mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 375 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 14:10 
Cytuj  
to może jak się da to powtórzmy run który był ostatnio i nie było za dużo dropów

20:50:24 21:48:00 Windsday
21:48:00 22:45:36 Iceday


_________________
Obrazek

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 14:52 
Cytuj  
Nie wiem czy jest sens farmować simi, bo:
1F NM Mad Bomber dropuje to co potrzebujemy najbardziej narazie czyli morrigan hands i marduk legs lvl35...a on jest zawsze ale popuje albo na E albo W patch czyli mamy 50% szans ze bedzie na W.

2F NM dropuje usukane feet i skadi head lvl35 feet mamy 3 co czekaja skończenia a head jak pytalem ludzi albo nichca albo szkoda im kasy żeby składać więc i punktów wyadawać niechcą czyli jakiegoś ciśnienia na NMa niema

3F dropuje ares hands i costam (chyba skadi body wiki mi sie nie wczytuje nie potwierdze teraz potem zedytuje) ares hands nikt niechce wydać punktów na to narazie za to skadi body no w sumie pare osób by chcialo ale nie mają kasy na synth mats.

4F ten dropuje skadi body i costam (chyba marduk legs jak wyżej potem zedytuje jak mi wiki się wczyta) no tego ramparta zawsze możemy robić przy okazji jak idziemy na LBC ale pod warunkiem że jest czas zwykle ubijamy LBC w 8-10min ja dodaje 5min awaryjnie tak jakby coś czyli zwykle farmujemy aż zostaje nam 15min czyli w sumie chyba tylko raz go farmowaliśmy jakoś dłużej i tylko 4 razy ubiliśmy bossa.

Farmowanie arrapago na dobrą sprawe najgorsze drop rate z wszystkich salvage zone:
QQA: przynajmiej z 2/3 osób chcialy na priority a złożyć i wydać punkty chcą wszystkie 3 (lol teraz widze że mamy tylko 3 osoby co mogą nałożyc aresa... no i simi niedługo bedzie 4ty)
QQTH tak samo kilka osób chciało morrigan body 2/10 przynajmiej reszta pewno też bedzie chciała skończyć kiedyś narazie to nie ich priority
Duch NM ares head 1/3 a z czasem wszyscy chcieli head
Psychoflyer NM morrigan head tu brak chetnych
Archaic chariot skadi feet (bardzo fajne buty z +movement speed chyba wszyscy co mogą założyć chcą buty 4/7), usukane legs ( pare osób chciało lol 3/8), marduk hands (tu raczej nie juz chyba chetnych)

Co do podsumowania farmowania Silver Sea remnants potrzebuje działającej wiki ale już widać że wiecej oferuje nam jak narazie arrapagao niż bhaflau.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 15:26 
Cytuj  
Uwaga - tabelka z punktami - nowa odsłona!
http://gnu.univ.gda.pl/~huckster/ff11/SalvageRun27.xls

Zmiany:
- przy każdym secie dodane miejsce (Remnants) + mob, który dropuje daną rzecz (będzie łatwiej planować)
- dodana tabelka ze statystykami dropów
- wyczyszczone info n/a - tak by było widać kto potrzebuje

A oto sama tabelka z dropami:
Obrazek

Jedynie 7 części 35! 16 x lv.25 i aż 69 x lv.15.

Teraz najbliżej seta są:
- Rhaegal (2/3 - Usukane Legs - Arrapago/Archaic Chariot)
- Draconi (2/3 - Marduk Head - brak info gdzie dropuje 35 - Poroggo Madame?)
- Tadeush (2/3 - Skadi Legs - brak info gdzie dropuje 35 - Poroggo Madame?)
- Deshter (2/3 - Marduk Hands - Bhaflau/L-B C)
- Simiurg (2/3 - Morrigan Legs - Zhayolm/BC C)

Tak jak pisał Vej - sety, których na razie nie można złożyć (brak info o warunkach popa NMa) to:
- Ares Feet
- Morrigan Feet
- Marduk Head
- Marduk Body
- Skadi Legs
- Usukane Hands


