mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 20:35 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Co jak co, ale nie powiesz, że w WoW nie ma oczojebnej, pastelowej grafiki...


Ok ma mniej lub bardziej, ale wytykanie grafiki w wowie przez kogoś kto gra w ff jest dla mnie...nieporozumieniem


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 20:41 
Cytuj  
Grałeś w FFXI? Srsly.
Tu grafika jest całkiem znośna w porównaniu do tej z WoW. Po SWG właśnie miałem iść grać w WoW, ale kompletnie porażkowy crafting i tragiczny styl grafiki mnie odepchnęły. W FF11 grafika jest na poziomie 2002 roku, ale po włączeniu kilku efektów jakość dość znacznie wzrasta. Znikają "ząbki", pikseloza, poprawiają się efekty świetlne. Naprawdę całkiem przyzwoicie można pograć.
Do WoWa podchodziłem kilka razy i za każdym razem kolorystyka męczyła mnie po 2 godzinach grania.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 20:45 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Kiepski sprzęt? Pewnie AMD i ATI. Na Dellu poleasingowym za 800zł nie laguje.


w Mog House też mi nie laguje. a sprzęt to mam raczej niezły:

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 21:11 
Cytuj  
Raczej nie jest niezły skoro Ci laguje. Laptop za 3k? Przecież to nie jest zabawka do gier...
I laguje Ci, bo Vista... Wyłącz windowera i nie będzie lagować.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 22:41 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Co jak co, ale nie powiesz, że w WoW nie ma oczojebnej, pastelowej grafiki...


sam sobie zaprzeczasz w tym zdaniu >.>
cos nie moze byc jednoczesnie pastelowe i oczojebne; chyba masz na mysli plastelinowe?


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 22:46 
Cytuj  
Pastele są oczojebne. Doskonały przykład to WoW. Jakby ktoś "szkicował" kredkami pastelowymi...
Znamienita większość kolorków z W3 czy WoW podchodzi pod pastele.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 22:52 
Cytuj  
w Vanguard grafika (nie wspominając o crafcie) jest raczej na dosyć wypasionym poziomie i ci którzy mają sprzęt nie z biedronki mogą ją podziwiać, tylko dlaczego nikt w to nie gra ? a setki tysięcy ludzi grają w gry które mają grafikę dla 5ciolatków czyli FFXI i WoW


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 23:07 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Pastele są oczojebne. Doskonały przykład to WoW. Jakby ktoś "szkicował" kredkami pastelowymi...
Znamienita większość kolorków z W3 czy WoW podchodzi pod pastele.


Za kalcia: pastele nie sa oczojebne, wrecz przeciwne. Pastele daja raczej... hmm, mdly kolor. Wyjatkiem od reguly i o czym pewnie mowisz ("kredki pastelowe") to pastele olejne, ktorymi oczojebny efekt uzyska dziecko mazac namietnie aby uzyskac silny kolor. Prawdziwie oczojebne to sa kredki fluorescencyjne :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 23:18 
Cytuj  
Mówię o pojęciu w grafice komputerowej ;)
Pastele to wzorcowe kolory. Zależnie od tonacji mogą być oczojebne lub nie. Te w WoW są.

http://forum.webhosting.pl/Pastelowe-kolory-t270.html


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 23:24 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mówię o pojęciu w grafice komputerowej ;)


No, to na tym polu to ja akurat zamilkne :p

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 23:36 
Cytuj  
Ok z trzema klatkami animacji przesadziłem ale niech nikt mi nie mówi, że okręcanie się na pięcie z toporem w obu dłoniach i brak jakiejkolwiek sensownej reakcji ze strony przeciwników na wykonany właśnie zamach jest dopieszczoną animacją na poziomie.

Glizdus: to, że Wow działa płynnie a FF skacze w pewnych sytuacjach to kwestia optymalizacji a nie tego jak dana gra jest defaultowo animowana więc nie wiem dlaczego te dwie rzeczy wrzucasz do jednego worka.
Final był robiony pod PS2 i na PS2 był przez pierwszy rok w JP dostępny, potem zrobiono wersję na PC- pewnie tu tkwi odpowiedź czemu jest tak a nie inaczej, ja się nie znam na technicznych niuansach.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey


Posty: 4
Dołączył(a): 24.08.2009
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 03:31 
Cytuj  
Nie rozumiem o co ta dyskusja WoW vs FF niech każdy zagra i nie mówi ze grałem i miałem 40+ lvl bo jak nie miałeś 70 teraz po dodatku 80 to nie miałeś nic heroik/raid (teraz heroik raid) Grałem w obie gry i owszem kolory pastelowe są ale to właśnie klimat wowa.

