mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 489
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 12:35 
Cytuj  
Szczerze mówiąc cała ta ofera zakrawa o kpine, moze inaczej jest żałosna ....
Stok jak chcesz to możesz dodac mnie do blisty jeżeli właśnie należenie do innego LSa jest dla Ciebie takim wyznacznikiem ...
Szkoda wogóle dalej ciagnąć ten temat, najlepiej zablistujmy sie wszyscy i bedzie dobrze tak? Tylko ciekawe go rozdmuchał ten temat ... Co to już kur... nie można należeć do innego Lsa w którym są Polacy? A jeżeli byłby w A4 ktoś kto nie mówi po polsku to jużby wszystko było ok?
Tak naprawde to odechciało mi sie już wogóle grać w tą "gre komputerową" bo to jest jedynie gra a wy robicie z tego ... sam nie wiem co ale napewno nic co miałoby sprawiac przyjemnosc ...
Nie chce mi sie juz gadac na ten temat był to mój pierwszy i ostatni post w tej sprawie. Mam nadzieje że obie strony zrozumia swój błąd i wykazą odrobine wyrozumiałości ...


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 12:52 
Cytuj  
Hmm...
Ciekawa sytuacja :)

Ja powiem od siebie (zaznaczam na samym poczatku aby nie bylo zadnych nie domowien):
- Jesli CC jest tylko Chatem to ok mozecie sobie tworzyc co tam sobie chcecie wasz bussiness
- natomiast jesli CC jest cos wiecej anizeli tylko Chatem to tworzenie nowego LS jest troche imho brakiem szacunku dla tych ktorzy wyciagneli do was po raz pierwszy reke, starali sie wam pomoc, nie wazne jak czy to slowem czy czynem (bez zobowiazan). To ze isnieja zwady, klotnie to tak wszedzie jest, tego sie nie da uniknac, ale nie badzmy dziecmi i nie obrazajmy sie tworzac niemila atmosfere. Gra bynajmniej dla mnie jest dla FUNu nie dla interesu, to jest podstawa milego spedzania gry, to ze w mmorpgach tworza sie spolecznosci graczy to chyba jest oczywiste, mozna wybrac do ktorej sie nalezy i nikt was do tego nie zmusza. Piszecie ze to jest bzdura ze uciekacie do drugiego LSa celem obgadywania innych, calkiem mozliwe, aczkolwiek i takiej sytuacji nie mozna wykluczyc. Nie wiem po co ten LS drugi stworzyliscie, prawde mowiac malo mnie to obchodzi, jednak szanuje ze chcecie cos tworzyc, szkoda ze robicie to tworzac podzialy :( No coz wasz wybor, ja osobiscie wybral bym droge kontruktywnej mysli wlasnie w tym juz dosc duzym istniejacym LSie, gdzie mozecie misc jakies wsparcie, nie wszyscy sa zli :)

Kalcia - piszesz o przykrosci i braku wyrozumialosci tzw. rodzicow, a czemu niedostrzegasz braku wyrozumialosci dzieci i robieniu przykrosci walsnie rodzicom ??? No coz, mi tam naprawde wszystko jedno gdzie bedziesz, mam kupe roznych friendsow, poza LSem, z ktorymi moge sie milo bawic i na ktorych moge liczyc, ale sa to obcokrajowcy, nigdy nie sadzilem ze beda to rowniez Polacy, tak tez coz, Twoj i reszty wybor, choc to troche smutne ... :/ Milo sie bawcie, no i mozecie bynajmniej na mnie liczyc :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 13:10 
Cytuj  
Bodziu, ja nie opuszczam CC ==;
zostaje w CC i chce w nim byc (o ile ktos mnie nie wywali); ale czy czasem nie moge wejsc tez na innego LSa? to nie jest tak, jak niektorzy mysla, ze glownie bede na drugim,a czasem na CC bo chce pomocy... chcialabym zwrocic uwage, iz staram sie jak najmniej kozystac z pomocy uberwo, bo nie lubie jak jest cos za mnie robione... dlatego druga czesc misji 5-1 zostala zrobiona tylko przez osoby ktore tej drugiej czesci misji potrzebowaly, bez niczyjej pomocy... pierwsza czesc tez bysmy sami zrobli, jak teraz na to patrze :/ milo ze uberzy tez moga znalesc czas dla swoich noobkow zeby cos dla nich zrobic.. ale to nie znaczy ze my ciagle chcemy tej pomocy >.>
Bodziu, ja rozumiem obawy rodzicow, ale gdyby rodzice nie reagowali jakos tak negatywnie i ostro, to tych obaw byw ogole nie powinno byc :/
bo ten nowy LS, nie jest po to zeby robic konkurencje CC... on sobie jest bo banda idiotow czasem na niego wejdzie :/ (thx god ze ani Sai, ani Xav, ani Rha ani nikt inny kto z reguly probuje utrzymac pozadek na CC nie byl wczoraj w nocy, zrozumialby ze czasem mlodzi rozne rzeczy gadaja;P) nikomu zycia nie chcemy psuc, nie wiem dlaczego ciagle uwazacie, ze to rozwala LSa... nic by nie rozwalalo, gdyby nie bylo takich rozmow, bo to nie jest przyjemne...

