mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 maja 2002, 21:22 
Cytuj  
Zaczne moze od krotkiego przedstawienia sie:

Nazwisko me i imie nie sa istotne dosc by wspomniec iz gralem od 5 miesiecy na Darmowym shardzie gry Ultimy Online , i od dwoch tygodni zarzucilem gre tam na rzecz OSI (konkretnie europy)..

tyle wstepu teraz przejde do meritum , obserwujac od dluzszego czasu spor miedzy graczami OSI a graczami CL , widze iz strony sporu zapomnialy o jednej waznej rzeczy , ..Obiektywnosci.
Nie moge napisac wiele o OSI , ale moge sporo napisac o CL , pamietam czasy kiedy bylo zupelnie inaczej , kiedy lasy byly pelne zycia , nasze umiejetnosci dawaly dumne titles ...skille dzialaly lepiej.
Wtedy nastapil 2 miesieczny kataklizm jak ludzie z Cl nazwali pad i przeniesienie serwera w inne miejsce. Kiedy Clair Lair powstalo nic juz nie bylo takie jak dawniej
..wiekrzosc gildi przestalo istniec, slawy takie jak Arkana, Stach,Galadhil opuscily to miejsce...pozostali najwytrwalsi i poczeli budowac CL od nowa , gildie reaktywowano, powstaly nowe...swiat zaludnil sie nowymi duszami. Mimo to nie odzyskal tej iskry zycia ...co nadawala mu blask. Wszechobecna pustka , uczucie dlawiacego mroku , ja mialem szczescie gdyz moje ukochane TS nie zapomnialo o mnie i przyjelo w swe szeregi jak brata. Odbudowalismy dawna potege ...ale nie wskrzesilismy umarlych.

i tu podjalem decyzje o grze na Reg shardach
dzieki uprzejosci jednego z 'was' drodzy gracze z OSI , pomogl mi sluzac rada , informacjami , wyjasniajac , cierpliwie tlumaczac ... pozniej pomogl mi w bardzo waznej sprawie bez ktorej moja gra na OSi nie byla by mozliwa , z calego serca dziekuje :smile:

pomimo iz moj znajomy zachecal mnie do gry na Catskills wybralem europe, chcac najpierw poznac teren.. juz po pierwszych minutach mialem nieodparte wrazenie iz jestem na DZ (dark zone- strefa cienia) ,
wiadomym jest iz na CL nie dozwolone sa zadne emotikony, wyjawianie skilli/statsow.
na OSI docenilem to restrykcje, mimo iz funkcjonalnoscia ,szczegolowoscia i wieloma innymi rzeczami przewyzsza free shardy , to jednak jest straszliwie nierowne pod wzgledem klimatu , czasem widzialem rzeczy gdzie na cl nawet nie moglem marzyc (np klan w stylu japonskim ) , ale tez nie dalo sie nie dostrzec zgnilizny ludzkiej ordynarnosci i dumy (place wiec mi wolno)
, kiedy trenowalem na arenie w Jhelom , nie bylo dnia bym sie nie napatrzyc na slowa typu "don't train archery here!' , Fuck you!' , damn noob!itp...jesli 'geniusz' OSI ma polegac na wolnosci slowa to ja juz wole emoty z cl gdzie chociaz silono sie na klimat rpg , kiedy niesmialo zapytalem jednego z graczy (wygladal na weterana i jak sie okazalo gra juz 2 lata) , czy ktos dba o warstwe fabularna na OSi odpowiedzial
"UO never was real RPG, and never will be..." , zapytalem czym w takim razie jest..
"stat/skill build massive online multiplayer game" , dobrze ze to bylo trammel bo nie tzreba by bylo czekac dlugo az wszyscy by sie najnormalniej w swiecie pozarzynali. Nie mam zamiaru wrocic juz na CL ,.. bledy, pady , (tu nie bede zlorzeczyl na Gm-ow gdyz robia co moga ) , bugi w skryptach , i tym podobne usterki zmeczyly mnie...jedynie co mnie laczy z tym shardem to moi koledzy z ktorymi rozmawiam na IRC-u. Adaptuje sie na OSI i bede sie sie staral grac tak jak na CL,...uzywajac emotikon , nie wyjawniajac swych charakterystyk, BTW zrobilem ostatnio beggara i nie uzywajac ani razu skilla na NPC 'wyzebralem ' od graczy ok 1k w ciagu 10 min, i na pewno nie fuckujac & shitujac

drodzy gracze OSI , z Thallionem ktory gra praktycznie od poczatku na OSi i to jeszcze na SP , czy tez vhailorem zaden gracz w PvP z Cl nie ma szans , tu wygra wasze doswiadczenie , wyczucie , koordynacja , ale zwarzcie ze nie kazdy chce /moze zaczac swa przygode od OSI i nie czyni go to gorszym w zadnym aspekcie..nie powinno, i to i to ma swe dobre strony jak i mroczne.
Zaprzestanmy tych sporow , raczej radzmy sie nawzajem ,uczmy...okazmy nieco zaufania wzgledem siebie

moze wspolnie znajdziemy to 'cos'..

Pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 maja 2002, 21:34 
Cytuj  
Cytuj:
"UO never was real RPG, and never will be..." , zapytalem czym w takim razie jest..
"stat/skill build massive online multiplayer game"


Nic dodac, nic ujac. Esencja UO.

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 maja 2002, 08:57 
Cytuj  
najsmieszniejsze z swiecie UO jest to ze kazdy, nie wazne jaki zawod wezmie ma jeden wspolny skill z reszta graczy, mianowicie jest to magery. nie wazne czy wezmnie zlodzieja czy kucharza, zawsze ma magery i to mnie troche smieszy. ale co tam, kazdy gra jak chce i to jego sprawa.


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 maja 2002, 10:21 
Cytuj  
"UO never was real RPG, and never will be..." , zapytalem czym w takim razie jest..
"stat/skill build massive online multiplayer game"


Niezupelnie. Kazdy znajdzie w UO to, czego szuka. Jesli interesuje Cie pure RPG i grasz na europa to zajrzyj tutaj:

http://www.coy-europa.com/
http://www.geocities.com/vrashk/

EDIT:

Wracajac do Twojego beggara, znalem jednego zebraka co tak sprytnie rzucal ludziom pochlebstwa, ze dostawal po kilkaset tysiecy gp od osoby. Widzialem to na wlasne oczy.

_________________
Moja stronka o UO
www.uo.reset.net.pl

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Coval dnia 2002-05-17 11:22 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 maja 2002, 12:39 
Cytuj  
Cytuj:
2002-05-17 11:21, Coval napisał:

Niezupelnie. Kazdy znajdzie w UO to, czego szuka. Jesli interesuje Cie pure RPG i grasz na europa to zajrzyj tutaj:


Tak, ale to jest dorabianie czegos na sile w grze. Co nie oznacza, ze jest zle. Wrecz przeciwnie, ale jednak nadal zgadzam sie z poprzednia esencja:)

Cytuj:
Wracajac do Twojego beggara, znalem jednego zebraka co tak sprytnie rzucal ludziom pochlebstwa, ze dostawal po kilkaset tysiecy gp od osoby. Widzialem to na wlasne oczy.


:eek: O w morde.... hehe O_o Nie no eeeee kilkaset k od osoby?:[ LOL

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 maja 2002, 14:49 
Cytuj  
Zgadza sie to jest gra w grze. Tylko dla osob, ktore biora w niej udzial (trammel guild wars). Jednak, nie widze nic w tym zlego. Dla tych, ktorzy sie bawia w CoY, reszta spraw jest malo wazna, drugorzedna.

A tego beggara widzialem w poprzednim roku, blisko gwiazdki. On zrobil cos ala zawody kto da wiecej. Naprawde sprytnie z nimi rozmawial. A potem w profilu mial napisane, kto dal ile. Lazil i rozpowiadal, jaki to dany koles jest dobry. Przez pare dni dostawal, a potem przestalem go widywac.

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 maja 2002, 16:14 
Cytuj  
Sam kiedys dalem jakiemus newbiasowi 10k + jakis stuff...
-byl grzeczny i uprzejmy :grin: hehe
pierwszy raz widzialem aby ktos tak gadal w uo :/

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2002, 21:08 
Cytuj  
Gralem na CL - na tym tak powszechnie wychwalanym polskim rpg-owym shardzie
99% ludzi z ktorymi rozmawailem kombinowala jak najszybciej nabic skille i stay zeby byc PK albo nie dac sie PK (tzw chaos na CL)
Dochodzilo do absurdow typu - woj mial obok skilli bojowych np lumbejacking(nie bylo bonusa do obrazen) albo mining - dla kasy i dla sily do tego music dla dexa itd ....
Widzialem 1 (słownie : JEDNEGO) gracza ktory gral z klimatem i wyczuciem jakie widzialem dotad wylacznie w RP-gildiach na OSI (orki itd..)
Ludzie po calych dniach pakowali skille typu fishing bo :
1) kasa
2) Dex/ str /int
Byly przedziwne (dla mnie) skille dzialajace zupelnie inaczej niz wszedzie (np anatomia zdejmujaca wyparowania z dmg zadawanego - tzn ze majac np taktyke tylko miales bonus do ew trafienia a z anatomi do brazen rowny taktyka + anat lub jakos podobnie)
Gdybym nie mogl grac w UO na OSi napewno Cl byl by ostanim serverem jaki bym wybral do gry.
Przedewszystkim postawa Gm odpychajaca od samgo poczatku do niemalze koniaca mojej bytnosci na CL ( nie nie dostalem ban-a ani nie bylem w pace ani nie zabrali mi specjalnie jakis skilli itd ...)
Ogromne zadufanie w sobie tych Panow i ich totalna olewka dla ludzi grajacyh na CL doprowadzila do smutnego konca tego servera.
Teraz CL jest tylko cieniem tego czym byl a sadze ze z czasem stanie sie niczym bo szczeze mowiac wybral bym 100x SoA niz CL


