prenatalne - chyba nie zdajesz sobie zupelnie sprawy z tego, ile w polsce kosztuje dobra opieka i badania prowadzace kobiete w ciazy tor. a panstwo niczego ci nie zapewnia.

nie wiem na ile to prawda, ale jak uslyszalem, ze niepelnosprawny posel, otrzymuje 6k miesiecznie na zatrudnienie asystenta to sie kurwa za glowe zlapalem.

a ci ludzie nie walcza o podwyzki po 2k miesiecznie. ale o kurwa 400zl, zeby dostawac 1200 miesiecznie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 10:31 
Cytuj  
Ustawa aborcyjna jest z 1993 roku chyba i dopuszcza legalne(darmowe) usunięcie ciąży w przypadkach jakie widziałem w sejmie. Badania prenatalne są w Polsce dostępne w ramach NFZ, jak ktoś się zdecydował urodzić downa to niech sam utrzymuje. A jak lekarz odmówił? To pozew cywilny i niech on płaci. Ja nie widzę powodu, żeby w tym systemie prawnym łożyć na tych ludzi z własnych podatków.

6k na aystenta posła? Ok, w końcu sprawuje mandat poselski. Nawet jak jest słabym posłem.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 10:33 
Cytuj  
Dlatego trza wprowadzić liberalizm i odciąć kurek naszym włodarzom ;p

dziwie się, ze Tusk w ogole wyszedł do tych ludzi.

6k za pchacza? ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 10:36 
Cytuj  
w ramach nfz? to zycze szczescia ze zrobieniem ich, w ramach nfz.
poza tym pierdolisz straszliwie w tym przypadku.
oczywiscie, ze polowa ludzi tam zgromadzonych to niziny spoleczne, ale widzialem tez pare ogarnietych i inteligentnych osob.
ja nie widze powodu, zeby lozyc 6k na asystenta poselskiego, bo skoro inni potrafia zyc na wozku bez pomocy, to posel tym bardziej powinien dawac dobry przyklad.
tak samo jak nie widze powodu dla, ktorego poslanki maja za moje pieniadze robic sobie wycieczki po swiecie, nawet jak sa zajebiscie dobre w tym co robia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 10:44 
Cytuj  
Różnica taka, że ten poseł przynajmniej w teorii wykonuje jakąś pracę, a utrzymywanie warzywa przez kilkadziesiąt lat jaki ma sens?


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 10:49 
Cytuj  
Pamiętał bym o tym, że sporo podobnych niepełnosprawności może być wynikiem chorób na które dziecko zachorowało już po urodzeniu i badanie prenatalne nic nie da wtedy. Czasem długie lata po urodzeniu, nawet jak dziecko jest nastolatkiem. Zresztą tak na marginesie dorosłych też dotykają np. choroby metaboliczne, z autoagresji lub neurologiczne dzięki, którym można się stać niezdolnym do samodzielnej egzystencji (a żyć latami, nawet dziesiątkami lat) i zachorowalność na tego typu choroby rośnie.

Poza tym są jeszcze stany takie powstałe w wyniku wypadku lub jako skutek uboczny agresywnego leczenia innych chorób.


Oczywiście badania prenatalne powinny być szeroko dostępne i być standardem, a nie wyjątkiem jak to jest teraz. Na pewno to może pomóc, ale nie załatwi to sprawy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 10:51 
Cytuj  
pewnie taki, ze gdyby mieli kase na rehabilitacje, to z tego warzywa za pare lat mogloby cos byc.
nie wspominajac, iz to warzywo dawaloby prace paru innym osobom.
ja wiem, ze mozna sobie pozartowac i wesolo popierdolic o warzywkach, bo ty nie masz dzieci, ja 'odpukac' mam 2 zdrowych.
ale serio nie zycze ci, aby twoje dziecko w przyszlosci, mialo problemy z czymkolwiek. bo bedziesz plakal.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 10:56 
Cytuj  
No cóż w końcu żyjemy w katolickim kraju, w którym broni się każdego życia, nawet po gwałcie. Więc nie rozumiem Tor tego oburzenia. Zresztą ten zasiłek to jak zwykle przysłowiowy liść w twarz, a nie złote góry i drobne w skali tego gdzie indziej się beznadziejnie w tym kraju przepierdala kasę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:03 
Cytuj  
Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem jakimś socjopatą i współczuję tym ludziom, ale uważam, ze pomoc państwa powinna być ograniczona i odpowiednia do możliwości. Jest do tego system rentowy, alimentacyjny (dzieci mają dwoje rodziców). Pomagać powinno się tylko najbardziej potrzebującym, a nie każdemu kto ma niepełnosprawne dziecko.

nie wspominajac, iz to warzywo dawaloby prace paru innym osobom.

Ciągle będzie to strata, bo za to zapłaci państwo.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:06 
Cytuj  
pierwsze slysze ze aborcja jest w PL legalna , nie jest i nawet po gwalcie i z downem nie mozesz usunac ciazy po okreslonym czasie bo jest traktowane to jak zabojstwo czlowieka

inna sprawa ze powinna byc , 100% zabezpieczenia przed ciaza nie ma , jak masz rodzic i sie pastwic nad dzieckiem i obwiniac za "zniszczenie" zycia
to lepiej usun i daruj sobie i jemu czy jej


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:07 
Cytuj  
Kwestia chorób jest raczej trudna do określenia jednoznacznie. By ocenić czy z kogoś coś jeszcze będzie to pewnie potrzeba by sztabu ludzi i komisji...

