mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 146  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 cze 2006, 23:19 
Cytuj  
Items needed for Dynamis
Reraise Items

We can't force people to use them but it's really neccesary to have them. They are extremely usefull especially for harder events. If our alliances will wipe everyone takes Raise 1's and reraise is possibility to save some exp. We encourage you to do so.

Other Items

Mages should always have echo drops, poison pots(or venom pots if that's WHM). We hope that we don't have to remind about food ;) Everyone is obligated to use the best weapon during events - please do not skill up during runs - it won't help us and will have effect in -1 point for run(it's really important to kill mobs as fast as possible).

Mam linka podać ? Podam
http://www.guildportal.com/Guild.aspx?GuildID=22065&TabID=200422

Co ja wam poradzę na to że nie każdy używa - ja za każdym razem jak padnę i nie mam RR biorę to co można. Jak jest R3 to R3 jak R1 to R1.
Cholera jakbym mógł to bym każdemu na łeb nakładał RR - ale jak macie jakieś pomysły to proszę.
Op - nie zgodzę się nie jesteś pokrzywdzony - po prostu Tobie bardziej zależy i przyczyniasz się do tego że mamy większe szanse na coś - to jest pewna forma poświecenia się dla sprawy, ale wiesz dobrze sam że nie każdemu zależy jednak równać w dół nie ma sensu prawda ?
Głupio wyszło Simi ale trochę przesadzasz - obstawiam że to wina tego upału ;)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2006, 23:27 
Cytuj  
Simi: Po pierwsze nie odchodzi się AFK w dynamis, szczególnie jak jest taka a nie inna sytuacja. Po drugie ledwo wracasz z AFK w czasie którego zginęło z 5 osób (mniej by zgineło jakbyś od razu wstał i zrobił ES Sleepga) i od razu "z ryjem" GDZIE RIII. Pogięło cię? Jeśli dla ciebie różnica 300 expa jest taka kosmiczna (jak Skit zauwazył to JEDEN mobek do zsolowania BLMem) to nie wiem co powiedziec.

Owszem uważam, że w danej sytuacji dawanie R3 czy R2 jest bez sensu- wiele razy dla siebie krzyczałem o R1 niezależnie od sytuacji- po to jest lokacja w której się "trzepie" 15k expa na godzinę (przy słabym setupie) aby się nie krzywic jak sie dostaje R1.

Owszem nie musisz chodzic. Szczerze mowiac Twoje narzekanie na sayu (kiedy wiesz że niektóry nie mają na nic filtrów i wychwycenie o co Ci tym razem chodzi to koniecznośc przełączenia się między kanałami czyli strata czasu) podczas dynamis tylko przeszkadza. Zamiast napisac po angielsku na ls chat co ci w danej chwili NIE PASUJE to narzekasz jak ten polaczek na sayu spodziewajac się nie wiem czego, gwiazdki z nieba? Od jęczenia nigdy się nic nie poprawiło, tylko sie psuje innym nastrój i koncentracje. Po to jest LS chat aby mówic rzeczy ważne. Dzisiaj zjechałem Sehrahin na tellu za te pseudodowcipne zarty kiedy się chce prowadzic jako taką dyscyplinę i będę każdego tak samo traktował. Jak masz coś ważnego do powiedzenia to /ls a jak nie to najlepiej nie mów nic a tym bardziej nie drażnij ludzi swoimi sayami. Zachowaj sobie przemyślenia na koniec runu kiedy NA SPOKOJNIE można pogadac albo nie mów nic.

Sai: Też byś sobie odpuścił te gadki przed dynamis- tylko przeszkadzają. Też wolisz napisc po naszemu na sayu zamiast na /ls i byc moze zawstydzic kilka czy kilkanascie osob że sobie olewają punktualnośc- w końcu rozpocząłeś DP i wiele osób z pewnością nawet jeśli nie było wtedy to ma pojęcie kim jesteś, może to pomoże i będa przychodzic wcześniej? Ja jakoś nigdy nie narzekałem jak robiłeś swoje runy a czasem czekaliśmy równie długo. Jak chcesz to się zamienimy na kilka runów- przywróć puntualność jak jesteś taki cwany aby wytykac nam błędy na sayu.

Veji: a co mamy zrobic Maximo jak rzuca RIII? Dac mu D2, zabrac punkty? Może nie zezwolic na lotowanie? Sam widzisz jak to idoitycznie wygląda. Prosze- znajdź rozwiązanie tego problemu. Bo rozmawiac z nim rozmawiałem i prosiłem aby na odpowiednich runach był bezlitosny dla ludzi bez RR. Jakbym był WHMem to bym dawał R1 ale nie jestem. Widac WHMami grają ludzie za dobrzy dla innych, którzy nie potrafią konsekwentnie postępowac wg. zasad tylko będą robic jak najlepiej dla jednostek (pewnie dlatego, że ich inaczej potem do party nikt nie zaprosi ;))


