mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 03:31 
Cytuj  
Dzisiaj w nocy nareszcie udalo mi sie wybrac do jednego z nowych obszarów. Aby tam wejsć wymagany jest key item Cosmo-Cleanse sprzedawany przez NPC w Port Jeuno przy wejściu na statek do Windurst (elfka w bard JSE). Niestety panna zagai rozmowę tylko wtedy kiedy mamy dostęp do Al`Taieu a reszcie zasugeruje poszukać "prawdziwych poszukiwaczy przygód" :D

Po teleportowaniu sie do Crag of Dem nalezalo przejsc na jego druga stronę tam, gdzie kiedyś był krysztal- teraz zamiast kryształu jest smuga światła po zgadaniu której zostajemy teleportowani do Northern Al`Taieu (odgrodzonego od zewnętrznej części Al`Taieu polem siłowym). Teleport z Dem do Northern Al`Taieu wygląda tak:

Obrazek

Na mniejscu trzeba było zaopatrzyć się w drugi Key Item. Tym razem należało zabić jakiegoś NMa- całe szczęście szybko go znaleźliśmy i czekaliśmy na miejscu aż reszta osób się teleportuje aby dostać key item. Czekaliśmy poza zasięgiem tego stworzenia co zawisło w powietrzu niedalego od nas. Ponoć (jeszcze nie walczyłem) potyczka z tego typu meduzą trwa do pół godziny (chory regen, charm).

Obrazek

Kiedy już zabiliśmy NMa (to ten mały kwiatek koło wysepki na poprzedniej fotce) zabraliśmy się za znalezienie wejścia do Limbusa. Nie trwało to dłużej niż 5 minut (z kilkoma walkami po drodze bo bez aggro się nie da ;) )

Obrazek

Jak już wszyscy przeszli przez Swirling Vortex znaleźliśmy sie na obszarze łudzaco podbnym do Promyvhionów...

Obrazek

Gdy wszyscy byli gotowi, buffy wrzucone to załadowaliśmy się na "windę"

Obrazek

Mieliśmy dwie opcje do wyboru, wybraliśmy chyba NW Temenos (ale głowy nie dam) no i zaczęła się zwłaściwa zabawa :)
Każde piętro to kilka stworków zwykłych plus boss- zawsze jakiś unikalny gatunek. Na pierwszym piętrze walczyliśmy z duchami a bossem była Doom Toad. Wyobraźcie sobie Curse wchodzące jednocześnie w kilkanaście osób- od tego zwalnia płynność animacji :) Taktyka była podobna do tej z dynamis, tylko mniejszy respekt dla stworów- pewnie dlatego że było ich mniej i zazwycaj nie linkowały. Na pierwszym poziomie duchy wyrzucały jedną Ancient Beastcoin lub wogóle :)

Obrazek

Boss pierwszego poziomu- poszło kilka żartów z jego xywki- dośc szybko umarł bo mieliśmy naładowane TP no i po zabiciu duchów puściły wszystkim hamulce :D W okolicy leżało też kilka skrzynek- są w nich przedmioty albo wyleczenie hp/mp/abilities (w tym 2H!!!) do full albo co nas najbardziej interesowało time extensions. Time extensions są potrzebne bo zaczyna się mając 30 minut i potem zabijając albo otwierając skrzynki dostaje się dodatkowy czas. Za zabicie bossa poziomu dostaje się skrzynkę z jakimś rare exem i kilkoma monetami.

Obrazek

Drugi poziom obrodził krowami w róznej postaci- najpierw zwykłe Bufallo w ilości 4-5 sztuk (też jedna albo zero monet po zabiciu) a potem boss poziomu i tutaj miałem ubaw bo xywkę ma nieprzeciętną :) Doczekał się całej sesji zdjęciowej ;)

Obrazek

Obrazek

Polska krowa ginie tylko od polskiego ninja :)

Obrazek

Na trzecim poziomie napotkaliśmy na bugardy, które nie są obce dla miłośników Lufaise Meadows. Taktyka niezmiennie ta sama- kilkanaście osób bije jednego stworka aż ten upadnie- sprawdzała się perfekcyjnie. Tym razem za nasz wysiłek byliśmy nagradzani dwoma monetami od łebka.