ja juz nie chce o tym pisac, bo, bo jakos zle to znosze >.>

ja juz napisalam, powiedzialam co o tym mysle.... i er,w iecej wypowiadac sie nie bede ^^
mam nadzieje, ze Stok zdecyduje sie mi odpowiedziec czy jestem na jego blist czy nie, byloby milo wiedziec ^^


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

**

Posty: 286
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 13:21 
Cytuj  
:wtf:
Już nic z tego nie rozumiem.
Kilku ludzi zrobilo sobie LS aby móc sobie czasem zejśc z CC. Zeby móc omówić strategie przed expowaniami czy BCNM czy wogole przed wypadami. A tu panika.
Przecież nie chca rezygnowac z CC.
Uważam ze jest to bardzo podobne do LSow uberow .(HNM czy dynamis)
Dlatego bo
1. nie mozna zrobić PT aby omowić wypad czy strategie jak sie jest w różnych krainach.
2. nie da sie pogadac na CC w weekend w kilka osób bo jest dużo
3. tródno powtarzac na telu do wszystkich zainteresowanych te same rzeczy.

Oczywiście niektórzy piszą że to nie to samo co ich LSy. A co mają pisać. Ja osobiście pamietam jak robiliśmy wspólne zdjęcie CC w Bastok Mines i polowa naszych uberów miała inne perełki. Przecież nie byli wtedy na Dynamis. Rozumiem zbierali sie umawiali itp. Ale skoro sami piszą ze można pogadać na /s albo w alliance to dlaczego nie mieli wtedy CC założonego?. Hmmm.
Uważam więc że. dobrze miec alternatywną perełke żeby pogadać o danym wypadzie jeszcze jak wszyscy są daleko od siebie... Co za problem.

Z drugiej strony jeśli ktoś na CC pisze że zmienia perłe bo tu nudno... to rozumiem oburzenie. No bo wtedy cała idea o której piszą A4-owcy i tłumaczenie daje w łeb. Faktycznie wtedy ktoś z CC może sie wkurzyć. Więc bez takich......

Tylko z 3 strony czy warto przez to rozwalać CC... to jest do Stoka. Bo to on ma jak widze najbardziej radykalne podejscie... tu albo won stad !!! ..... albo /blst . :wtf:
Stok.... wydaje mi sie że prędzej dojdzie do rozbicia jak bedziemy tak radykalni.. . Bo przecież nikt z drugą perełka nie chciał rzucac CC. No ale jak go tu nie chcą .. Jak ludzie mają wybrać... TO WŁAŚNIE jest rozbijanie... przez brak zrozumienia i tolerancji.
A wydaje mi się że nowi nie odejda z CC , czy nie zniechecą sie do CC przez to ze kilka osób ma kilka perełek.. Raczej przez takie zachowanie ( już pisał o tym Xawery ): viewtopic.php?t=12143 . Szkoda że w takich momentach Stok nie reaguje na zniechecające i niemiłe uwagi ..... No bo co ten młody ma sobie o nas CC pomyśleć.... . Przecież na cześc jego pytań nie ma odpowiedzi w na mmorpg albo jak są to tródno sie do nich dokopać.. Po 2 dniach czytania instrukcji i poradników gracza.. nowi ludzie chcą w końcu też pograć w FFa i jak im coś umknie a my im na ich pytania mówimy : walcie się ... to ja nie wiem czy miło im jest w CC.
Konkludując :wtf:


