mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 82
Dołączył(a): 6.04.2007
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 13:40 
Cytuj  
Od jakiegoś juz czasu zachodzę w głowę o co chodzi...???

A mianowicie.

Czekam sobie w ogri na bg i nagle widzę na /trade takie oto zdanie:
- Cześć. Szukam polskiego enchantera i alchemika do stałej współpracy.

Za chwilę:

- stop this language you polish idiot

Myślę sobie nie trzepnął dziś czy co ? Ale nic to, bo oto nie skończyłem czytać pierwszego, a tu kolejny bystrzak

- polish #@@$@ shut up

i następny

- polish shiet $#@@$%/

itd. itp. używają sobie na polakach nasi zagraniczni przyjaciele.

Jakież było moje zdziwienie gdy nagle jakiś, jak mniemam „polak”, pisze po angielsku tekst w którym to przeprasza wszystkich za to że tamten ktoś napisał coś po polsku i przy okazji obraża i wyzywa tego co to napisał.
Zamurowało mnie.
A jeszcze bardziej mnie zamurowało gdy dowiedziałem się że te "@#$&* polish shut up" w dużej części piszą...polacy.

Czy niektórych całkiem porypało ? Czy nie pamięta jak w piaskownicy polskimi foremkami się bawili ?
Rozumiem że dla dzisiejszego gimnazjalisty polski język nie jest trendy ale bez przesady !

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Mikołaj Rej

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 13:44 
Cytuj  
To jest english serwer i kultura wymaga pisania po angielsku.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 82
Dołączył(a): 6.04.2007
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 13:50 
Cytuj  
iniside napisał(a):
To jest english serwer i kultura wymaga pisania po angielsku.


Nie przyjacielu. To jest serwer administrowany przez anglojęzycznych game masterów, nic więcej.
Czy jadąc do Anglii nie możesz na ulicy porozmawiać ze swoim rodakiem po polsku, bo to jest niekulturalne ?

I kto Ci wmowił, że posługiwanie się językiem anglielskim jest kulturalne ?

A co z tymi którzy nie umieją pisac po angielsku ??


Ostatnio edytowano 4 sie 2008, 13:55 przez tmat, łącznie edytowano 2 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 13:51 
Cytuj  
tmat napisał(a):
Od jakiegoś juz czasu zachodzę w głowę o co chodzi...???

A mianowicie.

Czekam sobie w ogri na bg i nagle widzę na /trade takie oto zdanie:
- Cześć. Szukam polskiego enchantera i alchemika do stałej współpracy.

Za chwilę:

- stop this language you polish idiot

Myślę sobie nie trzepnął dziś czy co ? Ale nic to, bo oto nie skończyłem czytać pierwszego, a tu kolejny bystrzak

- polish #@@$@ shut up

i następny

- polish shiet $#@@$%/

itd. itp. używają sobie na polakach nasi zagraniczni przyjaciele.

Jakież było moje zdziwienie gdy nagle jakiś, jak mniemam „polak”, pisze po angielsku tekst w którym to przeprasza wszystkich za to że tamten ktoś napisał coś po polsku i przy okazji obraża i wyzywa tego co to napisał.
Zamurowało mnie.
A jeszcze bardziej mnie zamurowało gdy dowiedziałem się że te "@#$&* polish shut up" w dużej części piszą...polacy.

Czy niektórych całkiem porypało ? Czy nie pamięta jak w piaskownicy polskimi foremkami się bawili ?
Rozumiem że dla dzisiejszego gimnazjalisty polski język nie jest trendy ale bez przesady !

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Mikołaj Rej


drama.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 13:55 
Cytuj  
Nie, po prostu polacy są debilami na serwerach i tyle. Nie będę wklejał swoich rozmów z takimi debilami, ale jest co poczytać i widzieć tą żenue.

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 13:55 
Cytuj  
Racje trzeba przyznac w tej kwestii, ze to najczesciej polacy przypieprzaja sie do polakow.Taka glupia mentalnosc.


_________________
Obrazek

*

Posty: 82
Dołączył(a): 6.04.2007
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 13:56 
Cytuj  
@Sobtainer
A co jest debilnego w zapytaniu o enchantera po polsku ?