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 00:11 
Cytuj  
wystarczy ze 15minut po ustalonym czasie zreformujecie party wg tego co przyszlo/nieprzyszlo i 30 po mozna rozdawac glass bez czekania na pojedyncze osoby bo costam, a ktore ulatwia event... bo co z tego skoro taka poblażliwosc przyniesie w dluzszym okresie, wiecej zlego niz dobrego...
Ludzie coraz bardziej beda olewac zbiorki skoro widza ze i tak nie wejdziecie przed uplywem 45min albo ze poczekacie jesli sie usmiechna i przeprosza, do tego dochodza AFK, nie tylko przed samym wejsciem ale i w trakcie zbierania, ludzie ustawia postac i pojda na obiad a potem jeszcze sjeste zanim beda potrzebni, a nie raz mozna chciec omowic istotne rzeczy przed wejsciem jak np kto potrzebuje key itema, zmiany aquadow, taktyki itp itd I nie marzcie nawet o tym ze ludzie beda godzine lampic sie w monitor i wyszukiwac w spamie waznego info... Ludziom bedzie sie odechciewac pomagac bo zamiast 3-4h beda na event musieli poswiecic 4-5 itd itp Bledne kolo...
Przerabialem zbiorki nie raz i doskonale wiem co sie dzieje przed runem jak sie probuje skleic alliance bedac pod obstrzalem tellow, ale jest to do zrobienia, a robilem sam to co teraz robi razem Rha Gal Xav i Rira wiec powinno isc wam to sprawniej niz mi samemu.
Tak staracie sie trzymac konsekwentna dyscypline to w tej kwestii tez byscie mogli sie przylozyc... Nie wierze ze tylko mi to dziala na nerwy, ale widocznie tylko ja jestem tak niemily i marudze na glos.
I nie twierdze ze jestem doskonaly, tez dalem dzis jeden niezly fuckup i kilka mniejszych

Inna sprawa ze teraz 'ogladam' dynamisy z innej perspektywy i pozmienialbym troszke to co zesmy wypracowali przez te miesiace heh... przede wszstkim pokusilbym sie o zlikwidowanie blm party, wrzucenie ich do a2/a3 a na pierwszej lini pozostawic tylko pullera i jego whma, inteligentnego rdma i/lub brda do sleepowania/silencowania petow i tanka od statuetek. Blmi w swoim blm party sie totalnie marnuja... na ogol stoja kilometr od pozostalych alliancow i malo ktoremu sie chce biegac w te i wewte by przyspieszyc zaijanie, zamiast tego stoja w miejscu z 700+mp i czekaja az biedni melesi zamorduja bestmanow (a dramaty sie robia przy sp pld thf czy mnk...) by mogli zrobic po jednym nuku na kolejnej pulnietej statuetce... Zamiast tego tank od statuetek moze je przyprowadzic do alliancow i kazdy by rzucil im nuka on sight (mozna by powiedziec blmom/rdmom by zrobili sobie makro do /assist Rhaegal by w razie wiekszej ilosci gipsowych figurek sie nie pogubic), nie tylko blmi byliby bardziej efektywni na dynamisach ale i hp/mp statuetki bylyby wykorzystywane w duzo wiekszym stopniu. Jedynym wyjatkiem mogloby byc windurst gdzie statuetek jest 3x wiecej niz w innych miejsac a do tego castuja AOE hyh...

btw. brak xava jest okrutnie odczuwalny na dynamisach heh...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 00:47 
Cytuj  
Sai dobrze pisze czasem czekanie na jedna osobe robi wiecej zlego niz dobrego jezeli tym osobo co sie spuzniaja zalezy to jak ruszycie kilka razy o czasie i sie nie zalapia to beda na czas wierz mi to dzial nawet nie wiesz ile razy na limbusie zadzialalo. Na limbusie sie sprawdza idealnie ale czasem mamy opuznienie ale zwykle o czasie ruszam i teraz ludzie nawet parkuja wczesniej przed albo wylogowuja sie w Port Jeuno. Pozatym zawsze mozna ustawic jakiego alta przed zeby mugl spuznialskim glassa dac i ruszac o czasie. Co do RR to zamiast takiej zasady jak jest to lepiej zmiencie ja na to ze trzeba miec reraise przy sobie i jak lider powie zeby szybko zapuscic to wtedy zapuszczac(zwykle jak sie pullnie za duzo naraz i jest zagrozenie full wipa oszczedzi to duzo czasu potem i tu kazdy mag powinien zdazyc wrzucic sobie rr tankowie dd i kitarzy moze nie wszyscy)... przeciez podczas runu nie ginie po 10-15 osub co 2-3 pull tylko raz na jakis czas gina 2-5 osub albo nikt nie ginie to mozna spokojnie w takich sytuacjach zapuszczac im r3. Pozatym dynamisy jak to juz ktos pisal sa monotone i dlugie i wturne wiec juz wiecie gdzie sie mozna spodziewac wielkich pulli i full wipuw to wtedy zanim ktos pullnie zarzadzic zapuszczenie rr a jak ktos niema to -1 punkt nie musisz tego im muwic dopiero jak sie spytaja to sie ludzie naucza dyscypliny z biegiem czasu jak tak bedziecie pisac zeby w danym miejscu reraise zapuszczac. Pozatym jak juz ktos zrobil te 75 lvli to powinien wiedziec ze posiadanie reraise na ciezszych walkach to podstawa zwyciestwa.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 07:35 
Cytuj  
Przyznam sie bez bicia ze ktoregos razu wziolem za malo RR charge i mi dipelnol mobek a kiedy potem padlem i dostalem R 1 opieprzylem na telu Zetoriush bo nie chcialem robic smrodu na ls, Zetoriush ktory wykonywal rulesy i polecenie prowadzacych run bo krzycza potem na niego !,
z dokladnie tej samej przyczyny co Sim, i powiedzialem ze w podobnej sytulacji kiedy sa 3 trupy na caly run wmuszanie r1 to kara na ktora imo nie zasluzylem i że nastepnym razem jak w podobnej sytulacji dostane r1 to zmiast wziasc r 1 zrobie poprostu HP. Bo to już zakrawa na paranoje, kreci sie 7 WHM z MP a ja oszczedzam WHM 50 mp .... Food uzywam zawsze an dynamis, medsy nosze i uzywam - doskonale wiecie o tym zwlaszcza jak jeszcze chodzilismy razem na Limbus, RR itemy też nosze przy sobie i nie boleje nad strata exp tylko wlasnie nad tym ze nie zasluguje na karanie mnie za cos co bylo zwyklym niedopatrzeniem.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 07:42 
Cytuj  
Balrog napisał(a):
ale wielka rożnica miedzy R2 a R3 :roll: litości to tylko 300 expa.


