mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 11:11 
Cytuj  
Może zrobić CC otwartym LS-em, wiem że było to juz pare razy wałkowane, ale może czas otwożyć CC na innych ludzi - spoza polski, jak widać potencjał Polski jest, ludzie są, ale dobrze żeby było nas jednak cipeńke wiecej - może już czas zacząć sciągać ludzi spoza Polskiej strefy jezykowej do CC. My możemy sobie dalej pitolić po polsku na priv. Ot taka moja lużna dygresja.

Tak na marginesie skoro _już_ czujecie sie na siłach to może czas na Genbu ? :>


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 11:15 
Cytuj  
Cała przyjemność CC polega na pogaduchach w naszym rodzimym języku. Jeśli będzie chociaż 2 angoli, wszyscy będą musieli gdadać po angolsku, by się tamci nie czuli niekomfortowo. Osobiście nie podoba mi się opcja wejścia na CC i nawijania in inglisz. Równie dobrze mógłbym sobie inny LS znaleźć :har:


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 11:22 
Cytuj  
Nie ma sensu - CC zawsze był, jest i będzie tylko polski. W chwili obecnej mamy już ponad 50 aktywnych członków. Wczoraj na LSie były w szczytowym momencie 32 osoby online, więc raczej myślmy o tym co będzie jak dojdziemy do limitu 64 osób na LSie a nie martwmy się o dodatkowych członków.

To, że lejemy HNMy nie oznacza, że teraz jesteśmy HNM LS i się całkowicie reogranizujemy. Podstawą istnienia CC jest i będzie kumplostwo między Polakami i {fun} - jeżeli do {fun}u dochodzą nowe rzeczy - to jak najbardziej trzeba i można je robić (np HNMy teraz czy inne bossy później).

Jest coraz fajniej - ludzie od nas są już uber-krafterami - zwracajcie się do nich z surowcami!!! Wychodzi duuuuuużo taniej niż na AH. Nasi topowi crafterzy:
- Draconi - Bonecraft 100
- Ancover - Alchemy 92
- Rhaegal - Woodworking 91
- Myrta - Cooking 84
- Simiurg - Clothcraft 62
- Opiekun - Goldsmithing 70
- Galenros - Smithing 75

Dzięki Draconiemu i Simiurgowi oszczędziłem już kilkadziesiąt tysięcy gili (bo potrzebowałem +1) - to się naprawdę opłaca.

Enyłej - umiar wg mnie jest najważniejszą rzeczą - oby nam nie odbiło i obyśmy robili tylko fajne rzeczy i nie zapominali, że przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, a nie o bycie uber-hiper-kiss-my-ass-noob. :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 11:25 
Cytuj  
Comodo napisał(a):
Cała przyjemność CC polega na pogaduchach w naszym rodzimym języku. Jeśli będzie chociaż 2 angoli, wszyscy będą musieli gdadać po angolsku, by się tamci nie czuli niekomfortowo. Osobiście nie podoba mi się opcja wejścia na CC i nawijania in inglisz. Równie dobrze mógłbym sobie inny LS znaleźć :har:


No cuż, chcesz mieć sprzet z godów albo nie chcesz. Opcja HNM ls innego jest praktycznei zamknieta dla wszystkich na dzień dzisiejszy - szansa dostanai sie do jakiegos HNM LS to jakies 5%, bez 30-40 osob lv 70 - 75 można zpomnieć o godach.
Szacuje że około 40-50% ludzi będacych dziś na lv 40-60 zezygnuje z gry w ciągu najbliższych 4 miesięcy i około 70% tych poniżej lv 40. Zostanie dość ludzi na Sekreta ale za malo na prawdziwe walki z bosssskim sprzętem.

Z tego co wiem pomimo powstania idei polskiego HNM wiekszośc ludzi z lv ~ 70 i tak się stara o przyjecie do innych LS ' ow liczac na szanse zaistnienia polskiego i tylko polskiego ls na zerowe.

Więc wracamy do punktu wyjścia i dylematu jaki był przed Dynamis project - twożyć trzon organizacji takiego HNM na bazie polaków rekrutujac fajnych ludzi z innych stref jezykowaych lub ograniczyć się do PL team i nigdy nei ruszyć.

