mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Co chcesz robic dalej?
Ankieta wygasła 20 paź 2006, 19:55
Odpowiadaja mi eventy CC w obecnej formie 66%  66%  [ 21 ]
Jestem za stworzeniem HNM LSa na bazie CC 19%  19%  [ 6 ]
Zamierzam sobie znalezc jakis HNM LS 9%  9%  [ 3 ]
Jestem juz w innym HNM LSie i nie zamierzam go zmieniac 6%  6%  [ 2 ]
Liczba głosów : 32
Autor Wiadomość
******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 18:09 
Cytuj  
Dla mnie pasuje tak jak jest na razie- ciężko mi cos więcej pisac dlatego, że wkrótce zima- mniej czasu na granie a więcej na pracę. Nie chce robic wywodów do których potem sam ze wzgledu na pracę nie będę sie mógł ustosunkowac.

Nie chcę natomiast aby częsc ludzi kosztem limbusa szła robic jakis CC event jesli są w danej limbusowej grupie. Albo rybki albo wiadomo co.

Z góry uprzedzam, że jeśli SE wprowadzi nowy event, na którym będzie do zdobycia AF2 dla BLU to pewnie kosztem czegos będę się starał tym zainteresowac. Na pewno nie zrezygnuje z Dynamisu i Limbusa.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2006, 21:56 
Cytuj  
Ok, tak jak Opik prosił oto moje zdanie:

W związku z tym, że ruszyła się "pewna" sprawa, na którą z Lesiem czekaliśmy :wink: , i że inne HNMLS przy moim bezużytecznym jobie odpadają...to zostaje w CC onry.....będę sie pojawiał na eventach w miarę możliwości....na Limbusach tak jak teraz ( 1 na 5 ) , bo nie mam na nie kasy.

Moje zdanie na temat osobnej perełki i ludzi z zewnatrz....zdecydowane NIE


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 11:34 
Cytuj  
A więc i ja się wypowiem :)
Moje zdanie jest takie że musimy jasno określić zakres działań CC. Nie możemy trzymać osób które chcą coś osiągnąć w zakresie HNM'ów na siłę bo to nie wyjdzie na dobre ani nam ani im. Jeżeli chcemy nadal grać jako CC only to musimy się liczyć z tym że nie zawsze (nawet dość często) będziemy mogli iść tam gdzie chcemy ze względu na brak ludzi (a raczej konkretnych jobów). Nie da się ukryć że większość osób w CC ma jeden góra dwa joby, wprawdzie bardzo dobrze nimi gramy ale to nie zmienia faktu że bardzo często brakuje supportu. Stworzenie oddzielnej perełki (jak już tego dokonał Opi) jest pewnym rozwiązaniem natomiast będzie dość trudne pod względem logistycznym. Można rozdać te perełki znajomym z OB bo tak jak CC grają w EU time i są raczej casual playerami (tak jak 75% CC). Jedyny sposób na prawidłowe działanie takiego LS'a widzę jedynie wtedy kiedy będzie prowadzona jakaś strona na której będą ogłaszane eventy podczas których będzie można zarzucić nową perłę.