daj mi kasę na hairpiny to sobie zafunduję R2 sam bez łaski, zmuś-zachęć ludzi żeby chodzili ze mną na ENMy wtedy kiedy o to błagam na /l CC to będę mieć lepszy buforek i nie będą się śmiać ze mnie na dynamisie że deleveluje co 30 minut, ja nie jestem NIN i nie mam 15k expa na h, na manaburn party byłem z 8-10x w ciągu całej mojej gry, przed dynamisem próbowałem zdobyć 2k expa ale dostałem na uszy tornado

nie odchodzę i nie odchodziłem na dynamisach afk, jak ktoś mi nie wierzy to chmwd, to że się głęboko zastanowiłem co napisać jak mnie ktoś obdarował z litości R2 które sobie mogę ZAWSZE zafundować o ile będzie mnie stać nie ma znaczenia bo celowo na tym dynamisie nie zarzuciłem sobie RR bo miałem bufor tylko żeby łykać R3 żeby sensownie zadawać dmg na lvlu 75

Rha ty możesz i powinieneś łykać tylko R1 skoro nie dostosowujesz się sam do rulesów i nie fundujesz sobie RR, jak już Anc kiedyś zauważyła a reszta to zlała oczywiście przecież Tobie zależy tylko na tym żeby armia mięska zarabiała dla Ciebie monety, to że na tym zarabiasz grube miliony gili po każdym dynamisie mało kto jest w stanie zrozumieć, bo nie każdy kuma to że nie kupujesz sobie za swoje ciężko zarobione gile monet na bazarkach i nie pokazujesz nam swojego progresu w upgradeach tylko liczysz na nas, Twoja każda śmierć i brak RR opóźnia kolejny pull, ale jak sobie z tego nic nie robisz to tym bardziej reszta

kiedyś pisałem już że dla tych którzy się najbardziej udzielają lub dla wszystkich kluczowych ludzi powinno się za monety kupować RRHairpiny i dawać je za każdym razem przed dynamisem, była zlewka, trudno się pisze

na sayu, czy na /l czy na /p pisze to co widzę, jak mi piszesz że tego nie widzisz i nic z tym zrobić nie możesz a stoimy 3 cm obok siebie to czas co jakiś czas się odwrócić i spojrzeć co robią ludzie którzy zapi*rdalają lub opierdal*ją się żebyś miał monety, wiem że niewygodne dla Ciebie czy innych jest stawiać się ludziom i dyscyplinować ich w czasie runu bo mogą fochnąć i się już nigdy nie pojawić narażając kolejne dynamisy na mniejszą obfitość monet, dlaczego więc ja miałby tłumaczyć ludziom co jest wg mnie nie tak skoro mi tylko zależy na tym żeby wam zależało bardziej niż mi

a wystarczyło napisać R3 dla Simiego a nie: leć do HP jak nie chcesz wstawać

teraz wiem przynajmniej że jestem/byłem tylko niepotrzebnym mięskiem który po ponad 50ciu dynamisach spokojnie może zakończyć tą wspaniałą zabawę z DP


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 07:53 
Cytuj  
Jak WHM da r1 to dorazu dostanie text w stylu: wtf? are you alone? itp i z reguly osoba uraczona r1 skasuje raise i poczeka na lepsze, a w ekstremalnych sytuacjach sie poprostu warpnie. Zgadzam sie ze jest to nieegzekwowalne.
Juz lepszym pomyslem jest to co napisal Max: r2/r3 ok, ale dostajesz 1 pkt za run.
Mozna tez przyjac zasade, ze WHMi raisuja tylko swoich tankow, a od raisowania reszty sa ci ktorzy maja sub /WHMa. Naprawde WHM ma na co zuzywac MP i raisujac ludzi (szczegolnie w trakcie walki) naraza tanka i reszte ludzi w alliance na smierc.

Ja mam rr item ze soba ZAWSZE, ale nie zawsze go uzywam, szczegolnie, ze z subem /thf gine o wiele rzadziej niz z /war. Znowu sie zgodze z Maxem, ze poprostu trzeba wyczuc kiedy warto wrzucic rr.