Wow przy FF wygląda jak gra dla dzieci którzy logują się po szkole poziom graczy taki ze az strach po wbiciu 80 lvla gra robi cie nudna a walka grupowa dla tanka wygląda tak:
Wbiegam w grupkę mobów rzucam tarcza aoe i kolejno 1-2-1-3-1-4-1-5-1-2... i zapętlić az moby nie padną. 1/10 bossów nie wymagają ruszania się z miejsca a to nie zawsze bo jak grasz z dobrym czy złym party to lepiej stać i spam heala dostać niż ryzykować ze jakiś dzieciak wipnie grupę w końcu dobry sprzęt i wytrzymasz. (wyjątki są owszem np dance w Naxie kto grał to wie kto nie wie niech nie komentuje nic z wowa bo nie wie nic)
Nie wspominając o questach grupowych na 2-3 a nawet 5 osobowe (full pt) osoby które robi się samemu śmiechu warte...

PLD 80 RIP

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 07:04 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Ok z trzema klatkami animacji przesadziłem ale niech nikt mi nie mówi, że okręcanie się na pięcie z toporem w obu dłoniach i brak jakiejkolwiek sensownej reakcji ze strony przeciwników na wykonany właśnie zamach jest dopieszczoną animacją na poziomie.


spoko. wiem o co ci teraz chodzi. spór może nie mieć końca. gdyby FF i WoW miałyby wyglądać jak Gears of War 1/2, to musiałyby być sprzedawane w zestawie z nowym PC xD

choć nie wykluczone, że przy FF14 wielu z nas będzie potrzebowało nowego blaszaka. dlatego mam nadzieję, że wyjdzie na XBOX.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 07:38 
Cytuj  
Co do Xbox'a:

http://www.vg247.com/2009/08/20/ffxiv-d ... 0-version/

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 07:47 
Cytuj  
Sprawa jest prosta. MS chce obsługiwać FF przez XBL, a SE chce cała kasę dla siebie. Na Xbox'ie wszystkie gry z opcją gry po sieci są obsługiwane przez MS. Na PS3 za obsługę online odpowiedzialny jest producent. Więc mamy konflikt interesów :)

Pewnie i tak FFXIV pojawi się na XO. Sami devsi nie wykluczyli tej opcji.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 08:19 
Cytuj  
MagPS napisał(a):

jak dotad jedyna gra która naprawdę jest oczojebna w mojej opinii to EvE

Oczojebna? EVE? Czerń wszechświata, ui i nasz statek a to wszystko w szaroburych kolorach, rzeczywiście oczojebnie w chuj


PS. Tak na przyszłość nie piszcie głupot to nie zostaniecie pojechani


Kiedy ostanio grałes w EVE z właczonymi wszystkimi efektami ?
Czerń kosmosu czernią kosmosu ... ale stary, co ma być, las i kupa drzew ?
Efekt przeskoku z systemu do systemu ...
Efekt "strzelnia", inny dla każdego typu działka, czy lasera górniczego ...
Efekt uderzenia w cel rakiety, torpedy itd ...
Efekty naprawy statku i rózne efekty tarcz itp ...
Nutralizatory, Drony, NOS-y itd ...
Wyglad skałek na belcie ....
Generalnie gra jest oczjebna, nei zrobie zrzutów ekranowych bo mam wylaczoną subskrypcję ... ale jest oczejebna.

Cytuj:
Nie rozumiem o co ta dyskusja WoW vs FF niech każdy zagra i nie mówi ze grałem i miałem 40+ lvl bo jak nie miałeś 70 teraz po dodatku 80 to nie miałeś nic heroik/raid (teraz heroik raid) Grałem w obie gry i owszem kolory pastelowe są ale to właśnie klimat wowa.


Jak grałem pierwszy raz w WoW to nie było dodatków a cap był chyba na 50 lvl ( no moze 60, nie pamietam ). Zaraz po premierze tego gniota :P
Grafika w WoW nie jest oczojeba, jest kolorowa, pstrokata ale nie jest oczojebna. Oczojebność występuje wtedy kiedy kolory, ostrość, jakość tekstu itd są powiązane razem i tworzą wspołgrajacy ze sobą obraz.
W WoW wszystko jest plastelinowe, pastelowe no i ... ork nie wyglada jak ork, goblin z tego dema ... no daleko ma do goblina. Krasnaludy też jakieś takie mało krasnoludowe są ... trolle jakieś takie niedoje*****, undeadzi to biją wogóle swoim wyglądem ... ot gierka dla mało skomplikowanego odbiorcy z US-a. Nie za trudno, nie za krwawo, nie za drogo ... ale i wysliać sie nie ma gdzie, bo odbiorca masowy oprotestuje ze za trudno zdobyc itemy bo trzeba isc 2 albo nawet 5 razy na isntancje a nie tylko raz.

