mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 15:51 
Cytuj  
... i zostałem ministrem edukacji.
to jest już zwykła farsa. jeśli dojdzie do tego, że przed każdą lekcją trzeba będzie złożyć rączki i klęknąć lub na maturze trzeba będzie obowiązkowo zdawać religię, to chyba nie będę miał ukończonej matury, a np. A Level Exams etc.
prawnik ministrem edukacji. do tej pory byłem w stanie tolerować rządy PiSu. nie za bardzo kraj zepsuły i nie za bardzo polepszyli sytuację. teraz to już przegięcie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 15:59 
Cytuj  
Takich jaj, nie bedzie, jedynie na studiach pewnie odbiora stypendium naukowe, i zwieksza dla tych biednych (co to roznie bywa, dobry trick jest wynajac mieszkanie i powiedziec ze sie zerwalo kontakty z rodzicami).
Ogolnie bym nie narzekal, tylko poza tym ze 90% tych "biednych" co znam to np. sraja szara strefa rodzicow i tym stypendium oplaca sobie papierosy. A ci tak naprawde biedni, to juz od czasow liceum pracuja i przekraczaja zarobkami kwalifikacje na stypendia.

Oczywiscie to z moich doswiadczen.

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 21:48 
Cytuj  
właśnie niezbyt. giertych jest ministrem tylko do szkół: podstawowych, gimnazjalnych i średnich. od szkolnictwa wyższego jest poprzedni minister (utworzono nowe ministerstwo :) )

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 21:51 
Cytuj  
Ale indoktrynizacja przebiega najsprawniej właśnie u najmłodszych :)


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 22:29 
Cytuj  
A pomyslec, ze rok temu mowilo sie "jak tak dalej pojdzie, to Lepper z Giertychem dojda do wladzy"...


_________________
http://rince.mybrute.com/

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 22:40 
Cytuj  
Czekamy na wypowiedz Sargerasa :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 22:45 
Cytuj  
PiS zagrał bardzo ciekawie. właściwie te najbardziej "społeczne" resorty oddał innym partiom, żeby ew. odpowiedzialność spadła właśnie na nich. sam pozostawił sobie te ministerstwa, które dają im pełną kontrolę nad państwem.
przynajmniej teraz koalicja Samo-PiS-LPR nie będzie mogła się usprawiedliwiać brakiem nawet samej chęci wcielenia w życie swoich najbardziej populistycznych projektów ustaw, tak bardzo głośno i szeroko głoszonych podczas kampanii wyborczych. jak narazie jedyna poważna ustawa, która była główną bronią podczas wyborów - a mianowicie tzw. ustawa Gosiewskiego (dla niewiedzących - ustawa o aplikacjach adwokackich), została słusznie zatrzymana przez Trybunał Konstytucyjny. co najgorsze, to właśnie TK dostało się najbardziej, a nie PiSowi, który doprowadził do uchwalenia ustawy niedopracowanej i robionej w pośpiechu niegwarantującym stabilności i poprawności.
nie ma się co dziwić, że Marcinkiewiczowi zaczyna spadać popularność. na początku jego rządów i co za tym idzie początkom wprowadzania właściwie samych uchwał "medialnych", a odraczaniu głosowań nad tymi najbardziej kontrowersyjnymi, czyli groźnymi dla popularności partii, premier miał bardzo wysokie pozytywne oceny społeczeństwa. teraz, po prawie pół roku rządów PiSu, i braku jakiejkolwiek poprawy (lecz również brak strasznego osłabienia państwa - to również należy nadmienić), jego popularność spada. ludzie domagają się w końcu wprowadzania obiecywanych zmian i jeśli sytuacja po podpisaniu umowy koalicyjnej się nie zmieni, to nawet dawne trio Bielan-Kamiński-Kurski, a obecnie duet Bielan-Kamiński i znacznie osłabione solo Kurskiego nawet nie pomoże...

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 08:53 
Cytuj  
Nazaal napisał(a):
PiS zagrał bardzo ciekawie. właściwie te najbardziej "społeczne" resorty oddał innym partiom, żeby ew. odpowiedzialność spadła właśnie na nich. sam pozostawił sobie te ministerstwa, które dają im pełną kontrolę nad państwem.

Waszmość androny pleciesz. Każde ministerstwo daje należną konstytucyjnie kontrolę nad wyszczególnionymi dziedzinami życia w państwie. Zaś na dzień dzisiejszy Samoobrona obsadziła 2 ministerstwa, Liga Polskich Rodzin również 2 ministerstwa, ponadto 3 ministerstwa są pod zarządem bezpartyjnych fachowców, a Ministerstwo Spraw Zagraniczynych pozostaje chwilowo bez ministra. Zatem widać wyraźnie, iż Prawo i Sprawiedliwośc posiada raptem 12 z 20 ministerstw. W Prezydium Sejmu zaś sytuacja PiS-u jest całkowicie jednoznaczna, gdyż na 6 członków tegoż organu do PiS-u należy tylko 1 osoba. Gdzież więc ta pisowska "pełnia władzy"?
Nazaal napisał(a):
nie ma się co dziwić, że Marcinkiewiczowi zaczyna spadać popularność.

