mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 12:39 
Cytuj  
Czołem,

zaczynam nowy temat, bo nie chciałbym rozpoczynać OT dyskusji w innym wątku. Jestem w CC od samego początku i martwię się czy idziemy naprawdę w dobrą stronę.

16 października Opi zaczął temat "Co dalej z CC? (wazne!!!!!)" w którym ludzie mieli się zagłosować w ankiecie i wypowiedzieć się na temat przyszłości CC.

Wyniki ankiety są następujące:

Obrazek

21 osób (67%) zagłosowało, że chce eventów w tej samej formie jak dotąd. Jedynie 6 osób (18%) stwierdziło, że chce nowego HNMLSa.

Teraz czuję się oszukany.

Zdecydowana większość nie chciała HNM LSa. To, że powstał to nie jest decyzją demokratyczną - ale własną decyzją Opiekuna (łącznie z nazwą).

Żeby było jasne - mi to wisi czy ktoś zakłada własny LS czy nie. Boję się tylko, że poprzez uruchomienie kolejnego LSa intergralność CC, którą mamy od 3 lat może ulec zachwianiu. Oczywiście może się też tak zdarzyć, że "Pixies" spotka los innych LSów zakładanych przez ludzi z CC (np "Europe") - czyli umrze śmiercią naturalną.

67% ludzi głosowało na CrazyChocobos a nie na Pixies. Warto to uszanować. Zacytuję kilka wypowiedzi:

Zetoriush napisał(a):
CC ONRY


Naif napisał(a):
CC > others


Saitou napisał(a):
jestem z CC, w srody powinienem byc zawsze, a w piatki i weekendy to roznie bywa


Caspian napisał(a):
Opi nie po to zostawilem wszystko na Carbunclu i zaczalem nowa postac na Ramuhu, aby sie teraz od Was odwrocic ^^ CC i wszelkie sprawy CC sa dla mnie priorytetowe. Przy obecnym trybie zycia typowe "endgame" jest dla mnie w kwestii marzen.


Tomala napisał(a):
Ja jestem w CC i za CC, nie szukałem, nie szukam i nie będę szukał innych HNMLSów (nie mam po prostu na to czasu, chęci i ochoty). Na endgamowym sprzęcie mi aż tak nie zależy. Jak da radę coś złapać super, jak nie, trudno. Ja w tą grę gram dla zabawy, jak mam czas i jak mi się chce. Na eventach staram się pojawiać, jeśli odbywają się w stałych terminach (śr i pt koło 20) i jestem w stanie poswięcić na nie około 4 godzin.


Ancover napisał(a):
ja z CC i to sie nie zmieni.

mamy wspanialych ludzi, jedynie, ze czasem krzyczaco brakuje jobow


Jeżeli naprawdę mamy robić tak jak ludzie chcieli - to nie powinniśmy zakładać osobnego LSa, do którego jeszcze mamy zapraszać innych ludzi (spoza CC) - CC ma markę, renomę na serwerze i jest dobrze kojarzone. Pixies dla mnie jest pierwszym krokiem do rozłamu w CC - podział na uberów eventowych i innych ludzi.

Argumenty, że podczas LS eventu są smieci na kanale linkshellowym mnie nie przekonują - większość czata i tak odbywa się na kanale Alliance. Teraz będzie tak, że podczas wieczornych eventów na CC będzie kilka-kilkanaście osób, bo reszta zmieni perełki...

Jeszcze parę słów odnośnie strony na GP - dla mnie to jest to DOKŁADNIE to czego nie mieliśmy robić: budowanie nowego HNM LSa na bazie ludzi z CC + dokładanie ludzi spoza CC.

Ja już się wypowiedziałem - dla mnie CC to mój jedyny LS - i tak zostanie. Przemyśl proszę Opi sprawę czy Twoje działania nie osłabią CC. Tym bardziej, że idziesz dalej: "W Pixies zawsze bedzie miejsce dla kazdego Polaka nawet jak to bedzie 10 DRK czy 15 NIN". To gdzie miejsce dla CC?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80


Ostatnio edytowano 22 paź 2006, 12:45 przez Huckster, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 12:44 
Cytuj  
ok huck ale eventy w obecnej formie nie moglyby sie odbywac z prostej przyczyny braku kilku jobow. niech kazdy meele zrobi rdma/brda/blma do 75 to spoko mozemy sobie zostac w cc mi nie pasuje byc np jedyna osoba od ktorej cos zalezy na danym evencie. a co do rozlamu cc lol. nie robmy nic. ja reapply do dh zrobie jutro myrta do cae itd...


_________________
Jast v2.0

**

Posty: 430
Dołączył(a): 27.01.2006
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 12:50 
Cytuj  
Zgadzam sie z Huckiem i to nietylko dlatego że niemam dostępu do sea 8)
Nie jestem rasistą :P ale niepodobało mi sie odpoczątku przyjmowanie ludzi z poza CC i tak głosowałem.
Nic niemówiłem jak wpadliście na pomysł szukania ludzi gdzieindziej i myśle Huck że teraz też to niema sensu bo 95% podoba sie nowy pomysł... cuż, demokracja 8)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 12:55 
Cytuj  
Drogi Hucku.

Sam zaglosowalem na pierwsza opcje, ale nie widze mozliwosci robienia sensowych rzeczy w CC kiedy na event przychodzi 0 (zero) RDMow i 1 BRD, ktorym to ja gram po czesci.

