mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1898 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 95  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 12 sty 2011, 21:23 
Cytuj  
Ja napisalem ze juz nie bede probowal nic organizowac - szkoda tylko ze jakokolwiek krytyke uslyszalem 1 raz od Hucka i to tyle. Zang tez napisal mi w pm ze ludzie narzekaja na zasady - tylko szkoda ze do niego na /t a nie tutaj gdzie mozna by bylo cos zmienic.

**

Posty: 331
Dołączył(a): 4.05.2006
Offline
PostNapisane: 12 sty 2011, 21:55 
Cytuj  
IMO, zasady są ok. Jedziemy wg. listy. Każdy ma określony stuff dostać i sztywno się tego trzeba trzymać, żeby każdy miał po równo.

Ja np. ciągle potrzebuję ferine back i neck i nie powinno być tak, że jedne osoby mają AF back, neck, earring, a inne nie. Jak się zdobędzie jednej, to powinny iść za tym poszukiwania dla innych. Żeby było po równo i nie popsuła się atmosfera, jak to teraz ma miejsce.

Z tymi abyssite i atmami co mamy, to pikuś.

Huck: Ty nie pisz, że lecimy dalej, jak połowa drużyny nie ma określonego AF którym się zajmujemy. Jak sobie zrobiłeś poza statieciem, to ok, ale chodzimy razem po to żeby wszyscy mieli.

Have: Jak chcesz semi-liderować, to nie możesz układać NMów które będziemy bić pod siebie, bo to nie na tym polega. Obiektywnie patrząc, musisz przyznać że masz 2x tyle itemów co inni. A to niedobrze wpływa na team-play. I z SAM sobie daj spokój, bo nie grasz nim wcale :PP

Jak ma być dobra atmosfera, to trzeba dbać o całość drużyny, a nie tylko o swoją oborę. Bo jak jeden baca, widzi u drugiego maybacha, a walczą ramię w ramię, to potem zaczyna babe w domu bić z tej zgryzoty.

Podsumowując, system jest ok, skład jest ok, trzeba bardziej konsekwentnie zdobywać każdemu po kolei co potrzeba, a nie od razu się rzucać na następną owcę, jak jedna już zdobyta... łapiecie?


_________________
B.B.B.T.D. King

**
Avatar użytkownika

Posty: 419
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2011, 22:12 
Cytuj  
lolo99 napisał(a):
Bo jak jeden baca, widzi u drugiego maybacha, a walczą ramię w ramię, to potem zaczyna babe w domu bić z tej zgryzoty.


lmao rotfl

dobrze prawi juhas! hej!


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 12 sty 2011, 22:28 
Cytuj  
Huh? Baca trzyma owce w oborze?

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2011, 22:56 
Cytuj  
to napiszcie każdy co potrzebuje - nawet oprócz afów - i będziemy lecieć po kolei! mi się nie spieszy :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 03:34 
Cytuj  
Jak na moj gust za mało i jednoczesnie za dużo od siebie wymagacie. Sprecyzuje.