W jakimś poście Kassei dał linka do Blade & Soul, jesli gra wyglada tak jak wyglada na tym filmiku to też jest oczojebna, mozna dodać jeszcze AION do listy oczojebnych, ale w Aion pogralem moze nascie-dziesiat godzin, a w B&S wcale ... dlatego nie ma ich na mojej liscie.
I teraz porównajcie sobie np demo Blade &Soul z tym postowanym przez Duszka demem WoW-a, lub demem EvE, czy choćby demo z grafiką Lotro.
Edit: I na koniec FFXIV z WoW, i w tym wydaniu FF jest bardziej oczoejbny niż WoW ... bo WoW jest .. no taki .. Wow-waty ... no ... nie zabardzo, ale kogo obchodzi grafika w sumie w mmorpg ...


Ostatnio edytowano 24 sie 2009, 09:43 przez Scorpio, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 09:00 
Cytuj  
LOL ! No to zes pojechal Stok po oczojebnych klimatach hahahaha ... ;)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 09:19 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Jak grałem pierwszy raz w WoW to nie było dodatków a cap był chyba na 50 lvl. Zaraz po premierze tego gniota :P


EPIC


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 09:36 
Cytuj  
@scorpio
Widziałem EvE po zmianach i wiem, że się mylisz. Do tego jeśli zawsze możesz zmienić ustawienia graficzne po to właśnie one są.

Cap na początku był chyba raczej na 60lvl.
Grze daleko do doskonałości, ale nazywanie go gniotem? Jakiś kompleks mniej-sprzedanych-pudełek? moja-gra-moj-honor-i-ojczyzna?

WoW mniej skomplikowany od ff? No tak, tylko ff może się pochwalić epickimi walkami z krabami trwającymi dobre kilka minut

Modele w wowie są rzeczywiście nie najlepsze - tym bardziej porównaniu z who - no ale topic jest o porównaniu wow z ff, więc może i graficznie wyglądają lepiej te z ff, ale styl jest już do przełknięcia jedynie dla anime-fagów


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 09:54 
Cytuj  
Jakościowo moze odbiega od standardu obecnego w roku 2009, bo to gra z 2002, a WoW ??? W sumie też jakoś nie powala na kolana ...
No dobra, Wow nie jest gniotem, ale nie jest też 8 cudem świata, daleko mu do grafiki w Lotro, czy AION, albo choćby do tej pokazanej w demie FFXIV.

WoW nie jest produktem gdzie granie w teamie i umiejetnosci oraz osprzet kazdego czlonka grupy maaj znaczenia dla reszty grupy.
Owszem, wymaga skilla, ale ... khmm .. skilla w konfigurowaniu wtyczek, bo przeciez wiekszosc akcji robią za gracza makra i odpowiednie wtyczki ?
Jesli ktos gra jak ja, klikajac ikony lub wywolując konkretne komendy/aktwujac skille z paska nie za duzo pogra ... nie potrzebne jest skupienei na grze w takim stopniu jak w FF, bo nie ma "trudnego" interfejsu, odpowiednie informacje wyciagaja addony i komunikują o tym ... prawda ?
Kolejna sprawa, WoW jest kierowany na rynek Us, gdzie jak wiadomo oczekiwania klienta są jakie są ... FF i tego typu produkty idą na inny rynek, do Japoni, Chin itd ... Kleint EU lub US moze sobie kręcić nosem, ale dla wiekoszosci to jest tytuł jak wiele na pólkach, tą sa jak już kiedyś gdzies pisałem gry niszowe, amajce stałe grono odborców, jak WHO, SWG, LOTRO itp. Fanów, maniaków itd ... ale mimo wszystko jako sooba ktora zakończyła grę w FF pare miechów temu i w miedzyczasie zaliczyła kilka tytułów na rynku moge powiedziec że WoW mnie poprostu nie pasuje. Bo nei odpowiada mi klimat gry, sposob prezentacji ras, sposob w jaki sie expuje, itd ... generalnie dla mnie to jest gra w ktora moze kiedyś jeszcze zagram jak wejdzie nowy dodatek z ciekawości, ale nie liczę że mnie wciągnie... bo nie ma do czego ...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.