mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 16:28 
Cytuj  
Witam

Chciałem zaproponować następujący projekt zasad DP, ponieważ dużo się o tym pisze a ja poza krytykowaniem pomysłów innych nie bardzo dałem cokolwiek konstruktywnego wiec proszę, oto co mi udało się wymyślić.

Zasady

System opiera się częściowo na punktach i na udziale w rajdach.

Otrzymywane Punkty
Za udział w 1 rajdzie otrzymuje się 1 pkt, za pełny udział od początku do końca rajdu, w tym wliczamy zapisanie się na raid na stronie ls-a. Za niepełny udział nie otrzymuje się punktów. W szczególnych przypadkach uzgodnionych z raid-leader otrzymuje się punkt pomimo nie zapisania się na raid na stronie. Za niepełny udział, kiedy opuszczamy przed końcem raidu dynamis nie otrzymujemy punktu, szczególne przypadki uzgodnione z raid – leaderem wykluczamy z tej zasady. Za nie uzgodnione opuszczenie raidu przed końcem otrzymuje się 1 pkt. Karny, w skrajnych przypadkach kiedy opuszczenie raidu może zagrozić całej pozostałej grupie można dostac wiecej niż 1 pkt, karny. Za oszustwo, naciąganie ls-a otrzymuje się punkty karne. Wszelkie tego typu sprawy sa rozpatrywane przez oficerów i lidera ls-a. Członek ls-a który przekroczy 5 punktów ukemnych jest z niego usówany.

Monety
Wszystkie Monety są zbierane przez 1 osobę wyznaczona do tego przed raidem i są własnością ls-a.
Kupować monety za punkty można dopiero po 8 zaliczonym raidzie, mowa tu o wartosci 100 vlaue.
Za punkty można kupować 100 Value potrzebne do upg. Relic Weapon, zakupu dokonuje się na zasadzie aukcji, minimalny bid to 2 pkt, dotyczy to wyłącznie fazy 2 i dalszych. Zakupic go może każdy członek LS o ile jest mu on niezbędny do upgrd. faza 2, 3 itd. I udowodni pokazując że ma materiał potrzebny do upgrd. I sam Realic Weapon na odpowiednim poziomie zaawansowania. O prawie do zakupu decyduje zaawansowanie upgrd. oraz ilosc punktów jakie przeznaczamy na zakup, w przypadku identycznych bid’ow decyduje zaawansowanie upgrd. W przypadku identycznego poziomu zaawansowanai i identycznego bid decyduje staż w ls-e, a konkretnie ilosc zaliczonych raidów. W sytuacji kiedy bid, staż i upgrd są identyczne decyduje ilość potrzebnych value do upgrd, im mniej potrzeba do następnej fazy tym lepiej, w sytuacjach krytycznych pozostaje użyteczność danego uprgd względem ls-a bądź random.
Przykład, po raidzie w kasie Ls-a jest 234 Byne Bils, O monetke stara się MR X i MR Y, MR X ma Relic Weapon faza 2, i MR Y ma Relic Weapon Faza druga, obaj decyduja się zakupic po 3 pkt monety 100 Value [ łacznie wydaja po 6 pkt, 34 monety zostaja w kasie ls-a ] ale MR X zaliczył dotąd 18 raidów a pan Y niestety tylko 6 raidów, monety otrzymuje więc pan X.
W szczególnych przypadkach jest mozłiwe dokonanie zakupu value od ls-a za kase, ale ilosc pozsykanych w ten sposób monet nie może przekraczać 20% wartości upgrd. oraz zależy od stażu w ls-e

Pierwszy upgarde.
Można odkupić od ls połowme potrzebnych monet do pierwszego upgrd. Relic po 500k / 100 value o ile się udowodni że posiada się pozostałem 200 Value oraz materiał do upgrd.
Zakupu można dokonać po 6 raidach.

