mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 11:41 
Cytuj  
Chcialbym poruszyc temat pomocy nam, nowym graczom, przy wykonywaniu pewnych trudniejszych (i nie tylko) etapow w grze.

Bardzo przykro sie robi kiedy przy prosbie o pomoc slyszymy ze nikt nie ma dla nas czasu poniewaz to banalne o co pytamy. Opi w spomnieniach z poczatku jego grania pisal ze kiedy zaczynal nikt nic nie wiedzial o tej grze. Czes plynie a nowych graczy przybywa, ale poczatki w grze wygladaja dla nich tak samo jak wygladaly dla was, teraz wysoko postawionych graczy.

Wczoraj mialem sytuacje, kiedy prosilem o pomoc przy znalezieniu w Davoi Power Sandals dla PLD. Uslyszalem ze etap mozna zsolowac. Oczywiscie, mozna! ale wydajac przy tym spora sume na Invis i Sneak, ktora dla wielu nowych nie jest latwo osiagalna a przy pomocy WHMa nie jest w ogole konieczna. Zanim znalazlem te CHOLERNE sandaly zginalem dwa razy traciwszy w ten sposob 1000exp i jakies 10k za wykorzystane Powdery i Oile. Nawiasem mowiac niektorzy z was proszac o pomoc potrafia floodowac forum i chat na LSie.

Dlatego czasami mam dosc. Czasami mam wrazenie ze lepiej poprosic o pomoc kogos obcego niz narazac sie na wasze obelgi. Az sie zal robi ze latwiej znalezc pomoc u obcego niz u rodaka.

Oczywiscie nie chce generalizowac bo w ten spob obrazam tych, ktorzy pomagali mi w wielu momentach (nie wyobrazam sobie pojscia samemu do Castle Oztoja na Invis i Sneak nie bedac tam nigdy [Simi, Allbin, Coldee, Krzysiek, Thergal, Neyah, Comodo... I (/salute) you]).

A na koniec zycze na przyszlosc wiecej cierpliwosci, poniewaz to nie kosztuje wiele zachodu wytlumaczenie komus nurtujacej go kwesji. Wiecej czasu wam zajmuje krzyczenie i wyzywanie niz zajeloby faktyczne wytlumaczenie. Albo jesli nie ma sie zamiaru pomoc to w ogole nie odzywajcie sie, bo mamy takie samo prawo do rozmawiania na LSie jak wy.

Wiem ze temat jest stary jak nasz LS i kontrowersyjny. Prosze bardzo mozecie mnie wysmiewac, opluwac. Wlasciwie tego sie spodziewam z waszej strony.

Glizdus


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 11:47 
Cytuj  
nikt nie będzie Ciebie wyśmiewać
już to zrobili w viewtopic.php?t=13232&postdays=0&postorder=asc&start=0
(napisałem tam moje wrażenia po bezskutecznych shoutach właśnie ... (nie moich oczywiście LOL, z czasem Glizdus nauczysz się że w trakcie gry się nie prosi nikogo o pomoc bo nie ma sensu, jak już to pomoc nadchodzi zazwyczaj nieoczekiwanie lub jest omawiana na forum))

jeszcze jeden edicik

ja sobie uświadomiłem jak to jest z pomocą w naszym Lsie i mnie olśniło jak sobie wmówiłem że ta gra jest po prostu za trudna dla nas polaków, i nieważne na jakim levelu jesteśmy
każdemu jest dobrze jak siedzi na krześle przed kompem ...


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 21 lis 2005, 11:57 przez Slayerek, łącznie edytowano 4 razy
****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 11:50 
Cytuj  
Szczerze polecam Ci zrobić WHM25. Na 50 lvlu PLD na solo wypady (szukanie cofferków) bardzo przydatne.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 12:06 
Cytuj  
Nie zapominajmy o zdelevelowanym Jauronie podczas wypadu po sandały. I to co piszesz nie jest problemem low level ale także i middle level.

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 12:09 
Cytuj  
Rany. Kazdemu potrzebna jest pomoc czasem sie ja dostaje czasem nie. I tyle. Nie robcie zameszania. jak cos mozna solowac to solujcie.


