mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 19:17 
Cytuj  
Nie będę klął ale powinienem. Coś się pierdzieli - nie wiem co i tu jest problem. Nie mam jak sprawdzić ani jak zawieźć złom do jakiegoś serwisu. Jeżeli uda mi się dokonać cudu to będę na czas...


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 20:18 
Cytuj  
czas to juz jest kurde no !

Szkoda ze meiszkasz za daleko odemnie ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 20:20 
Cytuj  
Po wywalce systemu (Xet grał) nie mogę odpalić systemu z nowego dysku. Po podłączeniu starego dysku system(na tym starym dysku) wykrył jakieś chore błędy. Sprawdziłem wszystko antywirusem spybotem AdAware'm - mimo to nic nie wykryło. Nie wiem jaki może być tego powód.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 20:22 
Cytuj  
Opiekun :

Obrazek


link do opisu walki

http://ffxi.allakhazam.com/db/bestiary.html?fmob=1627


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 20:27 
Cytuj  
Kang napisał(a):
Po wywalce systemu (Xet grał) nie mogę odpalić systemu z nowego dysku. Po podłączeniu starego dysku system(na tym starym dysku) wykrył jakieś chore błędy. Sprawdziłem wszystko antywirusem spybotem AdAware'm - mimo to nic nie wykryło. Nie wiem jaki może być tego powód.


Jaki masz komunikat przy "nowym" dysku ?

Sa trzy mozliwosci :
1. Padł ci HDD - raz mi sie to zdazylo wlasnie przy FF-e - załątwiłęm HDD Caviara który miałem niecały miesiąc - nówka sztuka - wywalilo mi elektronike. [ chyba najgorsze co moglo sie stac ]

2. Padły ci sektory rozruchowe dysku - sciagnij program diagnostyczny producenta dysku i sprawdz. Daje sie to "naprawic" za pomoca dosowego startu systemu operacyjnego - casem.

3. Problem z zasilaczem - zly styk po podlaczeniu dysku na wtyczce - obluzowane styki, i tu masz albo zepsuty sektor rozruchowy patrz punkt 2 HDD albo patrz punkt 1. Zwykle dzieje sie tak po dluzszej pracy kompa jak przygrzeje.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 20:31 
Cytuj  
Chodzi o to że nie mam żadnego komunikatu. A zdarzyło mi się to po raz drugi. Po prostu po tabelce z przerwaniami (o ile się wyświetli co zazwyczaj nie następuje) mam czarny ekran. Dysk jest widoczny w BIOS'ie. Po odpaleniu installera windows i sformatowaniu dysku oraz instalacji systemu wszystko było ok przez następne 24h...
Co do wtyczek - sprawdzałem nawet różne zasilacze :) Mam Chiefteca 360W oraz Modecoma 430W.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 21:03 
Cytuj  
Bod, Gal --> jak z jakis przyczyn (niewazne jakich) mozecie sie spoznic to wyslijcie prosze sms do kogos..., bo to troche niepowazne, wiekszosc z nas waruje w Jeuno od 19.00...
Wczoraj bylo to samo.

Sto --> warto sprobowac ja zdobyc chocby ze wzgledu na wyglad :), choc pewnie bedzie to kolejna moja bron lezaca w storage.
Jesli chodzi o bronie dla monka to imo kolejnosc wyglada tak:

Nr 1: Spharai (nie do pobicia jak chyba wszystkie bronie relic)
Damage: +23 Delay: +86
Slot: Weapon
Attack: 20, Enhances "Counter" Effect

No 2: Cross-Counter (musze wreszcie kupic..., przyda sie do solowania)

Obrazek

Nr 3: Kaiser Knucles

Damage: +20 Delay: +86
Slot: Weapon
CHR: 3
Accuracy: 3

Nr 4: Spartan Cesti

Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 21:25 
Cytuj  
Op - napisałem tutaj. Przepraszam sądziłem że może ktoś zajrzy tutaj...


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 22:34 
Cytuj  
Sorki za offtopa:

Stok -> co do sektorów rozruchowych. Niektóre dyski mają błędne sektory powstałe w czasie produkcji. Jeżeli jest ich niewiele w firmware dysku dodawana jest mapa położenia tych uszkodzonych sektorów. Jeżeli padły mu sektory rozruchowe i spróbuje je naprawić to może się zdarzyć tak, że po drodze naprawi te sektory, które zawarte są w mapie. Wtedy dysk zaraportuje błąd, którego w rzeczywistości niebędzie bo sektory są sprawne a na mapie są oznaczone jako niesprawne. I bajubaju dysku.