BLMi by sie przydali w A2 i A3, szczegolnie na THFa i PLD, ale na MNKa tez.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 08:05 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Jak WHM da r1 to dorazu dostanie text w stylu: wtf? are you alone? itp i z reguly osoba uraczona r1 skasuje raise i poczeka na lepsze, a w ekstremalnych sytuacjach sie poprostu warpnie. Zgadzam sie ze jest to nieegzekwowalne.
Juz lepszym pomyslem jest to co napisal Max: r2/r3 ok, ale dostajesz 1 pkt za run.
Mozna tez przyjac zasade, ze WHMi raisuja tylko swoich tankow, a od raisowania reszty sa ci ktorzy maja sub /WHMa. Naprawde WHM ma na co zuzywac MP i raisujac ludzi (szczegolnie w trakcie walki) naraza tanka i reszte ludzi w alliance na smierc.

Ja mam rr item ze soba ZAWSZE, ale nie zawsze go uzywam, szczegolnie, ze z subem /thf gine o wiele rzadziej niz z /war. Znowu sie zgodze z Maxem, ze poprostu trzeba wyczuc kiedy warto wrzucic rr.

BLMi by sie przydali w A2 i A3, szczegolnie na THFa i PLD, ale na MNKa tez.


Jakos nie widze aby ci co padal PO MAX WIPE akceptowali r1, czy chocby chainspell r1, po wipe kiedy liczy sie czas, czas jaki tracimy wlasnie na R3 i weaknes. Nie raz nie dwa sie pytałem po MAX WIPE na /ls r 1 anyone ?
Natomiast w ukladzie kiedy sa zupelnie przypadkowe zgony powiazane np z dispell od przeciwnika karanie R 1 lub R 2 jest bezesensu, zwłaszcza ludzi na ktorych mozna polegac ze nie naciagaja z R3. Jesli Sim nie ma exp buffora, mozna a nawet trzeba by ze wzgledu na czeste zgony wlasnie blm party members traktować ich na równi z Tank / Puller, Puller moze lotowac na exp prachment a BLM padaja czasem czesciej niz puller ...

EDIT ZROBILEM


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Ostatnio edytowano 28 cze 2006, 10:03 przez Scorpio, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 08:07 
Cytuj  
wylaczcie filtry i spiszcie sobie na poczatku D-Glacier czy D-xarca czy ktorymkolwiek innym kto uzywa RR itemow - a potem na LS chacie napiszcie kto nie uzyl i kto dostnaie tylko R1 w przypadku smierci, zajmie to tylko troche czasu ale moze ludzie sie naucza

nie dosc ze wydajemy miliony gil na RR hairpiny, mamy z tego tylko R2 a polowa ludzi to zlewa bo wie ze i tak dostana R3 bo NIKT Z WAS tego nie pilnuje

jak nie beda chcieli r1 to zostawic, niech leza, jak czas minie to ich wywali do HP

nie bylo jeszcze zxadnego dynamisu na ktorym nie mialabym RR, jedyne przypadki kiedy zostawalam bez RR to po dispelu statuetek w windy

warto? watpie - stracilam miliony gil na RR hairpiny i pewnie dobrych kilka (nascie) k expa... a polowa nie wydala ani grosza i stracila duzo mnie expa dostajac R3...

zrobcie cos z tym pls - 2 dynamisy w tygodniu to 1 RR hairpin - 130k x 4 tygodnie = 520k nie liczac kasy na fooda ktory schodzi po smierci, to nie jest malo biorac pod uwage ze my NIC z dynamisow nie mamy, zwlaszcza ludzie ktorzy maja juz 3,4,czy 5 kawalkow AFow i wciaz chodza na dynamisy zeby pomagac innym


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 08:11 
Cytuj  
nie pamietam kiedy ostatnio zaliczylismy wipe, chociaz fakt ze nie bylem na wszystkich dynamisach heh. R1 poza sytuacja gdy 3/4 grupy lezy jest chore. Chore jest tez kazanie ludziom nosic RR na sobie przez caly run (poza whme oczywiscie...) Chyba ze tak jak simi pisal sprzedacie troche tych monet i bedizecie kupowali wszystkim RR itemy, co tez byloby chore...
Przez rok nigdy nie bylo tej powalonej presji i wymuszania od ludzi noszenia RR itemow i swietnei dawalismy sobie rade, teraz ten rule to tylko swietny temat do sprzeczek bo napewno nie daje spodzeiwanych korzysci. Poswiecenie heh, juz poswiecenie 4h+ dla innych jest wystarczajace samo w sobie


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 08:27 
Cytuj  
Wy nawet sobie chyba nie wyobrażacie ile miałem narzekań na tell na temat RR itemów - to nie jest takie proste jak się wam wydaje. Nie chodzi o kwestię pilnowania - ludzie nienawidzą tracić expa. Kiedy próbowaliśmy w jakiś sposób wprowadzić obowiązek noszenia RR kończyło się to strasznym płaczem - "why i didn't get R3!!!? ". Wielokrotnie opieprzałem WHMów na tell i ls wtedy, ale ludzie się dziwili że to robię bo oni chcą R3... To nie chodzi o kasę bo 500k na miesiąc to chyba każdy ma wydać - albo i mniej jak ma znajomych, to chodzi o mentalność ludzi, co ja do cholery mogę z tym zrobić ?
Max - to co mówisz o używaniu RR jak powie leader - nie jest konieczne. Ludzie doskonale wiedzą kiedy "powinni" użyć. Ci którzy zazwyczaj używają tych itemów robią to "machinalnie". Zjaw - wy właśnie macie te 3,4,5 AF'ów...

