mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2007, 22:45 
Cytuj  
Topic moze jest troche mylacy ;)

W zwiazku z coraz bardziej przytlaczajaca liczba eventow i totalnym brakiem czasu nawet zeby sie przyslowiowo w tylek podrapac, postanowilismy z Deshem jakos wygospodarowac jeden wieczor wolny, tudziez poswiecony na Einharjar/Salvage, kosztem starego juz i mocno zalecialego Limbusa. Tak wiec ogolnie rzecz ujmujac chcemy ograniczyc robienie Limbusa to raz w tygodniu. Ogolnie :)

Naszym zamiarem jest to co juz od dawna bylo dyskutowane - polaczyc obydwie grupy. Mysle ze uda mi sie zaadaptowac moj system pktowy do Deshowego, ktory jest imo lepszy. Robienie limbusa raz w tygodniu moze sie wydac spowolnieniem calego procesu zdobywania, farmowania i bicia bossow, ale z dwoma grupami osob jestesmy spokojnie w stanie robic 3 limbusy naraz, a czasem nawet 4. Daloby nam to szanse na robienie nawet jednego bossa na dwa tygodnie, chyba calkiem niezle. Poniewaz na bossow zapewnie pojawialo by sie wiecej niz 18 osob, najlepszych bralibysmy na bossa, a reszta szla by do tej samej lokacji na normalny run. Nie byloby wtedy problemow z tym ze ktos chce isc na bossa, bo jest tam itemek dla niego ale miejsca juz dla niego nie ma. Bidowanie odbywaloby sie na LSie, a wygrany by po prostu wchodzil do drugiego alliance na moment. Robilem juz podwojne runy i jesli jest drugi lider to spokojnie da sie nad tym zapanowac.
Zdaje sobie sprawe ze 3 runy to nie 4-5 runow w tygodniu i ze pewnym osobym to rozwiazanie nie koniecznie musi sie wydac lepsze od istniejacego, ale gra idzie naprzod, pojawily sie w tym roku trzy nowe eventy juz, nie mozemy tkwic ciagle w czyms co 'modne' bylo poltora roku temu :/ Dodatkowym plusem byloby to ze moglibysmy praktycznie przyjmowac niegraniczona liczbe osob, bo nie bylo by grozby ze jest za duzo osob na danym runie.

Rezultatem takiego zabiegu bylby wolny poniedzialek, ktory spokojnie moznaby bylo wygospodarowac i na Einharjar i na Salvage. Ci ludzie ktorzy chodz i na assaulty i na salvage i na dynamis i na einharjar beda chodzic, zostana troche odciazeni, zwlaszcza ja :P

Napisalem to najpierw tutaj, za chwile napisze tez w officer's section na Pixies, jutro zapewne wyladuje ta propozycja i na forum ProtoLimbus i LimbusAlfa. Napiszcie co o tym sadzicie, moim zdaniem pomysl jest bardzo dobry i posiada zdecydowanie wiecej plusow niz minusow (ja tam zadnych minusow nie widze ;p)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 cze 2007, 22:48 
Cytuj  
Ok ale zrobmy to dopiero po poniedzialku :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2007, 22:50 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Ok ale zrobmy to dopiero po poniedzialku :)

Ach, ta pazernosc :]


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2007, 22:50 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
...najlepszych bralibysmy na bossa...


bardzo niebezpieczne sformułowanie :) wybrać 18 osób spośród 30+ nie urażając nikogo :)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 cze 2007, 22:50 
Cytuj  
Jak dla mnie to Limbus out - chodzę już za długo i tak ^^:


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 cze 2007, 22:51 
Cytuj  
fajny pomysl , ale czy raz w tygodniu wam wystarczy ???

jak zwykle mnie ominie cos , co moglbym robic ze ziomalami .... ale taka praca ( Desh nie pisz , zebym zmienil , bo na razie nie moge :) ) .... pozostaje "smarkanie" z CAE dopoki nie zmienie roboty ....

dlatego miedzy innymi caly czas jestem z czerwona perelka a nie z zolta ( to tak dla niewtajemniczonych osob , ktore ciagle pytaja : czemu CAE .... )

ale wracajac do tematu :) ciekawie sie to wszystko zapowiada , mysle ze wkrotce moze nastac czas gdy HNMlsy zmienia sie na EVENT lsy :) Dynamis , Limbus , Einherjar czy salvage ....


