mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 22:47 
Cytuj  
Sorry ze taki temat i takie pytanie ale...

Co to za gra ze na forum ma tyle postow itd itp? Jakos nigdy nigdzie o FF mmo nie slyszalem a to forum ma dosc sporo postow jak na gre o ktorej sie nie mowi ( w moich kregach ;) ).

Moglby ktos mniejwiecej opisac ten "fenomen" ?:)

Z gory dzieki :wink:


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 22:50 
Cytuj  
no lol! skąd ty człowieku mieszkasz... ?? u eskimosów?? nie słyszeć o serii FF i on-line wersji 11?!... pfffff...


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 23:03 
Cytuj  
O FF slyszalem ale ze online jakims hitem jest to nie... ;p


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 23:07 
Cytuj  
czuje flame .......


_________________
COLD is BACK !

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 23:18 
Cytuj  
no to faktycznie musiałeś siedzieć w ziemiance lol. ta gra ma ze 4 lata :P


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 23:42 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
no to faktycznie musiałeś siedzieć w ziemiance lol. ta gra ma ze 4 lata :P
Hitem to ona jednak nigdy nie była i nie będzie :wink: Można jej nie znać, tak samo jak można nie znać Plane Site, Shadowbane, czy nawet Everquest lub EVE... Śmiało można założyć, że 60% graczy mmo zna wyłącznie tą grę w którą ciupie i WoW.... nie mam pojęcia Glizda skąd to zdziwienie i oburzenie u Ciebie ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 23:47 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
...nie mam pojęcia Glizda skąd to zdziwienie i oburzenie u Ciebie ;)


to nie oburzenie, to zdziwienie. ale masz rację. z gier przez ciebie wymienionych slyszalem o jednej :P


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 23:52 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Gli2duS napisał(a):
no to faktycznie musiałeś siedzieć w ziemiance lol. ta gra ma ze 4 lata :P
Hitem to ona jednak nigdy nie była i nie będzie :wink: Można jej nie znać, tak samo jak można nie znać Plane Site, Shadowbane, czy nawet Everquest lub EVE... Śmiało można założyć, że 60% graczy mmo zna wyłącznie tą grę w którą ciupie i WoW.... nie mam pojęcia Glizda skąd to zdziwienie i oburzenie u Ciebie ;)


FFXI byl hitem i to duzym, jeszcze w czasach preWoW, ale pewnie wtedy jeszcze trenowales pokemony (albo cos w tym stylu) zamiast grac w mmo. :D W tych czasach chyba tylko L2 mial wiecej graczy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 00:00 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Kassei napisał(a):
Gli2duS napisał(a):
no to faktycznie musiałeś siedzieć w ziemiance lol. ta gra ma ze 4 lata :P
Hitem to ona jednak nigdy nie była i nie będzie :wink: Można jej nie znać, tak samo jak można nie znać Plane Site, Shadowbane, czy nawet Everquest lub EVE... Śmiało można założyć, że 60% graczy mmo zna wyłącznie tą grę w którą ciupie i WoW.... nie mam pojęcia Glizda skąd to zdziwienie i oburzenie u Ciebie ;)


FFXI byl hitem i to duzym, jeszcze w czasach preWoW, ale pewnie wtedy jeszcze trenowales pokemony (albo cos w tym stylu) zamiast grac w mmo. :D W tych czasach chyba tylko L2 mial wiecej graczy.
Ta kończyłem Pokemon Gold na Gameboy Color :] Gdzie mi tam w głowie były mmogi ;) Opi jak ty mnie dobrze znasz :P Ale co racja to racja, FFXI swojego czasu było dość popularne, zwracam honor :P Jednak prawda też jest taka, że WoW wyznaczył nowy wymiar słowa HIT, nie znam chyba osoby która by o tym nie słyszała, skoro nawet moja matka kojarzy co to jest :]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Ostatnio edytowano 20 sty 2007, 00:14 przez Kassei, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 00:12 
Cytuj  
Ja przed FFXI nie znałem żadnego innego mmo. Zacząłem grać jako fan serii a nie jakiś zwolennik mmo. O innych mmo usłyszałem dużo później.

