mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2006, 07:44 
 
Anc, przed tym jak krzyknęłaś biorę ten staff (power stafff), jeb, szybki lot i informacja biorę to za jeden punkt szkoda że nie spytałaś się czy jeszcze ktoś nie chce tego stafa. Prawda jest taka że to jeden z najlepszych stafów dla monka (co powiedziało kilka osob, mowiac typowo monkowy staff)+7 Str, Additional Effect: Strength Up, a jego przydatność dla whm jest znikoma +13 MP chyba tylko (albo szpan)....
Wkurzyłąś mnie tym i już.


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2006, 08:04 
 
no stalo sie...
w sumie, to rozumiem Cie, ale tez w tym moim "krzyknieciu" nie chcilam wyrazic zadnych zlych intencji
wiec szkoda, ze Cie tak rozczarowalam

a co do "najlepszego stafa dla MNKa", to jest jeszcze kilka, np. na regem HP + dodam, ze stafem walczycie rzadko, a dla WHma jest to odpowiednia bron, jak najbardziej

fakt, ze wiekszosc z graczy widzi WHM, jako Curing i Raising, zas sa itemy dla WHMow solujacych i tp. czyli bojowych :D
jest to jedna z rzeczy, ktore powoli bede miala uzbierane do uzycia.

jesliby Str byl taki zbedny dla WHM, to nie mielibysmy go w swoich AFach - wiec tu kwestia pogladow wzgledna i podzielona



czyli Ifrit C, z checia powtorze dla was z Opim, reszta tez pewnie z checia pojdzie, gdyz fajne tam mooby, a skorpiona nasz CCLS rozwala juz chyba po raz 3 lub czwarty i w koncu dropnie nam VC


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2006, 11:02 
 
Jesli chodzi o ten nieszczsny staff :D to:

- w takich sytuacjach rzeczywiscie powinno byc bidowanie, w przyszlosci bedziemy tego pilnowac

- przydatnosc niektorych przedmiotow dla roznych jobow jest czesto kontrowersyjna, przyjmijmy zasade, ze jak ktos moze cos nosic to moze to bidowac, nawet jest wydaje sie to bez sensu

Jesli chodzi o staffy dla monka to mowiec szczerze nie widzialem nigdy monkow walczacych staffem :D, jedyny naprawde przydatny staff to Kirins Pole i to oczywiscie tylko do Chi Blasta i tylko ze zmaksowanym skillem w staffie.

Wszystkie inne sluza jedynie do skillowania i w tym wypadku liczyc sie niski delay i maly dmg. Sa staffy z mniejszym albo takim samym delayem, ten STR i boost STR to tylko przeszkadacz w skillparty ( Monk nawet staffem moze zabrac hate, a w tym wypadku nie o to chodzi).

Jak juz mialbym wybierac dobry staff do skillowania to wybralbym albo:

Capricorn Staff

albo

Federation Staff

Ja uzywam kirina z lenistwa (mam go zawsze ze soba na wszelki wypadek) i oszczedzania miejsca. :D

WHM z takimi itemami jak Reverend Mail czy Power Staff moze calkiem skutecznie farmowac na przyklad. W party oczywiscie ani jednego ani drugiego nie uzywa raczej.

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2006, 11:53 
 
mrynar napisał(a):
- w takich sytuacjach rzeczywiscie powinno byc bidowanie, w przyszlosci bedziemy tego pilnowac


sluszna decyzja szefie :D

gdy przypomne sobie Onzozo, to nie mielismy problemow z osobami chcacymi kolczyk i body (Gizmos i Maras) - przeciez wiemy, ze wiecej osob moglo te itemy chciec miec, zas jak rozumiem od dzis bedzie to wygladac inaczej : chcesz item, masz odpowiedni job - biduj iloscia uzbieranych punktow

milo, ze nie bedzie wiecej litowania sie i tez omina nas jakies glupie problemy i niedomowki
by pozniej taka zadyma z powodu wzgledow i pogladow nie powstawala, jak z Moim staffem


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2006, 13:39 
 
Co do staffa to naprawde nie widzialem zadnego WHM solujacego/farmujacego ktury uzywa staffa zwykle maja /NIN na subie i 2xclub bo jest to najlepszym rozwiazaniem sla WHMa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2006, 13:48 
 
Max' napisał(a):
Co do staffa to naprawde nie widzialem zadnego WHM solujacego/farmujacego ktury uzywa staffa zwykle maja /NIN na subie i 2xclub bo jest to najlepszym rozwiazaniem sla WHMa.


a widziales monka walczacego staffem? :D (poza skillupem oczywiscie)

WHM czasem idac gdzies/czekajac na cos zabija z nudow moby, raczej nie ma wtedy /NIN. Nie wiem byc moze palka + tarcza jest lepsza od staffa, nie znam sie.

