mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 16:48 
 
tczewiak napisał(a):
Co do zamykania - "bo wiem, że nie mam racji i brak mi argumentów - więc niech to ktoś zamknie"...


lol ten gosciu jest zalosny ...

Sorry nie moglem sie oprzec.

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 16:52 
 
hahahahahahahaah


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 16:55 
 
Kolejny post do kolekcji :D A co do piratów, to większość rzeczy to orginały, a piraty? Hmmmm... windows, WinRar i jakieś 20GB anime na płytach :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 16:57 
 
To może zrobimy ankietę - kto popiera piractwo?
Bardzo szybko okaże się iż tylko osoby bezrobotne albo nieudacznicy, którzy nie potrafią znaleźć pracy.
Jest jeszcze jedna grupa ludzi - posiadająca coś nielegalnego, ale starająca się zarobić na wersję oryginalną.

A ja uwielbiam taką mentalność.
"Skoro ja kradnę to pewnie wszyscy to robią, skoro wszyscy kradną to czemu ja bym nie mógł?"...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 17:24 
 
Ja popieram piractwo...nie zainstalowałbym oryginalnego Windowsa jakbym miał go nawet za darmo....BO TAK

Wszystkie filmy ściagam z netu MP3 też ... PIRACTWO FTW !!!!!!


Obrazek


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 17:30 
 
Poproś Simiego o stworzenie ankiety :D On jest w tym mistrzem :D


_________________
Obrazek

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 17:54 
 
tczewiak napisał(a):
Seph napisał(a):
Za windowsa mozna nie placic poprostu z przyczyn moralnych. Placenie za kradziony produkt? khm... Pozatym zaden polak w domu nie ma oryginalnego winrara wiec daruj se te gadki.

A po co komu winrar? O_O
Sam używam total commandera, który format rar także obsługuje. Tyle, że jakoś plików rar nie używam - przywykłem do tra.bz2 i ewentualnie zip.
Tak to prawda - nie mam w domu oryginalnego winrara. Nie mam też pirackiego. Po prostu go nie mam i go nie potrzebuję.

Kradzież pozostanie kradzieżą. Nic tego nie zmieni.

Co do zamykania - "bo wiem, że nie mam racji i brak mi argumentów - więc niech to ktoś zamknie"...


Masz zarejestrowanego total commandera?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:04 
 
Tak. Przecież on nie jest drogi. 30$ to niecałe 100zł.
A korzystam z niego cały czas - ba - nie wyobrażam sobie obsługi windowsa bez tego drobnego programiku.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:08 
 
A ja walę piractwo i walę programistów - złodziei. Ktoś napisał, że za dobry stuff się płaci. Mikrosoft to gówno i za niego się nie płaci :D Aha piszcie dalej kto ma jakiego Windowsa to przynajmniej będzie widomo z góry kogo szukać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:28 
 
No skoro gówno to czemu z niego korzystasz?
Owszem - w porównaniu cena/jakość przy Linuxie wypada marnie. Jednak póki co nie ma wsparcia developerów gier dla Linuxa - a szkoda.
A programiści zarabiają tyle, a nie mniej z prostej przyczyny - wcześniej muszą się tego nauczyć. Nieuczciwym by było gdyby zarabiali tyle co pani ze spożywczaka czy matoł od noszenia pustaków.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:35 
 
Tczewiak twój komputer do pracy = komputer do gry? Bo ty jesteś programistą co nie?


