mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 3
Dołączył(a): 17.07.2007
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 02:52 
Cytuj  
Witam mam pytanie do członków tego forum czy warto teraz zakupić tą gre ??

1. Ta gierka ma już swoje lata jak w stosunku do innych się przedstawia ??

2. jak wygląda sytuacja na serverach jak dużo jest ludzi i czy miasta dla low-lv nie są miastami duchów??

3. jak przedstawia sie sytuacja z nowymi graczami ? czy trudno się nauczyć zasad związanych z rozgrywką

4.Czy to prawda że Dragoni nie są lubiani w grupach ?

5. Co możecie powiedzieć pochlebnego o tej gierce ? (chce hakty a nie "jest super i już" )

6. coś od siebie ?

mówiąc szczerze wacham się miedzy DDO a FFXI DDO juz znam po trialu podobają mi się ich rozwiązania (jestem zęmczony ciągłym grindem w innych gierkach i zerem inowacji )
Chciałbym jeszcze zargać w triala ale z tym w FFXI jest trudniej (ktoś może pomuc??)
Jakby ktoś mógł by mi pomóc to z góry dziękuje

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 06:57 
Cytuj  
Tu jest mega grind.


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 07:11 
Cytuj  
- graficznie przedstawia się megaubogo oprócz niektórych CSów które można na luzie zobaczyć po roku czy dwóch latach gry, czasem po 3ch jak się nie da zebrać prędzej ekipy, 5ciu dodatkowych osób!!!!!!!!!!!
- jest dużo ludzi którzy są tak jakby z innego świata, każdy jest jakby odizolowany od reszty, nie ma zwyczaju jak w innych nowych grach (np. zrobionych na engine UI wow) że obcy co chwilę buffują się nawzajem, w miastach low lvl ludzi jest sporo, szczególnie altów
- nowy gracz zawsze miał i ma tak samo w ffxi od samego początku, chyba SE nic nie zmieniło od 1-10 lvlu, potem już się jest nowym w party, potem nowym w expie, potem nowym w endgamie, potem nowym w hardendgamie, to nie ma znaczenia, zasady są banalniejsze niż w każdej grze typu wow/vanguard/lotro bo , nie da się ich olać czy ominąć, prawie z każdego błędu wynikają jakieś konsekwencje, nie da się grać na hura w ffxi
- Dragoni są zawsze lubiani w grupach, tylko np. na 4000 graczy na serwerze takie coś widziało może 0.1% z nich
- od siebie mogę dodać że już nigdy nie powstanie gra która będzie mieć taki specyficzny interfejs jak w ffxi, wszystkie nowe gry mają naszpikowane GUI różnymi informacjami które gdyby były w FFXI spowodowałyby totalną dekoncentrację i praktycznie niemożność skutecznej gry w grupie


_________________
Obrazek

*

Posty: 59
Dołączył(a): 11.06.2007
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 07:27 
Cytuj  
ja tam kocham ta gre bo przy niej zapominam o realu ; )
a nowych zawsze przybywa :D


_________________
Manga & Anime
Yaoi & Shōnen-ai
Ikuto&Hibari
English & Japanese
Visual kei & Gothic Lolita
Punk & [j]Rock
TARD.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 09:58 
Cytuj  
Jeśli lubisz gracz tylko w grupie (chodzi o exp,misje)
Lubisz robić milion rzeczy poza expieniem (craft,ryby,questy,itp)
Nie boisz się wyzwań i znudziło ci się solo MMO (nie ma to jak robic max lv samemu w grze MMO ) to myślę, że może ci się spodobać:)

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 10:12 
Cytuj  
Przedstawia się, jak widać. Zresztą czy grafika rzeczywiscie ma znaczenie? W takim razie czemu staarsze FFy wciąż ciesza sie popularnością?
Patrzyłam o różnych porach i srednio w ciągu dnia jest ok. 3100-3300 postaci.
FF11 do gier łatwych nie należy. Jest ciężko nowym. Wielu nie wytrzymuje dłużej, jak 1 (darmowy) miesiąc. Jednak ci, którzy wytrzymają i się wkrecą, już się zbyt łatwo nie wykręcają. Dragoon ma ciężko z party, bo w pewnym momencie ludzie składający party nie biorą "byle biło". Jednak sa drg 75 i jakoś musieli dojść do tego levelu, więc nie mozna sie zniechęcać. Po prostu jednym jobom jest łatwiej.
Pochlebnego? Fakt, że ludzie graja 3+ lat, to niezły dowód, że warto. Jednak, nie sugeruj się cudzymi opiniami. FF7 ponoć jest najlepsza, ale nie każdy tak uważa. ;) Więc sama opinia innych, wiele Ci nie da. Jest wieeele jobów, możesz je zmieniać bez wiekszych przeszkód (wiekszość trzeba jednak odblokować, a można to zrobic od levelu 30.) Nie chcesz expować?
Jest co robić. Crafty, fishing, kopanie. Można solowac, jednak ff11 to gra przede wszystkim zbiorowa. Party to podstawa tej gry. Większości misji nie zsolujesz (zwłaszcza tych, gdzie level jest ucinany do 30 np.).
Mozna by wymieniać i wymieniać, ale żadna opinia nie da Ci tego, co pogranie w tą grę. Sam się musisz przekonać czy Ci pasuje.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 12:44 
Cytuj  
Loth proszę nie pisz mianem "darmowy miesiąc", bo potem ludzie szukają triala ;)
W mmorpg nie ma czegoś takiego jak darmowy miesiąc, bo bez opłat to sobie możesz co najwyżej grę, za którą płacisz te 100zł postawić na półkę.