_________________
Jast v2.0

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 12:16 
Cytuj  
solowanie to fikcja na niskich levelach

trafiliśmy po prostu do LSa który dla dobra uberów (i nie tylko już) utrzymuje formę polskiego chata i każda zmiania jego działania spowodowałaby panikę, strach i zagrożenie (nie pisząc o konkurencji) ze strony naszych uberów, którzy nie chcą się angażować za bardzo w zorganizowane działanie naszego LSa bo wymaga to nakładów pracy które przewyższają każdego z nas (oprócz sky cc który dotyczy niewielu osób na razie)

dlatego lepiej pisać głupoty na LSie, niż organizować jakieś eventy, misje, questy np. na guildportalu dla dobra ludzi w naszym LSie,
liczy się tylko dobro(i czas) tych którzy od czasu do czasu piszą :"zmiana perełki ;p"


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 12:19 
Cytuj  
taaaa...... pewnie . Z jednej strony wiele osób mówi ,że nasz LS jest jedyny w swoim rodzaju ...luz , friendship .... czasem się zastanawiam >> gdzie to jest , jak potrzeba ??.... z drugiej strony .... lepiej /tellnąć do kogoś na priva niż wołać na ogóle ..... GK1 na przykład ..... był robiony tyyyyle razy ...pamiętam np. jak Naif znalazł chyba z 5 papirusów dla LS people ... ale jak Gizmos wołał o pomoc przy Itemkach na GK 1 przez 2 tygodnie ..... nie było chętnych ..... zapłacił " obcemu " i ten mu pomógł ..... potem jak taki Glizduś dojdzie do 70+ i na wasze prośby o pomoc przy np . Sky >>> oleje was .... wywołacie burze na LS i forum : jak to tak można zrobić ??? zapominając o tym topicu , który kiedyś napisał ........


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 12:28 
Cytuj  
Solowanie to nie fikcja i pewne rzeczy są do solowania. Mi tez powiedzili, bym szedł solować GK3 (nie licząc Oztroi). Mało zgonu nie zaliczyłem, ale warto było - pełna satyswakcja.

Kupiłeś buty z +3VIT za 10k i 1000exp. Jak dla mnie dobra wymiana. Nie zawsze znajdzie się ktoś, kto ma akurat czas Ci pomóc, bo prawdopodbnie załatwia w tym momencie swoje sprawy. W dodatku widać, że chciałeś po prostu kogoś, kto cię za darmo zesnikuje i tyle, a nie kogoś, kto zabije coś, co jest poza Twoim zasięgiem.

Jak szukacie Cofferków, to też bierzecie sobie kogoś do snikowania?

A co do Power Sandals, to są fajne, ale już na 29 lvlu są Eiseny/Kampfy, które im spokojnie dorównują. Czyli Sandały zaraz rzucisz w kąt. IMO specjalne ganianie po low lvl equip nie ma sensu.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 12:33 
Cytuj  
Comodo tu nie chodzi o sneak ... miejsce "położenia" itemka było /random ... a w davoi jest naprawdę "przedupione" .... albo może być :)

Mam nadzieję ,że Glizduś nauczy się korzystać ( częściej ) z / tella i na tym zakończy ten topic . Osobną sprawą jest to ,że czasem naprawdę nie ma na kogo liczyć :):):) ...mówię : czasem ...


_________________
COLD is BACK !

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 12:54 
Cytuj  
Ech, pamietam jak zaczynalem grac w ffxi i pamietam jak konczylem.
I pamietam Xaverego, Saitou i wielu innych graczy (w tym tez i siebie) ktorzy potrzebowali pomocy. I tak juz jest ze mniejsi zameczaja wiekszych o pomoc bo niektre zeczy robi sie szybciej/bardziej bezstresowo jak ktos z wysokich pomaga. ale trzeba tez pamietac ze nowi naplywaja i nie tak szybko zajmuja miejsce starych - a ci ktorzy zfarmowali juz 1000 papier w eldieme czasami maja juz naprawde dosyc. Wiec trzeba uszanowac czyjas wole.

Inna sprawa mowienie na ogolnym kanale - tutaj dziala zasadarozproszonej odpowiedzialnosci. Dopoki przekaz nie jest kierowany do konkretnej osoby zaden z odbiorcow nie jest sklonny bardziej od innego pomoc (no chyba ze ma bardzo wysoki poziom altruizmu :>). Duzo lepszy efekt daje rozmowa z kims konkretnym.

Ja ze swojej strony radzilbym zeby nie traktowa cpomocy jako cos oczywistego co sie otrzymac POWINNO, ale raczej jako przywilej ktory otrzymac MOZNA ALE NIE TRZEBA.

juz.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 12:56 
Cytuj  
Simi - idź do psychiatryka :)
Owszem bardzo często jest tak że nie ma chętnych na pomoc - nie możecie WYMAGAĆ aby ludzie wam pomogli. Ja kiedy mam czas i chęci pomagam, wprawdzie nie często ale tak :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 12:57 
Cytuj  
Drogie "dzieci" naprawdę polecam wam technikę tell-owania do ludzi.