Sai - przeczytaj rulesy, jak już napisałem wcześniej nie zmuszamy ludzi, zdanie "We can't force people to use them but it's really neccesary to have them" oraz "We encourage you to do so. " oznaczają że prosimy ludzi o używanie RR, a nie każemy im to robić. Pondato zgodzę się że R1 w przypadku gdy pada jedna osoba czy dwie nie jest konieczne tym bardziej że jest dłuższy weakness.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 08:37 
Cytuj  
to powiedz to kilka razy przed runem, nie oczekuj ze ludzie beda sledzic kazda zmiane w rulesach na stronie... Wciaz sporo osob wyjezdza z tekstem 'w ruslach jest ze jesli nie masz rr to dostaniesz r1 wiec nie becz, wstawaj albo sie HPkuj lamo, nie rob scen, jestem lepszym graczem niz ty bo ja stoje a ty lezysz, twoja matka jest taka gruba ze zaslanai fortepian" itp

Napisz na kilku kolejnych wtorkowych dynamisach rpzed wejsciem ze nie wymagacie by ludzie mieli ciagle RR na sobie, ale zeby nosili itemy i uzywali ich przy wiekszych linkach bo w przypadku wipe grupy moga dostac r1. tyle...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 08:44 
Cytuj  
jak macie problemy z raise,reraise i ludźmi to zróbcie rules że każdy ma dostać obowiązkowo R3, ściemnianie o braku MP, czasie, recastach itd. jest dla dzieci w wieku 3-4 lat
wiem że to zlejecie tak jak pomysł Althena który napisał wczoraj a którego nikt nie skumał bo porównaliście to do sandorii a nie ma to z tym kompletnie nic wspónego
również bym proponował żeby każdy kto robi upgrade relicta miał obowiązek kupować 2-3x na miesiąc po 100 monet na bazarkach i pokazywanie tego wszystkim zainteresowanym przed dynamisem, skończy się wtedy wyzysk ludzi którzy pomagają zdobyć monety a ludzie którzy doskonale już teraz wiedzą że jak uda im się kiedykolwiek zupgraedować relict to sobie pograją chwilkę i odejdą z gry usprawiedliwiając się że wszystko co chcieli osiągnęli
jak chcecie mi albo komuś innemu wmówić że zbieranie monet dotyczy tylko upgradeująych a reszta to tylko mięso do zdobycia celu to proponuję oczywiście free lot na monety i niech każdy płaci za wejściówkę po równo a chcący kupować monety niech to robią z bazarków, jak się ma głęboko w dupie ludzi którzy chodzą tylko na dynamisy żeby pomagać zbierać monety innym tracąc na tym grube gile to ja nie rozumiem gdzie tu fun i zabawa


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 08:57 
Cytuj  
Sai - był nawet news na stronie o postnięciu ostatniej wersji rulesów. Powtarzałem na LS wielokrotnie wtedy żeby się z nimi zapoznać...
Ludziom się po prostu nie chce, a nie nie wiedzą. Połowa ludzi nie zna nawet taktyki, albo chociażby nazw mobów...
Simi - proszę Cię bardzo - mogę pokazać wszystkie monety jakie mam. Kupuję je ciągle więc nie wiem o co Ci chodzi. Relica też mogę pokazać...


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 09:05 
Cytuj  
Simi skoro postanowiłeś sobie poleżeć 5 minut i wymyślić "ciętą ripostę" to nie mam słów jak określić taką fochę.

Tak przeszkadza mi /say. Jeśli nie potrafisz do mnie napisać na /tell TAK JAK CAŁA RESZTA żeby bezpośrednio do mnie trafiło to co cię w danej chwili razi albo na /ls to twój a nie mój problem.

Ja nie jestem BLMem, który raz na 5 minut widzi 2 statuły, użyje 4 czarów i siada na dupie aby zregenerować cenne MP mając wtedy czas na sprawdzanie kto a kto nie ma reraise, kto atakuje danego mobka a kto nie, dlaczego ten siedzi a tamten leży i dak dalej. OD TEGO ABY WSZYSTKO GRAŁO W ALLIANCE JEST JEGO LIDER a jak nie gra to wtedy wymieniam uwagi z liderem na tell. Jestem daleki od upokarzania ludzi publicznie chyba że zrobioą coś naprawdę karygodnego- jak na przykład Sogetsu ze zmianą commenta w momencie jak AF wypadł na Xarca.

Swoją drogą nie masz pojęcia ile telli ślę ludziom jak widzę że coś nie gra. Zapytaj Sehrahin, Shandris, Cernael, Jtonizukę, Gala, Valyanę, Althena, Rirague, Skita, Cutiepii na jaki temat i kiedy z nimi wczoraj rozmawiałem a POTEM sugeruj abym się odwrócił i zobaczył co się dzieje.