Gal -> a może to nie dysk. Błędy w systemie możesz ieć od uczkodzenia innego sprzętu. System stara się to samodzielnie naprawić (myśląc, że to sterownik) a że to nie jest program tylko sprzęt to sam wariuje.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 23:39 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Bod, Gal --> jak z jakis przyczyn (niewazne jakich) mozecie sie spoznic to wyslijcie prosze sms do kogos..., bo to troche niepowazne, wiekszosc z nas waruje w Jeuno od 19.00...
Wczoraj bylo to samo.


Op - jakbys nie wiedzial to jak tylko wrocilem to bylem na spocie, jako ze sie dowiedzialem ze Gala nie ma to poszedlem zrobic cos innego. Potem jeszcze raz wszedlem do gry, jako iz ponownie nie bylo Gala to poszedlem sie kapac, ot i wszystko.

btw co masz na mysli wczoraj bylo tak samo ?? nie rozumiem aluzji :P


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 23:42 
Cytuj  
Mi to wyglada na jebnieta gafike albo sterownik grafiki.

Black Screen po tabelce biosu ... ale uruchamia sie na innym sytemie > sterownik grafiki ??.

Na obu systemach operacyjnych masz ten sam sterownik do grafiki ?
Troszke to dziwnie wyglada galen, ten blad u ciebie, spróbuj zmianic grafe i zobacz czy cos sie poprawilo.

24h po reisntalu hmmm ... uczciwie ci powiem ze podejrzewam jakis updejt albo "kawałek" który pada po przegrzaniu - pobaw sie roznymi komponentami kompa -> ram, svga, hdd, procesor ?. MB. Jesli jest to uszkodzenie sprzetowe to dosc dziwne, ja bym optowal za softem jednak.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 23:46 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Sorki za offtopa:

Stok -> co do sektorów rozruchowych. Niektóre dyski mają błędne sektory powstałe w czasie produkcji. Jeżeli jest ich niewiele w firmware dysku dodawana jest mapa położenia tych uszkodzonych sektorów. Jeżeli padły mu sektory rozruchowe i spróbuje je naprawić to może się zdarzyć tak, że po drodze naprawi te sektory, które zawarte są w mapie. Wtedy dysk zaraportuje błąd, którego w rzeczywistości niebędzie bo sektory są sprawne a na mapie są oznaczone jako niesprawne. I bajubaju dysku.


Czlowiek sie cale zycie uczy czegos nowego :D

Jesli wycieło mu MBR dysku a to mialem na mysli to mozna go przywrocic, jesli mu sie przegrzewa np elektronika w dysku moze to powodowac bledy w sterowaniu zapisem na dysku co moze spowodowac roznorakie efekty., od fizycznego uszkodzenia talezy - tak wiem tam jest poduszka magentyczna - do kzyzowania plikow i uszkodzenia mbr itd ...
Program diagnostyczny firmowy zwykle raportuje bledy zanim je naprawi, jpozatym dysponuja zwykle low lvl forma - taa tego sie nie robi podobno - - ale o czym ja pisze - to nie kacik wzajemnej adoracji braci inforamtycznej :P


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 01:27 
Cytuj  
Obecnie po godzinach testów, sprawdzania antywirusami, narzędziówką Seagate'a i innymi pierdołami doszedłem do jednego wyniku :)
W momencie kiedy kopiuję pliki pomiędzy dyskami (duże pliki przez dłuższy czas) system potrafi się powiesić. Ponieważ sprawdzałem zarówno na nowym jak i na starych dyskach, nie sądzę aby to była wina dysków. Pozostaje płyta główna. Co do grzania - nie sądzę temperatura na procku to 30 stopni, natomiast gdyby grzała się grafika nie powodowałoby to zawieszki a także nie uniemożliwiałoby odpalnie po raz kolejny systemu. Co do sterownika grafiki jest ten sam na obydwu systemach. Co do innych zaobserwowanych przeze mnie udziwnień to że po wyłożeniu się systemu nie mogę go naprawić bo wywala blue screena podczas instalacji. Jak tylko dojdę do tego co jest popsute wymienię część(kupowałem od swojego pracodawcy ;) więc nie będzie z tym problemu). Przepraszam was za te utrudnienia z mojej strony, ale ja naprawdę nie wiem co jest nie tak i sam już wychodzę z siebie.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 07:36 
Cytuj  
Galen nie chodzi o przegrzanie procka, tylko o dluzsza prace jakiegos elementu ktory sie sypie po dluzszej pracy jak sie włąsnie dogrzeje. Z tego co napisales mozna wysnuc dwa przypuszczenia :D
Najlepszy test jakosci kompa to taki żeby go zostawić na 24 h z jakims testem grafiki, jak sie nie powiesi tzn ze jest ok :P
1. Pamieć - coś nie gra z jedna z kosci pamieci.
2. Kontroler HDD - to chyba teraz jest w jednej kosci z kontrola magistrali i innymi duperelami, inaczej, jest to trafiona płyta główna.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 09:36 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
mrynar napisał(a):
Bod, Gal --> jak z jakis przyczyn (niewazne jakich) mozecie sie spoznic to wyslijcie prosze sms do kogos..., bo to troche niepowazne, wiekszosc z nas waruje w Jeuno od 19.00...
Wczoraj bylo to samo.