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lip 2002, 04:37 
Cytuj  
Cytuj:
2002-07-03 22:08, Scorpio napisał:
Teraz CL jest tylko cieniem tego czym byl a sadze ze z czasem stanie sie niczym bo szczeze mowiac wybral bym 100x SoA niz CL


hehe nom u nas sa najbardziej "mili" GMi :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lip 2002, 17:05 
Cytuj  
Co z Tego ze SoA Ma doskonala obsade GM (imho z drobnymi wyjatkami)?
Server jest w stanie totalnego rozkladu ( wniosek wysnuty na podstawie postow z forum ) Wieksza czesc populacji servera to PK z umiejetnoscia walki 4 latka, bez organizacji i skladu. Jedyne co umieja to pakowac skile i staty a jak maja przewage to wtedy morduja slabszych a przed silniejszymi wieja.
Ciagle pady, cofki i brak niektorych skilli. Chwilami mi zal ze nei gram na SoA ale po lektorze forum mi przechodzi :/
Tak tak panowie po raz kolejny okazuje sie ze polacy potrafia tylko doskonale knocic :/

PS: Teraz mozecie mnie flamowac :P


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lip 2002, 01:25 
Cytuj  
nie ma za co flameowac bo to wszystko prawda :grin:, ale od czasu jak sie bany posypaly za wchodzenie przed upem to jakos mniejsze lagi, zadzsze pady :grin:
co do graczy tez racja, wszystko wina tego ze w miastach burmistrze nie chcieli strazy ale teraz juz sa battle mage i straz z instantem wiec sie uspokoili potrochu :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lip 2002, 23:34 
Cytuj  
@ Scorpio:

E tam flamowac, SoA to marna kopia SC. Nie ma co ukrywac i dopsze piszesz;]

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2002, 00:14 
Cytuj  
Cytuj:
2002-07-10 00:34, Oyci3C napisał:
@ Scorpio:

E tam flamowac, SoA to marna kopia SC. Nie ma co ukrywac i dopsze piszesz;]



nic dodac nic ujac Oyci3c :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2002, 00:20 
Cytuj  
Cytuj:
2002-07-10 00:34, Oyci3C napisał:
@ Scorpio:

E tam flamowac, SoA to marna kopia SC. Nie ma co ukrywac i dopsze piszesz;]



Oyci3c ale zwroc uwage ze w zasadzie na kzdym free jest podobny scenariusz. Ktos zaczyna grac i zaczyna pakowac po calych dniach skille zeby byc lepszym, miec lepsze staty itd ...
Po chuj osoby odpowiedzialne wprowadzaja sztuczne podzialy pomieczy tymi co graja 4 miesiace i maja podpakowane skille a nb ktory zaczyna i zawsze dostanie w dupe bo ma gorsze staty/skille ?
Tak jak by kazdy potrzebowal powiedzmy miesiac - dwa na osigniecie kilku gm to musieli by wypracowac teamwork, taktyke itd ... no i mogli by toczyc wojny gildiowe a tak to kaplica. NB sobie nie pogra bo skille/staty - musi pakowac, vet ma w dupie bo saty skille stawiaja go o niebo wyzej od kazdego to co oni musza sie za PK uczyc albo zgrania i jakie moga miec wyzwania skoro nie umieja np usiasc w kanjpie z browarkiem i probowac poderwac barmanke (npc) i opowiadac swinskie kawaly ?Jedyne co mi sie podobalo na SC to wolnosc slowa i wolne PK oraz mozliwosc w miare szybkiego gainowania a potem sie na NoX zjebalo i byla kaplica


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2002, 09:25 
Cytuj  
ale GM`i niektórych shardów i na to znalezli sposob! Daja 4 skille gm i staty na 100 :razz:


_________________
Obrazek

***

Posty: 505
Dołączył(a): 16.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2002, 10:30 
Cytuj  
TA i pewno tylko patrza jak sie wszyscy killuja :razz:


_________________
"..and it will be a time of great strife,
when the moons are united in darkness and the dead shall walk the earth once more..."

***

Posty: 505
Dołączył(a): 16.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2002, 10:31 
Cytuj  
Aldatha- fajny text az sie wzruszylem :razz:


_________________
"..and it will be a time of great strife,
when the moons are united in darkness and the dead shall walk the earth once more..."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 lip 2002, 14:27 
Cytuj  
kiedy trzeba to potrafie byc powazny nie? :grin:

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2002, 14:33 
Cytuj  
to to było na poważnie? Jak tak to ja tez sie wzruszylem :cry:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2002, 20:09 
Cytuj  
Cytuj:
Jedyne co mi sie podobalo na SC to wolnosc slowa i wolne PK oraz mozliwosc w miare szybkiego gainowania a potem sie na NoX zjebalo i byla kaplica


Na NoX sie nie zjebalo, bylo dobrze z pcozatku... do czasu gdy przyszli nowi GM :[ Wiesz o kim mowie... no i ja odszedlem:D HE HE :/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.