mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 15:24 
Cytuj  
Kang napisał(a):
Nie wiem dokładnie jaki jest ten mnożnik


Nie wiesz bo nie ma zadnego mnoznika. Ogolna zasada dla zlodzieja jak robie maly dmg na IT++ mobie zakladam 2 x Eris+1 + R. Cape. Jak mob staje sie VT-IT ide full attack, poniewaz damage enmity tez jest transferowane na tanka. Tak jak ja gram zlodziejem, pelna dowlonosc kazdy gra jak chce lub jak mu wygodnie.
Enmity nie ma nic wspolnego z tym czy dmg jest wiekszy czy mniejszy.
Duzy dmg wyzwala duze enmity (popularnie zwane HATE), jezeli dmg jest maly wiec male hate z tego powodu uzywam +enmity dla poprawienia efektu.


Ostatnio edytowano 23 maja 2006, 15:32 przez mik, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 15:30 
Cytuj  
Kang napisał(a):
To nie jest do końca tak jak mówisz :)
Enmity się nie przenosi, jest jedynie multiplierem dla dmg który zadajesz z TA lub SATA. Nie wiem dokładnie jaki jest ten mnożnik ale jeżeli zależy Ci na większym hate na tanku to lepiej jest zadać 100 dmg mniej i założyć +4 enmity. Jak się ubierzesz w sam enmity set to nic to nie da bo zrobisz żałosny dmg :)


Gal - co ty za duby smalone opowiadasz? :) Oczywiście, że Enmity, które ma THF na sobie (w equipie) przenosi sie na osobę na które użyto Trick Attack. Zarówno DMGem, jak i "Enmity+" z itemów.

http://wiki.ffxiclopedia.org/index.php/Trick_Attack


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 15:57 
Cytuj  
Huck moze polaczyc oba topici w sumie...
Jezeli bezsensownie upieracie sie na expowaniu thfa...

No to moze na cap 50 jesli chodzi o exp party:
Main: Corsairs knife
Sub: Mercurical kris > Hornetneedle > Bone knife +1
Ranged: RSE ammo / Cmb Cast Boomerang, a od 55 Lightning bow+1
Head: Walkure Mask / Voyager Sallet > Emp. Hairpin
Neck: Peacock Charm / Spike necklace
Ear1: Bone Earring +1 / Harvest Earring / Genin Earring
Ear2: Bone Earring +1 / Intruder Earring / Drone Earring
Body: Rapparee Harness / Brigandine
Hands: Battle Gloves / RSE hands
Ring1:Sniper ring / Rajas ring > Puissance Ring / Deft Ring
Ring2:Sniper ring / Puissance Ring / Deft Ring
Back:Nomad Mantle+1 / Jaguar Mantle / Agile Mantle
Waist: Swift Belt / Life Belt / Swordbelt +1 / Royal Knights Belt
Legs: Bravos Subligars / Noct Brais+1 / RSE legs
Feet: Leaping Boots

"/" oznacza ze oba sprzety sa dobre w zaleznosci od sytuacji (TP/SATA lub np kiedy mamy/niemamy problemow z ACC) i dostepnosci hehe

A jesli chodzi o enmity... Kazde sata wystarczy tankowi (nawet sredniemu) by zatrzymac na nim hate do konca walki (exp party) i bardziej chodzi o to by tym mocnym WSem z SATA nie odebrac tankowi hate niz dorzucac mu dodatkowy. Wiec ubieranie sie thfa w enmity do sata w exp party jest dla mnie totalnie bezsensowne.


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 16:05 
Cytuj  
Możliwe że nie do końca jasno się wyraziłem. Jak wy chcecie enmity przerzucać ? wogole wiesz Huck jak działa hate control ? enmity to mnożnik do hate dla zadawanego przez Ciebie dmg'a. W związku z czym jeżeli założysz rękawiczki +2 enmity i zrobisz TA za 400 to tak jakby tank zrobił 400 dmg z enmity +2 w sprzęcie, nic ponadto...


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 16:10 
Cytuj  
Kang napisał(a):
W związku z czym jeżeli założysz rękawiczki +2 enmity i zrobisz TA za 400 to tak jakby tank zrobił 400 dmg z enmity +2 w sprzęcie, nic ponadto...