Za mało: Brakuje Wam kogos takiego jak Rhae kto Wam sprawiedliwe rozdysponuje czas, zeby nikt nie byl pominiety i to akurat ciezko nadrobic bo takiego charakteru jak ma Rhae nie da sie nuczyc. Brakuje Wam osoby ktora ogarnie Wam sam event, kogos takiego jak Ragni. Probuje to robic Huck i Have i imo lepszych osob u Was nie znajdziecie do tego. Jednak zeby to dzialalo to osoba organizujaca event od strony technicznej nie moze tez byc osoba decydujaca co bedziecie bic. Innymi slowy Huck i Have powinni organizowac bicie mobow ustalonych wczesniej przez leadera. Leaderem powinniscie w tym wypadku byc wszyscy. Decydowac powinniscie na forum na 1 dzien przed wypadem. Dwa dni przed wypadem ludzie powinni sie zdeklarowac kto bedzie a kto nie. Osoby ktore zadeklarowaly ze beda na 1 dzien przed utalaja jakie moby bioarac pod uwage sklad i co potrzebuja zadeklarowane osoby. Kazdy kto postanowi przyjsc na event nie deklarujac sie moze pomagac ale nie powinien narzekac ze nic pod niego nie jest robione. Brakuje Wam tez jeszcze jednej osoby, kogos takiego jak ja kto od strony technicznej ogarnie Wam joby, taktyke, mozliwosci itp. to juz sie da zalatwic ale trzeba na to poswiecic troche czasu. Huck sporo czyta bg nawet o innych jobach i ciekawostkach jednak wciaz za malo. Male ma pojecia o samej mechanice gry. Moim zdaniem Have i Huck powinni sie podzielic i jeden zaplanowac kolejnosc bicia mobow (najlepiej huck) a drugi joby i taktyke (Have). Jesli byscie tak robili i deklarowali sie na forum kto bedzie a pozniej decydowali co bijecie to tez daloby mi i Ragniemu mozliwosc wspomagania Was nasza wiedza i doswiadczeniem, zebyscie np nie szli bic kaktusa bez stun w 5 osob jesli nie macie najmniejszych szans. zgadzam sie ze odkrywanie samemu jest fajne i daje troche funu, ale badzmy szczerzy jak static macie dwa razy w tygodniu po kilka godzin nie macie czasu na takie bezowocne proby.

Za duzo: Dlatego ze chcecie i funu i zabawy nie majac tego wszystkiego co napisalem wyzej. Zeby miec fun i wyniki to trzeba to szczegolowo rozplanowac. Nie planujac mozna miec tylko fun i nawet jesli jednym to odpowiada to pewnie innym nie.

Teraz ide juz spac bo jak nie wstane na 8 to mi Ragni bedzie jeczal przez cale 14h farmu, albo co gorsza wsadzi mi Masamune w dupe.


_________________
Obrazek

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 07:13 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Brakuje Wam osoby ktora ogarnie Wam sam event, kogos takiego jak Ragni.


Bartelius napisał(a):
Brakuje Wam tez jeszcze jednej osoby, kogos takiego jak ja kto od strony technicznej ogarnie Wam joby, taktyke, mozliwosci


Nie mam zamiaru sie czepiac, ale fajnie sie to czyta. :)

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 07:41 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Bartelius napisał(a):
Brakuje Wam osoby ktora ogarnie Wam sam event, kogos takiego jak Ragni.


Bartelius napisał(a):
Brakuje Wam tez jeszcze jednej osoby, kogos takiego jak ja kto od strony technicznej ogarnie Wam joby, taktyke, mozliwosci


Nie mam zamiaru sie czepiac, ale fajnie sie to czyta. :)


Nie wiem co w tym fajnego albo nie fajnego. Ragni wielokrotnie mi udowodnil ze zdecydowanie lepiej organizuje nasz in game czas niz ja. Wszedzie jest pierwszy ogarnia wszystkie KI lacznie z moimi, swietnie ogarnia nasze wypady w abyssea tak jak wczesniej trzymal w kupie salvage static ktory prowadzilismy itd.

Ja natomiast nie mam mani wielkosci, ale znam swoje mocne strony i doskonale wiem ze bardzo dobrze ustalam taktyke i mam prawdopowobnie wiecej informacji o calej tej grze niz wszyscy polacy razem i malo jest jobow ktorych nie znam lepiej niz ludzie ktorzy grajacy nimi "main". No ale w sumie zapomnialem ze w polsce powiedziec ze jest sie w czyms dobrym to wielka zbrodnia karana powszechnym potepieniem i latka chwalipiety i zarozumialca juz na cala wiecznosc. O ja biedny ...

Zreszta najlepiej chyba swiadcza za nas fakty i bynajmniej nie zamierzam ich tutaj wymieniac bo kazdy kogo to interesuje je zna.