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:01 
Cytuj  
Angielski jest wskazany na serwerach ang jezycznych, ale nie jest wymagany(czyt. nie ma mozliwosci karania).
Debilne to raczej nie jest, raczej leniwe.
Warto raczej napisac po ang i w nawiasie dodac cos po polsku.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 4 sie 2008, 14:01 przez Motopompa, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:01 
Cytuj  
To nie sa tylko serwery administrowane przez anglojezycznych adminow , ale takze sa to serwer na ktorych obowiazuje jezyk angielski.Ja tam w sumie nie mam nic przeciwko zeby ktos sie tam o cos po poslku zapytal - nie koniecznie musi znac na tyle biegle jezyk angielski, proste.Jednak z drugiej strony pomysl sobie jak sie czuja np osoby w ktorych obecnosci ktos sobie rozmawia w jezyku o ktorym nie maja zielonego pojecia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:03 
Cytuj  
tmat napisał(a):
@Sobtainer
A co jest debilnego w zapytaniu o enchantera po polsku ?


Absolutnie nic, odnoszę się bardziej to debila który kilka dni temnatu w SW pisał a raczej spamował na say "kurwa kto z polski" po czym jakiś polak napisał "cicho" a po kilku sekundach ten sam polak napisał "shut up noob".

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:03 
Cytuj  
tmat napisał(a):
iniside napisał(a):
To jest english serwer i kultura wymaga pisania po angielsku.


Nie przyjacielu. To jest serwer administrowany przez anglojęzycznych game masterów, nic więcej.
Czy jadąc do Anglii nie możesz na ulicy porozmawiać ze swoim rodakiem po polsku, bo to jest niekulturalne ?

I kto Ci wmowił, że posługiwanie się językiem anglielskim jest kulturalne ?

A co z tymi którzy nie umieją pisac po angielsku ??


Na say mozesz sobie gadac po jakiemu chcesz i nikt sie nie bedzie czepial ale spamowanie trade czy innego ogolnie dostepnego kanalu po polsku to juz grzeczne nie jest. Jak ktos nie umie w dzisiejszych czasach choc odrobine angielskiego to lepiej sie nie przyznawac chyba bo wstyd nie sadzisz:? Przez takich wlasnie ludzi polacy na bl maja naprawde fatalna opinie i nie jedna gildia juz stad zmigrowla jako powod podajac ze maja dosc bandy turkow i polakow ktorzy nie umieja slowa po angielsku a zazazwyczaj jeszcze idzie to w parze z totalna glupota takich osobnikow .

Ostatnio gram na serwerze rpg i poprostu roznica w tym co sie dzieje na general i trade jest ogromna. Naprawde co sie zaloguje na bl to leca kurwy i chuje na czacie.


Ostatnio edytowano 4 sie 2008, 14:06 przez Vercin, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:05 
Cytuj  
Ok, ale debilne bym tego nie nazwał ;p. Może to akurat napisał 40 letni koleś który dopiero WoWa kupił i nie czaii takich kwestii?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:07 
Cytuj  
Z tego co wiem nie ma jeszcze (i pewnie nie bedzie) polskich serwerow WoW.

Wiec z calym szacunkiem ale daruj sobie Polish Spam na chatach bo nie kazdy ma ochote czytac stek bzdur w obcym jezyku.

You fail, sir.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:13 
Cytuj  
Jakby tak wszyscy uwazali ze na angielskojezycznym serwerze nalezy mowic po swojemu to nie daloby sie grac przeciez.
Wiele razy bywalem z 5-10 osobowej grupie gdzie niepolakow bylo max 1-2 ale nikomu nie przyszlo do glowy pisac non stop po polsku bo to by bylo wobec tamtych niegrzeczne poprostu. A co dopiero na trade gdzie polskiego nie zrozumie 80% ludzi(no na bl to moze 50%)
Jak ktos tego nie rozumie i nie przejmuje sie tym ze ludzie beda postrzegali go jakom ograniczonego nie umiejacego sie zachowac prostaka to jak najbardziej moze spamowac trade po polsku bo teoretycznie zabronione to nie jest.


Ostatnio edytowano 4 sie 2008, 14:17 przez Vercin, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 82
Dołączył(a): 6.04.2007
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:15 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Na say mozesz sobie gadac po jakiemu chcesz i nikt sie nie bedzie czepial ale spamowanie trade czy innego ogolnie dostepnego kanalu po polsku to juz grzeczne nie jest. Jak ktos nie umie w dzisiejszych czasach choc odrobine angielskiego to lepiej sie nie przyznawac chyba bo wstyd nie sadzisz:?


Nie nie sądzę.
Wiesz, gram z takimi 2 typami. Jeden od małolata mieszka w niemczech i zna niemiecki, hiszpański, no i oczywiście polski . Drugi ma ponad 50 lat i za jego czasów uczono rosyjskiego więc obok polskiego, tym językiem posługuje sie biegle. Angielski to dla nich czarna magia.

