mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 09:20 
Cytuj  
Obrazek

Przegraliśmy tylko z własnej winy - brak taktyki, ustalenia dokładnie kto co robi (gdy znamy wszystkie ruchy przeciwnika) spowodowały chaos - magowie siedzieli w obszarze działania AoE, nie było dedykowanej osoby do obserwacji gun podów przez co Bodziu i Sai zginęli, ludzie nie mieli medsów (ja miałem parę :), byliśmy w 16 osób (w tym osoby z niepełnym lv. 75), mogliśmy poczekać na Xava itd itp...

Każdy powinien mieć Echo Dropsy - użycie tego to 2 sekundy...

Mam nadzieję, że następnym razem pójdzie lepiej.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 09:23 
Cytuj  
Gwoli wyjasnienia Bodziu to nie twoje zadanie ... chwali ci się że to robisz ale nie przesadzaj, albo zacznij nosić kupe sprzetu -enmity jesli chcesz pomagać lecząc tanka. Ja naprawde nie bede was ganiał i rozgladal sie gdzie mi się zapodziało 3/4 party ... podstawową sprawą dla was jest nie łapać hate o ile to mozliwe.

Nawet nie masz pojecia jak taki kite dezorganizuje walke :(

Bodziu ja wiem że dla BLM lv 75 refresh to czysty zbytek, ja to wiem od dawna, ja sie ciesze że w końcu jakiś blm to zrozumiał. Ja wiem że resując MP odzyskasz wiecej i szybciej niż od refresh ... refresh tylko odrobinke to przyspieszy oraz pozwala stać BLM i pilnować stuna :)


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 09:32 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
pytanie konkursowe :
ile magów miało wczoraj elixiry, super ethery, pro ethery itd ?
i ile sztuk ?


Żaden. Nie ma takiej potrzeby aby taszczyć coś takiego ze sobą. Lepiej nosić ze 2-3 Yagudo drinki, echo dropsy, holywater jakies HP regen soczki ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 09:38 
Cytuj  
Stok - mam -9 enmity :D Moze to nie duzo ale na cure3 wystarcza spokojnie, fakt to nie jest moje zadanie, ale czasem lepiej aby Tanka wyleczyc max 180HP LOL anizeli zanukowac i zlapac hate :) A co do refresha, wybacz ale ja juz od dawna wiem ze refresh BRD>RDM, dlatego najlepszym rozwiazaniem jest RDMi BDR w pt ma sie 3 refresha na sobie to jest juz cos, a tak to tylko taka gra pozorow co z przykroscia musze stwierdzic :(


Huck - z podami to bylo tak ja rzucilem czar tier4 a ktos nie rzucil, bo nie mial many lub tez z innych obiektywnych przyczyn to jesli pod przezyl to praktycznie smierc, wczoraj zginalem 2 razy i to wlasnie przez pody, bija strasznie mocno, szczegolnie electrocharge (AoE). Dlatego uwazam ze powinnismy zrobic to tak, jak popnie pod to tank voknie a my z Saitem rzucamy thunder4 oraz RDMi thunder3 co zabija calkowicie poda, sprawdzone wczoraj to bylo, jeden pod zginal blyskawicznie, o to tu chodzi > mana burn :) Zajmuje to kilka sekund i mamy go z glowy bez odbioru jakichkolwiek zlych efektow od niego. On musi zginac blyskawicznie, gdyz jego Electrocharge bije wszystkich no i sciaga wszystkie cienie Ninjom :( do tego nie mozna dopuscic !
To tak z obserwacji.

Co do echo dropsow, PANOWIE SKANDAL !!!! Prosze aby sie to wiecej nie powtorzylo !
Ehh zagrajcie NIN to zdobedziecie szacunek do tych dropsow ;-)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 09:48 
Cytuj  
Bodkins ale ja was lczyć nie mogłem !!!, pieprzyć Refresh, ale nie mogłem z was zdjac hate moim cure ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 09:53 
Cytuj  
No coz .... chyle czola, CHAOS rulez :(


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 10:04 
Cytuj  
A tak na marginesie to Rhae lezał chyba ze 2-3 minuty zanim doczekał się na raise ... no ja pomijam jego mierna uzytecznośćjako tanka wczoraj ;) ale i tak za długo .. i nawet sprawa Saitou ktory też leżał ze 3 minuty i czekał na r 1 ...