Jak śmiesz mieć do mnie pretensje o to że nie pokazuje ci relica i postepu w upgrade? EXAMINOWAŁEŚ MNIE CHOĆ RAZ w ciągu ostatniego kwartału? Jakyś się POŚWIĘCIŁ aby napisać /c rhaegal podczas JEDNEGO z 30 siedzeń na dupie na pojedynczym dynamisie to byś zobaczył mój bierzący stan upgrade (bazaar comment) jak i samą broń bo używam jej na dynamis regularnie od czasu upgrade. CZY KIEDYKOLWIEK zagadałeś do mnie na tell aby się dowiedzieć i pokazać ci ile mam monet? Nie, więc łaskawie odczep się z takimi idiotycznymi argumentami. Skąd też możesz wiedzieć czy kupuje monety czy nie a jeśli tak to ile? Chętnie przeczytam jak poprzesz swoje chore teorie.

Zanim wejdziesz do dynamis Simi to ja już mam wrzuconego RR, który trzyma 2 godziny no chyba, że poleci dispelga, która wczoraj razem z paralyzgą była co chwila. WŁAŚNIE WTEDY JAK SOBIE LEŻAŁEŚ i wymyślałeś "ciętą ripostę" w postaci HP. Ale ok, jeśli jeszcze się kiedyś zjawisz to specjalnie dla ciebie będę stawał koło ciebie, powiadamiał na tellu że uzywam i wtedy uzywał RR. Może wtedy poczujesz się lepiej, OK?

Mam głęboko gdzieś twoje frustracje że nikt nie przychodzi na twoje ENMy, to twoja prywatna sprawa jak sobie zarabiasz kasę i dlaczego my na dynamisie mamy za to pokutować, że "nie wyszło" w tym tygodniu? Nastepnym razem jak wyjdziesz na słoneczko sugeruje czapke z daszkiem.


Co do RR nie będe każdemu odpisywał z osobna. Są ludzie i ludzie. Ci, którym zależy bardziej aby run sie udał i ci którzy przychodzą i nie potrafia zrozumieć że jeden czy 2 raisy mniej oznaczają zabicie kilku mobków więcej- jedni uzywają RR a inni nie i nic sie na to nie poradzi, za wielki płacz się podniósł jak chcieliśmy wprowadzić reżim. Owszem nie zależy nam na traceniu ludzi z takiego powodu skoro radzimy sobie w miarę fajnie bez obowoązkowego RR. Dlatego RR to sprawa "ludzi dobrej woli".

Zjawcia nic nie masz: buty, maska i spodnie się wzieły z kosmosu tak? No comment.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 09:33 
Cytuj  
no to moze male uwagi od WHMa

- fakt z RR itemami sie poprawilo
- fakt, ze jak pada 5 osob z party, to dajemy - jesli nas jest 2-3ch WHMow R3
- fakt, ze przegladam wskazowki Rha i Gala na temat jakie dawac Raise albo sie i pytam
- fakt zdazylo sie NIERAZ, ze mamy 30%min wipe i po cos kaza mi dawac R2-R1-R3, gdy i tak wiadomo, ze mamy:
1)15min na weekens
2)dostateczna ilosc WHMow do Raisowania ludzi

kiedys zdazylo sie, ze bylo male-jak sie okazalo wipe, Rha napisal R1 - ja dalam Zjawcie R1, a sie okazalo, ze 15 min pozniej raisowalo sie ludzi R3
wiec prosze uwazac na to co piszecie, Zja pewnie byla rozczarowana, a ja czulam zwykly niesmak - spowodowany przez zwykly brak organizacji i kontroli nad sytuacja i czasem(Time/Dynamis) na Raisowanie ludzi

mnie osobiscie z Dynamisa jeszcze nic nie zwrocilo sie, mam 3 AFy z roznych jobow raz mi wpadl exp/scrol i 1 item, to wszystko :-? rzecz jasna ze chodze na Dynamisy, bo moze kiedys wypadnie kolejny AF, bo moge sie przelozyc do otrzymania AFow przez inne osoby, do zrobienia Relikow, no i dla zabawy - bo FFXI = gra rozrywkowa, a nie meczarnia
- mam R-Harpin zawsze + Hi-Reraiser, ktory uzywam jak jest kryzysowa sytuacja+ 3-4 stacki Venomow/Dynamis
jesli powiecie po coaz tyle? - odpowiem, w moim party pije to tylko ja, reszta uzywa na bosa albo 1 przejscie w Windurst, fakt, ze wiedza ze popijam trucizne i czesto mnie podlecza albo PLD albo sasiedujacy w party WHM (tyle dobrego :) )

co do innych wskazowek jako WHM praktycznie nie mam szans na afk, wczoraj raz pisalam ide i sie nie udalo zostalam, pozniej ruszylismy w droge na inny Camp i napisalam na Party - afk 1 min brb - dalam follow Opiemu i polecialam si-kuu = po powrocie sie okazalo, ze padl PLDTank....
ludzi sa nie uwazni, czesto sie zdaza, ze WHM podaje na party informacje - Gthaer togetsher buff 3 sec - pozniej sie okazuje, ze 1-2 osoby akurat nie otrzymali buffora i sie traci MP... ktorego nie ma zawiele

no i tyle
wszystkim bym dawalam R3 ale sytuacja nie zawsze na to pozwala.


