mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2006, 09:55 
Cytuj  
Koles calkiem sporo FF XI sprzedaje. Dobra oferta, choc teraz chyba lepiej poczekac na wersje z 3 dodatkami. Wyslalem maile do tych, ktorzy od niego kupili, moze ktos trafi do nas na Ramuha. :D

http://www.allegro.pl/item95634294_fina ... ction.html

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2006, 10:33 
Cytuj  
chyba sobie kupie, bo moj oryginał przepadł bezpowrotnie.


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2006, 14:03 
Cytuj  
Hm, w Cosmosie (Wiedeń) widziałem to wydanie za 19.99€
Zastanawiałem się nawet nad zakupem (mniej patchowania, plus całość na DVD), ale w końcu sobie darowałem i kupiłem w innym sklepie FFXI Atlas ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2006, 22:50 
Cytuj  
Do mnie nie wysłałeś maila =P
No ok - brakuje mi na tym forum (Kassei help!) spisu linków do przydatnych tematów dla noobów w świecie ff11...
Dopowiem tyle - ff znam jako tako - grywam w serię od około 11 lat :P
Jak wygląda hodowla kurczaków?
Do czego są moogle? xD
Czy można spotkać Cida, Wedga i inne kultowe postacie?
Jak dostać się na Ramuha? UPS sorki - to już wiem - poproszę ino o WP tak za 2-3 dni ;)
Gracie na US czy na EU?
Czy gdy mi odbije mogę zakupić sobie ff11 w wersji ps2 i grać tą samą postacią na dużym ekranie? =P

Ogólnie: noob need help =P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2006, 22:58 
Cytuj  
well zobaczysz powoli;) wszystkiego sie dowiesz nie ma EU NA wszyscy sa razem

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2006, 23:09 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Jak wygląda hodowla kurczaków?

Nie ma hodowli kurczaków.
tczewiak napisał(a):
Do czego są moogle? xD

Do uprawiania z nimi seksu.... uhm, chciałem powiedzieć... do zmiany jobów, odbierania kasy, gardeningu :D
tczewiak napisał(a):
Czy można spotkać Cida, Wedga i inne kultowe postacie?

Ja narazie widziałem tylko Cid-a :D
tczewiak napisał(a):
Gracie na US czy na EU?

Nie ma serwerów EU i US są międzynarodowe :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2006, 23:12 
Cytuj  
Hodowla bedzie juz niedlugo.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2006, 23:23 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
No ok - brakuje mi na tym forum (Kassei help!) spisu linków do przydatnych tematów dla noobów w świecie ff11...
Hmm...w sumie to poradzę Ci tak swoim spojrzeniem, czyli takiego "noob pro" ;) Najlepiej poczytaj Allakhazam.com i fora konkretnych job'ów...pozatym resztę przytadnych linków masz tutaj...

btw. ja zakupiłem FINAL FANTASY XI - VANA'DIEL COLLECTION za 65zł 8)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2006, 23:36 
Cytuj  
Póki co jestem zielony jak pietruszka i nie wiem nawet jak stać się powiedzmy summonerem czy dark knightem.
Czemu pytam? A bo lubię przywiązać się do jednej postaci i ją roleplayować (tak mniej więcej)... Najbliższe są mi postacie mroczne, magowie i złodzieje. W serii FF zaśniezwykle pociągały mnie wszelakie summony, eidolony, avatary czy jakkolwiek by tego nie nazwać...

Dopisane:
Przepraszam wszystkich - pochwyciła mnie polityczna pomroczność jasna... Nie zauważyłem dwóch ślicznych tematów...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 00:04 
Cytuj  
Na summonera lub Drk potrzebujesz lvl 30, bo od tego levelu można robic questy na specjalne joby.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 00:08 
Cytuj  
Bardziej chodziło mi o to czy wcześniej muszę obrać jakąś konkretną ścieżkę (np. white mage na summonera).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 00:33 
Cytuj  
Joby mozesz zmieniac i mieszac jak chcesz i prawie kiedy chcesz. Wieksze znaczenie ma wybor rasy, niektore w danych jobach maja troche latwiej.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 00:35 
Cytuj  
Linki widzę juz odkryłeś ;)
Co do wyboru subjoba - jeżeli zamierzasz grać summonerem najlepszym subjobem dla niego będzie whm (blm też ale niestety ja się na tymśrednio znam). Ponieważ advance joba jakim jest summoner będziesz mógł wybrać dopiero po 30 lvl jakiegoś podstawowego radzę zrobić WHM'a - nie będziesz musiał potem robić subjoba pod summonera.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 02:02 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Póki co jestem zielony jak pietruszka i nie wiem nawet jak stać się powiedzmy summonerem czy dark knightem.
Czemu pytam? A bo lubię przywiązać się do jednej postaci i ją roleplayować (tak mniej więcej)... Najbliższe są mi postacie mroczne, magowie i złodzieje. W serii FF zaśniezwykle pociągały mnie wszelakie summony, eidolony, avatary czy jakkolwiek by tego nie nazwać...