_________________
FFXI- retired
FFXIV - Piter Mith Sargatans


Ostatnio edytowano 8 kwi 2005, 15:29 przez karman, łącznie edytowano 4 razy
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 13:28 
Cytuj  
drakar napisał(a):
Zaraz zaraz .. krzysiek rozmowa z Toba to jak grochem o sciane.

Ja wiem jakie byly zalozenia bo to JA go zakladalem... moze przejrzyj jeszcze raz moje posty, bo tam juz bylo wszystko napisane na ten temat.


Nie, to z Tobą jak z grochem. Zacznij myśleć i czytać. Napiszę po raz trzeci: JEŻELI. Po cholere Ty się wogóle do tego przyczepiasz jeżeli to Ciebie nie dotyczy. Masz coś na sumieniu? Bo jakbyś niemał to byś ten moment ominął. Napisałem to do tych co jednak mają coś na sumieniu. Jeżeli twierdzisz, że nic niemasz to Ciebie to nie dotyczy więc po cholere się odzywasz. Lepiej bys się postarał przekonać ludzi, że nie robicie nic złego i, że nadal jesteście fair wobec CC.

Ja niemam nic przeciwko Waszej perełce ale to nie ja stworzyłem CC i moje zdanie na temat drugiego LSa mało się liczy.

P.S. Ja też coś przegryzę. A ingame będę wieczorem. Jak tak dobrze będzie mi szło to może do końca następnego tygodnia 40 level zrobię.


Ostatnio edytowano 8 kwi 2005, 13:30 przez Krzysiek2099, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 13:37 
Cytuj  
Karman - mysle ze nie wiesz co to jest HNM czy Dynamis LS, bo to wcale nie jest podobne do Waszego LSa, Te LSy sa do wyznaczonych rzeczy, dlatego Uberzy sa czy to HNM czy DYnamis LSach wlasnie do robienia takich czy innych eventow (a potrzebna jest odpowiednia ilosc ludzi, moze kiedys z Wami bedziemy sami chodzic na Gody ;) ), ale glownie siedza na CC :) Rozumiem ze chcecie sobie pogadac w grupce kolegow i kolezanek, ale zawsze sa dwie strony medalu, mozecie nas tez obgadywac (wcale nie twierdze ze tak jest !) Stad tez rodza sie obawy, niepokoje itp. Mowicie o wyrozumialosci i tolerancji, hmmm czemu sami tego nie robicie ??? Gdybiscie mieli na tyle tych cech to spokojnie dalibyscie sobie tak jak i reszta z CC rade bez tworzenia nowego LSa prawda ??? Zobaczcie ilu nas jest, ilu nas jest dlugo ? Nikt nie robil nowego LSa :/ Ja naprawde jestem tolerancyjny i mi naprawde nie robi roznicy czy bedziecie tam czy nie. Ale fakty sa faktami, tworzy to pewna roznice i czy to sie Wam podoba czy nie. Tlumaczyc mozna i patrzac waszymi oczami jak i patrzac naszymi, czujecie te dwie rozne grupy ludzi ??? Wlasnie pomiedzy nimi jest ten podzial :) Co sami zrobicie i jak bedziecie grac to juz Wasza sprawa, mysle ze jestescie na tyle dorosli ze sami podejmiecie decyzje, czy nam sie one beda podobac czy nie. Mam tylko nadzieje ze mimo tych rozny moze decyzji bedziemy milo spedzac czas w grze :) Tego sobie i Wam zycze !


