mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 11:39 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Niech wszyscy którzy mogą przyniosą toolsy do castowania elementalowych spelli.


Najlepszy sposób na ładowanie TP omedze. Zupełnie się nie nadaje do takich walk, castuje się tylko ten element na jaki dany HNM jest słaby, reszty się nie opłaca. Szczególnie, że NINJA którzy będą kitowac omegę będa zbyt zajęci wrzucaniem debuffów i bieganiem niż zdawaniem dmg :D


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 11:42 
Cytuj  
OOoooo - dzięki za info Rha. Nie wiedziałem, że elementalowe Ninjustsu ładują TP. Hmm...

A blind/paralyze itd?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 11:47 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
postuje jeszcze raz - bo w ferworze dyskusji spadło 4 strony dalej.

Niech wszyscy którzy mogą przyniosą toolsy do castowania elementalowych spelli. Ja biorę ze soba Icarus Winga też.

[.


W jaki sposób chcesz zadać obrażenia profesją na lv 37 monsterkowi z lv 80 ??


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 11:56 
Cytuj  
A ty nie używasz czarów BLMa? albo DRK?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 12:23 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
OOoooo - dzięki za info Rha. Nie wiedziałem, że elementalowe Ninjustsu ładują TP. Hmm...

A blind/paralyze itd?


Debuffy nie ładują TP, ale nie wiem czy jest sens abyś sobie nabijał Hate w taki sposób. No, chyba że chodzi o fazę walki gdzie ataki fiyczne nic nie zdziałają.

Lesiu/Zjawcia: weźcie damage reduce/hp+/enmity+ equipment albo od kogoś pożyczcie.

Debufferzy: Omega MUSI dostać slow- normalnie atakuje jak Aquarius kiedy ma slow, jak dostanie slow to atakuje z prędkością normalnego mobka bez slow (nie da się przerzucić cieni w 90% przypadków).

Melee: nie wiem czy ninja sub dla wszystkich pomoże czy nie, kwestia wyboru.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 13:23 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
A ty nie używasz czarów BLMa? albo DRK?

Ja uzywam, ale czary DRK lub BLM to ja mam na lv 75 :)
Moj Dark Magic i elemental magic skill jest ze mna od lv 1 do lv 75 kiedy to osiagnolem max w danym skillu ... oznacza to że uzywajac np Drain lub Stun uzywam go jako RDM lv 75 nie RDM lv 37. Twoj skill ninjtsu jest na poziomie lv 37 ninja max co za tym idzie siła twojego zaklecia ninja bedzie równa poziomowi twojego ninja, czyli tak jak bys chciał uszkodzić omege idać na walkę jako lv 37 :>

Jak chcesz zrobic test to wez sobie sub smn i idz na qufim zabic sumonem robaka ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 14:12 
Cytuj  
Scorpio - wiem - chodzi mi głównie o debuffy, bo elementalami Ichi i tak nic nie zrobie.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 14:15 
Cytuj  
Najlepiej jak by sprawe debuffow zostawić RDM imo bo to jednak specjalisci od tego są, choć ICHI jest słabsze od ni i od debuffów RDM to NI nadpisze debuffy RDM niezaleznie od efektywnosci NI, w przypadku SLOW chodzi o % spowolnienia przeciwnika, w przypadku paralyze o czestotliwosc efektu paralyze ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 14:22 
Cytuj  
Tia no - ale ja mówię o fazie, gdzie tylko magią można nawalać. Mogę wspomóc np z Jubaku, który nie ma formy :Ni.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 15:44 
Cytuj  
Taa Huck i myslisz, że ze skillem nunjitsu na poziomie 37lvl zaaplikujesz jubaku mobowi na lvl ponad 80 ? haha dobry zart, moze niech tymi debuffami faktycznie RDMi sie zajma ;-)

btw. ostatnio na expie mialem problemy z zaplikowniem jubaku na mobie 10lvl wyzej i ze scapowanym nunjitsu, dokladnie Helm Beetle CN moj lvl 50 :) ale to tak dla przykladu coby moja uwaga nie byla goloslowna :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 21:54 
Cytuj  
Walka fajna. Duzo nie brakowalo do zwyciestwa. Zabraklo Xava, Rha mial klopoty z laczem... pech.