Tak sobie myślę że siadła kwestia organizacji, nie wszystko da się rozwalić z typowo Polska fantazja ułańska :)


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 10:40 
Cytuj  
inna sprawa ze musze kupic sprzet na HNMy bo tak to se moge. mysle ze na nastepnym weponie bede juz mial full emm i lepiej bedzie wygladac sprawa share hate. 1 shot Lesiu :D


_________________
Jast v2.0

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 10:41 
Cytuj  
Kwestia organizacyjna ... wypadło tylko 6 monet ? !


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 10:48 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Slayerek napisał(a):
pytanie konkursowe :
ile magów miało wczoraj elixiry, super ethery, pro ethery itd ?
i ile sztuk ?


Żaden. Nie ma takiej potrzeby aby taszczyć coś takiego ze sobą. Lepiej nosić ze 2-3 Yagudo drinki, echo dropsy, holywater jakies HP regen soczki ...


ok, chciałem tylko się dowiedzieć jakim kosztem chcecie mieć możliwość zdobycia "super-wypasionych-itemków" (bo jak się da to zrobić prawie za darmo to po co mam brać medsy na airship na zwykłą omegę która ma paść w 10 minut ?)
proto-omega ma resist na stun ?
bo jeśli nie to czy da się ją stunować armią stunerów co 10 sekund niezależnie od tego co się dzieje ?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 11:04 
Cytuj  
Val --> nice work!

Z mojego punktu widzenia:

- brakowalo kogos kto by informowal w jakiej formie jest omega (2 czy 4 nogi), czasem ladowalem Chi a jak podbiegalem to ona byla juz na dwoch nogach i walilem ja za 50 dmg (!)

- w formie dwunoznej Omega powinna stac w miejscu, bo inaczej ciezko jej zrobcic sensowny dmg, pare wsow poszlo w pizdu, moje 2hr, nie mowiac o braku szans na SC z SATA. Pytanie czy do tego jest potrzebny PLD czy NIN tez da rade ja tankowac bez kitowania.

- niestety w finalowej formie gowno jej robilem (ciosy za 20-40). To chyba naprawde jest klucz do zwyciestwa i na ostatnia forme trzeba zbierac sily (nuki, 2hr).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 11:11 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
Scorpio napisał(a):
Slayerek napisał(a):
pytanie konkursowe :
ile magów miało wczoraj elixiry, super ethery, pro ethery itd ?
i ile sztuk ?


Żaden. Nie ma takiej potrzeby aby taszczyć coś takiego ze sobą. Lepiej nosić ze 2-3 Yagudo drinki, echo dropsy, holywater jakies HP regen soczki ...


ok, chciałem tylko się dowiedzieć jakim kosztem chcecie mieć możliwość zdobycia "super-wypasionych-itemków" (bo jak się da to zrobić prawie za darmo to po co mam brać medsy na airship na zwykłą omegę która ma paść w 10 minut ?)
proto-omega ma resist na stun ?
bo jeśli nie to czy da się ją stunować armią stunerów co 10 sekund niezależnie od tego co się dzieje ?


{ no comment }


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 11:14 
Cytuj  
nie wiem jak to widzi rha ale finalna forme jest bardzo ciezko tankowac bez kitowania. laser z bilka to instant killer


_________________
Jast v2.0

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 11:31 
Cytuj  
jak tak widzę co piszecie to mam wrażenie jakby nikt nie czytał strategii walki PRZED walką - tam dokładnie było napisane co i jak robić (kitować jak na 4 nogach, straight tank na 2)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 11:36 
Cytuj  
Huck... tak wlasnie robilismy. tylko ze na 2 nogach to tankuje PLD


_________________
Jast v2.0

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 11:38 
Cytuj  
Ostatnia forma na dwóch nogach będzie łatwiejsza do kitowania z dwóch powodów:

-Laser będzie zabierał zdecydowanie mniej (im większa odległość od Omegi tym mniejszy damage z Lasera), tankowie będa tak prowadzić Omegę aby Laser nie trafiał w tłum tylko w kitującego tanka (wczoraj kilka razy poszło po tłumie co zaowocowało trupami- nie można do tego ponownie dopuścić).

-KAŻDY Colossal Blow nie będzie musiał być stunowany ponieważ tank odbiegnie poza zasięg (wczoraj wielokrotnie było "Proto Omega readies Colossal Blow" a po chwili "Rhaegal is too far away") a co za tym idzie magowie mogą poświęcić uwagę na jedną sprawę mniej- odpada hate reset, odpada duży damage dla tanka, odpada konieczność stunowania.