Synthezis Materials
Każdy uczestnik Raidu ma prawo lotu na Synthezis materials o ile nie lotuje na danym raidzie na AF i jest to jego co najmniej 2 raid wraz z DP, w przypadku kiedy dany materiał jest niezbędny do upgrd. Relic uczestnik raidu po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącym raid, który informuje uczestników raidu o takiej decyzji, ma prawo do wyłącznego lotu na danym materiale [ czyli ma 100% szansy ze dostanie to co potrzebuje ]

AF-y
Nowy członek ls zdobywa prawo do lotu na AF o ile brał udział wcześniej w co najmniej 4 raidach.
Jeśli członek ls-a wylosuje AF nie ma prawa na lotowanie AF przez 3 kolejne runy na których jest obecny – wyjatek – Jeśli jest jedyna osobą na danym raidze która potrzebuje dany AF może zapłacić punktami za dany AF – min ilość punktów to różnica pomiędzy ilością raidów które zaliczył bez prawa lotu a wymagana iloscia aby zdobyć na nowo prawo do lotu – czyli max 3 pkt.
Jeśli wypadnie AF który nie jest umieszczony u nikogo w comment kto ma prawo lotować każdy uczestnik może kupić taki AF za punkty bidując go na miejscu – min bid 1 pkt. Jeśli nikt nie może lub nie chce zapłacić za AF punktami Af podlega regule autoloot, czyli na kogo wypadnie na tego bęc.
Nad prawidłowością lotowania na AF czuwają oficerowie ls-a oraz lider.
Za ninja loot dostaje się –2 pkt. Chyba każdy wie o czym mowie, i tez bez względu czy się to uda czy nie.

Rada ls-a
Rada ls-a jest grupa ludzi którzy charytatywnie zajmują się sprawami związanymi z prowadzeniem ls, opiekują się majtkiem ls oraz decydują o tym co się dzieje w ls-e jeśli nie jest to określone jakimi szczególnymi zasadami postępowania i stanowią ją ludzie wybrani i wskazani przez lidera ls-a oraz liderzy prowadzący poszczególne aliance na raidach.


Sponsorowanie raidów.
Raidy odbywające się we Wtorki nie mogą być sponsorowane. Jedyna możliwość sponsorowania Raidu to Raidy odbywajace się w sobote na zasadzie wolnego uczestnictwa w nich. Osoba sponsorująca Raid jest osobą prowadzącą raid. Sponsor wybiera miasto / lokacje którą chce sponsorować. Udział w tych raidach nie wlicza się do punktów a AF zdobyte w nich nie są obciążone żadnymi zobowiązaniami wobec ls-a. Zasady podziału monet, syntezis materials i AF okresla sposnor / sponsorzy raidu.


Reset punktów
Ponieważ nie można krzywdzić ludzi którzy już mają spory staż w ls-e ale też trzeba jakoś wyrównać szansę proponuje następujący układ.
Policzyć każdemu członkowi ls po 1 pkt za raid na którym był które się da jakoś ustalić, zdaj się ze Huck robił takie symulacje i obciąć kazdemu kto ma wiecej niż 10 pkt od granicy 10 pkt, za wyjatkowy staż niektórym rada ls –a może dodać 2 pkt. Czyli max 12 pk. Wszyscy ci co maja mniej niż 10 pkt dostaja ilosc punktow po podzielniu przez 2 zaokrąglone w gore, czyli ktos kto ma 9 pkt dostanie 5 pkt a ktos kto ma 5 pkt dostanie 3 pkt.

Możecie mnie teraz flamować.

PS: Post powielony z topika nowe zasady DP ale tam moze zaraz zaginac w tlumie.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 17:34 
Cytuj  
Super - moze tak jakis komentarz ?


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 17:43 
Cytuj  
Poczekaj. Dopiero się z ziemi podnoszą.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 20:03 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Poczekaj. Dopiero się z ziemi podnoszą.

ze smiechu ?


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 20:08 
Cytuj  
A tego to niewiem. Niebyłem na dynamisac i skala problemu niejest mi znana. Mozliwe, że im puła spadła.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 20:57 
Cytuj  
Przeczytałem raz. :)
Jak przeczytam jeszcze z 6 razy i nie zapamiętam lub nie zrozumiem wszystkiego to będę chodził i tak, dla fun'u. :)
Im bardziej będą skomplikowane zasady tym mniej ludzi będzie sie zapisywało. Ja o swoich punktach jeszcze w ogóle nie myślę ale współczuję tym co mają ich najwięcej.
Im bardziej będą o tym myśleć i im bardziej będzie im zależało na tym na co można je wymienić tym częściej będą się zastanawiać nad innymi sposobami ich zodbycia. Tacy są ludzie i nikt na to nic nie poradzi, każdy by wolał dostać coś do ręki (czy zasady czy af'a - wszystko jedno) lub mieć na coś wpływ co mu przyniesie korzyść.