Obrazek

Szefem bugardów okazał się być nie kto inny jak nasz dobry znajomy ze Sky z właściwymi dla siebie specialami. Był nieco słabszy ponieważ nie czarował ale i tak jak zionął to schodziło równe 400 hp :) Nic innego nie przyjąłem na klatę ale to dobrze bo mógłbym zejść :D

Obrazek

Obrazek

Winda, kolejny poziom. Jak zobaczyłem, że zwykłymi stworkami są Wyverny to mogłem jedynie przełknąc znaczaco slinę. Nie lubię i nigdy nie polubię walki z nimi w dużej ilości osób- zanim się człowiek wygrzebie z jednego speciala to leci następny, jeszcze bardziej destruktywny. Całę szczęście tutaj nie okazało się to być aż tak tragiczne, tylko ostatni smoczek na jednym cieniu użył na mnie fang rusha za jakiś 1200+ co połozyło mnie na ziemię. Za zabicie wyverny dostawaliśmy chyba 3 monety. Albo 4, nie pamiętam.

Obrazek

Szefem obszaru był nie kto inny jak duży smok, całe szczęście każdy miał ze sobą zestaw ekwipunku do tankowania, dlatego błyskawicznie przestawiliśmy sie na dłuższą walkę. niestety 1/4 walki oglądałem sobie w logu z powodu wspomnianego wcześniej Fang Rusha na berserku... Na poniższym obrazku staramy się obejśc dużego smoka dużym łukiem aby wymordować mu resztę dzieci a na końcu wziąść się za niego samego.

Obrazek

Zabawne, kiedy człowiek jest "weakened" i nie może bezpośrednio walczyc zauważa kilka rzeczy. Na przykłąd dlaczego skoro smok ma dopiero 1/4 HP zabrana ekipa wygląda na umierającą. Dobrze, że zostawiliśmy sobie po drodze skrzynkę z HP/MP i po około minucie prób uśpienia smoka nareszcie się nam to udało. Wszyscy zywi pobiegli do skrzynki a jak już się zgromadzilo odpowiednio blisko to ktoś skrzynkę otworzył stawiając nas momentalnie na nogi. Sleep smoka dał nam czas na przegrupowanie się i wyleczenie dlatego dalsza część walki przebiegała bez jakis większych dramatów- ot zwykłe,metodyczne zmiekczanie smoka.

Obrazek

Obrazek

Ostatnie piętro. Hmmm kilka... tak, kilka behemotów.
Czy one linkują?!?!?!? Po pierwszym pullu wiedziałem, że tak :D

Obrazek

Całe szcęście jakoś nam się odało z tego wyjść cało. Za każdego małego behemotha dostawaliśmy po 6 monet :)

Obrazek

Było fajnie dopóki główny boss nie wziął sobie mnie na celownik!

Obrazek

Z Meteoru (którym Książe rzucał co chwila) dostawąło się damage AOe za jakieś 500-800, Kaiser Horn to atak kierunkowy po linni za około 1200+ (zabił 3 osoby na raz, hahah). A reszta to buffy, którymi się szybko zajmowali magowie. Ostatecznie przyjęliśmy taktykę voke+ucieczka poza zasięg meteoru a w tym czasie blm odpalali najmocniejsze czary a potem mężnie umierali :D

Obrazek

Obrazek

Jak zaczynaliśmy walkę z Kaiserem mieliśmy około pół godziny czasu, Skonczyliśmy ją mając niecałe 5 minut. Ale co to było za zwycięstwo!

Obrazek

W sumie Z Limbusa wyszedłem ooło 3 rano a zaczęliśmy cały run o godzinie 1 rano począwszy od rozmowy z NPc w jeuno aż po końcowe rozmowy w gronie alliance na temat taktyk i przyszłych wycieczek do Limbusa. Ponoć skończyliśmy najtwardszy z limbusów, wszędzie indziej bossami są zwykłe stworki :) Róbcie wreszcie dostep do Al`Taieu!!!!


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 04:54 
Cytuj  
Zajebiscie to wyglada dzieki za fajne opisanie i zdjecia z limbusa teraz to nic tylko sie tam przejsc (oczywiscie pierw trzeba zrobic dostep ale to juz inna bajka :) ) :P

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 06:23 
Cytuj  
Nie no - super wypas :))) gratulacja Rha!!!!


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 06:55 
Cytuj  
Extra!

Zlatorog zyje w Slowenii.

"Zlatorog, the mysterious white Chamois who used to rule the Julian Alps. Guarding his treasure Zlatorog lived in the national park and protected it's beauty. However greed caused a hunter to track and shoot the chamois. Zlatorgog's magic powers helped him kill the hunter before he disappeared from his mountain paradise forever, but left his treasures for all to enjoy forever."