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 14:34 
Cytuj  
Co do tego zdjecia wspolnego.
To wlasnie wtedy szlismy na dynamis...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 14:43 
Cytuj  
gdybyscie tylko powiedzieli na poczatku co robicie i po co... tutaj jasno na forum , wiekszosci tego mozna by uniknac...a tak zrobiliscie to prawie potajemnie i nie dziwcie sie ze ludzie sami musieli sie domyslac jakie sa tego powody czy cele... gdyby nie jakis mistell albo zaslyszane z trzeciej reki informacje pewnie jeszcze miesiac bym nie wiedzial o tym drugim lsie

dzis jak sie przespalem pomyslalem nawet ze i dobrze ze jest ten drugi ls... srednia wieku na lsie spadla dyrastycznie i jesli mam sluchac jakichs glupot i komentarzy to naprawde lepiej niech sobie siedza gdzie indziej

aha co do zdjecia... jesli kiedys wogole sprobujesz zorganizowac event dla 50 osob to wtedy pogadamy, poki co daruj sobei takie komentarze, a do zdjecia wlozylem na chwile nasza perle... swoja droga to pewnie juz ostatnie takei zdjecie po calym tym burdelu


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 15:43 
Cytuj  
Porobilo sie ,ale ostrzegalem kilka osob jakie moga byc konsekwencje nowego polskiego LSa...

Problem powstal i trzeba go jakos rozwiazac. Proponowal bym tez przyjacia Pilka ,bo tak naprawde uniosl sie honorem i dzialal pod wplywem emocji (dobrze to znam :) ).

Ogolnie to A4 jest dla mnie strasznie chybionym pomyslem. CC powstalo by zebrac w jednym miejscu,w jednym LS polakow. Dlaczego w takim razie tworzyc drugi polski LS? Jak ktos juz zauwazyl, do tej pory ludzie sie bez tego obchodzili. Kazdy kogos tam lubi lub nie (roznica charkterow), co mozna powiedziec ,ze lezy w ludzkiej naturze. Nigdy jednak nie widzialem potrzeby zakladania nowego LS, nawet sie na jakis wypad umawialac. Kazdy chce oczywiscie siedziec ze swoja grupa, ale nowy LS to forma odciecia sie od CC, mozna nawet to odebrac jako odwrocenie sie od CC lub go olania. CC mi sie nei podoba to sobie wlasny LS stworze...

Prawda jest taka, ze ludzie z A4 nie wchodzili tam na chwile. Potrafili przesiadywac tam godzinami. Moze sie myle, ale wygladalo ze bardziej wola swoje A4 od CC. Moze maja swoje powody, ale ja ich nie pojmuje. Nie raz ludzie pisza glupoty na CC, zartuja sobie i chyba wiekszosci sie to podoba, bo mozna sie do lez usmiac. A ostatecznie naglupsze rzeczy sie na tell pisze do ludzi, ktorzy beda chcieli ich wysluchac. Zreszta to nie byl chyba powod, bo nie raz pytalem ludzi z A4 dlaczego i pisali poprostu, ze Zjawci nie lubia. W takim przypadku to juz zwykla ucieczka przed problemami, albo problemem jaki stanowi dla nich Zjawa. Rozumiem ich, bo sam smieje sie z jej zachowania i go nie pojmuje, ale NIGDY nie bylem jej wrogiem i zawsze chetnie jej pomoge, pogadam z nia, jak sama oczywiscie bedzie tego chciala.

Tworzenie polskiego LS to nie bylo latwe zadanie, ale sie udalo sie zjednoczyc nie mala liczbe rodakow. Sam bylem do niedawna w niemieckim LSie, ktory sie po miesiacu rozpadl, a pierwszi uciekli jego stworcy. Dlatego jestem szczesliwy, ze CC wciaz istnieje, bo tyle wiedzy i pomocy nie otrzymal bym chyba nigdzie.

CC FOREVER!

Dlatego pora skonczyc pisac nastepne posty w tym temacie i znalesc jakies rozwiazanie, ale najlepiej bylo by sie na zywo dogadac, juz w samej grze. Odlakadnie i zapominanie problemu nigdzie nie prowadzi.