Punkty za obecność lub nieobecność na raidzie powinny być najprostrze do zrealizowania :D , a jak traktować wcześniejsze zwolnienie się kogoś bo musi iść do szpitala do chorej matki z ewentualnym np. 180 minutowym DC tej osoby - przecież dla 59 osób nie ma KOMPLETNIE żadnego znaczenia to, poza tym, że dana osoba naraża ileś osób brakiem swojej nieobecności .... :-? Może powinno się premiować tylko i wyłącznie pełną obecność, sorry że ktoś ma pecha i ma DC lub musi iść spać lub zrobić sobie kolację, niektórzy mają pecha i przez pół roku lotują i lotują i lotują ..... (jak jest co oczywiście :) :) :) )

Zasady punktowania za uczestnictwo powinny być wg mnie jaśniejsze od jakiegokolwiek słońca, inaczej ludzie będą się zastanawiać, a jak będą się zastanawiać to będa kombinować, a jak będą kombinowac to będzie nas coraz mniej :-? .

Zasady dotyczące zdobycia monet powinny być jeszcze jaśniejsze od zasad dotyczących zdobycia punktów za uczestnictwo, bo dotyczą kluczowych ludzi.

Jaśniejsze oznacza wg mnie - zapisane jak najmniejszą ilością wyrazów.
Nigdy nie uwierzę w masową inteligencję, w masowe kombinowanie ludzi zawsze :D :D :D .

Nie mam oczywiście pomysłu na punkowanie czekogolwiek, za pół roku pewnie będę mieć :) .

(btw , niezależnie od systemu punktowania jaki zostanie wprowadzony zawsze będę za tym, żeby przed dynamisem KAŻDA osoba wiedziała, że idzie bądż nie idzie po coś dla siebie - o ile ta rzecz tam się znajdzie , a nie po szczęscie lub pecha, nie ma nic gorszego od słabnącego refleksu osoby która przegrała któryś z rzędu lot w trakcie tak ważnej ZABAWY !!!!!!)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 sie 2005, 01:03 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 22:13 
Cytuj  
Tez uwazam, ze im prostrze zasady tym lepiej. Fajnie jaby dalo je sie zmiescic w 5-6 prostych zdaniach.

Co mi sie w twoim projekcie nie podoba Sto:

- brak punktow za niepelny udzial, mozna dac 0.5, mozna dac 1 (jesli za pelny udzial sa 2)ale 0 to przegiecie. Szczegolny przypadek, uzgodnienie z liderem to brzmi enigmatycznie i moze pachniec przekretem dla niektorych.

- zasady podzialu monet sa tez jakies pokrecone, staz, poziom upgrade. W ten sposob nowi nigdy nie beda mogli zaczac upgradeowac broni. To jest oczywiscie fajne dla tych co juz zaczeli (w tym mnie :D) ale innym niekoniecznie sie spodoba.

- bidowanie w czasie rajdu to zly pomysl

- nie wiem czy ludzie beda chetni chodzic na dynamis w soboty: sponsorowany i bez zasad lotowania

- ten pol-reset tez jakis dziwny, ten co ma 20 pkt i ten co ma 11 nagle maja tyle samo punktow. Mozna ewentualnie wszystkim podzielic punkty przez 2.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 10:06 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Tez uwazam, ze im prostrze zasady tym lepiej. Fajnie jaby dalo je sie zmiescic w 5-6 prostych zdaniach.

Co mi sie w twoim projekcie nie podoba Sto:

- brak punktow za niepelny udzial, mozna dac 0.5, mozna dac 1 (jesli za pelny udzial sa 2)ale 0 to przegiecie. Szczegolny przypadek, uzgodnienie z liderem to brzmi enigmatycznie i moze pachniec przekretem dla niektorych.

To nie tak, bark punktów jest np za akcje jaka zrobiła swego czasu Ori albo Dexy niedawno. Tak naprawde może się zdażyć że przyjdzie ktos kto się nie zapisał na run, lub ktoś ma ograniczony czas jaki może spedzić na runie i wtedy właśnie obowiazuje zasada że dostaje ten punkt o ile poinformował o tym ludzi, lub lider raidu uzna ze dana osoba nie zapisana na raid jest jednak potrzebna. Opiekun a ja sie zapytam, co to jest niepleny udział za 0,5 pkt ? Zaplace za klepsydere, wejde i powiem ze musze isc, i to juz jesy dosc zeby dostac polowe punktu ...

mrynar napisał(a):
- zasady podzialu monet sa tez jakies pokrecone, staz, poziom upgrade. W ten sposob nowi nigdy nie beda mogli zaczac upgradeowac broni. To jest oczywiscie fajne dla tych co juz zaczeli (w tym mnie :D) ale innym niekoniecznie sie spodoba.

