mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 16:32 
Cytuj  
Zja poszukuje laptop na którym można grać w FFXI i nie redukować grafy do 640x480 na dynamisie :P

Do 4000 zł może być, prosi o porady :D

http://www.allegro.pl/item246282070_hp_ ... _raty.html
Pyta czy taki sie nadaje :P


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 16:47 
Cytuj  
Chyba się każdy nadaje co niema karty graficznej intela...:
Jakbym brał Laptopa to tylko Dell z żadnym jeszcze nie miałem problemów co do innych firm laptopów to ciężko coś powiedzieć teraz to ja bym wybrał pewno:
http://www.allegro.pl/item245576026_wyprzedaz_hp_dell_core_1024_160_dvdrw_15_fv_xp_.html

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 17:02 
Cytuj  
NIGDY W ZYCIU HP!!!!!!!
Toshibe mam i sobie wiece chwale z Nvidia 7600 256 MB.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 17:03 
Cytuj  
Na tym w 1280x1024 bez obnizonych detali podczas zerga na DL mialem prawie 20fpsow.

http://www.nokaut.pl/laptopy/notebook-h ... cification

Tak po prawdzie to proponuje zalozyc taki watek w dziale technicznych porad :)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 17:03 
Cytuj  
aha skep: www.komputronik.pl - jest tez w Poznaniu Kyu wiec luz.
Ty mi na allegro nic nie kupuj bo kaske w bloto wywalisz :(


_________________
Obrazek

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 17:09 
Cytuj  
Ja wiem lol mieszkam 15 min od centarali, Zjawcia smsa napisała żebym postną ^^ a linka na gg dała wcześniej :)


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 17:36 
Cytuj  
Caspian napisał(a):
NIGDY W ZYCIU HP!!!!!!!
Niby czemu? Ta fobia jest czymś poparta wogóle, czy to takie pierdolenie "bo tak uważam" ? Osobiście miałem Toshibe, Dell'a, Acer'a, Fujitsu Siemens, Aristo (chwilę), Asus'a i HP nx6125, który okazał się tak zajebistym laptopem, że trzymam do dzisiaj, chociaż mam aktualnie całkiem nowego Asus'a. Ten HP spadł mi chyba milion razy na ziemię, raz go zostawiłem pod oknem (dachowe bo mieszkam na poddaszu) i mi go zalała woda. Tyle imprez co on pamięta niejedna osoba w życiu nie przeżyła, raz kumpel na nim nawet skarpetki suszył :

Obrazek

Nigdy w życiu mnie nie zawiódł. Nigdy się w nim nic nie zepsuło. Zjawcia spokojnie kupuj HP i się nie patrz na jakieś głupie fobie czy zabobony ;)

Co do FFXI to gra ma na obecne czasy wręcz śmieszne wymagania. Jak grałem jeszcze w finala to używałem już leciwego ASUS A8 tylko, że z 1GB RAM i chodziłem bez problemu na dynamisy grając w rozdzielczości 1200x800. Wydaje mi się, że aktualnie cokolwiek by się wybrało, to za kwotę 4000zł kupi się laptopa na którym w finala będzie się grało bezproblemowo - np ten proponowany HP to chyba aż nadto na tą grę :P

edit: o legendarnej bezawaryjności toshiby też można gdybać - ostatnio koledze z pracy, który ma Toshibę za około 9000zł (projektowanie CATIA) poszła ni z tego ni owego matryca ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 17:50 
Cytuj  
a mi co siadlo jak nie toshiba ??? plyta glowna do wymiany :(


to z awaryjnoscia lub nie to przesada kwestia szczescia ... lub nie :)


zarowno Toshibe chwala jak i HP .....


_________________
COLD is BACK !

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 18:02 
Cytuj  
Ja tez mam HP i nie mialem nigdy z nim zadnych problemow.

I tak jak Kas mowi, FFXI ma naprawde male wymagania jak na dzisiejsze czasy. Podejrzewam, ze praktycznie kazdy nowy notebook go pociagnie na luzie.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 18:24 
Cytuj  
Moja znajoma ma: http://pl.asus.com/products.aspx?l1=5&l ... odelmenu=2

Dała za niego chyba 3,800.