Wszyscy jestesmy polakami i z kim sie lepeij dogadmy jak nie z drugim polakiem. Niech kazdy ma swoich przyjaciol..., a reszte toleruje (wiem ,ze idealizuje, ale jak nie bedziemy w to wierzyc to jak inni maja?).

PS. Nie zapomnijcie o Pilku :D


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

**

Posty: 286
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 15:57 
Cytuj  
Bodziu....... oczywiście że nie wiem co to jest Dynamis czy HNM bo nie byłem jeszcze na takowym :) Dlatego też napisałem
karman napisał(a):
Uważam ze jest to bardzo podobne do LSow uberow .(HNM czy dynamis)
Dlatego bo
1. nie mozna zrobić PT aby omowić wypad czy strategie jak sie jest w różnych krainach.
2. nie da sie pogadac na CC w weekend w kilka osób bo jest dużo
3. tródno powtarzac na telu do wszystkich zainteresowanych te same rzeczy.

Oczywiście może sie myle może to wogóle nie jest podobna sprawa ale jeśli powstał w powyższych celach to nie ma w tym , moim zdaniem, nic złego. Sam nieraz myślałem że przydałaby sie inny sposób porozumienia z ludzmi z którymi coś sie chce robić niż /tell czy /p czy /l bo ... .... tak jak napisałem powyżej.
Tak jak również pisałem.. moim zdaniem jest ok .....ale .... jeśli faktycznie A4 powstał w powyższych celach... bo niefortunna wypowiedz kogoś z A4 : że zmienia perełkę bo na CC nudno , może wprowadzac tu wątpliwośc i nie dziwię się oburzeniu niektórych i całej tej dyskusji.
Do wiadomości wszystkich oprócz CC mam jeszcze perełkę Lance of cośtam ( DRG ls, miedzynarodowy :wink: ), a jak mi teraz dano A4 też z checią wziąłem..... Może jestem zazdrosny właśnie że Wy macie swoje uberowe LSy że też chcę mieć wiecej niz jeden :lol: Co nie zmienia faktu że moim GŁÓWNYM jest CC forever


_________________
FFXI- retired
FFXIV - Piter Mith Sargatans


Ostatnio edytowano 8 kwi 2005, 16:11 przez karman, łącznie edytowano 2 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 15:58 
Cytuj  
Ponieważ chciałbym aby moje zdanie było wszystkim znane też się wypowiem.
Wszystkie wasze argumenty za założeniem LS'a możecie sobie wsadzić gdzieś - praktycznie wszystkie wymienione powody sa podane na siłę. Po drugie mi osobiście nie przeszkadza to że założyliście LS - każdy ma do tego prawo, natomiast nie podoba mi się to że nie powiedzieliście o tym nikomu i w pewien sposób olaliście osoby będące na CC(a skoro tego nie zrobiliście rozumiem że zależało wam na tym aby część z nas o tym nie wiedziała). Po trzecie w moim mniemaniu bycie w dwóch LS'ach na raz jest niemożliwe. Swego czasu należałem do dwóch LS'ów(jeden singapurski) ale nie byłem w stanie być w dwóch miejscach naraz. Po czwarte rouzmiem wszystkich tych którzy mają do Was pretensję gdyż liczyli oni na coś więcej poza przysłowiowym kopem w tyłek po tym jak wam pomogli. Powtórzę po kimś albo po paru osobach - robienie nowego LS'a to po prostu dzielenie się na grupy(zamknięte grupy) i w niczym to nie pomoże, ale jeżeli dzięki temu uniknę jakichś głupich tekstów w stylu "na CC nie ma tego klimatu" to będę skakał z radości. Jak dla mnie na LS'ie możecie mówić co chcecie włącznie z umawianiem się na party, o ustawkach na BCNM, a także o przeróżnych pierdołach o których macie w danym momencie ochotę pogadać - do tego do jasnej cholery on służy. Co w waszym przekonaniu można innego robić ?? Wymieniliście jako problemy wszystko to do czego ten LS służy - rozmowa...
A jeżeli natłok wiadomości przeszkadza komukolwiek w grze(exp,BCNM, ENM, lub cokolwiek innego) może zawsze perełkę zdjąć i nikt nie będzie miał mu tego za złe, a co ważniejsze część osób tak robi.
Poruszę też sprawę różnych HNM i Dynamis LSów - nie wiem kto ale ktoś powiedział że na zdjęciu są ludzie z różnymi perełkami - stary dojdziesz do 70 lvlu to pogadamy. Zebrać ludzi na HNM bez oddzielnej perły tylko z high lvl ppl jest NIEMOŻLIWE - ponadto LS chata używa się do komend gdyż w jednym runi'e bierze udział nawet cały LS... Nie będę wspominał o Dynamis gdzie potrzeba conajmniej 40 osób żeby go skończyć...
A wszyscy Ci którzy mają HNM'owe perełki spędzają DUŻO więcej czasu na CC niż tam. Bardzo często jest tak że taki "uber" poświęci wam więcej czasu niż znajomi na friendlist. A jeżeli kogokolwiek pytacie o coś na LS to czasami nie usłyszycie odpowiedzi gdyż jeżeli ktoś jest w party może nie zauważyć waszego pytania. Warto wtedy podesłać tell'a.
That's all...