W czwartek za to fajny Temenos - C2!

Items needed to enter:
White Card
Cosmo-Cleance
Scarlet Chip

Enter from crag:
Holla

This Temenos has a 45 minute time limit and there are no chests besides the final one which ends the run.
The area contains an Elemental for each of the 6 elements, as well as 3 Light Elementals in the last room.
Killing certain Elementals causes other Elementals to transform into an Astral Avatar of the appropriate element (look below).
The central room contained 2 Light Elementals and 1 Astral Avatar (Carbuncle). Unknown if the Carbuncle/Light Elementals can be transformed, but after killing all 3 an item chest spawns which ends the run when opened.

Killing Thunder -> Water becomes Leviathan
Killing Water -> Fire becomes Ifrit
Killing Fire -> Ice becomes Shiva
Killing Ice -> Wind becomes Garuda
Killing Wind -> Earth becomes Titan
Killing Earth -> Thunder becomes Ramuh
(This information is based on observations after killing Thunder and Wind elementals.)

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 22:04 
Cytuj  
mam dwie uwagi:

na "Gun Pod party" trzeba tanka - bedzie szlo szyciej

na nastepna Omege/Ultime trzeba zaczekac na kolejnego BLMa i RDMa

jasne, ze mozna probowac, ale wyraznie nam brakuje czarnuchow lub/i SMNra
dmg z magii jest w tej walce wazny


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 30 sty 2006, 22:06 
Cytuj  
szkoda straszna....

Obrazek
zostalo jej z 12%...

trzeba poczytac jakies strategie zeby wiedziec co robic pod koniec... tankowie padali jak muchy... moze za szybko zbilismy pierwsze 70% a powinnismy chowac mane na te ostatnie 30%? gdyby pod koniec jeszcze raz chocby na minute usiadla to by byla latwa.....

:cry:

wiecej blmow sie nie przyda bo jak omega stoi to nawet z ES thunder 4 zrobilo 200+ dmg.....
co do gunpodow... nikt chyb aich nie vokowal... a pierwszego nukowalem tylko ja... dopiero jak padlem zaczeliscie castowac... 3-go tez prawie zsolowalem przy uzyciu MF... mialem superfarta ze oba blinki zadzialaly i mial jednego missa.... ostatni gundpod sobie latal z kilkoma % HP nikt go nie bill... wswzyscy powinni sie starac go zabic asap nie tylko magowie :/


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 00:05 
Cytuj  
jak na pierwszy raz i to bez pld uwazam ze poszlo bardzo dobrze, wygralibysmy pewnie gdyby nie problemy z netem Rha...

mysle ze nastepnym razem wygramy :)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]


Posty: 30
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 05:57 
Cytuj  
I've been working on the Limbus section at FFXIclopedia lately; take a look and make your own improvements! Here's the page for Temenos C2:

http://www.teamavengers.org/ffxiclopedi ... _2nd_Floor

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 07:35 
Cytuj  
Nice!


Btw.

w tym cos jest
Cytuj:
trzeba poczytac jakies strategie zeby wiedziec co robic pod koniec... tankowie padali jak muchy... moze za szybko zbilismy pierwsze 70% a powinnismy chowac mane na te ostatnie 30%?


A z opisu wynika, ze w "final stage" juz nie siada.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 08:33 
Cytuj  
Wydaje mi się że zakradł sie chaos do naszej walki. Z moich własnych obesrwacji wynikają nastepujace błędy :

- Brak możliwości refreshwoania Saitou i Bodzia, zeby nie wspomnieć że brak mozliwosci podleczyć ich .. od jakiegoś czasu obserwóje niepokojace zachowania u naszych czarnuchow polegajace na daniu drapaka jak was goni mobek .... abstrachujac od sensownosci tego zachowania bo mobek was i tak dogoni i zabije jesli 1 strzał jaki dostaniecie to za mało aby utracić hate, to nie mogę nawet przekierwoać hate na siebie leczac was ... ze nie wspomne ze znalesc gdzie sie schowaliscie, dobiec tam, dac refresh czy regen to zajmuje cenny czas ktorego nie ma za duzo w tego typu walkach ... i taka reakcja " paniczna " powoduje ze tank zaczyna gonić przeciwnika ktory goni blm-a a za nimi podaza radosne stadko pozostalych uczestnikow chcacych trafic umykajacy cel .... już od czasów Valcrum uczą się magowie stać w miejscu jak łapią hate ... czyzby zanik pamieci ?