To tyle co do moich wywodów. Ja osobiście mogę chodzić z CC, wszystko jedno mi czy to będzie tak jak do tej pory czy też nowa perła. Natomiast uważam że nie mamy prawa mamić ludzi dużą szansą na itemki bo to jest nierealne przy 2 eventach w tygodniu przy czym robione są tam przeróżne rzeczy nie tylko Sky a m.in KSNMy które ze zdobywaniem sprzętu z HNMów nie mają nic wspólnego. Uważam też że każdy powinien wziąć pod uwagę co chce w grze osiągnąć i czy bawi go taka a nie inna sytuacja. Tak naprawdę HNMLS po wyjściu ToAU jest średnio potrzebny jeżeli chcemy być "dobrze" ubrani, natomiast nigdzie indziej nie będziecie mieć takiej okazji by powalczyć z dużą ilościa najmocniejszych mobków w grze(title hunter ;) co też jest pewnym wyzwaniem :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 12:08 
Cytuj  
Jakby co to za pół roku planuję mieć BLM75 i WHM75 - oby plany mi siępowiodły - wówczas będziecie mieć jednego z supportu więcej...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 12:21 
Cytuj  
jak ktoś dostanie nową CCeventową perełkę ale nie będzie uczestniczył w godzinach eventówCC tylko gdzieś biegał po świecie z inną perełką bo się wypalił od 8.00-19.00 grając w ffxi czy inne gry lub z braku ochoty, innych zajęć itp. to ?
czym ma się różnić posiadanie przez wszystkich CCuberóweventowych nowej perełki od jej nieposiadania skoro nikt nie napisał jaki związek ma ona mieć z uczęszczaniem na eventy ? czy przewiduje się dropowanie olewaczy i rozdawanie kolejny raz perełki za np. punkty ujemne czy gile itd ? czy to ma być kolejny chatpearl żeby odciąć się od innego chatpearla ?

sorry za moje pytania ale jak nowa perełka ma nie dodać elementu poczucia wspólnej zabawy, odpowiedzialności, dyscypliny itd. to jaką motywację mam mieć ja czy inni ludzie z CC i poza którzy liczą np. na dropy bo nie mają czasu iść grać hardcorowo w HNMLsach ??? nie wspominając o pomocy, duża liczba osób z CC chodzi pomagać bo praktycznie z dropów już to co chciała ma do swoich głównych jobów


_________________
Obrazek

**

Posty: 404
Dołączył(a): 21.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 12:26 
Cytuj  
Niedawno powstal Sky/Hnm ls BLackPearls . Jest to w odroznieniu od reszty podobnych EU ls . Malo ich ( maja zdaje sie 23 membersow ) , z tego co sam juz zdarzylem zobaczyc , potrafia wipnac fachowo ;) ale ... to nasi , EU ! . Najchetniej to by widzieli cale CC w w BP , pytali juz chyba kazdego od nas .

I teraz , skoro juz mamy nowa perle moznaby pomyslec o wciagnieciu ich do nas :> Razem stanowilibysmy juz niezla sile . Od nas nikt sie raczej nie podejmie prowadzenia takiego lsa na pelny etat , ale wydaje mi sie to zbedne . Samo sie wszystko potoczy , wystarczy dac Sacka jednemu z zalozycieli czy wszytkim i mysle , ze oni juz tym sie zajma . BP wie , ze CC ma wlasnie eventy i nie maja nic przeciwko .

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 12:46 
Cytuj  
naif napisał(a):
Niedawno powstal Sky/Hnm ls BLackPearls . Jest to w odroznieniu od reszty podobnych EU ls (...)
Czemu nie.... Tylko kto ma kogo wciagnac? :D


_________________
Obrazek

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 12:50 
Cytuj  
Poczekamy, az sie BP rozleci. :D Jestem narazie sceptycznie nastawiony do dawania pearlsackow ludziom spoza CC, dzieki temu jak ktos nam nie przypasuje latwo bedzie go kicknac. Zreszta ilu Polakow mialo pearl sacki w duzych LSach?? Ja kojarze tylko Xava w TMNQ, choc np. Rha po dlugiej obecnosci i duzej aktywnosci w SW tez pelni na takie zaufanie liderow zaslugiwal.

Z rozkrecaniem nowego eventLSa nam sie nie spieszy. Narazie probujemy jeszcze cos zrobic w ramach CC.
Dzis rozdam perelki w SKy, bedzie mozna je ubierac na eventy, zeby porobic screeny, ktroe w przyszlosci moga sie przydac w celach propagandowych :) jak bedziemy chcieli zrobic z tego cos wiekszego.

Pearlsacki chce dac Lesiowi, Naifowi, Rhaegalowi i Galenrosowi o ile beda chcieli oczywiscie :) Dlaczego te osoby? Bo mam do nich pelne zaufanie (mysle ze wiekszosc CC tez), sa to ludzie doswiadczeni i co bardzo wazne grajacy praktycznie codziennie.