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2006, 13:48 
 
ja znam tylko jednego japonczyka majacego sub/NIN z Krakenem i Senjuinrikio, albo czyms podobnym + set Briault z haste

reszta soluje z subem RDM, bo daje HP + oraz wiadomo co - debuffy albo tradycyjnie /BLM

fakt, ze lubia nosic Club, ale po to by miec Astral Sheld naprzyklad, ktory daje MP + podwyzsza statsy elementali, jesli maja 2x Club, to znaczy, ze maja slaby sprzet, mam na mysli R/Ex, albo jakies swoje upodobania

zas effekt Stun lub Str lub +Acc ma sie w wiekszosci ze staffow, nie mowiac o tym, ze ten Staff moze uzywac nie tylko WHm (SMN, MNK..) a i RDM, co jest w sumie rzadkie :D

naprzyklad staff z Dynamis dla BLM/SMn ma lepsza oferte niz Club WHMa, ale to tez jest kwestia uznania :D


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 08:35 
 
Op to idac Twoim rozumowaniem jak dorwiemy kiedys Charka to tez bede bidowal mieczyk bo moge go nosic ale mi sie do niczego nie przyda, ale z racji tego ze moge go uzywac to sobie go lotne, a noz/widelec wpadnie:/ Uwazam ta zasade, za dziwna... uwazam ze powinnismy jednak po dropie pomyslec i zastanowic sie szybko komu to sie najbardziej przyda.... btw Anc WHM to nie DD, wiec taki staff to troche marnotrastwo, od DDowania masz sub nin i dwa mlotki!!!! wiem ze nie powinienem sie wtracac bo jako jedyny praktycznie dostalem fajne itemki(za co jestem Wam wszystkim wdzieczny), ale jak cos wydaje mi sie dziwne i da sie to zmienic to zawsze sie wlacze do dyskusji, bo chodzi o to zeby CC Hunters dzialalo jaknajlepiej i zeby zaraz sie nie rozpadlo przez jakies spory


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 09:57 
 
tak Maras uwazasz, bo masz taki a nie inny lvl i jestes jeszcze nie doswiadczonym graczem :D


wszystkie zasady we wszystkich HNMLSach i Dynamisach, badz Limbusach, badz SKY runach obowiazuja do bidowania rzeczy i itemow za punkty uzbierany w trakcie uczetniczenia i przynaleznosci do dannej grupy zainteresowanych.

co do meiczyka, to powiem ci, ze jesli dasz odpowiednia ilosc punktow i przebijesz wszystkich chetnych, to miej go i zapychaj swoj box i szafe, zas gdy wydasz punkty na zbedna rzecz pozbywasz siebie moznosci bidowac item, ktory moze byc dla twego jobu wyjatkowo odpowiednim :D

nas obowiazuje zasada bidowania - lotowanie wchoszi w gre, gdy 2 lub 3 osoby dadza na ten sam item ta sama ilosc punktow, wtedy, o tym czyj bedzie item decyduje lotowanie i niezly kawal szczescia :D

jak rozumiesz, nikt nie biduje, to co jest zbedne = punkty wykorzystywane z Glowa :D

dobra zasada.

oprocz tego nie mamy zadnych sporow - sytuacja jest klarowna, jak nigdy.

napisales; "btw Anc WHM to nie DD, wiec taki staff to troche marnotrastwo, od DDowania masz sub nin i dwa mlotki!!!!" :lol:
tyle wiesz o jobie WHM, co noob powinien na twoim lvl wiedziec :)

ale to nie tylko twoj blad, w wiekszosci jak w grze, tak i w RL ludzi wiedza lepiej od swojego sasiada badz kuzyna - jakim ma samochodem jezdzic, jakie kupic mieszkanie i jak zainwestowac jego (sasiada..kuzyna) domniemane oszczednosci :lol: twoje spostrzezenie i zdanie jest calkiem przecietne, Maras - jak to sie mowi - ludzkie :D