Poza jednym czy dwoma wyjątkami nie zdażyło mi się abym nie pomógł komus kto mnie telnoł a miałe mmozliwosc to zrobić. Więc telujcie, telujcie i jeszcze raz telujcie.

Na forum sugeruje wam umawiać się na wspolne zadania typu Misje, Ranki, Questy, Farmowanie kluczykow do Af-ow - Genkai items itp ... na dorażna pomoc - tell please.

Glizdus jeśli nie stać cie na silent oil i prism powder zaprzestań expowania i zajmij sie zarabianiem, a strata exp jest związana z tym że nie nauczyłes się jeszcze używać silent oils lub prism powder - wiec ucz sie - przyda ci sie. Alternatywna metoda jest zrobienie profesji maga na min lv 25 [ rdm lub whm ] dla taniego sneak i invis, trzeba tylko sobie nosic jakies soczki tak na wszelkie nic. Ja też się uczyłem używać sneak i invis płacac za to expem i raczej sam chodziłem po swoje AF-y :D [ wyjatek eldieme i gariage :D ]

Simi pozatym zaprzestan proszę jechania na ludzi z CC o to że siedzą na innych ls-ach ... bo nie da się tego uniknąć - spojrz ilu polakow chodzi na dynamis z DP ktory powstał włśanie dla POLAKOW ...

ok - koniec temata.

PS : Glizdus zajety byłem kiedy prosiłeś o pomoc, dlatego ci nie pomogłem - wybacz.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 13:00 
Cytuj  
Druga sprawa - jak napisał Krzyku - pomoc to jest NASZA dobra wola nie obowiązek - jakoś kurde umielismy sobie sami radzić czasem, zorganizować się ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 13:24 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
...
Simi pozatym zaprzestan proszę jechania na ludzi z CC o to że siedzą na innych ls-ach ... bo nie da się tego uniknąć - spojrz ilu polakow chodzi na dynamis z DP ktory powstał włśanie dla POLAKOW ...

ok - koniec temata.

PS : Glizdus zajety byłem kiedy prosiłeś o pomoc, dlatego ci nie pomogłem - wybacz.


nie jeżdżę na ludzi z CC, robię po prostu wszystko żeby za bliskich stosunków nie utrzymywać z nikim
ja nie zalecam tellowania
Scorpio zapraszam do grania 8 godzin dziennie/7 dni w tygodniu i odbieranie tellów

i napisz też ludziom którzy mają współczynnik 4/24 (ja mam 1/4) skuteczności tellowania co mają o tym myśleć, bo po drugiej stronie kabelka są ludzie a nie maszyny

ja już wiem że lepiej jest shoutować w Jeuno z nagrodami niż prosić kogoś na /tell u nas
(swoje GK1 zrobiłem z obcymi ludźmi z shoutów, chyba nie trafiłem w okres kiedy ludzie setkami/tysiącami razy zdobywali itemki do GK1, może ich nie było wtedy na naszym LSie)

organizowanie się to fikcja, takie nauki dostaliśmy od uberów ... i takie też widzimy teraz, skąd te pomysły na organizowanie się LOL


_________________
Obrazek

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 13:34 
Cytuj  
Hehehe, ja zawsze z checia pomagam... ale nie za czesto bywam :/ Czesto tez nie widze jak ktos prosi o pomoc na /ls - Rada Stokrotki jest bardzo trafna - use /tell ^^


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 13:36 
Cytuj  
ja tem szutuje albo place za prawie wszystko i dobrze mi z tym nie narzekam :wink:


_________________
Jast v2.0

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 13:36 
Cytuj  
Ja GK 1 zrobiłem w staticu, natosmiat GK 3 robiłem solo, a Xavery 2 tygodnie wczesniej robił GK 3 tygodnie w randomowych grupach wiec Simi ... pls .. nie płacz mi tu że nikt z toba nie poszedł i nie zframował itemków ... moje kluczyki Af-owe w 50% pochodza z shout o help w jeun, a moje Af-y wymagajace zabicia czegos w wiekszosci z pomocy obcych ludzi, moj Magic atack kolczyk zdobyłem kiedy go zfarmowałem .. SAM, dzieki wsparciu Comodo mam Joyeuse - chociaż czekałem na ten mieczy ponad rok, dzieki wspraciu Suczki mam rank 5 w bastok a reszte tasków kurwa musiałem sam w wiekszości przypadkow zorganizować w tym Rank 7- 10 bastok i ZM 1-13 dla siebie i statica, tak samo CoP początek i przepchanie ludzi przez pierwsze walki to moja cieżka praca i poswiecenie.
Więc nie pieprz ok, każdy może skoro ja moge ... każdy może organizować i budować zamiast marudzić że nie dali lizaka .... sam kurde jesteś już uberem razem z wiekszoscia ludzi z twojego rocznika ... brak pomocy i wspracia ze strony ls-a .. hahahaha a niby jakim kurde cudem tak szybko robicie ranki i lvlki ? wiekszosc z nas gra już drugi ROK, a wy macie lv 70+ po kilku miesiacach ..