Co innego jak ktoś ma urodzić warzywo, co innego jak się to dzieje za zycia, co innego jak ktoś traci nogi, a inny glowe.

Jakbym sam mialbym być kompletnym warzywem to nie chciałbym zyc i być obciążeniem.

Poza tym, gdyby srodki pieniezne wykorzystywać lepiej to nie starczyłoby dla takich ludzi? Czy takich rodzin jest faktycznie tak dużo?

Co innego jakby wszystko dzialalo cacy, ale wiemy ile kasy się marnuje.
Na chorobowe mogę się skladac, bardziej imo jest się o co przyczepić gdzies indziej.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:07 
Cytuj  
Cytuj:
inna sprawa ze powinna byc , 100% zabezpieczenia przed ciaza nie ma , jak masz rodzic i sie pastwic nad dzieckiem i obwiniac za "zniszczenie" zycia
to lepiej usun i daruj sobie i jemu czy jej


To się nie bzykaj jak nie potrafisz o to zadbać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:10 
Cytuj  
hehe, ale to panstwo placi setkom tysiecy niepotrzebnych urzednikow.
jak dla mnie, lepiej wiec dac rodzinie, ktora tej pomocy potrzebuje, niz zatrudniac kolejnych nierobow.
system nie dziala, refundacje nie dzialaja, ale ty jestes zadowolony.
nie wiem o jakich mozliwosciach mowisz, bo ja tych widze wiele, wystarczy zebysmy sie skupili na tym, aby 'nam zylo sie lepiej' a nie wydawali miliardy na bezsensowne misje i inne pierdoly.

aldatha: zamiast usunac - oddaj do adopcji - ale to tez wymagaloby usprawnienia systemu i wyszkolenia nowych ludzi, ktorzy ogarna temat.
oczywiscie, ze 'kochajace' matki, mieszkajace w ruderach z 10 dzieci powinny byc sterylizowane, ale nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:12 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
pierwsze slysze ze aborcja jest w PL legalna , nie jest i nawet po gwalcie i z downem nie mozesz usunac ciazy po okreslonym czasie bo jest traktowane to jak zabojstwo czlowieka

inna sprawa ze powinna byc , 100% zabezpieczenia przed ciaza nie ma , jak masz rodzic i sie pastwic nad dzieckiem i obwiniac za "zniszczenie" zycia
to lepiej usun i daruj sobie i jemu czy jej


Jest legalna, choć przepisy są mocno restrykcyjne:

Wejście w życie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz. U. z 1993 r. Nr 17, poz. 78) ograniczyło dostęp do zabiegów przerywania ciąży – odtąd można dokonywać legalnej aborcji przy zaistnieniu jednej z określonych przesłanek:
ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu[1]); wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż dokonujący przerwania ciąży, chyba, że ciąża zagraża bezpośrednio życiu kobiety
badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej); wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż dokonujący przerwania ciąży
zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od poczęcia); wystąpienie tej okoliczności stwierdza prokurator.

@Mendol Argument "bo tam biją murzynów" to żaden argument. Nie widzę, żeby marnotrawstwo w innych obszarach uzasadniało socjal. Człowiek powinien radzić sobie sam, socjalizm jest patologią. Imho jest dopuszczalny tylko w skrajnych przypadkach losowych, gdzie człowiek nie mógł się sam zabezpieczyć.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:16 
Cytuj  
hehe kurwa, ale nie zawsze czlowiek jest w stanie poradzic sobie sam, bez wzgledu na to co robi.
i nie mowie, ze panstwo wszystko powinno robic za tych ludzi, tym bardziej, ze jak ci napisalem, oni nie chca dostawac po 3k, tylko 1200zl miesiecznie.
tak aby mogli opiekowac sie dzieckiem (nie wnikam w tej chwili dlaczego dziecko jest chore itd. itp.)
czlowiek nie jest w stanie sie zabezpieczyc w tym kraju - nie wiesz jakie leki beda refundowane za miesiac a jakie nie. za co bedziesz placil a za co nie.

ty w tym przypadku masz bardzo ograniczony punkt widzenia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:17 
Cytuj  
mendol ale jak kobieta nie chce sie meczyc 9 miesiecy to masz prawo ja zmuszac ?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:17 
Cytuj  
Podobno zrobienie w Polsce aborcji nawet zgodnie z przepisami graniczy z cudem, bo lekarze masowo odmawiają.

Swoją drogą jak się wyśle laskę do Czech, żeby tam zrobiła po ludzku aborcję, to potem można być w Polsce z tego tytułu ściganym? Gdyby jakiś konfident podpierdolił?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:18 
Cytuj  
ale o czym ty teraz aldatha piszesz?
nie mam prawa nikogo do niczego zmuszac, ale trzeba myslec zanim sie cos zrobi.
a jak sie nie mysli, no to trzeba brac za to odpowiedzialnosc.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.