Co do fenomenu postów w FFXI. Generalnie tutaj dużo się dzieje w grupach i trzeba się ustawiać i potwierdzać obecność lub nieobecność (choć niektórzy tego nie robią i tak - chamy). Jest FAQ ale tylko dla newbies - gracze tak od 20 levelu mają swoje nowe pytania, które zadają bo im się niechce poszukać na forum (które i tak notabene jest już mało czytelne). Do tego dochodzą flame'y: gracze FFXI vs gracze SWG, WoW i innych mmo (ale chyba już wszystkie Opi wyciął). No i jeszcze mamy wątki - ankiety i posty w innych wątkach Simiego.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 00:17 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
No i jeszcze mamy wątki - ankiety i posty w innych wątkach Simiego.
Mamy mamy :] Ale to forum publiczne każdy ma prawo swobodnej wypowiedzi :D


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 00:24 
Cytuj  
coldee1 napisał(a):
czuje flame .......


Meh feel the same ....


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 00:57 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Ale co racja to racja, FFXI swojego czasu było dość popularne, zwracam honor :P Jednak prawda też jest taka, że WoW wyznaczył nowy wymiar słowa HIT, nie znam chyba osoby która by o tym nie słyszała, skoro nawet moja matka kojarzy co to jest :]


WoW stal sie dla EU i NA tym czym kiedys L2 dla Azji, kupe ludzi sie dowiedzialo, ze wogole cos takiego jak mmorpg istnieje i ze warto placic za gry abonament. Trzeba blizzowi oddac, ze wydal bardzo przemyslany produkt (jak to blizz). Inni devsi do dzis nie moga sie po tym pozbierac. :D
Mam nadzieje, ze jeszcze w najblizszej przyszlosci jakas duza firma zdecyduje sie na kilkuletnia prace nad mmo (zamiast wypuszczania gniotow w popularnych swiatach typu Matrix czy LOTR). Na teraz widze tylko dwie takie szanse: Conan (czuje sentyment do Funcomu, AO to byl moj pierwszy mmo) i Fallout (ale mocno na wyrost).

Krzysiek2099 napisał(a):
Do tego dochodzą flame'y: gracze FFXI vs gracze SWG, WoW i innych mmo (ale chyba już wszystkie Opi wyciął).


Rzadko takie rzeczy wycinam, lubie flame. :D

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 01:19 
Cytuj  
Ja tam słyszałam (dawno dawno) temu o mmo, ale nigdy mnie to specjalnie nie interesowało, za to byłam/jestem/będę fanką serii FF, więc jako takowa musiałam się dowiedziec o FFXI. Jako, ze o mmo nie wiedziałam zbyt wiele, to (Krzysiu doskonale wie ;) )miałam opinię dośc złą, zeby nie powiedzieć straszną. Potem mi się odmieniło, kupiłam i teraz piętrzy mi się sterta gier do przejścia, bo inna dla mnie nie istnieje. Popularna? Jak na mmo tak, ale nie dość w sumie. Forum ma tyle postów, ale 98% z nich to posty stałej grupy osób odwiedzajacej to forum ;)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 03:51 
Cytuj  
Sou napisał(a):
Co to za gra ze na forum ma tyle postow itd itp? Jakos nigdy nigdzie o FF mmo nie slyszalem a to forum ma dosc sporo postow jak na gre o ktorej sie nie mowi ( w moich kregach ).
Moglby ktos mniejwiecej opisac ten "fenomen" ?