Op - jakbys nie wiedzial to jak tylko wrocilem to bylem na spocie, jako ze sie dowiedzialem ze Gala nie ma to poszedlem zrobic cos innego. Potem jeszcze raz wszedlem do gry, jako iz ponownie nie bylo Gala to poszedlem sie kapac, ot i wszystko.

btw co masz na mysli wczoraj bylo tak samo ?? nie rozumiem aluzji :P


Bod --> chyba mnie nie zrozumiales. Mi nie chodzi o to kto kiedy byl albo nie byl i ile sie spoznil. Chodzi mi o komunikacje, najlepiej przez forum, a jak nie ma sie dostepu do netu to smsem. Wysterczy prosta inforamcja: bede o tej i o tej, spoznie sie tyle i tyle. Szanujmy siebie i swoj czas.

Fakt jest taki ze w niedziele o 16.00 w umowionym miejscu byl Drac, Sto, Rha i ja. Czekalismy conajmniej godzine. W poniedzialek o 20.00 byly te same osoby i tez sporo czekalismy.

Traktujemy siebie powaznie, tak jak to wczesniej nieraz ustalalismy, albo przyjmujemy luzny styl i wtedy bede wiedzial, ze nie musze wszystkiego ustawiac w rl i w grze tak, zeby byc punktualnie.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 10:09 
Cytuj  
Gal -> Stok dobrze gada. Możesz mieć uszkodzone kości na karcie graficznej. Błąd wyskakuje jak się nagrzeją. Moja dziewczyna tak miała z GF 5200.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 10:31 
Cytuj  
Ummm Op... jak sie dzien wczesniej rozstawalismy z Galem i Bodziem to jeszcze nie ustalalismy godziny na nastepne spotkanie- to wyszlo poznym wieczorem na forum. Jedyne o co mozna badz tez nie mozna miec pretensji to, ze Bodziu nie zerknal akurat na forum ale z drugiej strony nie mozna byc jasnowidzem... Pech chcial ze nie przegladnal forum tego dnia- widac czesciej robi to w pracy niz w czasue wolnym (no w sumie trzeba szanowac czas wolny :P ) i nic z tego nie wyszlo. Jak sie okazalo i tak by nic z tego nie bylo bo Gal prowadzil walke z technologia XXI wieku do poznych godzin popoludniowych ale jak wiemy obecnie Jego blaszany (nie)przyjaciel chyba nie powiedzial jeszcze ostatniego slowa. Niemniej jednak szanujmy nasz czas i informujmy sie nawzajem o roznych poslizgach. A do przegladania w miare regularnie forum i tego tematu powinien byc zobowiazany kazdy statikowiec.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 18:26 
Cytuj  
Op - dziwia mnie twoje zastrzezenia bo ja nikomu nigdy nic nie wypominam i jak juz cos komus wypadnie to nawet staram sie go zrozumiec i nie miec ku niemu zadnych pretensji vide twoja nieobecnosc kiedys na expie bez slowa czy jak to napisales - bez smsa, jak sam widzisz zdarzaja sie sprawy czy tez rzeczy niezalezne od nas samych, to tez nie mozna miec jakichkolwiek pretensji.
Tak tez prosze o wyrozumialosc na przyszlosc, a o niedzieli kompletnie nie wiedzialem, po wczesniejszym biciu Corse w Attochowa Chasm oraz usypianiu naszego wysmienitego tanka, ktoremu zachcialo sie nas lac, nie zagladalem na forum, a z rana w wyjechalem do tesciowki i bylem poznym poludniem w domq :/ Szanuje Wasz czas i staram sie naprawde w miare mozliwosci byc na umowiony termin :)


Too all of us !
Siec bede mial jeszcze do nastepnej srody, wiec Panowie sprezmy sie i dobijmy ten lvl 75 :( Potem nie bede mial sieci prawdopodobnie do konca miesiaca :(


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2005, 01:05 
Cytuj  
Wszystkie oczy zwracaja sie w kierunku Gala...


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 mar 2005, 03:58 
Cytuj  
Jak widać godzina 3:55 a ja nadal siedzę. Doczytałem się paru rzeczy na zagranicznych forach ponadto miałęm konsultacje z naszym staticowym informatykiem :P (najdłuższy staż ;) I jak narazie po 4h system pracuje i stabilnie i się nic nie wyłożyło. Niechcę wam obiecywać że będę natomiast POSTARAM SIĘ!!!
Więcej info jutro jak się wyśpię :D


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.