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 10:27 
 
Anc to zrobmy PT gdzie bedziesz DD a ja wezme sobie WHMa na sub i bede healerem


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 10:29 
 
btw jak WHM jest DD to chyba Ty jestes nOObem moim zdaniem


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 10:49 
 
o WHM DD gadasz ty, a piszesz zbyt duzo glupot...
zalostne


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 10:56 
 
Chrzanisz głupoty Anc i już (a brat nobem nie jest i jak widać więcej wie niż Ty). A co do monków walczacych stafem poczytacjie Killing Ifrita, zmaksowany skill w stafie, tp na 300%, dobry staff (np Poer Staff) i w normalnym exp pt ws za 2000!!! Oczywiście podstawa to h2h, a staff to urozmaicenie.

Ja już decyzje podjąłem i wypisałem się z CCNM.

A głupie tłumaczenie typu: masz racje Op, następnym razem musimy uważać przy bidowaniu (którego nie bylo defacto, jeb lot, i info biore to za 1 punkt) zachowaj dla siebie. To był czyty przykład naginania ustalonych zasad pod siebie...


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 11:12 
 
Marass napisał(a):
Op to idac Twoim rozumowaniem jak dorwiemy kiedys Charka to tez bede bidowal mieczyk bo moge go nosic ale mi sie do niczego nie przyda, ale z racji tego ze moge go uzywac to sobie go lotne, a noz/widelec wpadnie:/ Uwazam ta zasade, za dziwna... uwazam ze powinnismy jednak po dropie pomyslec i zastanowic sie szybko komu to sie najbardziej przyda.... btw Anc WHM to nie DD, wiec taki staff to troche marnotrastwo, od DDowania masz sub nin i dwa mlotki!!!! wiem ze nie powinienem sie wtracac bo jako jedyny praktycznie dostalem fajne itemki(za co jestem Wam wszystkim wdzieczny), ale jak cos wydaje mi sie dziwne i da sie to zmienic to zawsze sie wlacze do dyskusji, bo chodzi o to zeby CC Hunters dzialalo jaknajlepiej i zeby zaraz sie nie rozpadlo przez jakies spory


jeśli zabijemy kiedyś Charybdisa i będziesz mieć odpowiedni job i level i punkty do bidowania to nikt nie będzie mieć do Ciebie pretensji jeśli zdecydujesz po swojemu co robić z punktami, wszystko zależy od dobrej woli każdego z nas co ma robić w ffxi (oprócz dropów przeznaczonych dla jednego job'a)
jeśli kiedyś mamy iść zabić Charybdisa dla kogoś konkretnego to chyba to nie jest właściwy wątek
jak byśmy się mieli po dropie zastanawiać komu dac drop to zawsze możemy spotkać nagiego,brudnego,chudego,taru z Chin który do nas szybko podbiegnie i wmówi że czekał pół roku na jakiś drop i że mu bardzo na nim zależy i że bardzo by był nam wdzięczyny gdybyśmy mu odstąpili itd.itd.itd, a my z litości co byśmy zrobili ?

tam gdzie są punkty, job, lvl nie ma litości tylko cholernie ciężka praca dzięki której coś się ma lub się nie ma
zdobycie lvlu 75 uważam za najbanielniejszą rzecz w ffxi, wyposażenie się na lvl 75 żeby sensownie bić supertwarde mobki to najtrudniejsza rzecz i najbardziej wymagająca czasu i poświęcenia, wszystko inne (poniżej lvlu 75) jest tylko fun'em który ma zabić czas podczas dojścia do lvlu 75 - no chyba że ktoś robi 75 lvl po to żeby solować

btw z całym szacunkiem wszyscy jesteśmy njubami, to widać doskonale po reakcjach na nieprzewidziane zdarzenia

Tom jak pójdziesz walczyć KIJKIEM na lvlu 75 jako MNK dla expa lub limit pointów to będziesz w oczach pozostałych w party jak zwykły njub, 2000 dmg z nabicia 300% TP kijkiem to żart, w tym czasie inną swoją bronią wykonując w krótszym czasie 3x100% TP zadasz na pewno większy dmg, a nabijając kijkiem przez 5 minut mobkowi TP narażasz tylko całe party na niepotrzebne rzeczy, bo mobek DAWNO już powinien leżec martwy
jeśli MNK ma być DD w ffxi to nie powinien NIGDY walczyć bronią (w sensownych akcjach oczywiście, solo to można gołymi rękami się pobawić) która nie jest do tego przeznaczona