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***

Posty: 672
Dołączył(a): 30.11.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 16:46 
Cytuj  
Zakmnijcie sie w koncu bo jak to czytam to mi sie niedobrze robi ...

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 17:04 
Cytuj  
Fascynujące...

Jak dla mnie to każdy może sobie przebywać w takim LSie na jaki ma ochotę. W WOW nawet zalożyli lsa gejów :).

Prawdziwą siłą LSa nie jest to, że jest w nim 100 osób, ale to że osoby, które w nim są mają na to ochotę i dobrze się bawią.

Życzę wszystkim dobrej zabawy i miłej gry niezależnie w jakim jest lsie :)


_________________
Obrazek

*

Posty: 75
Dołączył(a): 25.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 13:25 
Cytuj  
szkoda ze nie ma open PvP area w FF - jakis problem to na solo i po sprawie - silniejszy ma racje mwahahaha

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 15:26 
Cytuj  
Ale ja sie prawie nie wypowiadam przeciez ;)

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 15:32 
Cytuj  
Kyash - świetny pomysl, tylko pytanie czy bylby cap czy nie hyhyhy bo jak nie to higher lev mieliby racje :P no chyba ze wszyscy mieliby 75 level ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 09:45 
Cytuj  
Odpowiadam :
- Huck nie mam kompleksu małego ptaszka, ten topik jest moderowany, to znaczy ze wywalam wszystko co nie dotyczy tematu choć w minimalnym stopniu w tym dyskusje na temat herbaty i linki do innych postów nie związanych z tematem.
- Kalcia jesteś na blist u mnie, tak samo jak pozostałe 8 osob, żeby razem expować nie musimy sie komunikować poza forum. Zresztą nie widze jakoś szans aby udało się skompletować grupe.
- Zarzut jakobym ja wywoływał jakiś podział wewnatrz ls-a jest smieszny dla mnie. Nie ja tworzyłem alternatywny ls dla CC, nie ja werbowałem do niego ludzi i nie ja się publicznie obnoszę z tym.
- Porównanie HNM - ls , Dynamis - ls z native - ls jest poprostu śmieszne.
- Argumenty jakoby nowy ls miał słuzyć celom uzgodnienia taktyki przed BCNM i temu podobne tłumaczenia są wyssane z palca. Swiadczy o tym ilosć osob już zwerbowanych do niego jak i pytanie ktore zadawałem na ls-e " Czy jesteś członkiem nowego polskiego ls-a ?" Osoby zrzeszone traktuja więc a4 jako nowy polski ls.

Wnioski :
Podział polskiego comunity się dokonał przy cichej akceptacji wiekszsci ludzi z dużym stażem w grze [ poza mna i Saitou ]. O prawdziwe powody tego podziału nie bede wnikał bo mi sie nie chce.
Chciałem podziękować wszystkim za wspracie w mojej głupiej próbie zachowania CC jako jedynego polskiego ls-a, widać że niewielu osobom faktycznei zależało na tym.