_________________
Obrazek

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:44 
 
Ciekawy jestem ile jeszcze ten duren musi obrazic ludzi, ile glupot napisac zanim ktos wreszcie zbanuje tego kmiota z Tczewa.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:48 
 
Hm, to obrażanie złodziei jest złe?
Ja na razie widzę głównie wycieczki osobiste ze strony Loth...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:57 
 
Komputerów mam kilka gwoli ścisłości. Aczkolwiek fakt faktem - do pracy używam wszystkich. Teraz Maca już naprawiłem to służy mi do serfowania w sieci. Piecyk służy do programowania. W firmie mam 2 pecety i przymierzam się do zakupu Macintosha. Do tego dochodzi jeszcze laptop (obecnie złom za 300zł, za jakiś czas kupię coś nowego).
Jak ktoś chce coś wtrącić o uzależnieniach - tak jestem uzależniony. Za 20 lat pewnie nie będę mieć oczu (mimo, iż na monitory nigdy pieniędzy nie szczędzę - wolę dobrą 17" niż dającą po oczach 19" w tej samej cenie). Póki co jednak po 16 latach obcowania z komputerami - wady wzroku brak (o dziwo).
I teraz Was zaszokuję - w firmie nie mam ani jednego windowsa. Jeden egzemplarz jest tylko w domu. W firmie używam tylko linuxów. Może to się zmieni jeśli zmuszony będę przenieść się do biura - póki co jednak się na to nie zapowiada. I owszem - windows wykorzystuje do grania, mało kiedy do programowania (chociaż spodobał mi się Zend Studio gdy miałem triala i prawdopodobnie zakupię wersję za 100$).
Zapytacie o Flasha i programy graficzne - wszystko w wersjach dla Maców. Sorki, ale piec nie do tego służy. Nie ta wydajność i co ważniejsze - nie ta stabilność. Ale grafiką to zajmuje się już pracownik, więc ja nie wnikam - tylko zakupuję soft.
I fakt - miałem dobry start, bo mnie wciągnęło programowanie, na którym mozna było się małym kosztem dorobić. Jednak na otwarcie firmy i zdobycie pierwszych klientów musiałem jednak zarobić. Gdy inni w wakacje żerowali na rodzicach by wyjechać gdzieś w góry i tam się schlać to ja zasuwałem z ulotkami, albo instalowałem na zlecenie linuxy. Inni teraz narzekają na brak bracy (sic! - a jak się im znajdzie to narzekają, że się praca nie podoba), a ja wprawdzie liczę każdy grosz - jednak nie stosuję jako wymówki przy kradzieży - braku pieniędzy. Żeby nastąpiła jasność - nie mam przychodów rzędu 5000zł miesięcznie. Nie mam samochodu za >10000zł (ba - mam ale dużo, dużo tańszy - starszy ode mnie ;D), nie mam plazmy na ścianie. Wiem po prostu na co mnie stać, na co mogę sobie pozwolić, a oprogramowania nie traktuję jako dodatku do sprzętu. To sprzęt dobiera się do oprogramowania.

Mój fanatyzm antypiracki zaczął się zaraz po liceum (żeby nie było - poszedłem wówczas studiować fizykę, a nie informatykę) - po prostu zobaczyłem jak to działa z drugiej strony. Duże piractwo - mały rynek zbytu. Mały rynek zbytu - mniej premier, mniej miejsc pracy, wyższe ceny.

Prawdopodobnie nigdy nie kupię sobie wymarzonego Porsche. Z tego powodu jednak go nie ukradnę. Po prostu będę jeździć czymś tańszym. Spójrzcie trochę na życie okiem twórców danej rzeczy. Wątpię by było Wam miło gdyby ktoś ukradł sobie coś co tworzyliście przez rok, dwa czy więcej - ładując w to swoje zaangażowanie, wiedzę, czas i pieniądze.

mik: kmiotami są ci co kradną.
Nie obrażam ludzi tylko nazywam rzeczy po imieniu - złodziej jest złodziejem. Jeśli kradniesz i czujesz się urażony, że ktoś nazwał cię złodziejem - zgłoś to na policję.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 3 maja 2006, 19:00 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:59 
 
Keii napisał(a):
Hm, to obrażanie złodziei jest złe?