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 mar 2006, 11:15 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 11:14 
 
Cytat:
"napisales; "btw Anc WHM to nie DD, wiec taki staff to troche marnotrastwo, od DDowania masz sub nin i dwa mlotki!!!!" :lol:
tyle wiesz o jobie WHM, co noob powinien na twoim lvl wiedziec :)"

jak widac to Ty jestes zalosna.... to puyatm sie po raz kolejny po co Ci ten staff??????????????


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 11:23 
 
Tomalsky napisał(a):

Ja już decyzje podjąłem i wypisałem się z CCNM.

A głupie tłumaczenie typu: masz racje Op, następnym razem musimy uważać przy bidowaniu (którego nie bylo defacto, jeb lot, i info biore to za 1 punkt) zachowaj dla siebie. To był czyty przykład naginania ustalonych zasad pod siebie...


mysle, ze nie tylko pod siebie, a i pod Marasa Gizmosa i tych, co jescze nic nie dostali z wypadow.

ogolnie temat zamykam: " Anc - Staff i Tomala"

nvm, szkoda, ze z powodu wlasnych ambicji robicie tyle zamieszania

Run HNMCC bedzie odbywac sie tak dlugo, az beda zainteresowani na CC i tak dlugo , az Opi i Anc beda tam chodzic i dolacza do nich Zjawka, Rha, Gal, Pitia, Sim, Karwi i inni graczena 75lvl i te osoby 50+ co sa zainteresowani funem i przygoda

ze wipisales sie - Good

nie mam nic przeciw, ze nie bedzie przychodzic gosc, co robie tyle bagna i zamieszania z calkiem fajnego przedwsieziecia i intencji.

zapisz sie do jakiegos HNMLSa, nauczy cie to pewnych rzeczy i zrozumienia, co do twoich pogladow i ambicji a realnych osiagniec i mozliwosci


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 11:28 
 
Anc, wez idz sie lecz, zamieszania to Ty narobiłaś, a nie ja....
I nie gadaj o ambicjach....
I to chyba Ty nie nauczyłaś sie do tej pory co to jest bidowanie....
KONIEC!


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 mar 2006, 11:32 przez Tomalsky, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 11:32 
 
Slayerek napisał(a):

Tom jak pójdziesz walczyć KIJKIEM na lvlu 75 jako MNK dla expa lub limit pointów to będziesz w oczach pozostałych w party jak zwykły njub, 2000 dmg z nabicia 300% TP kijkiem to żart, w tym czasie inną swoją bronią wykonując w krótszym czasie 3x100% TP zadasz na pewno większy dmg, a nabijając kijkiem przez 5 minut mobkowi TP narażasz tylko całe party na niepotrzebne rzeczy, bo mobek DAWNO już powinien leżec martwy
jeśli MNK ma być DD w ffxi to nie powinien NIGDY walczyć bronią (w sensownych akcjach oczywiście, solo to można gołymi rękami się pobawić) która nie jest do tego przeznaczona


Dokladnie to samo chcialem napisac.
Najlepszym staffem da sie wykrecic 1/3 dmg zrobionego srednia bronia hand-to-hand.

Najsmieszniejsze, ze cala AFERA powstala o jeden z moghouseitems, superfajnych rzeczy ktorych nikt nie uzywa. :D

Co do wypisywania z CCNMHunters to nie bardzo jest jak, bo nie mozna sie do niego zapisac wiec i wypisac sie nie da. Sa to wspolne wypady ludzi z CC bardziej dla funu niz dla kasy czy itemow. Jak ktos w tym funu nie znajduje to lepiej zeby nie chodzil. Punkty i to co za nie mozna miec (kasa/itemy) to tylko dodatkowy bonus do tego funu wplynacego ze wpolnie spedzonego czasu.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 11:37 
 
Proponuję iść na ballistę- Tomala z 2h-staffem a Ancover z subem nin, tarcza i staffem. Kto wygra ma rację :lol:


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 13:57 
 
Jak Anc zalozy i tarcze i stafa to na pewno wygra :D


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.