Słowo końcowe :
- Naprawde mi wisi w jak wielu ls-ach ludzie siedzą, czy jak wielu ls-ow maja perelki. Zależalo mi tylko na zachowaniu CC jako jedynego polskiego ls-a, dla polaków. Był to jedyna taka grupa z jaka się zetknołem w mmropg w ktore graja polacy. ponad podziałami itp. .. zreszta pisałem o tym już. Ale nikt sie nei odwołał do tego posta, szkoda.

Dla mnie temat zamkniety.
Zycze wszystkim miłej gry.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

**

Posty: 286
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 11:06 
Cytuj  
Totalnie błędne wnioski Stok....
1. Z tego co wiem nikt nie tworzył "alternatywnego ls dla CC "
2. Nikt też nie traktuje A4 jako nowego polskiego lsa. Wręcz przeciwnie ja
mam perełkę A4 a cały czas jestem na CC.. i z tego co widzę wiekszość też.
3. Nikt też się nie obnosi z tym że stworzył alternatywny polski ls. ( dziwny to zarzut tym bardziej że poprzednio zarzucano właśnie to że jest ukrywany ! )
4. Nie wiem komu zadawałeś pytanie czy jest w " nowym polskim ls " . Pytałeś czy jestes w nowym lsie. A nawet jeżeli czasem dodałeś polskim to kazdy z zainteresowanych wiedział o jaki ls chodzi niezaleznie jak podchwytliwie zadałeś pytanie. Czepianie sie wtedy o słówko swiadczyłoby o tym że ktoś sie wymiguje ... , że może faktycznie ukrywa cos złego itp. A tak nie jest. Na pewno odpowiedz że tak , nie świadczyła że ktos traktuje A4 jako konkurencje dla CC.



Najbardziej przykre jest to ... że mimo zapewnień ludzi którzy stworzyli sobie A4... TY najlepiej wiesz dlaczego powstał . !!! TY mówisz ze ich argumenty są wyssane z palca....! Po co ??? Po co ktoś miałby Ci kłamać??.. Jakby chciał stworzyć "alternatywny polski ls" i werbowac do niego ludzi mówiłby chyba zupełnie inne argumenty!! Straszne ..... TY tylko wiesz naprawdę jak go traktują osoby w nim zrzeszone... I nie pomagają tłumaczenia i zapewnienia. TY wiesz swoje. Nie wierzysz nawet ludziom z którymi miałeś być w staticu .... jakby cię juz nieraz oszukali. !
Ty nie tylko im nie wierzysz ty ich traktujesz jak trędowatych wpisując ich na Blist .........
Hmmm po tych kilku dniach ja nie widzę żadnego podziału. Jedyny jaki jest masz więc tylko Ty u siebie, bo go sobie sam robisz.


_________________
FFXI- retired
FFXIV - Piter Mith Sargatans

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 11:33 
Cytuj  
karman napisał(a):
Totalnie błędne wnioski Stok....
1. Z tego co wiem nikt nie tworzył "alternatywnego ls dla CC "

No ale takowy powstał ... piep@#$^ SE rozdaje perełki i werbuje ludzi z innych ls-ow
Cytuj:
2. Nikt też nie traktuje A4 jako nowego polskiego lsa. Wręcz przeciwnie ja
mam perełkę A4 a cały czas jestem na CC.. i z tego co widzę wiekszość też.

Skoro nikt go nie traktuje jako nowego polskiego ls-a to czemu jest nowy i polski.
Cytuj:
3. Nikt też się nie obnosi z tym że stworzył alternatywny polski ls. ( dziwny to zarzut tym bardziej że poprzednio zarzucano właśnie to że jest ukrywany ! )

Teksty w stylu switch pearl, ide stad bu tu nudno itd ...
Cytuj:
4. Nie wiem komu zadawałeś pytanie czy jest w " nowym polskim ls " . Pytałeś czy jestes w nowym lsie. A nawet jeżeli czasem dodałeś polskim to kazdy z zainteresowanych wiedział o jaki ls chodzi niezaleznie jak podchwytliwie zadałeś pytanie. Czepianie sie wtedy o słówko swiadczyłoby o tym że ktoś sie wymiguje ... , że może faktycznie ukrywa cos złego itp. A tak nie jest. Na pewno odpowiedz że tak , nie świadczyła że ktos traktuje A4 jako konkurencje dla CC.