_________________
Obrazek

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 08:14 
Cytuj  
Spoko Ato, nie spinaj sie.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 08:40 
Cytuj  
Emperador de Altepa:
taktyka nr 1: fanatic tonic on hp<25%
taktyka nr 2: Ok I have easy strategy for low-man attempts that doesn't require fanatics. BLU + RDM. Equip Reaving Wind and Feather Tickle and Diamondhide. Use QC > Cannonball > BT > repeat. Use Reaving Wind whenever it's up, same with Feather Tickle. He'll never get over 100 tp and thus he'll never use any tp moves! Make sure RDM uses Phalanx II on BLU and that you keep stoneskin up at all times so the NM does 0 damage to you every hit. This way, the only source of tp for the NM is from your spells. He has no regain whatsoever. I would assume that two BLU/RDM could probably duo him as well. Alternate Reaving Winds and Tickles and Diamondhides. Phalanx would be pretty gimp but it'll do more good than Defender due to the NMs very low attack. If everything is done correctly, you'll take 0 damage the whole fight.

Serio znajdzcie sobie cos innego do bicia, chyba ze wam to bedzie potrzebne, ja jestem zbyt zmeczony sytuacja zeby robic cokolwiek.

**

Posty: 338
Dołączył(a): 4.03.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 08:50 
Cytuj  
... eeee chlopaki ... mi sie wydaje ze naszym najwiekszym problemem jest brak czasu, bo zeby kazdemu zrobic +2 to przy czasie jaki mozemy na to poswiecic sie zestarzejemy szybciej i to powoduje irytacje, wczoraj mialo byc woe i wyszla kupa. Przywalic mozna sie do kazdego o cos, osobiscie wkurzyl mnie pare razy i huck i have i ty Zang - ale nie zmienia to faktu, ze jak was o cos prosze to mozna liczyc na pomoc i jest ok i lubie grac w tej ekipie. Scisnijcie posladki i nie obrazajcie sie nawzajem bo solo to i tak nic nie zrobimy a ATO ma za malo czasu zeby kazdego nianczyc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 09:54 
Cytuj  
Naif i Myrta jeszcze graja?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 10:59 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Naif i Myrta jeszcze graja?


Tak

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 11:40 
Cytuj  
zang - nie pierd..... tylko przychodź dzisiaj.

Komu potrzebne jeszcze są head / legs / feet jakieś?

Gokulowi musimy zrobić jeszcze brakujące bossy - będziesz Goku?

Zang potrzebuje jeszcze Rani z Grauberg - żeby mieć 9/9 6/6 - to może Devastate zbrewować (ja mu i Tomaszowi zbrewowałem Shinryu - Deva ma 1.4m cruorów, Tom ma mało bo b. często kupował klucze).

Kto potrzebuje jeszcze jakiś item z Misa / Vunk / Attohwa / Konsch / La theine / Tahrongi?

Ja jeszcze potrzebuję Aias Bonnet z Yannei z Attohwa (Saku chyba też z niego potrzebuje item).


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**

Posty: 338
Dołączył(a): 4.03.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 11:53 
Cytuj  
ja ma +/- 400k wiec prawie 2 x brew i chetnie na 1 wydam ^^ ale ..... chce zeby bylo wiecej ludzi i ponijmy ta atme bo sie nam penie mocno przyda