Grać warto. DDO to bardziej system instancji niż prawdziwe mmorpg.

Głupim gadaniem jest, że grafika się nie liczy. Taki sam mit jak facet mówiący o kobietach, że nie liczy się wygląd. Grafika jak najbardziej sie liczy, a ta w FFXI trzyma znośny poziom. Trzeba tylko pogrzebać w ustawieniach, bo domyślnie gra musi działać na słabych sprzętach.

Dragoon to przydatny nawet w party job. Pod warunkiem, że potrafi się nim grać. Nie polecam jako pierwszy job. Lepiej najpierw dojść do 60 czymś innym, by poznać mechanikę gry i funkcję w party (przez pierwsze 30 lvli nic się obecnie nie da nauczyć (power leveling wszędzie >.>)).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 12:48 
Cytuj  
Mi THF gra się z DRG idealnie, jak się potrafię dobrze zgrać to mogę szaleć do woli, a tank nie traci hate, bo DRG resetuje swój :)

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 13:02 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Dragoon to przydatny nawet w party job. Pod warunkiem, że potrafi się nim grać. Nie polecam jako pierwszy job...


nie żebym się czepiał, tylko koryguję, żebyś nie wprowadzał nowego w błąd od samego początku, ale jako pierwszy job to Dragoon nie nadaje się zupełnie, bo Dragoon to advanced job dostępny po dobiciu do levelu 30 którymś z podstawowych jobów (Warrior, Thief, Monk, Black Mage, Red Mage, White Mage)

druga sprawa. DRG to niezbyt pożądany job w party i to bez względu czy się nim umie grać czy nie.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 17 lip 2007, 13:05 przez Gli2duS, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 13:05 
Cytuj  
Kamilus, dzizas.

Nie jest darmowy? Nie wiem jak ty, ale ja nie buliłam za pierwszy miesiąc abonamentu :roll:

Kamilus widzisz, dla mnie grafika się nie liczy. Liczy się fun. Piekna gra, która mnie nie wciągnie, bo jest nudna jest dla mnie mniej warta niż np. FF2 czy FF8. Nie wybieram gier pod względem graficznym. Rzeczywiście mogłam napisać "moim zdaniem", ale chyba logiczne, że piszę w swoim imieniu.

Obecnie zdarza mi się miewac drg w party, ani nie zawadza, ani zbytnio nie pomaga. Ot, jest, bo dd potrzeba. Nie zauważyłam, żeby jakikolwiek lider rzucał się po drg, jak po rdm, brd, pld czy nin. Cóż, tak to jest.

Co do PL. Sama PLuję, bo to niezła okazja do skillowania healing. Poza tym sama wole miec PL na low levelach, niż użerac się w party, które co chwila ginie. Nie pasuje mi party? Quitnę. Jakas osoba? Zapisze sobie, żeby unikać. Proste. Z drugiej strony - raz się wpieniłam jak noob na 11 bez suba zaoferował mi 20k na h za PLowanie... Desperaci, którzy nie umieja grac bez PLów albo po prostu nawet nie chcą spróbować :/ Ale i tak bardziej irytuja mnie shouty tele-whores, jakby tele było czymś, co należy sprzedawać i reklamować -_-


_________________
Obrazek

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 13:18 
Cytuj  
Nowy gracz robiący pierwszy job lvlowany do 30-40 z PL, staje się niepełnosprawny i nie potrafi znaleźć się w pt bez leczenia.
Jest to często wpieniające jak na 40lv uczysz kolesia przez 30 min co ma robić i jak się ustawiać w walce, co powinien wiedzieć od 20lv i robić to automatycznie.
Nie dziwie się, że się tacy desperacji trafiają bo koleś nie umie nic zrobić poza wciśnięciem attack:) i czekaniem na koniec walki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 13:20 
Cytuj  
Lothlorien napisał(a):
Nie jest darmowy? Nie wiem jak ty, ale ja nie buliłam za pierwszy miesiąc abonamentu

Za grę nie płacisz? Możesz w nią potem pograć offline? I wszystko jasne ;)

Cytuj:
Kamilus widzisz, dla mnie grafika się nie liczy. Liczy się fun. Piekna gra, która mnie nie wciągnie, bo jest nudna jest dla mnie mniej warta niż np. FF2 czy FF8. Nie wybieram gier pod względem graficznym. Rzeczywiście mogłam napisać "moim zdaniem", ale chyba logiczne, że piszę w swoim imieniu.

