mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 496, 497, 498, 499, 500, 501, 502 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 30 mar 2014, 03:14 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=Zbn2vvNB7ls
Debata: Korwin-Mikke, Czabański, Płatek, Szypuła - prawa kobiet i status homoseksualizmu w UE

W sumie nie wiem po cholere w ogole takie debaty, ale obroncy homoseksualizmu - masakra

"w zwiazkach homo rodzi się tyle samo, albo nawet wiecej dzieci co w związkach hetero" :lol: -> min. 21:20

wystarczyl mi skrót https://www.youtube.com/watch?v=sMrRBzsJP0E


Padłem. :lol:

Czabański to typowy PR stunner, nic więcej.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2014, 17:56 
Cytuj  
obecna sytuacja rosja vs reszta świata jest gorsza niż kryzys kubański, różnica jest tylko taka ze wszyscy histeryzowali i wieszczyli WWIII, a obecnie są skrajnie optymistyczni


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 30 mar 2014, 18:07 
Cytuj  
embe napisał(a):
obecna sytuacja rosja vs reszta świata jest gorsza niż kryzys kubański, różnica jest tylko taka ze wszyscy histeryzowali i wieszczyli WWIII, a obecnie są skrajnie optymistyczni


za dużo donalda :P


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 mar 2014, 18:21 
Cytuj  
embe napisał(a):
obecna sytuacja rosja vs reszta świata jest gorsza niż kryzys kubański, różnica jest tylko taka ze wszyscy histeryzowali i wieszczyli WWIII, a obecnie są skrajnie optymistyczni


bzdura, wtedy bylo realane zagrozenie wojna nuklearna, teraz ewentualnie jest ryzyko lokalnego konfilktu. Bardziej to przypomina odebranie Kosowa Serbii. Wtedy dla odmiany Rosja sie bardzo denerwowala, ale nie zamierzala sie angazowac w koflikt.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2014, 18:26 
Cytuj  
ja juz uszykowalem stroj wyjsciowy

Obrazek


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2014, 20:06 
Cytuj  
Obrazek


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 07:32 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
kilkanascie osob - zalozmy 20.
2mln / 20 osob = 100k na leb rocznie. Ladnie
Nie wiem jakie jeszcze koszta stale moga byc by uzasadnic te 2mln - szlifowanie marmurow w serwerowni drogimi pastami sprowadzanymi z RPA przez syna ktoregos z kliki trzymajacej wladze..?

wait, przeciez to Polska wiec kto tu patrzy na koszta, pieniadze publiczne sa po to by nimi szastac oczywiscie po napchaniu swoich kieszeni.


marek jak zawsze w formie. :P

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 09:16 
Cytuj  
Mark 2.0 sie popsul po 2 postach...zlosliwy wirus przywrocil stara wersje 1.0 z latkami chuj shada 1.1 i robaloswieca 1.2.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 09:47 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Więc jak zwykle się kurwa wypowiadasz na tematy, o których nie masz najmniejszego pojęcia. Nie wiesz co ten soft robi, jakie są założenia, ale musisz popierdolić.


Marek jest tani, więc nie rozumie, że 100k rocznie dla specjalisty w Polsce to nie są kokosy. Uwzględniając w tym koszty ZUS pracodawcy to mamy tak naprawdę tanio pracownika, a gdzie zysk dla firmy?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 09:51 
Cytuj  
ale wlasnie marek doskonale rozumie.
bo do takiego projektu, wcale nie musisz budowac zespolu, wystarczy zrobic przetarg i wybrac jedna z tysiecy firm, ktore moga sie tym zajmowac.
dopoki nie znamy wszystkich szczegolow odnosnie tego portalu, to tak samo pierdoli marek jak i tczewiak, jak i ja, jak i ty tor.
a juz tych 10 konsultantow odpowiadajacych na pytania... no tutaj to serio nie masz zielonego pojecia tczewiak.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 09:57 
Cytuj  
To się da oszacować, jak w tym ktoś siedzi. Fakt, że nie znamy choćby poziomów dostępności czy sla na awarie, ale na nikim znającym tę branżę 2m rocznie wrażenia nie zrobi.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 10:00 
Cytuj  
ale w projekcie sponsorowanym za moje pieniadze, wlasnie robi to wrazenie, tym bardziej jak ktos w tym siedzi.
i zamiast przedstawic nam przejrzyste rozliczenie co, za co, na co, po co i dlaczego, to wymyslamy teorie z dupy.
i nie sadze zebysmy mogli cokolwiek oszacowac w tym przypadku :)

i zeby byla jasnosc - niczego bym sie nie czepial, gdybym wlasnie zamiast slyszec '50mln' '2mln' - mogl zobaczyc rozliczenie tego projektu oraz dokladny opis jak to ma dzialac, w jaki sposob maja zamiar nauczyc Pania Krysie korzystac z niego w przeciagu miesiaca.
sorry ale do tej pory leje, jak sobie przypomne lux med i zatrudnione 60 letnie lekarki internistki, u ktorych wizyta z 10min wydluzyla sie do 25, tylko dlatego, ze wstawili im komputery do gabinetow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 10:03 
Cytuj  
jak u nas są przetargi z budżetówką to często trudno dopatrzeć się logiki.

