mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2009, 15:57 
Cytuj  
Możemy - dla mnie to nie problem. Ale wszyscy muszą się zachowywać tak jakby nad głową stał im Rhaegal ;P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 14:45 
Cytuj  
Tak aby podbudować troszkę ludzi w temacie dropów - znalazłem screena z października - inna grupa, w której chodzę:

http://img232.imageshack.us/img232/7572 ... atell1.jpg


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 14:58 
Cytuj  
podbudowac czy dobic?
2 pary butow w pool...


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 15:02 
Cytuj  
Wtedy z tego co pamiętam to 3 pary w sumie dropnęły (ale głowy nie dam). Podbudować - pokazuję, że droprate jest wysoki, jak już pszczółka Maja się raczy pojawić.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 337
Dołączył(a): 25.04.2007
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 18:04 
Cytuj  
JAK się raczy pojawić.... -_-


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 25 sty 2009, 19:17 
Cytuj  
wyjątek potwierdzający regułę....


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 17:54 
Cytuj  
My (ja i Freyah) będziemy na run o 21.
Zróbcie jeden run bez nas. Sprawa na uczelni >.>
Powodzenia.
O 21 robimy AR.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 18:06 
Cytuj  
c u o 21 zatem.

EDIT:

Dzwonił Kamil i mówił, że niestety dzisiaj go w ogóle nie będzie bo musi na jutro rano zrobić projekt. Zatem dzisiejszy Salvage odwołujemy! C u w czwartek na runie BR. :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 20:34 
Cytuj  
Wyjaśnienie - gościu oblał na polibudzie Freyah projekt, który był tylko niedokończony (brak czasu, java) - nie zaglądając nawet w kod, bo .... (blablabla) - do 10 rano trzeba go praktycznie całkowicie zmienić pod nowe wytyczne. Więc całą noc musimy nad tym spędzić. Przepraszam za to, nie przewidywaliśmy, że facet aż tak rygorystycznie do tego podejdzie (Freyah potrzebowała bardzo mało punktów z tego etapu, aby już cały projekt mieć zaliczony - facet wstawił dzisiaj 0/30 (słownie zero) - mimo, że część funkcjonalności była wdrożona).
Jak chcecie to o 21 mogę poprowadzić run, ale mam humor i nastawienie uberwkurw więc raczej skończyłoby się to na ostrych bluzgach. No i nie mamy dzisiaj BRD.
Jeśli chcecie jakiś run i mnie potrzeba - /tell ingame - zbierze się 6 osób i idziemy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 21:32 
Cytuj  
Kamil - skupcie się na projekcie. Salvage poczeka. Zaliczenie nie.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**

Posty: 337
Dołączył(a): 25.04.2007
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 22:06 
Cytuj  
Dzięki za wyrozumiałość. ^^; Gościu serio mnie (w zasadzie to nas) zaskoczył.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 22:40 
Cytuj  
poszlismy do BR w skladzie Pudzian, Koniu, Szajba, Szarlej, Sakura i ja, oczywiscie MadBomber nie popnal, zero NMa z ramparta, fail na gearsach, wipe na chariocie :D

sama frajda :lol: :lol: :lol:


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 14:28 
Cytuj  
Rhaegal napisał(a):
Ok to tak na szybko zanim pójdę spać:

-Każdy bierze sanction (melee regen, magowie refresh)

-Reraise mile widziane, choć w zgranych grupach wipe zdarza się niezwykle rzadko. Dla początkujących, agrujacych co rusz coś czego nie trzeba- warto mieć. Na niskich piętrach mp na raise (szczególnie bez spissatus) często nie ma od razu i traci się czas na rest, na raise, znów na rest.

-Sneak/invi poty OBOWIĄZKOWO dla każdego po stacku na run, tutaj nie ma, pieprzenia o tym, że jest się magiem- mp jest potrzebne na co innego niż sneakowanie siebie czy innych, poza tym czasu nie ma. Bez sneak/invi potów w arrapago na dole się spędza godzinę a z tylko 30 minut.

-pass goddamn cells!