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 09:36 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Simi skoro postanowiłeś sobie poleżeć 5 minut i wymyślić "ciętą ripostę" to nie mam słów jak określić taką fochę.

no świetnie, ja sobie nie mogę poleżeć 5 minut a 90 innych ludzi z DP może ? nie żartuj sobie z fochą, ja tylko zrobilem co kazałeś


Targaryen napisał(a):
Tak przeszkadza mi /say. Jeśli nie potrafisz do mnie napisać na /tell TAK JAK CAŁA RESZTA żeby bezpośrednio do mnie trafiło to co cię w danej chwili razi albo na /ls to twój a nie mój problem.


dlaczego mam pisać coś do Ciebie na /tell ? od kiedy jesteś liderem ? nie widzę skutków Twojego liderostwa od XXX tygodni, mi tylko zależy żeby komuś komu powinno zależeć bardziej niż mi w końcu zależało, reszta mnie nie interesuje, trochę uczciwości pls, skąd mam wiedzieć do kogo mam coś pisać jak każdy i tak ma w dupie to co pisze od X miesięcy bo każdy uważa się za niezłego ubera

Targaryen napisał(a):
Ja nie jestem BLMem, który raz na 5 minut widzi 2 statuły, użyje 4 czarów i siada na dupie aby zregenerować cenne MP mając wtedy czas na sprawdzanie kto a kto nie ma reraise, kto atakuje danego mobka a kto nie, dlaczego ten siedzi a tamten leży i dak dalej. OD TEGO ABY WSZYSTKO GRAŁO W ALLIANCE JEST JEGO LIDER a jak nie gra to wtedy wymieniam uwagi z liderem na tell. Jestem daleki od upokarzania ludzi publicznie chyba że zrobioą coś naprawdę karygodnego- jak na przykład Sogetsu ze zmianą commenta w momencie jak AF wypadł na Xarca.


BLM się naraża w każdym pullu i nie siada na dupie regenrować MP bo njubnięty na maxa puller pod nos blmów zawsze przyprowadza swoje mobki
jeśli uważasz że zmiana commenta jest karygodna a olewanie każdej walki przez 80% ludzi jest ok to nie jest dla mnie ok

Targaryen napisał(a):
Swoją drogą nie masz pojęcia ile telli ślę ludziom jak widzę że coś nie gra. Zapytaj Sehrahin, Shandris, Cernael, Jtonizukę, Gala, Valyanę, Althena, Rirague, Skita, Cutiepii na jaki temat i kiedy z nimi wczoraj rozmawiałem a POTEM sugeruj abym się odwrócił i zobaczył co się dzieje.

jak piszesz do tych ludzi na tell że coś nie gra a oni są na dynamisie XXXtny raz i nie przynosi to rezultatów to szkoda czasu wg mnie pisania na tell i czas pisać na /l lub say, po co robić coś co nie działa ?


Targaryen napisał(a):
Jak śmiesz mieć do mnie pretensje o to że nie pokazuje ci relica i postepu w upgrade? EXAMINOWAŁEŚ MNIE CHOĆ RAZ w ciągu ostatniego kwartału? Jakyś się POŚWIĘCIŁ aby napisać /c rhaegal podczas JEDNEGO z 30 siedzeń na dupie na pojedynczym dynamisie to byś zobaczył mój bierzący stan upgrade (bazaar comment) jak i samą broń bo używam jej na dynamis regularnie od czasu upgrade. CZY KIEDYKOLWIEK zagadałeś do mnie na tell aby się dowiedzieć i pokazać ci ile mam monet? Nie, więc łaskawie odczep się z takimi idiotycznymi argumentami. Skąd też możesz wiedzieć czy kupuje monety czy nie a jeśli tak to ile? Chętnie przeczytam jak poprzesz swoje chore teorie.


nie żartuj sobie, jakbym napisał do Ciebie na tell na dynamisie że chcę widzieć twoje monety i relicta to byś mnie wyśmiał i kazał zająć się swoimi rzeczami na dynamisie, ja chcę widzieć uczciwość od każdego, nie tylko w realu i nie tylko na dynamisach, gdybyś był uczciwy to byś zrobił topic na forum i za każdym razem jak kupujesz monety czy zdobywał je na dynamisach napisałbyś parę słów o tym, jakąś tabelkę wstawił, upgrade relicta to nie indywidualna sprawa, na to robi setka osób a nie tylko Ty sam, oczywiście Twój egoizm będzie kazał tylko Tobie czerpać z relicta zyski bo jakimś cudem wytłumaczysz sobie że na to uczciwie sam zapracowałeś

Targaryen napisał(a):
Zanim wejdziesz do dynamis Simi to ja już mam wrzuconego RR, który trzyma 2 godziny no chyba, że poleci dispelga, która wczoraj razem z paralyzgą była co chwila. WŁAŚNIE WTEDY JAK SOBIE LEŻAŁEŚ i wymyślałeś "ciętą ripostę" w postaci HP. Ale ok, jeśli jeszcze się kiedyś zjawisz to specjalnie dla ciebie będę stawał koło ciebie, powiadamiał na tellu że uzywam i wtedy uzywał RR. Może wtedy poczujesz się lepiej, OK?