Nawet najbardziej popieranemu społecznie premierowi słupki w sondażach nie będą rosły w nieskończonośc i kiedyś zmaleć muszą. Ciekawe to czasy, kiedy za sukces Platformy Obywatelskiej trzeba uważać spadek notowań premiera Marcinkiewicza w sonadażach. Cóż... Z braku laku...
Nazaal napisał(a):
teraz, po prawie pół roku rządów PiSu, i braku jakiejkolwiek poprawy

Postulowanie zauważalnej poprawy stanu państwa w okresie pół roku od zmiany rządu jest dość naiwne.
Nazaal napisał(a):
ludzie domagają się w końcu wprowadzania obiecywanych zmian i jeśli sytuacja po podpisaniu umowy koalicyjnej się nie zmieni, to nawet dawne trio Bielan-Kamiński-Kurski, a obecnie duet Bielan-Kamiński i znacznie osłabione solo Kurskiego nawet nie pomoże...

Duet Bielan-Kamiński odniósł bezapelacyjne zwycięstwo nad mizerno-nudnym duetem Protasiewicz-Schetyna. Zaś Kurski solo posiada więcej wiedzy i sprytu niż cały opozycyjny "szczekator quartet" w składzie Komorowski-Niesiołowski-Gadzinowski-Senyszyn.

Na koniec pozdrawiam tymi oto słowy:

Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 09:16 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
Zaś Kurski solo posiada więcej wiedzy i sprytu niż cały opozycyjny "szczekator quartet" w składzie Komorowski-Niesiołowski-Gadzinowski-Senyszyn.


Moglbys nie obrazac Pana Gadzinowskiego i Pani Senyszyn wstawiajac w jednym szeregu z takimi ludzmi jak Komorowski i Niesiolowski

edit: dzieki Zematis, ale wystarczylo wyslac info na PW


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."


Ostatnio edytowano 8 maja 2006, 09:32 przez MagPS, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 09:26 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Sargeras napisał(a):
Zaś Kurski solo posiada więcej wiedzy i sprytu niż cały opozycyjny "szczekator quartet" w składzie Komorowski-Niesiołowski-Gadzinowski-Senyszyn.


Moglbys nie obrazac Pana Gadzinowskiego i Pania Senyszyn wstawiajac w jednym szeregu z takimi ludzmi jak Komorowski i Niesiolowski

'Pani' Senyszn nie 'Pania'. ;)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 15:11 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
Zaś Kurski solo posiada więcej wiedzy i sprytu niż cały opozycyjny "szczekator quartet" w składzie Komorowski-Niesiołowski-Gadzinowski-Senyszyn.


Moglbys nie obrazac Pana Niesiołowskiego i Pana Komorowskiego wstawiajac w jednym szeregu z takimi ludzmi jak Szenyszyn i Gadzinowski ?

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 15:16 
Cytuj  
Cytuj:
edit: dzieki Zematis, ale wystarczylo wyslac info na PW

Kek. Ale wtedy nikt by sie nie dowiedzial, ze L2Odmieniac. ^^

Sargeras napisał(a):
Zaś Kurski solo posiada więcej wiedzy i sprytu niż cały opozycyjny "szczekator quartet" w składzie Komorowski-Niesiołowski-Gadzinowski-Senyszyn.

Moglbys nie obrazac wiedzy stawiajac ja w jednym szeregu ze sprytem?

ps. Wysmazylem Ci gdzies taki wspanialy i dlugachny post, a Ty go przeoczyles albo zignorowales. Lamiesz mi serce. ;)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 15:37 
Cytuj  
Specjalnie postuje, wiekszosc ludzi to wzrokowcy wiec jest szansa ze jak zobacza blad to potem sami juz go nie powtorza.

Swoja droga to nie ma co sie puszysc, ja tez robie bledy... ;)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 16:07 
Cytuj  
Swoja droga to nie ma co sie puszysc, ja tez robie bledy...

Telu teh ort master :)


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 16:18 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Specjalnie postuje, wiekszosc ludzi to wzrokowcy wiec jest szansa ze jak zobacza blad to potem sami juz go nie powtorza.