Pomysl robienia wspolnych rzeczy z ludzmi z OB na dluzsza mete nie wypali niestety IMO. Chetnie bym widzial kilka osob stamtad u nas, ale chyba beda musieli wybrac co jest dla nich korzystniejsze OB czy nasz LS o ile wogole powstanie i bedzie powazny (tzn. robiacy cos CODZIENNIE wliczajac w to oczywiscie limbusy i dynamisy).

Poza tym mamy silny atut w postaci DP, z ktorego moznaby wyciagac ludzi do nas.

Wszystko to na teraz tylko gdybania i temat do dyskusji. "Nic o nas bez nas" :D.

Jeszcze raz powtorze: na teraz nic sie nie zmienia, robimy CCeventy w srody i piatki, ale IMO trzeba bedzie robic cos wiecej jesli nie chcemy potracic najbardziej wartosciowych ludzi na rzecz innych LSow.

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 13:02 
Cytuj  
Ja narazie postanowilem mniej gadac wiecej expowac i lvle w moim Sigu napewno drastycznie wzrosna w krotkim czasie :) Zreszta i tak szybko rosna :)

IMO nie wszystkie eventy musza byc planowane. Mozemy robic cos codziennie na spontana oczywiscie nie zaniedbujac zapowiadanych eventow.
Okno sie zbilza>> new CC pearl on "/l Zaczyna sie okno na ******" i kto moze to leci.


_________________
Obrazek

Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 13:28 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
ale IMO trzeba bedzie robic cos wiecej jesli nie chcemy potracic najbardziej wartosciowych ludzi na rzecz innych LSow.
Niekoniecznie.... osoby które szukają dziennej akywności typu sky, sea, hnmy, tak czy tak prędzej czy później odejdą... dlatego nie ma sensu nawet takich osób wciągać, a otoczyć się grupą ludzi którym dwa wypady w tygodniu + spontany całkowicie wystarczają... Nie każdy jest nolifem - tu narodowość kompletnie nie ma nic do rzeczy i wydaje mi się, że byłoby wielu graczy zadowolonych z takiego profilu LSa. Zresztą nawet po wypowiedziach w tym temacie widać, że często gracze nie szukają HNMLSa głównie z braku czasu. Trzeba jednak na starcie przy "werbunku" uczciwie ludziom powiedzieć jakby to wyglądało a potem konsekwentnie to realizować...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 13:49 
Cytuj  
To nie chodzi o robienie no-life LSa, to nam nie wyjdzie nigdy. No-lifow dawno wciagnely te najwieksze LSy. Kiedys czytalem artykul o tym jak dzialaja najwiesze gildie w WoW (ale FF i innych mmo tez to dotyczy), tam sie tylko licza no-lifey czyli ludzie, ktorzy sa zawsze i wszedzie, maja najlepszy sprzet, graja najwiecej itp. Tylko dzieki nim wszystko sie kreci, cala reszta to mieso armatnie. ;)

Chodzi o zwykle wspolne granie 3-4 razy dziennie, czasem dluzej jak trzeba pocampic jakiegos grounda, ale campienie polega na byciu czujnym co 30 minut przez max 3 h (za bardzo na RL to nie wplywa, kupe rzeczy mozna robic w tym czasie).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 14:58 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
To nie chodzi o robienie no-life LSa
Nic takiego nie pisałem... Zwróciłem tylko uwagę, że jeśli zaistniałaby sytuacja kiedy trzeba zwiększać ilość wspólnych wypadów, aby utrzymać ludzi, to znaczyłoby to, iż ich przyjęcie było błędem, ponieważ nie odpowiada im profil LSa. Czyli reasumując - na wstępie mówić jak będzie i jeśli komuś nie odpowiada to odsyłać go do aktywniejszych grup.... hmmm.... generalnie można by to parafrazować jako "jakość ponad ilością", przy czym jakość rozumiana jako zadowolony i solidny członek grupy... pozatym przeważnie w takich przypadkach jest tak, że jeśli jest jakość, to ilość przychodzi z czasem... Kończąc wywód chcę zanaczyć, żeby nie było niejasności, ja Wam nie narzucam jak macie to zoranizować, jedynie staram się zwrócić uwagę na pewne aspekty... W sumie mam nikłe pojęcie jak to wygląda i jak miałoby idealnei wyglądać w FFXI, ale byłem członkiem (czasem organizatorem) niejednej gildii w innych grach i mimo znaczących różnic contentu, chodzi głównie o dobór odpowiednich ludzi aby zabawa nie zamieniła się w drame :)[/url]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 15:24 
Cytuj  
Bez sensu Opi jest robić osobny linkshell do eventów CC - zupełnie bez sensu - zresztą wiele osob to tutaj napisało i potwierdziło.