Rha błagam nie oszukuj ludzi, przecież ja jestem na każdym dynamisie i widzę że na każdym dynamsie łykasz raise, co za problem sobie po dispeldze recastnąć hairpina ? (tak jak ja to ZAWSZE robiłem)


Targaryen napisał(a):
Mam głęboko gdzieś twoje frustracje że nikt nie przychodzi na twoje ENMy, to twoja prywatna sprawa jak sobie zarabiasz kasę i dlaczego my na dynamisie mamy za to pokutować, że "nie wyszło" w tym tygodniu? Nastepnym razem jak wyjdziesz na słoneczko sugeruje czapke z daszkiem.


nikt nie musi pokutować, a szczególnie ja, przecież to nie mi zależy na monetach, a text zachęcający do pójścia sobie do HP jest poniżej pasa, wiedząć że każdy brak blma w A1 osłabia cały dynamis, to nie było posunięcie zbyt taktyczne, ale jak Tobie nie zależy na tym żebym był na dynamisie to tym bardziej mi

thx za vokerów w A1, nie ma to jak sprawdzona supertaktyka na hardcorze

na szczęście wrócił (mam nadzieję na zawsze) Keung to nie odczujecie zmiany w A1


_________________
Obrazek

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 09:42 
Cytuj  
O_o Zostawic was na jeden run i juz afera hue hue :P

W zwiazku z tym ze wipe'y przytrafjaja nam sie baaaardzo sporadycznie (ostatnio), DP nieco "okrzeplo" mozna spokojnie zrezygnowac z obowiazku noszenia RRa. Jednak w przypadku krytycznego wipe ludzie musza sie liczyc z ewentualnoscia "polkniecia" R1 - i nie moze byc mowy
o zadnym marudzeniu. Dodatkowo WHM decyduje sam, na podstawie oceny ilosci swojego mp i wlasnego "widzimisie" czy dac R2 czy R3 i tyle.

Krytyczny wipe to taki, ktory lider uzna za krytyczny (zagraza osiagnieciu konkretnego celu).

Osobiscie nie mam zamiaru rezygnowac z RRa (za duze ryzyko - taka mam umowe z ubezpieczycielem) ale fakt ze w wiekszosci przypadkow jest to marnowanie kasy.

Jednak... na nowe dynamisy czy na Xarca kiedy mamy mniej niz 30 osob czy kiedy idziemy na DLa... RR is a must!


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 09:47 
Cytuj  
ksawery napisał(a):
O_o Zostawic was na jeden run i juz afera hue hue :P


Xav to nie jest afera
ja po prostu celowo pierwszy raz na dynamisie nie miałem RR bo chciałem do końca dynamisu być na lvlu 75 i jak zginąłem chciałem dostać R3, zostałem potraktowany jak najgorszy śmieć któremu się nie należy R3 ze wskazaniem na HP więc sobie poszedłem do HP
(reszta ludzi mnie nie interesuje, dalem sobie spokój dawno temu kto jaki raise dostaje, no ale skoro ja nie zasługuję na R3 to znaczy że mój czas w DP się musi skończyć)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2006, 09:53 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
również bym proponował żeby każdy kto robi upgrade relicta miał obowiązek kupować 2-3x na miesiąc po 100 monet na bazarkach i pokazywanie tego wszystkim zainteresowanym przed dynamisem, skończy się wtedy wyzysk ludzi którzy pomagają zdobyć monety a ludzie którzy doskonale już teraz wiedzą że jak uda im się kiedykolwiek zupgraedować relict to sobie pograją chwilkę i odejdą z gry usprawiedliwiając się że wszystko co chcieli osiągnęli
jak chcecie mi albo komuś innemu wmówić że zbieranie monet dotyczy tylko upgradeująych a reszta to tylko mięso do zdobycia celu to proponuję oczywiście free lot na monety i niech każdy płaci za wejściówkę po równo a chcący kupować monety niech to robią z bazarków, jak się ma głęboko w dupie ludzi którzy chodzą tylko na dynamisy żeby pomagać zbierać monety innym tracąc na tym grube gile to ja nie rozumiem gdzie tu fun i zabawa


Simi czy ty wogole zdajesz sobie sprawe??? ile oni - osoby robiace Relici wkladaja kasy w monety?
czy ty naprawde jestes tak naiwny, ze myslisz, ze mozna zrobic Relica na LS-Dynamisie w ktrorym robia taki Relik 4 osoby? jest mozliwe tylko i WYLACZNIE jak caly LS daje all monet na 1 osobe, co niejako zdaza sie na HMNLSach, ale nie unas!!!!
caly czas kupuja monety, nawzajem, sobie, wymieniaja sie, tez na CCLSie niektrorzy pomogaja i do 30k kupuja monety dla innych - wiedzac, ze je odkupia

baa Opi ostatnio tyle wydal kasy na W.Shelle, ze nie wiem kiedy sie pozbiera
tym bardziej, ze malo gra i ma sporo zajec w RL

wiem, ze ludzie sa uwazni i podejzliwi do wszystkiego, co jest zwiazane z obrotem forsy - to zadna niespodzianka!

ale jesli Ty masz frustacje z Finala i juz nie wierzysz innym, a wlascieiwe tym z kim mowisz we wlasnym jezyku i znasz ich kawal czasu, to moze nie chodz tam gdzie czujesz sie oszukiwany, albo zrob wolny od Finala, Dynamisa, Limbusa? porob cos innego.

no bo cel grania w Finala nie jest klocenie sie i podejzliwosc, nabywanie wrogow - to mozno delikatnie ominac, wyrobic dystans - bo sklamalabym, ze wszyscy my Swieci i bardzo sie lubimy, nam sie zdazaja sprzeczki i klotnie, ale jakos trzeba omijac, znalezdz jakis swoj cel, ktory nie musi koledowac z celami innych, co nas denerwuja... itp


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 146  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.