LOL

tczewiak napisał(a):
zarabiali tyle co pani ze spożywczaka czy matoł od noszenia pustaków.


bylo tego wiecej. Po drugie JAKICH zlodziei ... ktos cos komus ukradl czy cos przegapilem ?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 19:03 
 
Piractwo to złodziejstwo, a co do twojej obsesji na temat orginałów, spróbuj zarabiać miesięcznie 1500 złotych (zarobki całej rodziny), gdzie na życie i rachunki wydajesz 1200, zostaje 300 złotych na... no właśnie, na orginalnego windowsa? Wątpię aby ktoś chciał tracić na to kasę.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 19:09 
 
Problem polega na tym, że to jest właśnie te 300zł, które wydajesz ten jeden, jedyny raz. Czy to aż tak wiele? W porównaniu do komputera, za który zapłaciłeś wielokrotność tej sumy.
Z drugiej strony to MS ponosi sporą winę, iż nie zabezpiecza systemu lepiej. Powinny być numerowane procesory (tak jak pierwsza seria P3) i każdy dużo łatwiej byłoby wykryć piracką kopię (jeden numer licencji do jednego procesora - w wypadku wymiany tegoż fakt trzeba by zgłosić do MS).

Mimo braku oznaczeń procesorów - windows powinien łączyć się z centralnym serwerem i sprawdzać czy ma unikalny klucz - jeżeli nie. Powinien pojawiać się śliczny komunikat "jeśteś złodziejem - zalegalizuj sie albo spadaj na drzewo" i windows by się blokował.
Ostatnio pojawiła się łatka informująca o tym, iż kopia jest piracka - przewiduję, że w ciągu kilku lat MS Windows rzeczywiście nie będzie działać w wersjach piracki. Być może nastanie to już wczasach Visty =] (która notabene jest jak dla mnie sto lat za Mac OSX).

Keii: Loth przynajmniej stara się kulturalnie rozmawiać.

A moim zdaniem najbardziej trzeba walczyć z przekonaniem "piractwo nie jest złe", "piractwo to nie kradzież". Może gdy ludzie pojmą w końcu, iż jest to kradzież i, że jest to złe to chociażczęść zmieni swoje postępowanie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 19:12 
 
300 złotych dla takiej rodziny? Widać, że ci za dobrze w dupie jest by wiedzieć co to znaczy bieda. Co się stanie jeśli ktoś zachoruje? Wiesz, leki kosztują, ale tak, lepiej wydać 300 złotych na windowsa i leczyć się tym co znajdziesz w lesie czy na łączce. Orginalny Windows ważniejszy niż twoje zdrowie czy życie? Super podejście :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 19:15 
 
Erelen napisał(a):
300 złotych dla takiej rodziny? Widać, że ci za dobrze w dupie jest by wiedzieć co to znaczy bieda. Co się stanie jeśli ktoś zachoruje? Wiesz, leki kosztują, ale tak, lepiej wydać 300 złotych na windowsa i leczyć się tym co znajdziesz w lesie czy na łączce. Orginalny Windows ważniejszy niż twoje zdrowie czy życie? Super podejście :D


A po co takiej rodzinie komputer i Windows?
Nie rozumiesz, że gdy taka rodzina ma takie pieniądze to najpierw powinna szukać wykształcenia lub pracy, a nie rozrywek?
Może napiszesz, że komputer do nauki dla dzieci. Ok - całkowicie ich oczekiwania spełni Linux. Windows nie będzie potrzebny.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 19:20 
 
tczewiak napisał(a):
mik: kmiotami są ci co kradną.
Nie obrażam ludzi tylko nazywam rzeczy po imieniu - złodziej jest złodziejem. Jeśli kradniesz i czujesz się urażony, że ktoś nazwał cię złodziejem - zgłoś to na policję.


LOL Nie odwracaj kota ogonem, nazywajac zwyklego robotnika budowlanego matolem co nosi pustaki, jestes dla mnie kmiotem i gnida spoleczna. Bo to czlowiek, pracuje uczciwie, placi podatki. A zadna uczciwa praca nie hanbi, nie jest wstdydem pracowac na budowie czy byc sprzedawca w sklepie.
Natomiast wywyzszanie sie bo ja jestem programista, i mam lepiej zarabiac niz taki matol swiadczy tylko ze cos z toba nie tak.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.