mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 maja 2006, 18:24 
Cytuj  
Po odblokowaniu Blue Mage'a postanowiłem sprawdzić moją teorię dotyczącą kombinacji PLD/BLU.Tym razem tylko do solowania. Udałem się na spot ze spiderami i:


Po buffie z /WAR (Protect III, Sentinel, Defender, Rampart) moje DEF wyglądało następująco:

Obrazek

A obrywałem od zlinkowanych spiderów tak:

Obrazek

Standardowo jak na mój DEF :)


Po powrocie do MH i zmianie suba na BLU:

Dla porównania rzucam zdjęcie przed buffem. Z subem WAR DEF wygląda tak samo (zwróćcie uwagę, że ATT z subem BLU wzrósł mi do 279 przy równoczesnym spadku STR WTH?):

Obrazek

Po buffach (Sentinel, Cocoon. celowo pominąłem Rampart ponieważ nadpisuje on Cocoon, a Defendera zwyczajnie nie mam bo pochodzi z suba WAR) mój DEF wyglądał tak:

Obrazek

A odnoszone obrażenia wyglądają w ten sposób:

Obrazek


Pominąłem w teście Metallic Body (Stoneskin) ponieważ schodził po jednym trafieniu i ma niemiłosiernie długi cast time. Nie użyłem do testu Earth Staff'a (-20% physical damage taken) ponieważ mam ją mało wyskillowaną i cięzko byłoby trafić DC spidera. Zakładając, że użyłbym Staffa damage byłby trochę niższy. Nie wiem na ile związku ma skill Blue Magic, który u mnie jest taki:

Obrazek

Ale czytając wypowiedzi na forum Allakhazam, PLD75 ze skillem 22 na levelu 8 BLU z 800DEF wyciągnął 946.

Ogólnie mówiąc wygląda to bardzo interesująco i zachęcająco. Będę chciał pociągnąc BLU do 37, scappować Blue Magic i sprawdzić to jeszcze raz.

Dla uzupełnienia w arsenale suba jest jeszcze Sprout Smack (Slow), Sandspin (Blind), Queasyshroom (Poison), bądź na wyższym levelu Poison Breath, Head Butt (Stun), Sheep Song (Sleep), Blood Drain (HP Drain), Chaotic Eye (Silance), brakuje mi tylko Paralyze. Te skille znacząco mogą podnieść efektywność solowania.

Nie wiem na ile te combo sprawdzi się w party, ale jeśli tak drastycznie spada poziom odnoszonych obrażeń, to wzrasta ilość utrzymanego hate, co za tym idzie Provoke może nie być potrzebny.

Czego sobie i innym PLD życzę :P


_________________
Obrazek

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 maja 2006, 19:07 
Cytuj  
Super !


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 01:34 
Cytuj  
cool testuj dalej
co do wzrostu att na pld/blu... nie porownywales czasem go do pld/war z odpalonym defenderem ?


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 08:29 
Cytuj  
Zastanawiam się czy w takim razie sub BLU nie pobije w pewnych wypadkach suba NIN do solowania.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 08:41 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
...co do wzrostu att na pld/blu... nie porownywales czasem go do pld/war z odpalonym defenderem ?


masz rację Sai. zapomniałem, że Defender podnosi DEF, ale obniża ATT. mój błąd


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 10:25 
Cytuj  
Comodo napisał(a):
Zastanawiam się czy w takim razie sub BLU nie pobije w pewnych wypadkach suba NIN do solowania.


biorąc pod uwagę cały arsenał skilli jakich może używać BLU może się okazać, że będzie to godna uwagi alternatywa. chociaż biorąc pod uwagę, że BLU nie ma odpowiednika cieni nie sądzę żeby ludzie masowo porzucali NIN na rzecz BLU. Cocoon zatrzymuje sporą ilość dmg przy bardzo niskim zużyciu MP (10). trzeba dodać, że Cocoon można recastować zaraz po jego zniknieciu, co jest dodatkowym plusem gdyż takie dopalacze DEF jak Sentinel i Rampart trwają zbyt krótko i mają zbyt długi recast, żeby traktować je jako powazne narzędzie do solowania. Defender jest Too Weak ponieważ zaniża ATT. Cocoon FTW :P