Powodzenia w poniedzialki :)


_________________
COLD is BACK !

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 cze 2007, 22:59 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Gokulo napisał(a):
Ok ale zrobmy to dopiero po poniedzialku :)

Ach, ta pazernosc :]


No pazernosc, pazernosc... ale co poradzic ^^; przez okres jak mnie nie bylo wiele mnie ominelo, z checia tez bym troche ulzyl z limbusami sobie, ale nie moglem, chodzilem ostro, zeby te cholerne spodnie wreszcie zdobyc. Mysle, ze kazdy w tym momencie nie czulby sie fajnie jesli nastapil by merge i ktos z twojej grupy moglby nas przelotowac ^^; Teoretycznie nasze zasady na takie cos nie pozwalaja, bo trzeba byc na runach i zdobyc chipy zeby lotowac, ale bog wie jak by to wygladalo. :)
Mysle, ze mozna mnie zrozumiec :roll:

***

Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2004
Offline
PostNapisane: 5 cze 2007, 23:12 
Cytuj  
Ja to widzę trochę inaczej. Problem z ewentualnym mergem jest dość duży dla osób, które konkretnie z grupą wybranych 18 osób nie mają nic wspólnego. Nagle coś się zmieni i nie będą wiedzieć czemu.
Jeżeli ktoś ma dokonać wyboru, na który event się decyduje to czemu ta decyzja nie ma być jednostkowa? Wybierasz salvage w poniedziałek czy czwartek zamiast Limbus i po prostu nie ma Cię na evencie.
Co do Einherjar to czemu to łączyć z Salvagem, można to robić gdziekolwiek i kiedykolwiek, w różnych grupach, jednak przyjemnie byłoby robić w stałej grupie, wiadomo.
Ustalając 2. salvage / 1. einherjar na inny dzień daje swobodę wyboru, czy chcemy iść na dany event nie poświęcając innego.
Tak jak już pisałem, rózne eventy to różne itemki, nie zawsze dla wszystkich te wymarzone są w tym samym miejscu.
Plan merge'a wydaje się teoretycznie dobry, ale w praktyce jestem prawie pewien, że w praktyce by nie wypalił ^^


_________________
...was wearing his fine white coat of mail and his helmet with gold-studded stones; by his side hung Joyeuse, and never was there a sword to match it; its colour changed thirty times a day.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 cze 2007, 23:18 
Cytuj  
Mi tam obojętne jak bedzie merge to zaczne chodzić na limbusy w DH będe miał z tego punkty jeszcze bo i tak już mało mi trzeba z limbusów i chodze raczej rekreacyjnie:P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2007, 23:42 
Cytuj  
Az mi sie zachcialo ta gre pizdnac do kata i tez pojsc 'out', heh...


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2007, 06:16 
Cytuj  
A bierzecie pod uwage że mogą byc ludzi co nie chcą robic nowego eventa a potrzebuja tone z limbusa?
Ja osobiscie chce robic nowy event ale ciagle mi brakuje 4 kawalków homam seta.


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2007, 07:58 
Cytuj  
to znajdzcie wolny dzien w tygodniu po 18ej.

maxii bo cie strzele do cholery, jestes jednym z liderow, jesli ty sobie pojdziesz znow to bedzie na serio nie fair.

jeden dzien w tygodniu limbusa jest o wiele lepszym pomyslem, ja i veji na serio mamy juz troche dosc limbusow, robi je dla was (dla tych co jeszcze cos chca). chetnie oddamy leadera komus komu jeszcze na tym evencie zalezy i pojdziemy na emeryture.
jesli chetny sie nie znajdzie, to ja jestem na serio za tym, zeby robic limbusy raz w tygodniu. pozwoli to na nowe eventy.

co do merge, to nie wiem jakby to wyszlo ze strony technicznej na serio.