No dokładnie tak. Wcześniej pisałeś, że enmity się nie przenosi - ale może coś niedokładnie napisałeś.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 16:26 
Cytuj  
No bo napisałeś tak jakby to enmity miało się przenosić - nie przenosi się enmity tylko hate z enmity+ a to lekka różnica ;)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 16:34 
Cytuj  
Kang napisał(a):
nie przenosi się enmity tylko hate z enmity+ a to lekka różnica ;)


Enmity zwane popularnie HATE. To jest to samo. Inaczej; hate jest innym (bardziej popularnym w grze) okresleniem enmity.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 16:37 
Cytuj  
I tu się mylisz ;) Hate jest generowane za pomocą wielu czynników a enmity+ nie dodaje po prostu hate. Każde działanie wykonane przy założonych itemkach z enmity+ generuje większy hate. To co mówisz jest w pewnym sensie prawdą ale nie jest to niestety takie proste.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 16:54 
Cytuj  
Panowie - gadamy trochę o dupie maryni :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 16:59 
Cytuj  
A jak chcesz dogonić WoW ;)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 17:00 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
A jesli chodzi o enmity... Kazde sata wystarczy tankowi (nawet sredniemu) by zatrzymac na nim hate do konca walki (exp party)


Do pewnego lvlu tak, masz racje. Dlatego Eris Earring jest od lvl 54 nie bez przyczyny. Dlaczego. Bede sie trzymal ze tankiem jest ninja bo nie gram z pld. Zapytaj sie kazdego ninja na lvl 75 co bylo jego najwieksza zmora podczas exp party. Prawie kazdy ci odpowie: warrior z full af i monk. Nie ma nic gorszego dla tanka niz warrior z full af a jeszcze jak rozpocznie walke warcry + rampage, to tank musi sie niezle napocic zeby odzyskac hate back. Z monkiem jest podobnie bardzo latwo kradnie kazdemu sredniemu tankowi hate. Jak pojdziesz dalej z lvlami zlodzieja zobaczysz ze nie zawsze sata spowoduje odwrocenie moba w strone tanka. Wtedy pomocne jest +enmity dla zlodzieja. Nie kazdy warrior ma kase zeby kupic hauby czy inny sprzet i zaklada AF bo nie ma nic innego, pomijam fakt ze na swojej drodze spotkalem mase warriorow ktorzy urzadzali sobie w party hate contest, tzn robili wszystko zeby zabrac mi hate. Przykladow na uzytecznosc +enmity dla zlodzieja jest bardzo duzo. Jak wczesniej wspomnialem jest to sytuacyjne, nikt nie kaze nosic +enmity zlodziejowi full time, czego i ja nierobie.
Na koniec przejrzyj sobie Relic AF dla zlodzieja, znajdziesz tam pelno +enmity, dodane nie bez przyczyny.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 17:13 
Cytuj  
Nie to zebym ci nie wierzyl, ale... jaki WARek uzywa AF1 Body do exp party? OO Chyba tylko niezwykle glupi jakis. Jak nie masz kasy na Haubergeona to kupujesz 10 razy tanszy Royal Knight Chainmail. AF Body uzywa sie tylko jak tankujesz, ewentualnie w TP Burn jak chcesz z kogos sciagnac hate.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 17:21 
Cytuj  
Glupi, biedny (bez kasy), czy z czystej zlosliwosci zeby ci pokazac ze jestes "cienkim" tankiem. Grasz z roznymi ludzmi, i nie masz na to wplywu kogo zapraszasz do party, jesli nie grasz z przyjacolmi lub masz static. Jak jest glupi warrior (czy jak go tam zwal) a gram zlodziejem to wtedy staram sie pomoc tankowi jak moge. Dla mnie to bez roznicy moja glowna profesja jest ninja wiec +enmity gear i tak mam i tak wiec jesli sytuacja tego wymaga w party to ja uzywam jak nie to nie, kwestia macro nic wiecej.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 17:23 
Cytuj  
Sai dzięki wielkie. O to mi chodziło. Totalny konkret co i jak. Jednak chyba Cie posłucham i narazie zmienię job. Jednak sprzęt dla THFa zostawię. Może zacznę robić Samuraja... sprzęt podobny do MNKa w kilku przypadkach. Będę się spółkował z BL. Ochiudos już mam :D Chociaż chciałem zrobić WAR/MNK ale trzeba jednak trochę ekonomicznie podejść do sprawy :D