**

Posty: 311
Dołączył(a): 18.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 21:44 
Cytuj  
Hehe, bo jak się komuś coś w laptopie spieprzy, napisze negatywnego posta na jakimś forum, inni to podchwytują i rady lecą: tego nie kupuj, tamtego też nie... A prawda jest taka, że to jest kwestia szczęścia czy trafisz na dobry model, czy taki który się zepsuje po tygodniu niezależnie czy to Toshiba, Aristo, Dell, HP.

Sam ostatnio szukałem jakiegoś laptopa i mój wybór padł na kadłubka Compala:
http://allegro.pl/item247847510_compal_ ... torba.html

Czy to był dobry wybór to się jeszcze okaże. :D

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2007, 22:09 
Cytuj  
Jedyne HP, które miały wadę "wrodzoną" to NX5000, w których umierał dysk po 2-3 latach :)

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2007, 18:40 
Cytuj  
Cytuj:
głupie fobie czy zabobony


Widzisz NIE MASZ odpowiedniego doswiadczenia z Support Center HP, bo nigdy z niego nie korzystales Kassei wiec tak naprawde nie powinienes sie wogole wypowiadac w tej kwestii. Wszystko w HP jest dobrze dopoki dziala a jak sie zepsuje to wtedy dopiero sie zaczyna kabaret (choc Acer jest w tym najlepszy).
Nie uwazam aby HP jako sprzet byl zly, jednakze gdybys potrzebowal pomocy z HP - przygotuj sie na ostra jazde :P
I Kassei badzmy powazni w swoich wypowiedziach, nikt nie poleca lub odradza komus sprzetu za 4 kafle, bo jest brzydka pogoda, lub sprzedawca nosi rozowe skarpetki... Zawsze bazuje na wlasnym doswiadczeniu, nie raz sie przejechalem na HP no i nie ufam mu i tyle.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2007, 19:46 
Cytuj  
Jeśli laptopy to przede wszystWkim Toshiby. Całkiem przyzwoity jest A200-1HV.
Sam nabyłem wczoraj ASUSa X51R i no... dam tej marce szansę. Płyty główne robią świetne =]
HP nie jest zły.
To co odradzam to: Fujitsu-Siemens, Acer, Aristo i wszelakie dziwadła jak medion, watson itp. na allegro...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2007, 19:53 
Cytuj  
Caspian napisał(a):
Cytuj:
głupie fobie czy zabobony


Widzisz NIE MASZ odpowiedniego doswiadczenia z Support Center HP, bo nigdy z niego nie korzystales Kassei wiec tak naprawde nie powinienes sie wogole wypowiadac w tej kwestii.
Niestety pudło :roll: W swojej pracy i zawodzie korzystałem z pomocy HP setki razy, jakoś nie mam związanych z tym traumatycznych przeżyć. Mają dobry support, a z moich własnych doświadczeń to mogę powiedzieć, że wpadki zdarzają się nawet Dellowi. Caspian co do sprzętu to możesz mieć swoje zdanie, możesz też mieć przykre przeżycia związane z konkretnym producentem - to się zdarza.... ale jak już zaczynasz oceniać z góry człowieka, chuja tak naprawdę o nim wiedząć - w tym przypadku czym się w życiu zajmuje, to już tylko świadczy o Tobie i to bynajmniej dobrze... Życzę powodzenia w życiu z takim podejściem do ludzi, a Zjawcia wybierze i tak co będzi jej najbardziej odpowiadało cenowo, ergonomicznie, stylistycznie czy wydajnościowo...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2007, 19:54 
Cytuj  
dziekuje za rady :)

glowne kryterium ktorym sie kierowalam to byla karta graficzna - koniecznie nvidia a drugie - ten laptop ma klawiaturke numeryczna :)
no i mam zaufanie do sprzetu hp, zarowno drukarki, aparatu cyfrowego jak i skanera


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2007, 21:56 
Cytuj  
To pokaż co sobie sprawiasz.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.