Nieprawda, nowi maaj takie same szanse na upgrd broni jak kazdy o ile spelnia pewne warunki wstepne, zawsze mozna przelicytowac za wieksza ilosc punktow zakup 100 v, pozatym maja prawo do zakupu w cenie 1 000 000 mil gil za 200 monet - jak sponsoring.
Sytem daje tylko prawo pierwokupu monet dla tych co juz wlozyli w upgrd wiecej. To chyba normalne ze ktos kto ma 3 faze upgrd i robi to z DP od poczatku powinien miec wieksze prawo kupic monety niz np Stokrotka ktora nawet nie ma relic weapon w fazie 1 ? :)

mrynar napisał(a):
- bidowanie w czasie rajdu to zly pomysl

Tez tak mi sie wydaje, mozna to robic przed raidem. W sumie jakie AF moga wypasc jest wiadome, i potem tylko mozna zabrac ilosc punktow osobam ktore biduja za punkty po raidzie. Kwestia dogadania szczagółów.
Ale ta zasada chroni przed chomikowaiem AF'ow, daje szanse kazdemu na zdobycie Second JoB AF za punkty itd ...

mrynar napisał(a):
- nie wiem czy ludzie beda chetni chodzic na dynamis w soboty: sponsorowany i bez zasad lotowania

Tu mnie masz, to salby puknt calego proejktu, mysle ze trzeba bedzie wprowadzic zasade kupowania za punkty prawa do sponsorowania na drodze licytacji kiedy zostana wznowione raidy w soboty.
Narazie mozna pominac ten punkt calkowicie.

mrynar napisał(a):
- ten pol-reset tez jakis dziwny, ten co ma 20 pkt i ten co ma 11 nagle maja tyle samo punktow. Mozna ewentualnie wszystkim podzielic punkty przez 2.

Nie mozna. Mozna wyzerowac tylko wszystkim punkty. Za mala ilosc monet wypada aby bylo na to pokrycie w punktach. przykladowow Xavery i tak ma prawo do kupna np 600 value po min cenie. To sa 3 raidy robione przez caly ls na potrzeby upgrd przez Xava. Nie mozna dopuscic do nie wiadomo jak duzego gromadzenia punktow przez ludzi bo nie bedzie pokrycia w monetach a beda mieli od ch.. punktow z ktorymi nic nie zrobia ... ten system daje ludziom z najwiekszym stazem 12pkt a z min stazem 1 pkt, kazdy go jest niejako poczatkujacy w DP dostanie max 5 pkt i to jest uczciwe bo i tak ci co byli czesciej majaa wiecej punktow pomimo ze traca tez punkty a ci co mieli mniej odbytych raidow dostania mimo to jakies punkty. Generalnie za punkty maja miec prawo kupowac monety i do tego to sluzy, ale np bodkins moze kupic za punkty AF dla BST pod 1 warunkiem ze nikt nie umiesci w comment AF -a dla BST, i tu moze dac tyle punktow ile jego zdaniem ten AF jest warty.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 28 sie 2005, 11:29 
Cytuj  
Stok --> Dla mnie system taki jak w HNMach, czyli z bidowaniem jest najsprawiedliwszy i najprostszy - i za takim będę głosował.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 08:32 
Cytuj  
Super Zet, W soboty rusza dynamis SW wiec nie widze problemu abyś sobie kupił za punkty AF2, ja zreszta mam taki zamiar :)

Problem zwiazany ze sponsorowaniem sobotnich runów zdechł sam z siebie, SW uruchamia SW-Dynamis z opcja kupowania AF 2 za punkty.
Jaka jest roznica pomiedzy punktami pochodzacymi z HNM a Dynamis run nie musze nikomu tłumaczyć - Ktoś zdobył ponad 70 pkt w miesiac. To bardzo duzo punktów, i myśle ze stać tą sosobe na zakup pojedyńczego AF-a. Aha monety i synthezis materials z runów SW ida do kasy ls-a a moentki z czasem do 1 osoby aby zrobila full upgrd.

EoT


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.