Teraz pytanie. Jeżeli graja na serwerze na którym jest ogromna ilość polskich graczy i szuka innego polaka to po jakiemu każdy z nich ma pisać ? Po wenezuelsku ?


Ostatnio edytowano 4 sie 2008, 14:17 przez tmat, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:17 
Cytuj  
Zdarzyło mi się z Chorwatami w party być i oni sobie po swojemu gadali, ale na wstępie mnie grzecznie przeprosili za to, no i poza tym jezyk ten jest bardziej podobny do polskiego niz czeski.
Ale fakt, spamowanie w języku dziwnym ogólnych kanałów to wiocha jest. Choć właściwie dziwi mnie to trochę, że na BL nie grają _wyłącznie_ Polacy, wtedy problemu by nie było. Ja tam nie gram, to nie znam sytuacji dokładnie.


_________________
O.o

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:20 
Cytuj  
tmat napisał(a):
Vercin napisał(a):
Na say mozesz sobie gadac po jakiemu chcesz i nikt sie nie bedzie czepial ale spamowanie trade czy innego ogolnie dostepnego kanalu po polsku to juz grzeczne nie jest. Jak ktos nie umie w dzisiejszych czasach choc odrobine angielskiego to lepiej sie nie przyznawac chyba bo wstyd nie sadzisz:?


Nie nie sądzę.
Wiesz, gram z takimi 2 typami. Jeden od małolata mieszka w niemczech i zna niemiecki, hiszpański, no i oczywiście polski . Drugi ma ponad 50 lat i za jego czasów uczono rosyjskiego więc obok polskiego, tym językiem posługuje sie biegle. Angielski to dla nich czarna magia.

Teraz pytanie. Jeżeli graja na serwerze na którym jest ogromna ilość polskich graczy i szuka innego polaka to po jakiemu każdy z nich ma pisać ? Po wenezuelsku ?

To niech ida na serwery rosyjskie niemieckie albo hiszpanskie i dogadaja sie ze wszystkimi a do tego nikt nei wezmie ich z burakow i prostakow.
To sa serwery angielskojezyczne i ludzie prezentujacy jakis poziom szanuja to a jak bardzo chca pogadac po polsku zakaldaja polskie gildie albo polskie kanaly na czacie gdzie gadaja do woli .

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:22 
Cytuj  
tmat napisał(a):
iniside napisał(a):
To jest english serwer i kultura wymaga pisania po angielsku.


Nie przyjacielu. To jest serwer administrowany przez anglojęzycznych game masterów, nic więcej.
Czy jadąc do Anglii nie możesz na ulicy porozmawiać ze swoim rodakiem po polsku, bo to jest niekulturalne ?

I kto Ci wmowił, że posługiwanie się językiem anglielskim jest kulturalne ?

A co z tymi którzy nie umieją pisac po angielsku ??

EPIC FAIL kurwa ppl -;-.
Jak nie umia to sie niech naucza. Angielski to jeden z latwiejszych jezykow do opanowania.
Wogole co to za argument ze ja nie umie to mam w dupie cala reszte i nie robie ? :<.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:22 
Cytuj  
a jak fracuzi czy niemcy gadają w swoim języku to nie ma problemu, i nie zaśmiecają kanału - dziwne podejście naprawdę dziwne...


_________________
no more wow...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 14:22 
Cytuj  
k4czy napisał(a):
To nie sa tylko serwery administrowane przez anglojezycznych adminow , ale takze sa to serwer na ktorych obowiazuje jezyk angielski.Ja tam w sumie nie mam nic przeciwko zeby ktos sie tam o cos po poslku zapytal - nie koniecznie musi znac na tyle biegle jezyk angielski, proste.Jednak z drugiej strony pomysl sobie jak sie czuja np osoby w ktorych obecnosci ktos sobie rozmawia w jezyku o ktorym nie maja zielonego pojecia.


Nic nikogo nie obowiazuje. Kazdy moze rozmawiac gdzie chce, z kim chce, w kazdym jezyku. Poki ktos nie zacznie robic racial abuse w jakimkolwiek jezyku i nie zostanie za to zareportowany, to wlos mu z glowy nie spadnie.

Fakt jest taki ze jak ktos gdzies cos powie w innym jezyku to nikomu zazwyczaj nie przeszkadza, chyba ze sie z tego robi rozbudowana dyskusja.

A ze pierwsza osoba ktora publicznie dopieroli polakowi to jest inny polak, to rzecz znana od dawna, i nie tyczy sie to tylko gier.


_________________
Nestor#1522

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.