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80


Ostatnio edytowano 10 wrz 2007, 17:07 przez Huckster, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 15:51 
Cytuj  
Zapomniałeś o Espeon i kyuu i mnie Usukane feet urza morrigan hands bo lvl15 do nich to 100% drop brakuje tylko itemków z bossa czyli tak naprawde każdy kto ma lvl35 jest bliski skończenia.
Po co iść po item co ma 100% drop rate jak narazie nikomu nie jest potrzebny dlatego trzeba sięskupić na farmowaniu lvl25 z bossów i przy kazji farmowaniu lvl35 jak się da jak pokonczymy to co mamy to potem będziemy farmować lvl35 tylko.

Pozatym jak komuś brakuje lvl35 dropa i jest 2/3 to nawet nie licz huck + mugłbym takim sposobem zrobić sporo osób 2/3 starczy iść ubić kilka card NMów i bedzie z 10 osób 2/3 ale po co jak i tak lvl15 ma 100% drop rate.
Czyli realnie potrzebujacych itemy z mega bossa:
Deshter: Bhaflau
Simi: Zhayolm
Espeon, kyuu, ja, urza: Silver sea remnants
Czyli jak chcemy coś skończyć to powinismy odwiedzać te 3 zony niby w teori potem już wiekszość osób będzie miała to co potrzebuje z lvl25 dropów

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 17:01 
Cytuj  
To racja MAxii - nie patrzyłem na levele armorów. Ale czekaj - Usukane Feet? level 15? Wiadomo skąd to wypada?

Urza - Morrigan Hands? on nie ma nic z Hands....

Kolejnym zadaniem będzie zrobienie takiego mini plannera, który by ułatwiał wybór danego Salvage'a w zależności tego co komu brakuje i jaki to level armora.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 17:09 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
To racja MAxii - nie patrzyłem na levele armorów. Ale czekaj - Usukane Feet? level 15? Wiadomo skąd to wypada?


Zhayolm Remnants
Poroggo Madame, Floor 4 (North):
Hoshikazu Kyahan 100% drop
popuje jak dojsc na 4te w 30 min. raz probowalismy ale weszliśmy do South ; ;


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 17:16 
Cytuj  
Shinji-kun napisał(a):
- Freyr's Gloves: Battleclad Chariot (Mega Boss), Zhayolm Remnants
- Freya's Gloves: Gyroscopic Gear (NM), Silver Sea Remnants

* Popped by clearing all the Gear mobs in the 3rd floor north of Silver Sea Remnants.
* Has alot of HP, will use Restoration for 3k healing alot as well. Doesnt hit too much harder then other Gear in the room.


To co mnie atm interesuje.


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 17:56 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Urza - Morrigan Hands? on nie ma nic z Hands....


Na ostatnim runie dropneło lvl35 a te points na GP zawsze są jeden run do tyłu zresztą starczy spojrzeć na daty runów i odrazu widać ze ostatniego brakuje.

Huckster napisał(a):
Kolejnym zadaniem będzie zrobienie takiego mini plannera, który by ułatwiał wybór danego Salvage'a w zależności tego co komu brakuje i jaki to level armora.


Po co ci jakikolwiek planer starczy jak narzie będzie robić raz na tydzień:
Bhaflau Remnant(farm LBC zależnie od mad bombera), Arrapago Remnant (tylko farmowanie), Silver Sea remnant (farmowanie+boss).
No i co 2gi tydzień zamiast jednego z tych runów iść ubić zhlom remnants bossa.


Bardziej to trzeba kogoś co będzie parsował cały run od poczatku do końca (bossa osobno) żeby zobaczyć co można poprawić.
No i w sumie wydaje mi się że na każdym runie gdzie farmujemy cokolwiek powinien być choć jeden THF najlepiej jakby miał TH4 w sumie napisze potem enoikosowi żeby zaczoł chodzić THF only.
Tak samo jak ostatnie 2 arrapago runy na jednym mielismy 10 osób i zdążyliśmy ubić prawie wszystkie NMy i bossa a potem mieliśmy 15 osób i ledwo starczyło czasu na ubicie wszystkich NMów.
Sam bym pewno parsował wszystkie runy ale ja zwykle jestem prawie na samym końcu do magic cella ponieważ zawsze biegam do telepów czyli praktycznie do czasu aż dostane magic to zaraz staram sie biec do telepa jak dostane magic to staram się jak najdłużej być z party więc w sumie moje parse na runie byłoby dość lipne + wyłaczenie wszystkich filtró loga jest dość uciązliwe dla maga.