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2007, 08:21 
Cytuj  
Merg=reset punktów serio+i tak już dawno prawie nic mi nie trzeba z Limbusa no i w DH chociaż punkty do lotowania syfu bede miał za limbusa...

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2007, 08:26 
Cytuj  
Jako gorący zwolennik tego pomysłu - jestem za i chętnie będę chodził na Salvage.

Natomiast nie do końca jestem przekonany czy mielibyśmy chodzić taką samą grupą na Einherjar - IMHO lepiej do tego nadawalby się DP. (Zasady podobne + duża ilość ludzi).


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2007, 08:29 
Cytuj  
Dokladnie, wasze argumenty typu 'ja potrzebuje to' 'ja potrzebuje tamto' albo 'ja i tak out' 'ja sobie pojde gdzie indziej' nie maja znaczenia (i sa retarded), bo nie chodzi tutaj o sam limbus tylko o miejsce na nowy event. Co z tego ze przestaniecie chodzic na Limbus, nic wam to nie da bo przynajmniej Deshter, Kyuubi, Kalcia, ja, Mantis i Justrich nie przestaniemy i ewentualne podejscie na Salvage odpada, chyba ze macie nas w dupie. Jesli ktos mysli ze Einherjar to 30 minut to chyba nie robil w zyciu nic w grupie wiekszej niz 6 osob... Einharjar to event na jakies 90 min, bo zanim ludzie sie zejda a potem rozejda to spokojnie minie te 1,5h.

Ja ten pomysl przedstawie na naszym GP (wrzuce tez do officer's section na Pixies), jesli sie nie spodoba to powiem ze rezygnuje z liderowania i niech sie za to bierze ktos kto ma cos dostac z tych runow, ja zdobylem co chcialem po 2 miechach, a siedze w tym ponad rok. Siedze bo czuje sie odpowiedzialny za grupe. Ale nie bede poswiecal nadal dwoch dni w tygodniu na event z ktorego nic nie mam, ktory blokuje mi inne ewentualne eventy i ktory jedyne co mi daje to coraz mniejsza liczbe gili i coraz wieksza liczbe zszarganych nerwow ;p Pomysl z mergem uwazam za optymalny.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2007, 10:00 
Cytuj  
dla mnie nawet 30k to sporo jak na wejściówkę (5350000 wydane na 107 wejściówek dzięki temu że sprzedawałem mój cały sprzęt do melee + wszystkie cap dla BLMa) i robię przerwę od limbusów, mogę pomagać na bossach jak będzie miejsce i będzie mnie stać
proponuję merg i robienie limbusów przez tych którzy mają priorytet itemowo-fun'owy limbus > all w tych samych godzinach co dotychczas


_________________
Obrazek

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2007, 14:57 
Cytuj  
kyu i reszta, ktorej sie wydaje ze merge moze pozbawic ich kolejki w dropach... wydaje mi sie, ze nie ma czym sie za bardzo przejmowac, aktualnie mamy beta ma swoje sety i alfa swoje, ludzie z alfy nie dostana dropow z uzytych setow bety i na odwrot~
a kazdy dostanie punkty za iles konkretnych runow wstecz, czyli bedzie mial punkty na itemy, czyli tak jakby nic sie nie zmienic, po za tym ze bedzie jedna grupa, ktora w czwartki bedzie robic 2-3 runy na raz!
takie wyjscie wydaje mi sie na serio dobre. ci co chodza i chodzili czesto nic nie straca. ci co malo chodza i chodzili i tak za predko nic by nie dostali :P
pogadamy o tym dokladniej w czwartek przed limbusem.


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2007, 15:12 
Cytuj  
Ten Einherjar będziecie robić w Pixies czy można się jakos zalapac


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2007, 15:15 
Cytuj  
pixies >.> bidowanie za LS punkty wiec jedynie co to mozesz app zlozyc;p


_________________
Jast v2.0

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2007, 15:55 
Cytuj  
ja będę robić Einherjar poza Pixies, jest ktoś jeszcze chętny ?


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.