mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2004, 20:28 
Cytuj  
Witam serdecznie wszystkich,
mam dylemat zwiazany z zakupem FF11, jako ze gralem w FF7-FF9 i bardzo mi sie podobaly to mimo tego wciaz nie jestem tak do konca zdecydowany :sad:
O co wiec chodzi ??
Ano o to:
1. Jak naprawde ta rozgrywka wyglada (ogladalem mnostwo filmikow, ale nie za wiele w nich widzialem, a mianowicie nie chodzi mi o wyglad, a o sama mechanike gry, jak to wlasnie wyglada)
2. ile czasu zajmuje rozwijanie postaci, czyli czy nie za szybko osiagamy lvl, dlaczego a kurat takie pytanie, ano jesli expa na poczatku mozna zdobywac dosyc szybko, to potem imho powinno to byc troche trudniejsze, w ogole chodzi mi czy za szyko sie czlowiek nie znudzi
3. Jak wyglada sama obsluga (interface) podczas gry
4. Jak naprawde wyglada gra w druzynie ?? (Chodzi mi o to czy jak np warrior walczy to jakis healer go leczy, a mag wspomaga go na przemian czarami def jak i ofens. czy co?)

Byc moze moje pytania wydadza sie dziwne ale tak naprawde to nie za bardzo orientuje sie jak FF moze byc na online, tak tez z gory prosze o wyrozumialosc :smile:
Za wszelkie info serdecznie z gory dziekuje :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Bodziu dnia 2004-03-10 13:08 ]</font>

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2004, 22:52 
Cytuj  
Widze ze nikomu sie nie chce napisac, szkoda, ale to nic wszystko wyjdzie w praniu, a tak poza tym to dzis zamowielem i po krotkiej rozmowie przez ICQ mam CD-Keys, powiem szczerze ze jestem zaszokowany realizacja zakupow w tym sklepie to sie nazywa obsluga klienta :smile:))

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 mar 2004, 22:55 
Cytuj  
Wszystko wygląda i dziala lepiej niż możesz sobie wyobrazić :smile:, a o zbyt szybkiego expa to już napewno nie musisz się martwić :smile:

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 mar 2004, 23:04 
Cytuj  
Ok, sproboje odpowiedziec:

Cytuj:
1. Jak naprawde ta rozgrywka wyglada (ogladalem mnostwo filmikow, ale nie za wiele w nich widzialem, a mianowicie nie chodzi mi o wyglad, a o sama mechanike gry, jak to wlasnie wyglada)


No wiec wyglada tak, ze pojawiasz sie w jakims startowym miesice i mozesz robic co ci sie zewnie podoba - gadac z innymi graczami, robic questy dla NPCow, walczyc z potworami, zarabiac kase etc.
Jesli chodzi o mechanike gry to nie za bardzo rozumiem pytania...

Cytuj:
2. ile czasu zajmuje rozwijanie postaci, czyli czy nie za szybko osiagamy lvl, dlaczego a kurat takie pytanie, ano jesli expa na poczatku mozna zdobywac dosyc szybko, to potem imho powinno to byc troche trudniejsze, w ogole chodzi mi czy za szyko sie czlowiek nie znudzi


Tempo rozwijania zalezy od tego ile czasu na gre posiwcasz i jak zajadly jestes, ale generalnie awansuje sie wolno. Poza takimi mutantami jak Suczka, to nikt nie przekroczyl jeszcze 40 poziomu, a maksymalny poziom jest 75, a jeszcze na dodatek mozna levelowac kilka jobow (klas), czyli troche pograc magiem, przerzucic sie na wojownika etc. Ja osobiscie, grajac tak od polowy grudnia doszedlem do 30 poz dwoma jobami. I jest tak, ze kazdy kolejny robi sie nieco dluzej niz poprzedni. Za szybko sie czlowiek nie znudzi, bo poza levelowaniem jest jeszcze sporo innych rzeczy do robienia.

Cytuj:
3. Jak wyglada sama obsluga (interface) podczas gry


Interfejs jest fatalny, najgorszy jaki widzialem w grach RPG, zoptymalizowany pod pada. Klawisze sa niedefiniowane, nieintuicyjne, wszelkie listy sa posortowane zgodnie z alfabetem japonskim. Ogolnie koszmar, nawet po 4 miesiacach gry sie niekiedy gubie.
Ale da sie grac. Sama walka wyglada tak, ze podchodzisz do potworka, naciskasz "atak" i postac sama bije, ty tylko co jakis czas odpalasz czary, specjalne umiejetnosci etc.