Ja traktuje przynaleznosć do drugiego - alternatywnego - polskiego ls-a jako wprowadzenie podziału pomiedzy Polaków grajacych na Ramuh na tych co sa w A4 i tych co nie są w A4. A4 nie jest zadaniowym ls-em, jest drugim polskim ls-em.
Cytuj:
Najbardziej przykre jest to ... że mimo zapewnień ludzi którzy stworzyli sobie A4... TY najlepiej wiesz dlaczego powstał . !!! TY mówisz ze ich argumenty są wyssane z palca....! Po co ??? Po co ktoś miałby Ci kłamać??.. Jakby chciał stworzyć "alternatywny polski ls" i werbowac do niego ludzi mówiłby chyba zupełnie inne argumenty!! Straszne ..... TY tylko wiesz naprawdę jak go traktują osoby w nim zrzeszone... I nie pomagają tłumaczenia i zapewnienia. TY wiesz swoje. Ty nie tylko im nie wierzysz ty ich traktujesz jak trędowatych wpisując ich na Blist .........
Hmmm po tych kilku dniach ja nie widzę żadnego podziału. Jedyny jaki jest masz więc tylko Ty u siebie, bo go sobie sam robisz.


Ja się opieram na tym co mi podpowiada moja logika, na doświadczeniu wyniesionym z innych mmorpg oraz doświadczeniu zdobytem wraz z wiekiem.
Z tego doświadczenia wiem że najlepiej rozmawia sie na party chat przed walka, na tym party tez ustala sie taktykę. Umówić można się na tell. Jest to prostsze rozwiązanie niż ls tak naprawde.
Jedyne czego nie mozna osiagnać na pt-y badz aliance chat to przebywanie we wspolnym gronie wlasnie poprzez ls, tylko we wspolnym gronie. Czyli inaczej mowiąc, jesli mi dany ls smierdzi to ide na inny.

Ls zadaniowy jest potrzbny wtedy kiedy potrzeba zintegrować działania duzych grup ludzi - ponad 18 osob.

Jak wiadmo CC nie ma żadnych określonych zasad, i ich chyba nie będzie miał. Juz to wczesniej było pisane, CC miał słuzyć integracji polski graczy na Ramuh, nie miał być RP ls-em ani nic w tym stylu. Zadajcie sobie pytanie czemu Xavery i inni pojawiają sie na CC skoro maja kilka innych ls-ów, nie tylko zadaniowych.

Ja ich nie traktuje jak tredowatych. Dla mnie ich nie ma ingame poprostu.

Koniec wywodu.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 11:43 
Cytuj  
Mialem sie nie wypowiadac na ten temat, ale nie wytrzymalem: :)

Z jednej strony rozumiem Sto. Nie jest to jego pierwszy mmorpg i pewnie nie raz widzial jak sie dokonuja podzialy, najpierw niewinnie: grupka przyjaciol, ktos kogos nie lubi, ktos na cos sie obrazil itd, a po jakims czasie okazuje sie ze zamiast jednej polskiej gildii sa 3-4 i to wrogo o siebie nastawione.

Z drugiej strony nie rozumiem calej tej histerii Sto, blista, duzo zbednych slow, jakies polowania na czlonkow nowego LSa :). Nikogo na sile sie nie da w CC zatrzymac, kazdy moze zalozyc swoj, dolaczyc do innego amerykanskiego czy europejskiego, siedziec non-stop na HNM LSie. Sam Stokrotka, jak i zaden z pozostalych highlvli, na tym nie ucierpi, raczej specjalnie w niczym nowi gracze pomoc mu nie moga, poza wspolnym poczatowaniem na kanale LSa.

Postarajmy czerpac jak najwiecej radosci gry, w miare mozliwosci robic cos razem, a jak sie nie da to chociaz sobie nie przeszkadzac.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.