Dopisane:
Przepraszam wszystkich - pochwyciła mnie polityczna pomroczność jasna... Nie zauważyłem dwóch ślicznych tematów...
Ja przerabialem temat DRK (Dark Knight) tutaj...Zresztą chyba lepsze miejsce na pytania ;) Pozatym jeśli coś mogę Ci doradzić wyciągając wnioski z własnych błędów...to wstrzymaj się z pytaniami aż zagrasz...gra jest tak całkowicie inna od reszty mogów w pierwszym kontakcie, że musisz wszystkiego nauczyć się na własnej skórze... :] Jeśli chcesz zrobić SMN to faktycznie WHM jest najlepszym subjobem...Ze mnie żaden specjalista nie jest, ale wydaje mi się, że najlepsza droga do SMN/WHM to :

1. BLM do 18lvl (na 17lvl masz bardzo przydatny WARP-teleport do tzw. Home Point)
2. Quest na supprot job (subjob)
3. WHM/BLM do 20lvl
4. Quest na kurczaka (prawojazdy na Chocobo-dopiero wtedy możesz ich używać, prędzej to z papucia)
5. WHM/BLM do 31lvl (dla pewności jeden level wyżej-łatwo zginąć a w FF można delevelować bo tracisz exp)
6. Quest na SMN
7. Grindzik SMN/WHM (jak dobrze pójdą poprzednie podpunkty, to masz spokój z subjobem WHM do 62lvl SMN)

Jeśli moje rozumowanie jest błędne, to mile widziane sugestie ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 07:43 
Cytuj  
Moja własna sugestia dla osob chcacych expować whm solo do lv 12, zrobcie sobie pierw WAR na lv 6, zajmie to 2 godzinki, potem robimy solo combo whm/war i z kebabem, mloteczkiem i tarcza ownujemy ^^
BLM sie tragicznie robi solo bez suba. Ale prawdziwy bol to expowanie sumonera solo, to koszmar. Tylko że BLM, RDM i WHM maja bardzo łatwo o party natomiast SMN dostanie party jak nikogo innego nie ma w okolicy :D

Druga alternatywa dla samodzielnych to zrobic jako pierwszy magiczny job RDM do lv 18, RDM mozna uzyc jako support do WHM lub BLM :)


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 08:00 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
BLM sie tragicznie robi solo bez suba. Ale prawdziwy bol to expowanie sumonera solo, to koszmar. Tylko że BLM, RDM i WHM maja bardzo łatwo o party natomiast SMN dostanie party jak nikogo innego nie ma w okolicy :D


SMN jest często brany do leczenia. Dużo mp robi swoje. Tylko nie daj się wrobić w main healing do czasu, aż jako whm (sub) nie będziesz miał Cure II...inaczej może być średnio fajnie, lol. ;)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 08:07 
Cytuj  
jeśli na poważnie chciałbyś zostać SMN to proponowałbym żeby każdy kto u nas robi SMN napisał parę słów jaka jest rola tego job'a w różnych zakresach leveli i po zdobyciu lvlu 75
SMN to prawdopodobnie DD bo jak ma możliwość to jest w stanie zadać spory dmg bez zebrania hate'a, ale w ffxi ludzie na tym etapie poprzekręcali już funkcje różnych jobów i SMN raczej w party już nie będzie DD a supportem, jeśli ma być supportem to sub WHM to mus, bez tego subjoba szanse na party i levelowanie = 0
po jakimś czasie każdemu SMN przychodzi do głowy solowanie, niech nasi soliści opiszą swoje wrażenia, kiedy i czy to się w ogóle jeszcze robi, jaki trzeba mieć sprzęt do solowania, na jakich mobkach to się robi, czy nie szkoda czasu na to itd.
po zdobyciu lvlu 75 SMNem prawdopodobnie zacznie się inne życie, tylko jakie ? znaleść 5 innych SMNrów żeby się z nimi pobawić jest wyjątkowo ciężko
jak będziesz mieć dobrą rasę czyli TARU i dobry sprzęt to może nawet się spodobać Tobie granie SMN w eventach a jak nie to będziesz z subjoba zwykłym WHM'em który będzie leczyć, usuwać statusy itd.
żeby zostać SMN od samego początku do 75 lvlu (bez robienia innych jobów najpierw do 75) trzeba być wyjątkowo twardym, na naszym serwerze pewnie jest tylko mała garstka takich hardcorowców którzy pewnie już są MNkami, BLMami czy THFami czy ...
oczywiście wyszedł OT


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 08:18 
Cytuj  
Z moich obserwacji SMN zaczyna byc DD dopiero po osiagnieciu 75 lvl. W party sie go bierze zazwyczaj jak nie ma healera, bo ma duzo MP, a tak naprawde to potezny DD na kazdym lvlu i w party robi zazwyczaj wiekszy dmg niz 2-3 melee, ale rzadko ma okazje to udowodnic...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 11:16 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Moja własna sugestia dla osob chcacych expować whm solo do lv 12, zrobcie sobie pierw WAR na lv 6, zajmie to 2 godzinki, potem robimy solo combo whm/war i z kebabem, mloteczkiem i tarcza ownujemy ^^
Tyle, że trzeba mieć subjoba ^^


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 17:22 
Cytuj  
Jeszcze pytanie - jak to jest z tymi zaproszeniami w tej edycji gry?
Chodzi mi o Vana'diel Buddy Pass?

Czy jeśli ktoś mnie zaprosi to dostanę 30 dni gry free, dzień później grę kupię i mogę zaprosić kolejną osobę?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.