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 15:04 
Cytuj  
Hehehe widze Glizd pozazdroscil Genome i tez przeprowadza swoje testy :D


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 15:05 
Cytuj  
Jeszcze Provoke dajcie BLU ;]


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 16:46 
Cytuj  
Seph napisał(a):
Jeszcze Provoke dajcie BLU ;]


wypluj to słowo :P

a poważnie. nie sądzę, żeby BLU wyrósł na tanka. to bardziej DD pomieszany z supportem. i niech tak pozostanie :P


_________________
Obrazek


Posty: 2
Dołączył(a): 2.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 19:11 
Cytuj  
Witam, gram od dawna w FFXI, tylko na titanie, nie waszym serwerze.

PLD/BLU a nawet bardziej RDM/BLU to moga byc dwie nowe "standardowe" kombinacje. RDM/BLU bedzie prawdopodobnie nowym krolem solowania. PLD/BLU moze byc wymaganym ukladem jezeli np. taki HeadButt pozwoli na wygenerowanie odpowiedniej ilosci hate.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2006, 19:59 
Cytuj  
Pierdoly zaden skill BLU mi nie zastopi utsu NI na rdm/nin ownuje i spokojnie moge moby co miaja duzo hp zabic. Zreszta moze ktos komu pomagalem jako rdm/nin sie wypowie. RDM/BLU to padnie szybciej niz ci sie wydaje sprubuj np solowac swear syrupa albo innego paskudnego NMa co ma duzo hp to stwierdzisz ze bez /NIN to tylko mozesz pomarzyc.

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2006, 07:52 
Cytuj  
Max' napisał(a):
...Zreszta moze ktos komu pomagalem jako rdm/nin sie wypowie.


pamiętam Maxii, pamiętam Sewer Syrup x1,5 :P

Max' napisał(a):
RDM/BLU to padnie szybciej niz ci sie wydaje sprubuj np solowac swear syrupa albo innego paskudnego NMa co ma duzo hp to stwierdzisz ze bez /NIN to tylko mozesz pomarzyc.


dlatego mówię, że nie sądzę, żeby ludzie nagle zaczęli porzucać suba NIN na rzecz BLU. co innego jest dostawać mało a nie dostawać w ogóle :)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2006, 07:53 
Cytuj  
A BLU ma traita z autorefreshem?


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2006, 07:55 
Cytuj  
Comodo napisał(a):
A BLU ma traita z autorefreshem?


na forum Allakhazam chodziły ploty, że ma. kilka razy zostało to zdementowane. ma tylko Auto regen'a


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 maja 2006, 07:56 
Cytuj  
Moze ustawic rozne traity. BLU nie ma wlasnych traitow - tylko jak ustawi odpowiednie skille to dostaje rozne traity. Auto-refresh niby gdzies pokazywali kombinacje, ale chyba to nie byla prawda.

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2006, 08:01 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Moze ustawic. BLU nie ma wlasnych traitow - tylko jak ustawi odpowiednie skille to dostaje rozne traity.


Gok mówię, że nie ma Auto-refresh.

na Allahkazam napisano


_________________
Obrazek

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2006, 08:09 
Cytuj  
Na mystry tour widziałem kilka kombinacji skili dla traitów.
Z tych co PLD by interesowały jest auto regen, Max MP boost, Clear mind,
I rózne killery.
Niestety chyba tylko killery i autoregen mozna dac na subie bo reszta wymaga zdolnoscie z 40+ lvl. Z drugiej strony lista zapewne nie jest kompletna.


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 maja 2006, 08:11 
Cytuj  
Zdazylem widac zrobic edit jak pisales ^^; Smiesznie to teraz wyglada.

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2006, 08:23 
Cytuj  
Hehe. No bywa. JA też wudziałem autorefresh a potem znikną.


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2006, 09:07 
Cytuj  
no cóż. do solowania zawsze można założyć Vermillion Cloak, który ma podobny DEF do mojego AFa.

Auto-regen faktycznie jest interesujący. napewno pociągnę BLU do 37 i przetestuję wszystko co się da.

wczoraj na Xarca solowałem demony. Sprout Smack + Wild Oats + Sandspin czynią cuda :) zaczyna mi się podobać to połączenie PLD/BLU :)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.