mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 17 sty 2008, 21:08 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
tczewiak napisał(a):
AMD sux :P
Intel onry ^^


tak sobie tlumacz, juz paru nawrocilem :P

a na serio to nie wiem po co mam placic tylko za to ze pisze na tym intel

Nie macie co się kłócić, te procki i tak przy Sparkach czy MIPSach wyglądają blado :P i są na etapie technologi z 95-99 roku:P

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2008, 22:04 
Cytuj  
Jak komp wariuje to pierwszą rzeczą jaką robie to otwieram i odkurzam :)
Serio - wyjmuje czesci i czyszczę od kurzu + wiartaczki, radiatory itp.
Potem składam i w 80% działa.
Jak nie działa to dopiero wtedy zastanawiam się co dalej...


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2008, 22:08 
Cytuj  
Ale jak pytasz o agp to nvidia 7600. Jaka dokładnie to nie powiem, ale każda będzie dobra by FFa w max detalach odpalić. Chyba pod agp żaden mocniejszy układ nie wyszedł.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2008, 22:27 
Cytuj  
zet napisał(a):
Jak komp wariuje to pierwszą rzeczą jaką robie to otwieram i odkurzam :)
Serio - wyjmuje czesci i czyszczę od kurzu + wiartaczki, radiatory itp.
Potem składam i w 80% działa.
Jak nie działa to dopiero wtedy zastanawiam się co dalej...


Dokladnie to samo robie Zet. Tym razem nie pomoglo.

Jesli chodzi o karte to mam 6800 i do tego w co gram mi w zupelnosci wystarczy. Jesli musialbym wymieniac to na karte o podobnej wydajnosci.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2008, 22:41 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Jesli chodzi o karte to mam 6800 i do tego w co gram mi w zupelnosci wystarczy. Jesli musialbym wymieniac to na karte o podobnej wydajnosci.


Tyle, że w hurtowniach nie ma nówek na agp starszych niż 7300 (a z tego co słyszałem to już tylko 7600). Tak jak pisałem do Glizdka... 6600, ale z wyprzedaży (3 miechy gwarancji). Także albo new comp, albo...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 09:09 
Cytuj  
Rane ale temat ;D coś dla mnie ;)
No więc zacznę od tego że i pod względem architektury jak i ogólnej wydajności AMD sporo ustępuje Core2Duo i co najważniejsze w FFie ta różnica jest jeszcze większa na dość dziwną obsługę obiektów aktywnych. Po drugie ATI ma niedopracowane sterowniki pod naszą cudowną grę i im więcej jest widocznych obiektów aktywnych tym bardziej obniża nam wydajność (miałem okazję wielokrotnie testować najróżniejsze karty). W związku z czym wymiana "tostera" jak to określił Zang u Opa jest zbędna ;) Na dodatek jeżeli ktoś gra tylko w FF to więcej niż 1GB RAMu nie jest mu potrzebne, gra doskonale działa nawet na 512MB jedynie czas doczytywania pewnych elementów nieznacznie się zwiększa. Najważniejsze dla FF są procek i grafika, przy czym w 60% grafika. Obecnie pod MH w White mam jakieś 24-25fps(max detale i podkręcone background textures z 1024x1024 na 2048x2048) a nadal używam starego wysłużonego AMD Athlon 3000+@4000(tak na oko ;) i 1GB RAM.
*Edited*(Nie doczytałem że AGP) 7600GT można spokojnie dostać, możesz kupić jakąś firmowo podkeconą np Galaxy powinieneś dostać. Będzie porównywalna albo i ciut szybsza od Twojej 6800 :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 10:17 
Cytuj  
Oj te 1GB to już nie jest górna granica po upgrade silnika - szczególnie w trakcie dynamisów (procek i grafę mam znośne, a moje 768MB ram kuleje).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 10:19 
Cytuj  
Jezeli grasz tylko w FF to faktycznie nie ma sensu ale jak lubisz od czasu do czasu odpalic cos innego to generalnie nie trzeba jak pare lat temu 3k pln wywalac zeby pograc tylko za 1k kupujesz juz solidny rig.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 10:44 
Cytuj  
768 kuleje bo nie w dualu masz pewnie ;) I jaka karta ?
Zang - masz rację :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 10:47 
Cytuj  
Gal no przecież napisałem, że 7600 jest chyba jedynym modelem dostępnym w hurtowniach na normalnej gwarancji ("nówki" z kart nvidii oczywiście).