Cytuj:
4. Jak naprawde wyglada gra w druzynie ?? (Chodzi mi o to czy jak np warrior walczy to jakis healer go leczy, a mag wspomaga go na przemian czarami def jak i ofens. czy co?)


Wszystko zalezy od tego, z jakimi ludzmi grasz. Ale raczej nie ma z tym problemu, poniewaz gracze maja wspolny cel, by przezyc. Jak healer nie wyleczy wojownika, to wie, ze jak potwor zabije wojownika, to potem zrobi mielonke i z niego. Poza ekstremalnymi przypadkami raczej kazdy zna swoja role w grupie i zgodnie z nia gra.

Muminus


_________________
Pandorka 45 BRD/ 31 WHM

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2004, 23:40 
Cytuj  
Muminus
Dzieki serdeczne :smile:) No to jutro zaczne gre i jak juz bede mial postac to dopisze sie do listy graczy :smile:)

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2004, 10:38 
Cytuj  
I w odróżnieniu od innych MMOGów - gra zespołowa ma tutaj bardzo duże znaczenie. Powyżej lvlu 13-14 już praktycznie nie opłaca się grać samemu i tworzy się party (6 osób max).

Szukanie i budowanie party jest jednym z bieżących zajęć w FFXI - trzeba wiedzieć o zasadach jak budować party (różnica lvli, zróżnicowane klasy i postacie, odpowiednie bronie i czary na odpowiednie moby itd).

Poraża też mnogość rzeczy które możesz robić - możesz uprawiać kwiatki, kopać w kopalni, zbierać roślinki, gotować zupy, tworzyć broń, armor, używać chocobo do kopania, łowić ryby, robić questy itd.

Szkoda jednak, że EXPerience dzięki któremu uzyskujesz kolejne lvle można zdobywać TYLKO przez walkę...


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2004, 10:40 
Cytuj  
A - co do interfejsu - wg mnie jest BARDZO DOBRY i intuicyjny. Nie ma miliarda tabelek i pierdół - wszystko jest dobrze poukładane.

Gram od początku na klawiaturze - i na pewno nie zmienię na pada.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 mar 2004, 12:26 
Cytuj  
"wg mnie jest BARDZO DOBRY i intuicyjny" - bez przesady :smile:

Ale możliwe, że Square nie_mógł/nie_chciał zrobić normalnego PC-towskiego interfejsu bo wtedy gracze z PS2 by narzekali. A tak można w identyczną wersję FFXI grać w miarę bezproblemowo i na PC-ta i PS2.

Zresztą z drugiej strony po napisaniu kilku makr gra się już bezproblemowo.


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mark24 dnia 2004-03-10 12:41 ]</font>

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2004, 13:00 
Cytuj  
Mark24 --> A mozesz wyjasnic troche wiecej na temat tych makr ?? Tzn jak sie tworzy i jak to w praniu wyglada ?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 mar 2004, 13:21 
Cytuj  
Makra są bardzo proste - najczęściej to jedna linijka, chyba, że bawisz się w bajery i komunikaty :wink:
Tworzyłem je sobie bo grając na klawiaturze, musiałbym przeskakiwać raz na mysz raz na klawiaturę, a tak obie ręce mam na klawiaturzę, jedną steruję, drugą uruchamiam makra - i wszystko mam pod ręką (rękoma).
Więc albo kupić pada - podobno bardzo przyjemnie się gra, bo całość jest robiona z myślą o padzie a nie o klawiaturze (przykład: kasa w grze - nie można jej wpisać z klawatury trzeba używać przycisków "+" "-" myszą). Albo napisać makra co zajmuje kilka minut - niektórzy przepisują sobie niektóre makra w czasie grania w party :wink:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 mar 2004, 13:27 
Cytuj  
board/viewtopic.php?topic=6325&forum=43&18

Kliknij tutaj i przeczytaj - wczoraj sobie przeglądałem stare posty i uważam, że to bardzo udana recenzja :smile:

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2004, 14:46 
Cytuj  
Dzieki Mark24, wiedzialem ze na Ciebie mozna liczyc jak i na unnych :smile:)

A teraz powazne pytanie jako ze newbie bede dzis wieczorkiem to jest moze ktos, kto by mi pomogl w grze ???
Oczywiscie zaczynam od 1lvl wiec jakies male porady na przetrwanie i jak to wszystko objac :wink:
Dzieki za pomoc z gory :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.