-Dobry rdm to podstawa. Dobry = phalanx2 - najlepiej max, slow 2 umiejący swapować sprzęt do debuffów, debuffujący bossów itd.
Taki rdm dostaje przeważnie jako pierwszy w salvage suba aby móc rzucać -na (paralyna, blindna itd.). Phalanx 2 + protect + regen = rdm z niemal pełnym MP bez ryzyka wipa jak jedyny equipniety tank padnie.
-bard albo thf pulluje

-Żaden mag poza rdmem main healerem albo whm main healerem (w zależności co w danej grupie działa najlepiej, trzeba mieć naprawdę super rdma aby mainhealował sam) nie dostaje broni, chyba że mają ją obaj tankowie, dodatkowy DD (albo dwóch), osoba do triple unlocka (zhayolm) itd. Nie farmuje się specjalnie broni dla magów, strata czasu.

-Cor wymiata w salvage, potrzebuje tylko Opacus aby zrobić dobrze wszystkim melee i magom, jak jeszcze dostanie Undantalus i Incus (joytoy) to już w ogóle szał ciał, kolejny dd na pierwszych piętrach. MNK roll na bossa to niemal cheat, takie dobre.

-Brd który umie pullować to dobra rzecz, jak nie ma takiego to trzeba go nauczyć, ewentualnie można specjalnie dać Undantalus thiefowi (acid bolty np) ale lepiej brd bo 2 songi+pullowanie > pullowanie thf zamiast thf dd.

-cellsy dla melee powinne iść do tanka (mnk, sam, nin, war, drk), potem do drugiego, potem dd, potem freelot (tak przynajmniej jest u nas z wyjątkami na Radiatus dla thf, Undantalus brd, cor jeśli odpowiednio niskie piętro lub thf. Wiem, że nie jestem mage-friendly w tej chwili, ale jakoś zawsze sobie magowie u mnie w salvage dawali radę z "ochłapami" po main dd. Chr dla barda, mnd dla healera/ów, int dla blm a potem tanków (redukuje dmg z bossowych aoe).

-Jak main healer ma refresh body/hat/ring to powinien mieć priorytet na ten equip nad tankami.

-Nie trujcie dupy na tellach temu kto robi cellsy, że "koniecznie jest wam niezbędny -ten- unlock". Nie pomaga a przeszkadza bo ten/ta musi się rozpraszać, tłumaczyć itd. Zdrowe jest przypomnienie że thf nie ma broni na thf's knife czy tank nie ma suba ale na litość boską jak ktoś marudzi, że musi mieć rękawiczki do mnd bo jego cure robi o 2% mniej to sorry, tough luck, rękawiczki ida do tanka, dd i potem ewentualnie do magów.

-Najlepiej jest unlockować całe tank party (full nie jest to konieczny, chodzi mi tylko o sam priorytet unlocka) a potem resztę. Dobra grupa 6-7 osób rozwala każdą salvage zonę, 8-9 jeszcze ujdzie, reszta to zbędny bagaż i strata czasu na farmowanie cellsów albo będą się nudzić biegając na golasa przed 100 minut.


Cytuj:
Dobry rdm to podstawa. Dobry = phalanx2 - najlepiej max, slow 2 umiejący swapować sprzęt do debuffów, debuffujący bossów itd.
Taki rdm dostaje przeważnie jako pierwszy w salvage suba aby móc rzucać -na (paralyna, blindna itd.). Phalanx 2 + protect + regen = rdm z niemal pełnym MP bez ryzyka wipa jak jedyny equipniety tank padnie.

Co Ty masz cholera z tym slow2? :D
Powoli maxuję Phalanx2 i Dia3, ewentualnie wrzucę jednego meritha w s2, ale tak jakoś mi się to nie widzi ;) Chociaż może z obecnym equipem będzie lepiej szło wsadzanie debuffów w bossów. Obaczymy dzisiaj... o ile dostanę equip...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 14:44 
Cytuj  
Przeciez Slow to najwazniejszy debuff w grze :)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 14:50 
Cytuj  
Jezeli juz w ogole planujesze, to minimum 2 merity w Slow2 (i tak samo z Paralyze) inaczej nie ma sensu.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 20:58 
Cytuj  
Ze slow 2 mam tyle, że lepszy niż slow 1 i hojo ni. Charioty maja czasem tendencje do chorego resistowania elegy a wtedy ten odrobinę silniejszy slow jest na wagę złota. To chyba proste w sumie: wolne ataki = mniej przerzucania cieni = wiecej dmg+mniej leczenia :D


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 21:42 
Cytuj  
OK. Pomerituje w wolnym czasie (hahaha to mi wyszedł joke).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2009, 10:14 
Cytuj  
Z okazji powrotu Maxiiego do gry wujek stefan pobawił się w nekrofilię:
viewtopic.php?t=22673
viewtopic.php?t=25070

Zabawnie się to teraz czyta :)

I taki cycacik:
Cytuj:
We had THF DRG MNK MNK MNK BRD WHM RDM BLM BLU.