CC to CC - od 3 lat jesteśmy razem, pomimo tego, że full ludzi przechodziło do SW, CAE, OB, MO czy PIS.

Nie sądzisz, że nowy linkshell na bazie ludzi z CC spowoduje rozłam na "uberów" którzy chodzą na eventy i ludzi, którzy levelują sobie spokojnie joby? Nawet przy założeniu, że perełka CC-Event będzie zakładana tylko na eventy...

Tak samo przyjmowanie innych ludzi do CC niż Polaków uważam za chybiony pomysł...

Nie próbujmy usprawniać na siłę czegoś, co zaczęło fajnie działać - dzięki Twojej inicjatywie.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 15:28 
Cytuj  
Huck zawsze mozesz sobie z perelka CC biegac... btw robisz najwieksze zamieszanie a zazwyczaj Cie nie ma na naszych eventach.... sorry za spam :/ do skasowania!!!!!


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 15:47 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Nie sądzisz, że nowy linkshell na bazie ludzi z CC spowoduje rozłam na "uberów" którzy chodzą na eventy i ludzi, którzy levelują sobie spokojnie joby? Nawet przy założeniu, że perełka CC-Event będzie zakładana tylko na eventy...
Tak jakby teraz nie było takiego rozłamu... :roll:

Huckster napisał(a):
Tak samo przyjmowanie innych ludzi do CC niż Polaków uważam za chybiony pomysł...
Po to chyba propozycja osobnej perły, aby zachować "czystość rasową" w CC ;) Jakoś perła DP nikogo nie razi, wieć w sumie nie mam pojęcia w czym widzisz problem... Po co ludzie nie biorący udziału w evencie mają wam spamować loga :o Z drugiej strony po co mają czytać o czymś co sie dzieje w zonie do której nawet nie mają dostępu :o Zakładacie perłe, robicie swoje, a po całej akcji wracacie na CC... Imo to przedewszystkim praktyczne jest...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 15:54 
Cytuj  
Huck --> byly glosy za, byly glosy przeciw, rozne argumenty. Nowy Linkshell to nowy pomysl, jak sie nie sprawdzi, nie spodoba to go olejemy.

W CC jest kazdy Polak, ktory chce, to nas jednoczy.

W nowym LSie nie bedzie miejsca dla wszystkich Polakow, bedzie dla tych co chca wspolnie robic cos wiecej niz chatowac.

I tak jest i byl w CC podzial na tych "lepszych" majacych inny LS i na tych "gorszych" co siedza tylko na CC, bo chca, bo inne LSy ich nie chce, przyczyny nie sa wazne.

Nie chce zeby ludzie szukali innych LSow, tylko po to zeby sie poczuc "lepszym". Naprawde w CC mozemy zdzialac wiele, ale glupia jest sytuacja kiedy cos sie nie odbywa bo nie przyszedl zaden RDM albo zaden tank. Po to pomysl przymowania ludzi z zewnatrz.

Nie chcemy tego robic jako CC wlasnie po to zeby zachowac "czystosc rasowa" i moznosc pochatowania sbie po Polsku co wiekszosc z nas lubi nie mniej niz zabijanie HNMow.


Posty: 33
Dołączył(a): 29.10.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2006, 16:10 
Cytuj  
jak mam cos robic to tylko z CC wiec 1 opcja :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.