Przemyśl to.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 11:40 
Cytuj  
Huck ciebie wogole ciezko brac pod uwage przy planowaniu czegokolwiek, taka prawda, jestes ale wiecej cie nie ma. Mnie też obecnie nie ma, ale to inna sprawa.


Aaa zapomniał bym - wszyscy aspirujacy do bycia pogromcami "towarów" z wyższej pólki muszą mieć zrobiony Zilart nr 13 o iel dobrze pamietam.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 11:44 
Cytuj  
Bardzo mi sie podobaja takie procentowe wyliczenia z kosmosu. :D
Moze odejda wszyscy, moze nikt nie odejdzie, ale przyjdzie 100 nowych graczy, bo FFXI bedzie w hipermarketach po 50 zl. ;)
Nie da sie tego specjalnie przewidziec.

Mowiac szczerze myslalem, ze na pierwszego Sima pojdziemy gdzies w pazdzierniku, jak widac udalo sie juz teraz. Mamy juz calkiem sporo nalogowych graczy :), tak z pierwszej jak i drugiej fali.

Na zadnego genbu nie mozemy isc, bo wiekszosc z nas nie ma dostepu do sky. Po wakacjach moze sie to zmieni. Zilarty z drobna pomca uberow mozna zrobic naprawde dosc szybko (to nie CoP, gdzie jest sporo farmowania i dosc ciezkie walki).

Zawsze bede przeciw robieniu z CC LSa miedzynarodowego. Nawet kosztem niemoznosci chodzenia na Kirina. Zreszta zawsze mozna na silnego goda zrobic aljans z jakimis innymi ludzmi np. ze Szwedami, chodz oni chyba nie trzymaja sie tak razem jak my i nie ma ich az tylu.


Ostatnio edytowano 17 cze 2005, 11:58 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 11:48 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Bardzo mi sie podobaja takie procentowe wyliczenia z kosmosu. :D


Też mi się podoba :)
Poprostu można powiedzieć że mam przeczucie - oby się nie sprawdziło.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 11:51 
Cytuj  
np naif siedzi na zm6 i nawet sie nie odezwie po pomoc ><

cc dla polakow!

szwedzi.... to nie sa dobzi sojusznicy...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 11:57 
Cytuj  
Szwedow podalem jako przyklad z kosmosu (szkoda ze inne EU nacje sa tak slabo reprezentowane na Ramuhu, byloby bardziej kolorowo), mysle ze jakis sredniej wielkosci LS chetnie wejdzie z nami w sojusz. :D

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 14:21 
Cytuj  
Stokrotka napisał(a):
No cuż, chcesz mieć sprzet z godów albo nie chcesz. Opcja HNM ls innego jest praktycznei zamknieta dla wszystkich na dzień dzisiejszy - szansa dostanai sie do jakiegos HNM LS to jakies 5%, bez 30-40 osob lv 70 - 75 można zpomnieć o godach.
Szacuje że około 40-50% ludzi będacych dziś na lv 40-60 zezygnuje z gry w ciągu najbliższych 4 miesięcy i około 70% tych poniżej lv 40. Zostanie dość ludzi na Sekreta ale za malo na prawdziwe walki z bosssskim sprzętem.


A wiesz, że ja całkowicie podzielam Twoją opinię, a przynajmniej połowicznie? Od oczątku założyłem, że złożenie szybko (lub wogóle) jakiegoś zestawu się nie uda. Między innymi właśnie z tych powodów, które podałeś.

Niemniej jednak, CC to Polski LS i żadnych półproduktów nie przyjmiemy :wink:

Zawsze można zrobić nową zieloną perełkę CrazyChocobosH na wypady z dziwakami :]


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 14:52 
Cytuj  
Comodo wlasnie o tym mysle, ale ... problem jest taki że ... kilk osob postwi sie okoniem pomimo udanej akcji z Dynamis. No i drugi problem jest taki że choc być może dysponuję umiejtnosciami i wiedzą niezbedna do kierowania takim ls-em to moj inglish jest kulejacy mocno i nie dam rady poprowadzić czegos takiego, a nie ma co sie oszukiwać, bez HNM Ls na lv 74 jako RDM nie mam co robić w grze, pomijam fakt uzytecznosci tej profesji dla HNM walk to ... i tak nie mam co robić i po co :)