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 17:25 
Cytuj  
Mik, Sai ma level 75, więc albo coś S-E zmieniło, albo nie może już bardziej levelować :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 17:32 
Cytuj  
Ostał mi się ino sznur. ;) (np Scouter's Rope) :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 17:41 
Cytuj  
a som jakies darmowe serwery do FFXI?

siema elo

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 17:48 
Cytuj  
nie ma i nie bedzie ziomus


_________________
Jast v2.0

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 17:51 
Cytuj  
Kang napisał(a):
I tu się mylisz ;) Hate jest generowane za pomocą wielu czynników a enmity+ nie dodaje po prostu hate. Każde działanie wykonane przy założonych itemkach z enmity+ generuje większy hate. To co mówisz jest w pewnym sensie prawdą ale nie jest to niestety takie proste.


Sorry Huck za kontynuowanie rozmowy o dupie marynie :roll:

Postaram sie ci (Kang) wytlumaczyc co to jest hate (enmity) i jak dziala w grze. Po pierwsze mieszasz dwie rzeczy hate=enmity koniec kropa to tak jak ziemniak=kartofel=pyra (rozne regiony nazywaja roznie ta SAMA rzecz), mowiac ze enmity+ generuje wiekszy hate to tak jak bys powiedzial ze ziemniaki sa smaczniejsze od kartofli, maslo maslane (sorry ale tylko taki przyklad przyszedl mi do glowy).
Enmity (hate) wygenerowane przez dmg okresla tylko i wylacznie CZAS na jaki skupi sie uwaga moba na osobie ktora to wygenerowala.
Magic Burst blm 700 damage. Wysokosc damage powoduje wygenerowanie hate(enmity) jego wielkosc powoduje ze mob "zainteresuje" sie blm przez okreslona ilosc czasu lub do smierci blm. KO=reset hate, co jest oczywiste. Z pozycji tanka, lub innej profesji ktora ma +enmity, wysokosc i czestotliwosc DoT powoduje dluzsze zatrzymanie zainteresowania mobka na tej osobie. +enmity gear nie powoduje zwiekszenia hate samo w sobie ale powoduje ze mob dluzej sie toba interesuje przy mniejszym ale czestym DoT. Trudno to wytlumaczyc, chodzi mi o to ze +enmity gear pozwala na w miare constas zainteresowanie moba tankiem. Samo zalozenie +enmity gear przez ninja np moge pojsc full enmity +32 z itemow +4/4 merity +3 z dorado sushi, nie spowoduje ze bede w stanie utrzymac moba przy sobie uzywajac tylko provoke, jezeli blm zrobi np bez resist MB 1800, warrior poprawi rampage ok np 1200 dmg a ja bede pukal mobka np 30 per swing to pomysl kto zginie pierwszy. Hate jest wygenerowany przez wielkosc dmg, +enmity grear powoduje rozlozenie (innymi slowy przedluzenie czasu zainteresowania moba ) tego efektu w czasie. Cos jak na zasadzie echa jest jedno ale caly czas gdzie sie przewija, hate jest jedno ale dzieki +enmity gear mob dluzej sie interesuje bo gdzies ta informacja o hate sie odbija. K.... strasznie ciezko to wylumaczyc.
Nie wiem czy sie nie zamotalem, i czy wszystko jest jasne. Staram sie caly czas powiedziec ze SATA na tanku np 500 dmg gdzie tank nie ma +enmity i zlodziej tez nie, hate wygenerowany przez to dmg bedzie krocej trwal w czasie niz SATA 500 dmg (wiec to samo) gdzie ninja jak i thf maja troche +enmity gear.
Ok bez flamowania staralem sie najlepiej jak moglem.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 18:01 
Cytuj  
Mik - nie musisz mi tłumaczyć jak to działa ;) Gram w tą grę 2,5 roku i wiem.
Nieważne już - jak zrobimy dodamy czy pomnożymy to działa. A co do voke to jest to tylko hate spike - po 30s przestaje działać.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.