W paladyna czy ninje jak wejdzie Colossal Blow to zresetuje hate- może paladyna uderzy za niewiele ale to nadal jest hate reset- w chwile później Omega się przyczepi do magów- wejdzie w tłum, puści laser i mamy znów trupy w postaci leczących i nukujących- z czegoś takiego NIE DA SIĘ PODNIEŚĆ i trzeba tego uniknąć za WSZELKĄ CENĘ.


Stok: nie rozumiem Twojego No Comment na post Simego. PO COŚ te przedmioty w grze są chyba. Każdy do walki podchodzi tak jak mu na niej zależy i chyba w tym przypadku zależy nam bardzo aby wygrać i zdobyć te, nie da się ukryć świetne End-Game`owe części ekwipunku. Ja ze swojej strony inwestuje w sprzęt, toolsy, żarcie fajnie by było jakby każdemu zależało tak samo mocno na zwycięstwie z Omegą.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 11:58 
Cytuj  
Mam pytanie z innej beczki:

Co robimy z tradable itemami? Co jakis czas cos wypada, na teraz mamy z tego ok. 500k

Kupujemy monety?

Kupujemy reraise sprzet np. dla tankow?

Kupujemy jakies medsy?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 11:58 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Stok: nie rozumiem Twojego No Comment na post Simego. PO COŚ te przedmioty w grze są chyba. Każdy do walki podchodzi tak jak mu na niej zależy i chyba w tym przypadku zależy nam bardzo aby wygrać i zdobyć te, nie da się ukryć świetne End-Game`owe części ekwipunku. Ja ze swojej strony inwestuje w sprzęt, toolsy, żarcie fajnie by było jakby każdemu zależało tak samo mocno na zwycięstwie z Omegą.


Gdyby użycie pro-etheru zajmowało 2 sec albo nawet 5 sec a nie 30 sec i nie dostawał po nim status medicines nosił bym ze sobą 5 butelek, gdybyśmy mieli dostęp do Movalpolos zrobił bym kazdemu tankowi po kilka potów w czynie społecznym ktore daja 250 HP ...
na dzień dzisiejszy wiem że 100 x razy lepiej sprawdzi mi się kilka Yagudo niz 2-3 butelki etherka ... choć posiadania etherka napewno nie zaszkdzi ... tylko gdzie mam to trzymać ... ja zwykle chodzę na walki Limbusowe z 58/59 na 60 inventory.
Fakt że część maów nie nosi poison potion, echo drops, reraise gorget/hair pin uwazam za karygodne niedbalstwo, ale przesadzać tez nie ma co. Etherki są w zasadzie obowiązkowym wyposażeniam każdego szanujacego sie SMN ... ale juz nie RDM ....

A tak nie nawiazujac tematu twojego posta Rhae nie widziałem u melesów opo-opo i sleep potów przed walka ani jakos chyba nie było SC opartego na subie SAM czy też użyciu winga ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 12:01 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mam pytanie z innej beczki:

Co robimy z tradable itemami? Co jakis czas cos wypada, na teraz mamy z tego ok. 500k

Kupujemy monety?

Kupujemy reraise sprzet np. dla tankow?

Kupujemy jakies medsy?


Reraise itemy, medsy dla tanków lub refund wejsciuwek dla /random -owo wybranych ludzi.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 12:30 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
...
Gdyby użycie pro-etheru zajmowało 2 sec albo nawet 5 sec a nie 30 sec i nie dostawał po nim status medicines nosił bym ze sobą 5 butelek,


pro-ether pije się około 2 sek + 3 sek odczekania na pierwszy cast
status medicines po pro-etherze to fikcja, trwa około 10 min i pozwala na wypicie tony innych etherków, elixir też się przydaje w sumie
Yagudo generalnie używa się w sytuacji kiedy nie ma rdm'a i jest tylko brd w party, jak nie ma rdm'a lub brd'a w party to nie wychodzi się z MH w ogóle
ale co ja tam się znam

(btw w tank party jak pozwalają warunki powinno być 2xWHM, bo tylko WHM może napisać kilkutomowy esej o tym jaki jest czas reakcji leczenia tanka jeśli jest z nim w party i jeśli nie jest (lub może napisać esej: trochę to trwa))


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.