ale do tego co napisał Marek to ludzie znający branze już raczej mogą się odnieść i ocenic dużo czy mało.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 10:05 
Cytuj  
ale tutaj nie chodzi o 'raczej' i zgadywanie highlander :)
bo powinni to pokazac na stronie i wtedy mozna dyskutowac, ganic albo chwalic.
a na razie marek ma swoja teorie, tczewiak swoja, zaczyna sie wspolne obrazanie, ktore do niczego nie prowadzi :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 10:09 
Cytuj  
Ale dla mnie to nikt się nie odniosl tutaj za bardzo do rzeczywistości, a raczej do tego, ze tczewiak wysmial marka za to, ze cos uznal 'za duzo' a ogolnie w branzy dużo to nie jest.

imo to dwie rozne kwestie. uogolniajac vs konkretny przypadek

a to jak ten przetarg zrobili to już chuj wie i sie nie dowiemy.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 10:12 
Cytuj  
Ale zgadywanie to podstawa szacowań. tczewiak ma jednak znacznie większe pojęcie o it niż Marek.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 10:13 
Cytuj  
no ale ogolnie to nie polega na tym, ze sie tutaj nasmiewamy wspolnie? ;p

do tczewiaka mam takie samo zaufanie jak do zabolka ;p

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 12:21 
Cytuj  
Ojej dużo nie dużo.
Ja po godzinach pocztą pantoflową od czasu do czasu dostaję śmieszne zlecenia.
Np. w tym tygodniu robię w wolnym czasie Frontpage, Wordpressa, Sklep na prestashop, animowany background + możliwość fullscreen youtube, przelewy24, instalacja serwera. Ogólnie dla zaprawionego w boju zajmuje to MAX!!! 15h roboczych. Inkasuję za to 1000zł.

I nie powiecie mi, że ktoś pracujący w serwerowni nonstop, odpowiedzialny za jej funkcjonowanie powinien zarabiać mniej jak kwota o jaką marek się bulwersuje.

EDIT: Stąd mam też własne 2 sklepy z odzieżą w necie na prestashop. To zamiast oglądać M jak miłość ze swoją to sobie stawiam proste stronki :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 13:24 
Cytuj  
Mendol - akurat o tym konkretnie projekcie wiem sporo (chociaż nie wszystko) - w tym ilu konsultantów to musi obsługiwać. Sam pisałem tam część szyny danych.
Akurat to był jeden z najuczciwszych przetargów, bo większość kasy poszła na sprzęt. Tak - przetarg wygrały prywatne spółki (zgadnij które ;) - chociaż wystarczy poszukać, bo są to informacje jawne), ale wiesz... w prywatnych spółkach ludzie nie pracują za miskę ryżu. W tej zaś konkretnej spółce (w zasadzie jest to już korporacja) wszyscy pracują na etatach więc koszta są dość wysokie.

Nie będę jednak pisał niczego, czego zabrania mi podpisany papier. Więc mogłem się odnieść do kwot i tych bzdur "portal dla bezdomnych". Nie napiszę kto i ile zarabia na jakim stanowisku, ani ile konkretnie osób się tym zajmuje (bo takiej wiedzy nawet nie mam - 10 konsultantów to minimum, ale może być więcej), wypisałem zaś liczby, które wiem, iż są kompletnym minimum, aby ten projekt utrzymać.
Tam jest użytych kilka technologii, tam wszystko musi działać, bo za każdą wtopę są kary. No i powtórzę 100k brutto rocznie / head to nie jest dużo.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 31 mar 2014, 13:30 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 13:30 
Cytuj  
ale ta spolka zajmuje sie tylko tym jednym projektem? bo chyba raczej nie wiec troche zle to wyliczasz.
wszedzie sa uzywane rozne technologie, sla, itd. itp.
100k brutto za ciepla posadke to nie jest duzo,
i nie zgadzam sie z polowa tego co napisales.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 496, 497, 498, 499, 500, 501, 502 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.