1F - We went to the far SE. Killed all 4 of those lamia, then fought skeletons until we got 1 HP cell (was 2nd or 3rd skele). Backtracked to SW wing. Killed all 4 lamia, then fougth qutrubs until we got 1 weapon cell. We actually ended up getting 2 weapon cells though. Warped.

2F - Pulled both Lamia, ignored all qutrubs. Killed the QQA and warped.

3F - Went east/north. Cleared the entire path including the 2 ghosts. In the long rectangular room we pulled the 2 icedancers. left the other ghosts/bhoots alone. RDM went to QQTH area, BLM waited in hallway between the gespenst / skeleton room, everyone else at porter. Went heavy on melee when it got to us, otherwise was a DoT fest.

4F - Ignored gears completely. Went straight for the QQTH > Bhoot. Warped.

5F - Killed the 3 gears in the path, then the 2 gears + rampart in the next room. Pulled Chariot immediately. Only MNK MNK BRD RDM participated against the chariot, so the rest of us went back and killed the gear blocking the path to the Astrologer. Waited for Chariot to die, ganged up on the Astrologer. Sent a BRD to the teleporter to warp us.

6F - Cleared the top floor in about 15 minutes. Warped.

7F - had about 20 minutes left.


For us, being able to do this was heavily due to the fact we got so lucky with weapon cell drops. It really sped up killing of the skeletons, ghosts, and QQTH.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 01:29 
Cytuj  
Kto będzie w poniedziałek?
Weźcie permity.

Dzisiaj zrobiłem w 6 osób run AR i.... poszło wręcz lepiej niż w 10 gdy robi się to nieco inaczej. Wymóg - pełne skupienie. Dropnęło coś czego nikt nie chciał oczywiście czyli Marduk's hands 35s.
W skrócie - mniej będziemy farmić weapony. Nie każdy dostanie equip.
Osoby bez HP cellsów powinny trzymać się z dala od NMów i tylko uderzać pomiędzy TP move (podbiec, uderzyć raz, uciec). Dzisiaj bili go duo Szajba + Koniu, Zjawcia tylko rzuciła diamondhide i kilka blu spelli na chariota. Ja dzięki temu miałem czas na debuffowanie ścierwa zamiast wrzucanie mp w cure'owanie ludzi. Poszło to naprawdę sprawnie.
Mieliśmy pecha, bo wpadł nam tylko 1 (słownie: jeden) hp cells z trupków i jeden ze skrzynki - więc wymieniona dwójka miała hp unlock. Reszta z nas bez HP... Jeśli będzie tak jak zwykle 6 hp cellsów - to AR będziemy wciągać nosem.
Taka dodatkowa uwaga - osoby, którym spadnie HP, a widzą, że healer/healerzy nie wyrobią z uleczeniem wszystkich - uciekać od NMa. To naprawdę bardzo ułatwia sprawę. Rola THF zostaje ograniczona do "uderz każdego moba", stealowania celsów ze szczurów i pulla chariota na 5 piętrze. Resztę pulluje BRD.
Do tego jeszcze taki problem zauwazylem, ze osoby informuja co jest w skrzynkach. Nie informuja ile.
Umowmy sie, ze przede wszystkim bierze tank (szajba), a potem: drugi tank -> main dd. Dzięki temu nie zmarnują się medsy. Na party osoba, ktora cos wezmie informuje o tym + podaje ilosc pozostalych medsow (nie dotyczny hermesow, shepardow, potionow, etherow).
Elixir dla Therru > mnie > tank.

W poniedziałek lecimy AR + ZR/SSR/AR. Nie ważne czy będzie THF czy nie. Podstawa to zakaz afk w trakcie runów AR (tam liczy się absolutnie każda sekunda). W ZR chciałbym ruszyć troszkę żabek - boję się jednak, że durny charm może nas nieźle udupić (szczególnie, że coś "poprawili" ostatnio i nie wiadomo co). Z żabek dropują 100% 15s, których potrzebujemy kilka sztuk (usu feet).

Dawno nie było SSR w kierunku Marduk's feet - także taki run zrobimy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 10:00 
Cytuj  
ja bede na obu runach


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.