Mogę się założyć, że nie pograłabyś długo w ffxi z grafiką z Tibii ;)

Cytuj:
Co do PL. Sama PLuję, bo to niezła okazja do skillowania healing. Poza tym sama wole miec PL na low levelach, niż użerac się w party, które co chwila ginie.

Ale jak NOWY gracz ma się nauczyć grać gdy ma ciągle PL?

Cytuj:
raz się wpieniłam jak noob na 11 bez suba zaoferował mi 20k na h za PLowanie

Prawdopodobnie czyjś alt skoro miał gile ;)

Cytuj:
Ale i tak bardziej irytuja mnie shouty tele-whores, jakby tele było czymś, co należy sprzedawać i reklamować -_-

Niektórzy lubią tak zarabiać. Jest to jeden ze sposobów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 13:52 
Cytuj  
Kamilus, naucz sie czytac z łaski swojej -_- Ty o grze, ja o miesiacu bez bulenia za abonament. Widzisz różnicę? Chyba nie _^_'

Ale nie ma grafiki z Tibii, więc nie mozesz tego sprawdzić, prawda? Pograłabym w Tibię, gdyby nie była taka jaka jest, ze wzgledu na graczy i to co się o niej mówi. Gdyby miała wszystko to, co FFXI mi teraz oferuje (nie liczac grafiki), to bym się nie zastanawiała. Nie porównuj mnie do siebie.

Co zmienia PL? Może jak jest whm, to się wiele nie nauczy. Ja miewałam PLów jak zaczynałam grać i nie sadzę, żebym miała jakieś większe braki w umiejetnosciach. :roll: Jak ktos chce się nauczyć i być w czymś dobrym, to się nauczy, PL tego w jakis istotny sposób nie zmieni. Ostatnio byłam PL'em, pld na 29 w ogóle nie zuzywał mp, powiedziałam na tellu i koniec problemu. Easy.

Albo alt, albo kupił. Ze sposobu rozmowy wnioskuję jednak, ze noob i że lider kazał mu szukac i oferować.

Rozumiem. Sama zarabiam czasem teleportujac, ale nie reklamuje sie jak firma przewozowa -_- Ktoś potrzebuje? Ok, ale shoutowanie i podawanie cen? No thanks.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 13:59 
Cytuj  
Podawanie cen miało swój cel z tego co się zorientowałem. Niedawno ceny spadły do 1k z vacka w whitegate... Wtedy pojawiły sie shouty "firm przewozowych", że wacek za 2-3k i cena wróciła "do normy".

W myśl prawa handlowego pierwszy miesiąc jest wliczony w cenę gry, a nie jest darmowy. W przeciwnym wypadku sprzedawanie gry, w którą nie można grać było by zwykłym naciąganiem. Ale to już tylko gra słów ;)

PL zmienia wiele. Chociażby to, że tank nie musi tankować. I nie mów o sobie jako o PL bo śmiać mi się chce. Problem pojawia się gdy WHM75 przyjmuje na siebie ciosy od mobków, a tank zajmuje się biciem zamiast tankowaniem... To bardzo edukujące...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 15:28 
Cytuj  
Więc uważasz, ze whm 58 PL to zły PL? Dzizas Kamilus, jesteś beznadziejny. Tyle z mojej strony. Rozmowa z Tobą to porażka.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 15:35 
Cytuj  
Uważam, że nie masz pojęcia o tym co się dzieje w obecnych noob party oceniając je po tym jak party na lvl30 PLujesz na 58... Gdzie jak tank nie utrzyma na sobie moba to PL zginie... Między 58, a 75 różnica jest ogromna...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 15:41 
Cytuj  
PLuje sporadycznie, gdy ktoś znajomy potrzebuje. I nie ginę, bo nie PLuje przecież leveli na 50 -_- Pomysl czasem. Trzeba być kiepskim PLem, żeby zginąć :roll: Co do tego ma 75? Ach, bo Ty masz a ja nie? Przez to czujesz się taki uber i ważny? Litości. Sorry, ale mam zycie i nie chce mi się całego czasu poswięcac na expowanie :roll:


_________________
Obrazek

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 15:48 
Cytuj  
Chodzi mu o to, że tank tankuje przy takiej różnicy leveli, a nie jak jest na diunach, że tankuje PL :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 122
Dołączył(a): 21.08.2006
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 15:56 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Podawanie cen miało swój cel z tego co się zorientowałem. Niedawno ceny spadły do 1k z vacka w whitegate... Wtedy pojawiły sie shouty "firm przewozowych", że wacek za 2-3k i cena wróciła "do normy".

hahahah ale bezsensowna teoria, zawsze sie znajdzie ktos kto telepnie za mniej... konkurencja wiesz co to jak jej nie ma to ceny leca do góry... jak jest duzo chetnych do teleportowania to spadaj, normale ... a nie dlatego ze ktos krzyczy ze tele za 2k czy 3k lol to w takim ukladzie dlaczego nie wolali ze za 10k skoro to odtego zalezy, ja wolam i kto za mniej sie zgodzi z tym lece nigdy nie zagaduje tych co sie reklamuja, jak chca zarobic no to niech sla invite jak nagroda im odpowiada a jak nie to nie... wszystko.

tczewiak napisał(a):
W myśl prawa handlowego pierwszy miesiąc jest wliczony w cenę gry, a nie jest darmowy. W przeciwnym wypadku sprzedawanie gry, w którą nie można grać było by zwykłym naciąganiem. Ale to już tylko gra słów ;)

w tan sposób mozna sie przepychac bardzo dlugo...

tczewiak napisał(a):
PL zmienia wiele. Chociażby to, że tank nie musi tankować. I nie mów o sobie jako o PL bo śmiać mi się chce. Problem pojawia się gdy WHM75 przyjmuje na siebie ciosy od mobków, a tank zajmuje się biciem zamiast tankowaniem... To bardzo edukujące...

uwazam ze PL dla noobów na VD nie jest niczym dobrym, ale dla gracza który robi n-ty job to jest cos co oszczedza nerwy i czas. myślisz ze whm 58 nie moze dobrze PLowac? co ze niby to za niski level na Valnoob? co ty wogole kurwa wiesz o PL skoro uwazasz ze PL'em moze byc tylko whm 75 a ty go nie masz to znaczy ze nie masz o tym pojecia, w mysl twojej teorii jako blm masz w subie whm 37 góra wiec Narashi na 58 jest lepszym PL od ciebie wiec wie wiecej co za tym idzie jak mozesz sie z niej smiac nie majac kurwa pojecia o czym mówisz , zapszeczaz sam sobie, ogólnie znany jestes z wypowiadania sie na tematy o których nie masz pojecia i dawania ludziom idiotycznuch rad jak np. cos w stylu "zrób sobie inny job na promy bo monk sie nie nadaje" no kurwa LOL , ja mialem przyjemnosc byc przez nia PL'owanym i jakos nie narzekalem, a jak znam wasze uklady to Ona w zyciu nie da ci raise nie mówic o PL wiec skad wiesz jaki z niej PL moze i ma nizszy level od ciebie ale to nie znaczy ze jest gorszym graczem, wkurwia mnie jak taki noob jak ty chce sie wywyzszyc nad kims bo ma 75 lol idz zmarnuj komus orba na KSNM jebnij firage na stado uspionych skorpionów jak reszta restuje, jak takie cos robi high level BLM który uwaza sie za ubera i ze wie wszystko o wzystkim to co to znaczy??? LOLblm doradza innym jak maja grac swoimi jobami, a teraz jeszcze zaczal ich oceniac LOL

... skonczylem... i ide sie schlodzic :D

*
Avatar użytkownika

Posty: 122
Dołączył(a): 21.08.2006
Offline
PostNapisane: 17 lip 2007, 16:02 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Uważam, że nie masz pojęcia o tym co się dzieje w obecnych noob party oceniając je po tym jak party na lvl30 PLujesz na 58... Gdzie jak tank nie utrzyma na sobie moba to PL zginie... Między 58, a 75 różnica jest ogromna...


a kto idzie PLowac ludzi na poziomie zblizonym do siebie jaki to ma sens LOL ja pierdole naprawde nie wiesz o czym mówisz, zawsze sie PLuje ludzi na takim poziomie ze mobki które bija moga ci naskoczyc i zbierasz hate zeby zaoszczedzic mp i w tym ukladzie stajesz sie tankiem, i zgadza sie jak ktos gra tankiem i jest noobem to nie jest to wskazane wrecz przeciwnie co innego jak robisz 10 job to juz co innego.

teraz juz naprawde ide mozna na mnie jechac XD

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.