o ffxi w naszym kraju rozmawia w realu może z 60-70 osób dzisiaj, z czego pewnie 20 nie chciałoby słyszeć nic (rodzice, nauczyciele, dziadkowie, rodzeństwo, żony, mężowie, dzieci itd.), więc to hit typu unikat w porównaniu np. do 100+ mln amerykanów + 500+ mln nieamerykanów którzy mają w rodzinie lub wśród znajomych grających kiedyś lub teraz w WoW, więc WoW to chyba chleb powszedni już a nie hit ? dzisiaj się chyba już nikt nie podnieca jak słyszy o DVD ? (btw. fatalna jakość obrazu i formatowania)
z tych 60-70 osób ze 30+ pisze na forum ffxi w mmorpg bo innego poważnego forum w naszym kraju na temat ffxi nie ma lub nikt nie słyszał
fenomen polegający na tym że 'AŻ TYLE' osób z polski gra i pisze tyle postów na temat ffxi jest związany z tym że większość z nas nie urodziła się po 1989 roku i miała szczęście grać w różne części ff w czasach kiedy gry te prezentowały się fenomenalnie na złomach który kiedyś mieliśmy (lub jeszcze mamy), mała szansa jest dzisiaj żeby jakiś nastolatek poczuł coś do serii ff na swoim LCD widząc codziennie rózne gry napisane w DX8 i DX9 czy na xboxa zwykłego czy 360 nie widząc nigdy na swoje oczy gry napisanej w DX5 typu FFVII czy gry na PS czy gier PS na symulatorach na PC
(napisz ile masz lat i ile lat mają ludzie z kręgów o ile nie jest to tajemnica i od którego roku 'grzebiesz' w internecie)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 10:17 
Cytuj  
Spoko mam 20 lat ;) W sumie FF nigdy mnie nie krecilo pamietam ze kumpel sie podniecal i w to pykal i pamietam wrazenie ze nie wiadomo o co w tym chodzi ( zakrecone jak japonskie anime ale te bardziej zakrecone:D ) :wink:

Dzieki Slayerekz za wytlumaczenie o co c'mon :)


_________________
Obrazek

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 10:25 
Cytuj  
Mnie FF też wcześniej nie kręcił. Krzysiek grał w różne części ale dla mnie to nudne było. Potem zaczął w XI grać i pewnego pięknego dnia założył mi postać, pokazał co i jak no i już ponad rok w to gram :)

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 13:45 
Cytuj  
Ja juz gralem w mmo wczesniej:) a bardzo chcialem zawsze w finalowego zagrac;) i mi sie wreszcie udalo i nie zaluje.
Dlaczego nie jest to takie "glosne" u nas? Odpowiedz jak dla mnie jest prosta.
To gra bardziej z rejonu azjatyckiego i ciezka dla amerykansko-europejskich gniotow do 14 roku zycia co chca miec wszystko w 2 tyg. jak to w innej bardzo znanej grze;)
a wow jest raczej na rejon ameryka-europa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 14:09 
Cytuj  
Czemu nie jest o tym głóśno? W latach świetności FFXI był to produkt praktycznie niedostępny w Polsce. Niby wydała Cedega - ale wówczas odstraszał koszt i dostępność (bardzo mała ilość trafiła na półki sklepowe).
Do tego kwestia nastawienia wówczas ludzi do MMORPG, w które nie można zagrać za darmo (na pirackich serwerach) i stabilne inaczej polskie łącza internetowe. Gdy zaś zmieniła się i polityka cenowa ISP i dostępność do gier sprowadzanych z zachodu - to ludzie mieli już WoW i L2, o których w danej chwili trąbiła prasa.
Jednak pojawiają się ciągle nowi ludzie. I o ile L2, GW czy WoW da się rzucić (podejrzewam, że z powodu ogromu ludzi grających "nie na poziomie" (jakkolwiek gra nie byłaby dobra nawet, to nie zdzierżę LOL l33t hax0r2 w grach)) o tyle do FFXI i tak każdy wraca =P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2007, 14:23 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Czemu nie jest o tym głóśno? W latach świetności FFXI był to produkt praktycznie niedostępny w Polsce.
Gówno prawda tak w sumie. W latach świetności FFXI, w Polsce nie można było praktycznie kupić ŻADNEGO mmoga. Wszystko się sprowadzało z zagranicy, głównie z USA. Takich gier się wtedy w naszym kraju nie reklamowało, wsparcie ze strony prasy było także zerowe. Nawet obecnie kąciki mmo w czasopismach to generalnie kąciki WoW, w których się równo jedzie na każdy inny tytuł.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.