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 07:01 
Cytuj  
SUPER !!!!
grats Rha :D

ile ostatecznie zebraliscie monet?


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 09:30 
Cytuj  
Hmm. Czyli już nie możesz wejść do tego LImbusa, chyba, że z osobami, co go jeszcze nie zaliczył tak?

Co dają itemy?

Gratz


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 09:45 
Cytuj  
ile w sumie monet wypadlo ?


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 10:42 
Cytuj  
Gratulacje !! jesteś pierwszy i "debest" .....fajnie tak ...popatrzeć :):):

Super tam jest >>> tylko ...... otoczenie .... znowu jak w każdym cragu :p

ale ładnie i tak !


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 10:47 
Cytuj  
Swietny raport, Rha :D
Z tego co widze :-? daleko nam do takiego alliance, mamy sporo do zrobienia, gdyz nawet zbliza sie CoPy, to nadal potrzebny jest 75lvl + meritki :wink:
do roboty LS!


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 10:50 
Cytuj  
Moge zaklnac ????

K$%$@^$%@$^#$%#%^^%$#^$^#%

JA CHCE DOSTEPU DO SEA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CZY MNIE SLYSZY STATIC ONE ?>????????

btw congratulations Rha, pieknie to wyglada :(


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 12:10 
Cytuj  
Ciesze sie, ze raport sie spodobal :) To byl najtrudniejszy Limbus inne sa ponoc duzo latwiejsze. Zamiast Smokow czy Zolwi jako bossowie sa elementale czy inne zwykle mobki ale za to wypada mniej monet. Po dwoch runach SW ma 71 monet ale za pierwszym razem im chyba wypadlo tylko 14. Czyli teraz wypadlo 57 co jest naprawde ogromna liczba (ludzie pisza o 20-40 monetach za run). No ale zabilismy wszystko co sie ruszalo :D

Comodo do Limbus tak jak do Dynamis mozna wejsc raz na trzy dni, glowa do gory :)


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 12:22 
Cytuj  
no to ladnie ladnie
co run widac bedzie mozna komus jakis itemek odpalic ^^;


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 12:33 
Cytuj  
X____X
ja chceee ><
swietnie rha to przedstawiles,zazdroszcze wypadu ^^;;;


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 12:42 
Cytuj  
Mam nadzieje, ze za pare miesiecy pochodzimy tam CC.

***

Posty: 672
Dołączył(a): 30.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 13:13 
Cytuj  
Pomyslec ze poszedl bym tam z wami .... jak bym jeszcze gral
Super info Rha. GO GO GO MORE :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 16:04 
Cytuj  
We need it :D
Dobra relacja :D Zwłaszcza screen z Kaiserem za plecami ;) Przypomina ten śmieszny filmik flashowy co to niedawno się pałętał po sieci :D


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*

Posty: 199
Dołączył(a): 6.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 22:04 
Cytuj  
1
Obrazek
2
Obrazek
3
Obrazek
4
Obrazek
5
Obrazek
6
Obrazek

w sumie zebralismy z 50 monet itemki do whm mnk sam smn pld drk afow i mag. chip . Az sie zdziwilem bardzo latwy ten limbus trudno byloby wipnac :) skonczylismy 30 min przed czasem.


_________________
TaruTaru BLM 75/ SMN 75/ BST 56/WHM 38/ RDM 37 Fenrir : O BASTOK rank 10.
HQ Fire/HQ Ice/HQ Thunder/HQ Wind/HQ Earth/HQ Water/HQ Light/HQ Dark
Staff Ready. Kirin O Nidhogg O Aspi O King Behemot O Jorg O Tiamat O Vrtra X
SMN af2: 2/5, Zenith: 4/5

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 22:30 
Cytuj  
Wow. Ale piękne perełki !!! O_________o


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2005, 08:44 
Cytuj  
WSPANIALE OPISANE RHA!!!

{Bomb Kill}{Can I have it?}


_________________
Obrazek

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 09:38 
Cytuj  
Rha!!! Jestem pod wielkim wrazeniem Twojego "Raportu z akcji".
Tak wlasnie sobie wyobrazam kazdy raport z miejsc niedostepnych dla "przecietnych" graczy - czyli np mnie. Wlasciwie wszystko czego chcialbym sie dowiedziec jest napisane i zfotkowane - naprawde dobra robota. Ze swojej strony wysylam wielkie dzieki ^^
Wiecej raportow z akcji mile widzianych :)
Tymczasem te itemki do czego sluza?? Taki wypad kaca sie?? Idzie z tego jakis exp??


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.