Swoja droga to nie ma co sie puszysc, ja tez robie bledy... ;)


Przeciez nikt nie ma pretensji

Zematis napisał(a):
'Pani' Senyszn nie 'Pania'. ;)


Senyszyn :wink:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 16:30 
Cytuj  
pwned ^_^

Ta literowka to przez ten jej glos 8)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 17:48 
Cytuj  
cóż Sargerasku... pełnia władzy nie oznacza wcale kontroli nad wszystkimi ministerstwami. nie będę Ci tego tłumaczył, gdyż wydawało mi się to aż nazbyt oczywiste. poraz kolejny ukazujesz swoje zaślepienie na cały PiS i co za tym idzie wszystkim "akuratnych przyjaciół". nie chce mi się bawić w zbijanie kolejnych Twoich argumentów (jak masz to Ty w swoim nudnym i monotonnym już postanowieniu, często jak cały PiS z p. Gosiewskim na czele, którzy to nawet na pytania "Tak lub nie" odpowiadają cholernie wymijająco i często bez sensu i konkretnego związku z samym pytaniem), ponieważ, po nieco dłuższej i dogłębnej obserwacji Twoich postów w innych tematach, uważam to po prostu za walkę z wiatrakami (heh, czuję się jak dziennikarz podczas konferencji PiSu lub polityk - partia obojętna - w konfrontacji z członkiem PiSu). Twoje zaślepienie na poglądy jaśnie wielmożnego p. Kwakwaka, jako herszta całej bandy, jest conajmniej śmieszne. to tak jak w PRLu, cokolwiek czyniła partia - to było dobre. w związku z tym proszę o zamknięcie swej szanownej jadaczki (vel. palców, bo w końcu piszesz nimi a nie jadaczką). nie omieszkam również prosić Waszmości o zaprzestania wstawiania swoich idiotycznych rysuneczków z Kwakwakami robionych na tempo w Paincie tudzież innym programie graficznym.


PS. napiszę, żeby była jasność, nie zamierzam się bawić z Tobą w kłótnie (czyt. nie odpiszę na Twój kolejny i każdy następny post), bo w Don Kichota bawić mi się nie chce, a z kolei ty Cervantesem nie jesteś, aby tworzyć te marne wiatraki tudzież młyny. odczytuj to sobie jak chcesz (aczkolwiek jestem w pełni przekonany, że potraktujesz to jako swoją wygraną). i proszę Cię, nie prowokuj mnie więcej i pozostaw mój post bez odpowiedzi, gdyż w ten sposób dasz mi tylko satysfakcję jakobyś czuł się naprawdę wygrany [to jest rada, nie polecenie]. w innym wypadku możesz czuć się w pełni skompromitowany.

pozdrawiam.

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 08:38 
Cytuj  
Z ciężkim sercem muszę przyznać, że trafiło mi się nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni polemizować z osobnikiem przekonanym o swojej nieomylności. Osobnicy takowi wygłaszają swoje teorie ze swadą i przekonaniem, jednak kompletnie tracą rezon w momencie natrafienia na przeciwnika, który nie dość, że podejmuje dyskurs, nie dość, że dysponuje zestawem groźnych argumentów i celnych ripost, to jeszcze jest konsekwentny w przedstawianiu faktów.

Spór, w którym owi zarozumialcy nie są w stanie uzyskać przewagi i urobić adwersarza na swoją modłę, usiłują pospiesznie zakończyć, dając jednak przy tym upust swojemu niezadowoleniu. Przejawia się to poprzez bezpośrednie ataki na osobę rozmówcy, czyli próby ośmieszania jego poglądów, ironizowanie na temat jego metod i umiejętności, czy też używania zwrotów grzecznościowych w sposób obraźliwy, świadczący o stanie negatywnego pobudzenia emocjonalnego autora. Do tego dochodzi nieuzasadnione powoływanie się na odczucia osób trzecich i próby ukrycia własnej bezradności i zmieszania pod maską zniechęcenia, czy też znużenia, posiłkując się do tego barwnymi metaforami.

Na koniec oczywiście starają się przedstawić siebie, w sposób beznadziejnie naiwny, jako bezwarunkowych zwycięzców sporu, poprzez zrzucenie z siebie wszelkiej odpowiedzialności za zainicjowanie owej dyskusji, wmawianie, że jednostronna chęć zaprzestania jej świadczy o ich wyższości intelektualnej oraz autorytatywne zanegowanie wszystkich potencjalnych kontrargumentów.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 09:08 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
Z ciężkim sercem muszę przyznać, że trafiło mi się nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni polemizować z osobnikiem przekonanym o swojej nieomylności.

Imo tez jestes przekonany o nieomylnosci. Swojej i Kaczek. Nie uwazasz?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 09:13 
Cytuj  
No i Kurskiego :D


_________________
O.o

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.