- NA poczatku walki widziałem jak omega miała założone debuffy elementarne. Jakoś potem chyba pomysł upadł ... wiem że DIA działa na nią cały czas, poison II też ... sądze że bio II też ... te 10-20 hp/3 sec straty u przeciwnika moze nie jest duże ale jest warte swojej ceny w MP.

- Kwestia BRD ... tak jak myślałem .. brd jednak potrzebny jest w Tank Party. Songi dajace bonus do evasion czy tez do dmg dla ninja moga być bardzo pomocne w utrzymaniu hate ... jednak najważniejszą częscią aliance jest tank party ...

- Kwestia szybkosci reakacji .. kurde, niedopuszczalne jest aby pewne działania zajmoway ponad minute od chwili kiedy zaistnieje koniecznosc ich wykonania ...

- kwestia medicines ... bez komentarza :D


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 08:58 
Cytuj  
Stok - kup sobie okulary ;-) !!!! bo nadal nic nie widzisz, problem pojawia sie wtedy gdy ma sie hate na sobie, niestety ale taki blm ma dwa wyjscia, albo bedzie "kitowal" biegajac, gdzie w tym czasie pare vokow poleci albo timer na nie sie skonczy (biegam blisko tankow jakbys tego nie zauwazyl - dzieki temu wczoraj 3 razy uszlem z zyciem, wiec nie mow mi ze mam zla taktyke, bo sie sprawdza w 100%) albo stanac jak dupa i czekac az padne czyniac sie bezuzytecznym przez 5 minut. Wybacz Stok ale wybieram pierwsza opcje, a jesli mnie nie widzisz to albo jestem daleko aby ustrzec sie AoE i regenerowac mane, bo bez niej to nic nie zdzialam a twoj refresh wybacz ale nawet nie starcza mi na cure 3 na tanka, predzej zregeneruje mp siedzac na dupie majac refresh z soczkow, albo jestem po przeciwnej stronie moba aby ustrzec sie frontalnego AoE.
Wczoraj nawet zastosowalem taktyke z dynamisu latajac za Rha i go leczac, a nawet sciagac statusy, ale z pewnoscia bez okularkow tego nie zauwazyles ;-) wiec postaraj sie zrozumiec co ktos robi zanim wyciagniesz pochopne wnioski !
To tak k woli wyjasnien.


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.


Ostatnio edytowano 31 sty 2006, 09:13 przez Bodziu, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 09:11 
Cytuj  
nie kłóćcie się plz i nie starajcie się pisać że na wczorajszym bosie można zastosować taktykę którą stosuje się bijąc w exp party na dunach, dżungli czy gdziekolwiek indziej
przy takich bossach wg mnie podbiegać do tanka jak ma się hate nie ma sensu bo naraża się całą okolicę na wybryk mobka, już lepiej żeby tank stał w miejscu i czekał (modląc się oczywiście) na trzeźwość i szybką reakcję supportu który ma obowiązek leczyć wszystkich w tym czasie a ofiara już lepiej żeby odsunęła bossa jak najdalej od prawdopodobnie red/yellow tanka

pytanie konkursowe :
ile magów miało wczoraj elixiry, super ethery, pro ethery itd ?
i ile sztuk ?


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 09:19 
Cytuj  
Simi - nie masz racji, ty jako BLM masz obowiazek albo stac w miejscu tak aby tank zdazyl podbiec i sciagnac hate, czy to zadawaniem dmg, czy to vokowaniem lub tez uzyciem innych zdolnosci, albo biec w kierunku tanka tak aby on mogl zareagowac jak najszybciej. W przeciwnym wypadku zginiesz. Smierc wcale nie jest dobrym wyjsciem, bo druzyna traci jednego ppla do walki, ktory nierzadko moze przechylic szale zwyciestwa :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.