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 12:38 
Cytuj  
Huck rulsy qrde a nie kto co chce.
Moj pomysl:
1. Kazdy wybiera z kazdego parta af3 po jednym itemie.
2. Jezeli przy okazji wypadaja inne itemy do af3 to prior maja ludzie ktorzy wybrali ten part, potem freelot.
3. Jak kolejka poleci do konca robimy ja od nowa z nowymi itemami.
4. Itemy non-af3, atma, abyssite: tutaj rowniez kazdy wybiera po jednym itemie ale TYLKO jednym.
5. Jeden dzien w tygodniu af3, drugi non-af3 (chyba ze sie cos znudzi, nie bedzie pomyslow, za malo czasu zeby przeskoczyc do innej zony lub po prostu bedzie pod nosem biegalo krzyczac "zabij mnie" to wtedy mozna lekko zboczyc z planu)
5v2. Mozna tez tak ze pod koniec runu bedziemy robic jeden item non-af3 co pozwoli skupic sie na af3 i powoli uzupeniac braki pozostalego gearu.
6. Jezeli ktos z przypadkowych prior zdobedzie 6/8 bedzie istniala mozliwosc przeskoczenia kolejki aby skonczyc item (wiadomo zwieksza sie wydajnosc i flex grupy odnosnie jobow). Bedzie to powodowalo ofc wykreslenie z danej kolejki (tak jakby ktos normalnie zdobyl item w swoim czasie)
7. Freelot nie konczymy w ten sposob - trzeba czekac do nowej listy (zdobycie itemu ma skutkowac wykresleniem z danej listy)
8. Jezeli zadeklarowalo sie chec zdobycia danego itemu, nie ma zmian i tlumaczen pokroju "zrobilem na boku poza eventami." Pozwoli to uniknac sytuacji w ktorych ktos polowe seali zarobi z statica, druga poza nim i bedzie kombinowal.
9. (tutaj mam najwiekszy problem z wymysleniem co i jak, moze ktos wymysli lepszy system) Itemy non-af3 beda rozpatrywane indywidualnie, poniewaz zdobycie niektorych to ogromny fart z powodu droprate oraz koniecznosci specyficznego przygotowania (czyli nieefektywnego przebierania w trakcie runu) jak np ultimate body dla thfa pod ktore wszyscy praktycznie beda musieli pozmieniac joby, szukac nma, czy po prostu czekac na repop) Mozna je tez najzwyczajniej umieszczac na koncu runu aby uniknac przebieranek.

PS to tylko pomysl, jezeli komukolwiek nie bedzie pasowac i nie bedzie pomyslu jak zrobic aby bylo dobrze dla wszystkich to po najzwyczajniej olewamy to co zrobilem. Jednak zaznaczam ze bez konkretnych rulsow ja chodzic nie mam zamiaru.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 12:53 
Cytuj  
zang - dobre pomysły!

Możemy tak podzielić dni - (af/nie af), lub +1 / +2.

Natomiast szczerze mówiąc to ani razu nie widziałem sytuacji u nas by był jakiś kwas przy rozdawaniu dropów - chodziliśmy po AFy dla wszystkich w sumie w losowej kolejności, ale tak by KAŻDY miał te które potrzebuje.

Ja pytałem bardziej właśnie o AFY, które mamy "zaliczone" (head, legs, feet), a których ktoś z jakichkolwiek powodów jeszcze nie ma - to mu też zrobimy.

Lista dotyczy tylko itemów +2 (gdzie robimy też niejako "po drodze" itemy na +1).

Trochę też jest taki problem, że ludzie sami nie wiedzą jakie itemy potrzebują :) W razie czego - tu jest lista nowych:

http://www.ffxiah.com/new-items/2010-12-06


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 13:09 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Naif i Myrta jeszcze graja?


cały czas :-)


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 14:10 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
ciekawe info dla SMN - Garuda może mieć 100% ochronę przed physical damage:

http://forums.ffxiclopedia.org/viewtopi ... 17&t=26324

http://www.bluegartr.com/threads/100567 ... ost4334739


Z wczorajszego patcha:

Kod:
* Under certain conditions avatars would become immune to physical damage.


:P


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2011, 14:24 
Cytuj  
Balrog napisał(a):
mrynar napisał(a):
Naif i Myrta jeszcze graja?


cały czas :-)


no to wracam niedlugo, zobacze o co chodzi w tym FF, nic nie kumam o czym tu gadacie, jakies atmy itp

Naif, Myrta, Lesiu, Saku, Huck, Gokulo - calkiem rozrywkowa ekipa.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1898 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 95  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.