Op jeżeli masz optymalny sprzęt pod kartę 6800 to przy 7600 aż takiego boomu nie będzie. Pozostaje więc kupno starszego modelu karty na agp albo kupno nowszego sprzętu pod pci (i ja tak zrobiłem). Za samo pudło nadające się do gry w FFa zapłacisz jakieś 1k-1,5k. Optykę, obudowę, dysk twardy... wszystko możesz ze starego kompa wziąć. Praktycznie zostaje zakup płyty, procka, ramu i grafy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 11:36 
Cytuj  
GF 4Ti 4200, ale próbowałem też na ATI 9600xt (czy jakoś takoś - najmocniejsza z 9600).

Radziłbyś wymienić ram na 2x 512?
Procek to p4 2.8 prescoot (ostatni 32 bitowy), a płytka to siakiś fajny asus p5b (socket jeszcze 478).
Jak kupowałem 4 lata temu to to był super wypasiony sprzęt :lol:


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 11:47 
Cytuj  
no żeby Hyper Therding działał muszą być 2 takie same kości w tym samym kanale :)


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 11:56 
Cytuj  
Kamilus - 4200 to ja miałem 4 lata temu jak zaczynałem FF ;)
a Radeony poniże 9700Pro to wogóle zapomnij :) tak jak już pisałem ATI ma problemy z driverami. Karta Nvidii za tą samą cenę będzie lepsza(oczywiście też dobór sterowników bo na niektórych działa wolniej na niektórych szybciej ale to zależy od konkretnego modelu). Tak 2x512MB pod warunkiem że płyta ów dual obsługuje :)
Krzysiek - 6800 a 7600GT to Op zyska parę procent na wydajności karty imho :) więc jak mu nie zależy na zwiększaniu wydajności to po co ?:)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 12:03 
Cytuj  
HT z dualem nie ma nic wspólnego (kyuubi)
Tak DC obsługuje (Gal).
A i jednak mam chyba 1GB :P
Ale bez DC. DC rzeczywiście da takiego kopa w ffxi?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 12:21 
Cytuj  
Hmm, przeciez to Nvidia miala problemy z grafika w FFXI. Spadek klatek np podczas buffow BRDa, pamietacie to? Przy Radeonach tego nie bylo, a o ile pamietam to byl chyba najwiekszy graficzny bol w FFXI :)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 12:39 
Cytuj  
Oczywiście Veji - to była kwestia sterowników. Miałeś do wyboru spowolnienia przy buffach albo ogólne spowolnienie ;D


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

**
Avatar użytkownika

Posty: 419
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 13:02 
Cytuj  
Radeony barzdo dobrze sie sprawdzaja w FFXI imho.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 13:06 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Hmm, przeciez to Nvidia miala problemy z grafika w FFXI. Spadek klatek np podczas buffow BRDa, pamietacie to? Przy Radeonach tego nie bylo, a o ile pamietam to byl chyba najwiekszy graficzny bol w FFXI :)


ja to dalej mam. te nowe stery pomagaja?


_________________
Jast v2.0

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 13:10 
Cytuj  
egoist napisał(a):
Vejitta napisał(a):
Hmm, przeciez to Nvidia miala problemy z grafika w FFXI. Spadek klatek np podczas buffow BRDa, pamietacie to? Przy Radeonach tego nie bylo, a o ile pamietam to byl chyba najwiekszy graficzny bol w FFXI :)


ja to dalej mam. te nowe stery pomagaja?

Nie mam pojecia, ja od pol roku gram tylko na lapie (a tu mam jakis intelowski smiec). Wiem, ze SE mialo cos zrobic w tej sprawie.

I zgadzam sie z Katsu ze Radeony radza sobie bardzo dobrze z FFXI, jak na mozliwosci jakie prezentuja naturalnie :)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 13:18 
Cytuj  
Tak nowe stery dają sporo, zależy oczywiście jaka karta takie stery. Ja nie twierdzę że Radeony są słabe a jedynie stwierdzam że FF chodzi na nich zdecydowanie gorzej. Nie wiem czy ktoś pamięta jeszcze takie karty jak X800GTO (12 potoków 256bit szyna, ogólnie hit wydajności w testach biły GF 6800 o tej samej architekturze). W FF owa karta działała wolniej o około 50%, tak też się działo z innymi kartami ATI które pracując przy częściach miałem okazję dość często testować :( Chodzi głównie o to że jeżeli kupujecie kartę głównie pod FFXI to nie polecam Radeona, bo za tą samą cenę kupicie kartę Nvidii która będzie chodziła 30-40% szybciej :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.