PS W sumie to chciałem zobaczyć ile dmg robią ogulnie BLMi może bardziej opłaca sie brać wiecej DD i BRDów niż więcej BLMów no ale do tego trzeba z kilku konkretnych parsów. No i jakie DD joby są lepsze od innych.

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 18:05 
Cytuj  
Ja bym bardzo chetnie blu potestował od niższych pieter broń + magia :P ale wiem że trzeba cellsów dla ważnych jobów ; ;


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 18:12 
Cytuj  
Kyuubi napisał(a):
Ja bym bardzo chetnie blu potestował od niższych pieter broń + magia :P ale wiem że trzeba cellsów dla ważnych jobów ; ;


BLU a NIN tu raczej na bank bym mugł powiedzieć że NIN robi dużo lepszy dmg i mniej cellsów do tego mu trzeba.
Co do kwestii BLU to nie muwie że jest cianki bo w sumie nawet mugłby leczyć całe PT jak by było potrzeba ale jako DD w wymiarze całego runu napewno nie wychodzi rewelacyjnie.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 18:20 
Cytuj  
Mogę poparsować dzisiaj.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 18:26 
Cytuj  
Wisze max, blu jedynie co testowaliśmy to z 2x i to daleko w tyle :P ale wiem że szkoda ryzykować cały run dla testów :(


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 19:03 
Cytuj  
Kyu na logikę to BLU w Salvage nie dość że wolno się odblokowuje to późno będzie zaczynał robić średniawy dmg. Broni szybko nie dostaniesz a nawet jak to niewiele zdziałasz, na magie priorytet ma tank i wszyscy lekarze plus support- nie poleczysz całego party bo nie dasz rady z mp...

Na Bossa byś potrzebował- broń, sub, magia, abilities, max mp, vit, str nie mówiąc o equipie. Moim zdaniem jest to zbyt kosztowny w cellsach job aby w niego tyle inwestować dla średniego dmgu. Lepiej miec trzeciego tanka na wszelki wypadek niz BLU.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 19:36 
Cytuj  
przecirze napisałem że szkoda ryzykować


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

*

Posty: 55
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 19:44 
Cytuj  
Max' napisał(a):
Jak na pierwszy run rewelacji nie było ale najgorzej też nie zważywszy ze było 12 osób. Troche czasu straciliśmy na pierwszym pietrze nastepnym razem nie dawać lidera żadnemu meelsowi.
Co do rampartuw to:

1-piętro trzeba zabić Mad Bombera losowo popuje albo na west albo na east dopiero można namoerzyć Widescanem po otwarciu drzwi... Teraz czego nie wiem to to czy stun działa bo trzeba go zabić zanim użyje Self-Destruct wiec mozna sfarmowac magie troche equipu bronie i mozna go spokojnie zabić jeżeli stun działa jak nie to jest tylko 45-60sek na jego zabicie.

2-piętro te 4 flany trzeba meelować az popna im spike na głowie po każdej magi znikają najlepiej jest po tym jak popna zrobic timing nuke paru BLMów pod warunkiem ze zabija flanai podobno kazdy z nich ma resisty na coś innego...

3-piętro tu znalazłem sprzeczne info w jednym pisze żeby zabić archaic gears zanim użyje restoral a w drugim pisze żeby zabić zanim straci jedna z 3 zembatek podobna pierwsza traci na 50% czyli instant kill z 50% troche ciężkie...

4-pietro tu mozna jedynie pullowac archaic gear z /ra, ninjitsu, songa i jest 60sek żeby zabić tez najlepiej jakis SC darkness ustalic przed wejściem i burstować.