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2005, 12:17 
Cytuj  
Przypominam delikatnie (i jak najbardziej serio), że wszyscy ci którzy się tak ochoczo i z taką radością zapisali => pamiętali , że niestety ale przez pewien czas levelowanie powinno być dla nich najważniejsze.
Bo podpisali się pod tym : "Licze tylko na powazne propozycje tzn. zglaszajac sie powinniscie miec pewnosc, ze FF wam sie szybko nie znudzi i w miare szybko bedziecie mieli lvl 70+. "
Bardzo dobrze napisał (w pewnej kategorii podejścia do gry) Scorpio : " ... a nie ma co sie oszukiwać, bez HNM Ls na lv 74 jako RDM nie mam co robić w grze, pomijam fakt uzytecznosci tej profesji dla HNM walk to ... i tak nie mam co robić i po co ".
Im dłużej zajmie nam zabawa z levelowaniem głównego jobu tym częściej będziemy żegnać ludzi, którzy grają ponad rok i którzy mają prawo do znudzenia się robieniem tego samego.
Mam nadzieję, że uda mi się zrobić 1 level tygodniowo. Gdybym zrobił 2 to byłbym uznany za maniaka/heretyka itp. Gdybym robił 3 levele tygodniowo to prawdopodobnie "spalono by mnie na stosie". (trudno<-taka mentalnoćś większej części naszego narodu). Ale innych namawiam, jak dacie radę róbcie po 3-4. :)
Czas leci w dwie strony. Dla nowych do przodu (bo mają mnóstwo rzeczy do zrobiena w grze + levelowanie), dla starszych graczy do tyłu (bo prawdopodobnie zadają sobie pytania: czy pora zagrać już poważniej w coś innego ? czy jest jeszcze nadzieja na zrobienie czegoś fajnego w CC ? dlaczego właściwie mój PS2 ma 3 cm kurzu na sobie a w szufladzie jest 20 świetnych gier ? "can i go now ?").
Całe szczęście że FFXII ma/będzie mieć ogromne opóźnienie!!!


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 cze 2005, 12:38 
Cytuj  
Tak informacyjnie wiem że ponad połowa ludzi z CC na lv 70+ gra w inne gry. To kwestia czasu kiedy zaczniemy się żegnać z innymi ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2005, 12:48 
Cytuj  
No to jest przynajmniej teoretycznie 50% szansy, że za 1-1.5 miesiąca w końcu (lub być może) też w coś sobie pogram innego :( (oprócz ffxi oczywiście)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2005, 13:01 
Cytuj  
Sto zawsze potrafi wniesc do dyskusji duzo optymizmu. :D

Ja z FFXI sie nie zegnam i nie mam zamiaru sie zegnac. Podejrzewam, ze Ancover tez nie wiec WHM i MNK beda w CC HNM LSie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2005, 17:38 
Cytuj  
Lol zalalmales mnie tym opoznieniem FFXII... a ja sie tak doczekac nie moge ; ;

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 08:36 
Cytuj  
Odświeżam dla tych co być może zapomnieli jakie atrakcje będa nas czekać jesienią :) .


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 09:22 
Cytuj  
Na szczescie wszystkie wymienione osoby w pierwszym poscie (poza Darasem) leveluja szybciej lub wolniej i maja sie dobrze wiec sprawa ciagle aktualna.
Rozklad jobow nie wyglada zle. Przydalby sie jeszcze jeden PLD i BRD, jakis SMN tez ale i przy tym co mamy sporo HNMow jestesmy w stanie rozwalic.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2005, 23:11 
Cytuj  
Wczesna jesień zbliża się. :wink:
Robię "refresh" :wink: bo niektórzy "dobrze zapowiadający się" zniknęli nam na zawsze (chyba).

mrynar napisał(a):
... Raczej nie widze bycia w dwoch HNM LSach jednoczesnie, wiec jak ktos juz jest w jakims i nie chce z niego zrezygnowac albo ma mocne samozaparcie do dostania sie do jakiegos juz istniejacego niech lepiej sie nie dopisuje.
...


Czy to jeszcze aktualne ? Można liczyć na tych którzy zapisali się i być może będzie ich coraz bardziej kusiło do "poszukiwań" ?


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2005, 23:31 
Cytuj  
Zjawcia - ninja 70
i na jak najlepszej drodze do 75 juz niedlugo ;)

a poza levelem zrobiony dostep do sky i prawie do sea ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.