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 13:43 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Ja ...


Scorpio, nie każdy jest taki jak Ty w realu i nie każdy jest taki jak ty w grze, kup kilkadziesiąt miar pls i nie wrzucaj ludzi do jednego worka ...

płaczę tylko wtedy jak widze że to Wam UBEROM ciężko jest zdobyć coś przez rok (a np. Comodo mógł to zdobyć w klika godzin/dni/tygodni LOL)
robimy ranki i levele szybko bo komuś na tym zależy, Tobie też ?????

ale jak dla mnie możemy żyć przeszłością i wspomnieniami, no problem ( bo nie jestem i nie będę uberem nigdy, moja pomoc dla kogoś oznacza zawsze ryzyko narażenia dla mnie i tej osoby, już nie wspominając o nieskuteczności mojej pomocy czasem i stracie czasu, co innego RDM, on soluje przecież prawie wszystko LOL)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 13:50 
Cytuj  
Poczytałam, nie gram, a się wypowiem.
(zresztą pewnie powtórzę to, co inni już zdązyli nadmienić).

a) Wiadomą sprawą jest, iż każdy "noob" porzebuje w pewnych momentach pomocy. Zawsze tak było, jest i tak będzie. I niech nie zapomina wół jak cieleciem był.

b) Wiadomą także sprawą jest, że tzw. uber robił niektóre misje i questy tyle razy, że na widok hasła "misaja bla bla bla POMOCY" puszcza pawika. Wiadomo. Człowiek nie maszyna, swoje życie takze ma. To, że jest online nie znaczy wcale, że może od razu rzucic się komuś z pomocą.

c) /tell nie zawsze się sprawdza, bo są przypadki (poznałam takowe osobiscie - nie, nie na cc), gdycię oleją, skrzyczą etc. ALE jest to najlepszy i najszybszy sposób na uzyskanie pomocy. Na ogólnym zdania szybko znikaja, ludzie nie są pewni czy piszemy do kogoś konkretnie czy ogólnie. Poza tym "niech inni pomagaja, ja juz to robiłem/am setki razy". Jeżeli poprosimy uprzejmie na /tell, to mamy wieksza szanse, iz nasza prośba zostanie wysłuchana i spełniona.

Koniec wywodu
:roll:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 13:56 
Cytuj  
krzyk napisał(a):
Ech, pamietam jak zaczynalem grac w ffxi i pamietam jak konczylem.
I pamietam Xaverego, Saitou i wielu innych graczy (w tym tez i siebie) ktorzy potrzebowali pomocy. I tak juz jest ze mniejsi zameczaja wiekszych o pomoc bo niektre zeczy robi sie szybciej/bardziej bezstresowo jak ktos z wysokich pomaga. ale trzeba tez pamietac ze nowi naplywaja i nie tak szybko zajmuja miejsce starych - a ci ktorzy zfarmowali juz 1000 papier w eldieme czasami maja juz naprawde dosyc. Wiec trzeba uszanowac czyjas wole.


{True strike}
Stworzylem juz na ten temat kiedys topic. Nie chce mi sie powtarzac, ale w skrocie:
- /tell to podstawa w takich sprawach, jak sie wstydzicie to czas to przelamac :D Jak nie mam czasu to odpowiadam na taki /tell: sorry nie mam czasu. Gwarantuje jednak, ze po wyslaniu /t to kilku osob uda sie conajmnie umowoc na jakis termin
- do rzeczy ktore moze zrobic lvl 40 nie proscie ludzi 70+. Ci 70+ zapewne juz robili to 100 razy, dla kogos 40 lvl moze to byc wyzwanie i przygoda
- nie liczcie na to ze jak powiecie na /l co potrzebujecie to rzuci sie odrazu z pomoca kilka osob. Kazdy loguje sie do gry z jakims konkretnym planem, raczej nie po to zeby sobie pochatowac.
- uberow wykorzystujcie do naprawde trudnych rzeczy jak na przyklad niektore walki przy AFach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.