Co do dzisiaj to Chariota nastepnym razem trzeba pullnać do wiekszego pokoju tak żeby szło sie jakoś sensownie ustawić jakby nie to że wszyscy obrywali z AoE to byśmy zabili.
Jak ktoś ma jakieś spostrzeżenia sugestie to ajlepiej w tym temacie niech pisze zanim jakieś GP powstanie.
Ok juz jest stronk w GP no i jeszcze jakieś sugestie odnośnie loting rules bo coś trzeba postanowić do przyszłego tygodnia.
Btw reraise scrolla można wziośc za CP albo ISy nie trzeba reraisera kupować no i reraiser i hi-pot tank dropuje na assaultach warto zaczać gromadzić.
+ mało kto brał itemy ze skrzynek najlepiej żeby każdy sobie napisał na kartce itemki i co dają to się nic nie zmarnuje.

Co do następnego razu to wydaje mi się ze trzeba bić tylko bomby po dordze do pokoju z magią zdobyć pare magic i wtedy pobić pare wamora dla equipu i troli dla abilities pozatym trzeba bedzie ustalic ile czasu poświecamy na piętro bo zawsze jdena osoba może nas telepnąć wyżej.


porada na drugie pietro, nie castujcie zadnych magic na nie jak probujesz popowac ten rampart, zabij z melee tylko i napewno wam sie uda.
Good Luck na tym glopi rampart, my sa teraz 0/1000+ bees, widzielismy NM tylko 1 raz i no drop ><


_________________
Obrazek
75 NIN/DRG/DRK/WAR
51 goldsmithing, 22 smithing
Mule: Maniu
60 rdm, 37 blm,
100+3 bonecraft, 60 leathercraft, 60 alchemy

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 19:51 
Cytuj  
My z popem go nie mamy problemu. dropneły nam raz 3 pary butów za jednym runem. tylko nie zawsze tak jest ^^;


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 19:54 
Cytuj  
Myśmy widzieli NMa 5 razy i robiliśmy rampart 2 razy 5/200 no i w jednym runie dropneły 3xusukane feet i skadi head lvl35^^
1F gate widow 3/100 i jedno morrigan cuffs lol
3F 0/30
4F 0/50
Możnaby powiedzieć że mieliśmy sporo szczęścia.

Co do Flanów to wiemy żeby nie używać magi wcale (można na N i S flanie użyć ancienat np pod warunkiem że go zabije ale pierw musi mieć spike na głowie).

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 22:31 
Cytuj  
Obrazek


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2007, 23:55 
Cytuj  
Sorki za tego weapona dzisiaj i broń przy charmie. Tak byśmy może wygrali.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 02:12 
Cytuj  
Co do parsa to trzebaby osobno zrobic run do bossa i osobno bossa żeby coś konkretnego z tego było.


Kang napisał(a):
Sorki za tego weapona dzisiaj i broń przy charmie. Tak byśmy może wygrali.


No nic teraz wiadomo przynajmiej jak ważna jest zmiana broni. Miał 32% jakby espeon nie padła na bank bysmy go ubili no i niepotrzebny TP spam był trza zauważyć że jak narzie Espeon i Drac mają Storm Fifle na BRDzie jak ktoś inny gra BRDem to bankowo bedą problemy z MP więc trzeba ograniczać spam TP do minimum + było jednego WHM mniej niż zwykle...
Mieliśmy 18min jak espeon padła 14min jak rha padł jedyne konkretne wyjście jak Espeon padła to trza było kitować chyba nawet noc była...

Czasu mieliśmy az nadto jakoś jak robiłismy bossa arrapago na luzie tylko 2xNIN jako DD ubiliśmy go w 13min, tu mieliśmy 40min nawet jak dolicze te 5x2,5min na brainjack faze to daje 25-30min przy 2xNIN tylko. DD tylko powinni się nauczyć ograniczać chyba że jest mniej czasu niż napisałem i wyskoczył już 10min time remaning albo mobek ma 20% wtedy sie przydaje rush dmg bo zaczyna się spam i tak Może nawet by trzeba przemyśleć te 2hry na start ale to tylko propozycja.

W sumie jest po fakcie każdy jakieś wnioski wyciągnoł...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 375 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.