CCeventow naprawde nie robilem dla siebie (w kolumnie wydanych punktow mam zero). Liczylem na integracje CC, ale zamiast integracji ludzie zaczeli przechodzic do innych LSow (Suczka, Stokrotka do OB, Cold do CAE itd), a kolejne osoby byly w trakcie poszukiwania LSa (Kalcia, Vejitta itd). (Sorry za wskazywanie nickow ale nie chce byc goloslowny). ;D

Podzial na uberow eventowych i lowleveli jest i tak, bo czesc chodzi na eventy, a czesc nie chodzi.

To nie chodzi o zasmiecenia chata, to najmniej wazny argument.

Dezintegracja CC nastapila gdzies dwa lata temu, kiedy pierwsze osoby odeszly do SW, a odeszly z tych samych przyczyn z ktorych teraz powstaje Pixies. Robilismy "event" i przychodzilo 5 melee, 1 tank i zero maga.

Jak ludzie siedza na innych LSach to jest ok, a jak beda siedziec na NASZYM innym LSie to juz nie jest ok?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 12:58 
Cytuj  
Mysle ze Huck zastanawia sie nad zasadnoscia calej ten ankiety i dopisku 'bardzo wazne'. Bo sie nagle okazalo ze to wcale nie bylo wazne :]


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 13:08 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Drogi Hucku.

Sam zaglosowalem na pierwsza opcje, ale nie widze mozliwosci robienia sensowych rzeczy w CC kiedy na event przychodzi 0 (zero) RDMow i 1 BRD, ktorym to ja gram po czesci.

CCeventow naprawde nie robilem dla siebie (w kolumnie wydanych punktow mam zero). Liczylem na integracje CC, ale zamiast integracji ludzie zaczeli przechodzic do innych LSow (Suczka, Stokrotka do OB, Cold do CAE itd), a kolejne osoby byly w trakcie poszukiwania LSa (Kalcia, Vejitta itd). (Sorry za wskazywanie nickow ale nie chce byc goloslowny). ;D

Podzial na uberow eventowych i lowleveli jest i tak, bo czesc chodzi na eventy, a czesc nie chodzi.

To nie chodzi o zasmiecenia chata, to najmniej wazny argument.

Dezintegracja CC nastapila gdzies dwa lata temu, kiedy pierwsze osoby odeszly do SW, a odeszly z tych samych przyczyn z ktorych teraz powstaje Pixies. Robilismy "event" i przychodzilo 5 melee, 1 tank i zero maga.

Jak ludzie siedza na innych LSach to jest ok, a jak beda siedziec na NASZYM innym LSie to juz nie jest ok?


Opi - dzięki Twojemu zaangażowaniu jako CC zrobiliśmy bardzo wiele eventów:
- Sky - 7 wypadów
- Gration - 2 wypady
- Adamantoise - 5 wypadów
- Ark Angels
- Alastor Antlion
- Bomb Queen
- Unstable Cluster
- KSNM99
- Hakutaku
- Cerberus (prawie :)

Wcześniej to nie było możliwe. A to wszystko w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Jeżeli to faktycznie chodzi tylko o przyjęcie RDM i BRD - to proponuje dogadać się np ze Stokrotką, Gokulo, aby ktoś od nas miał dostęp do ich konta (możemy opłacić Gokulowi) - i jeżeli na event będzie potrzebny RDM - to zamiast 1936354 melee, pójdziemy RDMem.

BRDa na 75 miał też Comodo - można z nim pogadać nt dostępu / opłacenia konta.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 13:12 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Mysle ze Huck zastanawia sie nad zasadnoscia calej ten ankiety i dopisku 'bardzo wazne'. Bo sie nagle okazalo ze to wcale nie bylo wazne :]


To bylo wbrew pozorom bardzo wazne. Gadalem z wieloma osobami z pierwszej grupy i zdecydowana wiekszosc poparla pomysl Pixies. Nie chcialem robic kolejnej ankiety, zeby nie byc wzietym za Sima. ;)

Wiekszosc przeciwnikow Pixies to albo ludzie ktorzy maja inny LS, albo go szukaja, albo graja bardzo rzadko. To zrozumiale.

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 13:15 
Cytuj  
Huckster napisał(a):


Ancover napisał(a):
ja z CC i to sie nie zmieni.

mamy wspanialych ludzi, jedynie, ze czasem krzyczaco brakuje jobow


i zrozumiales zle.

" ja z CC i to sie nie zmieni" - dla mnie moja wypowiedz oznacza jednoznacznie, ze jesli bede nalezala kiedykowiek do jakiegos HNMLSa, to ma byc on organizowany na bazie CC, tak jak nasz Dynamis LS - DP

"mamy wspanialych ludzi, jedynie, ze czasem krzyczaco brakuje jobow" - oznacza, ze to trzeba naprawic.

tak jak w DP w Pixies bede miala oparcie/wsparcie na ludziach z CC i jesli cos nie zrozumiem, to sie zapytam swoich.

tak sie sklada, ze w DP w wiekszosci liczymy na Polakow, dolaczaja do nas inni gracze - ale nie raz sie zdaza, ze na 30 osob - 16 to sa Polacy z CC. W wiekszosci, to sa Ci na ktorych mozna polegac (nie beda cudowac, siac chaos i nie wyloguja sie lub nie beda lotowac na monety, jak im sie cos w ich planach pokrzyzuje)

to dobrze, ze chcemy zorganizowac sie na powaznie - juz czas!
a nie tylko gdziec komus wlizywac.
CC istnieje 3 lata - nadeszla pora umiejetnie wykorzystac i podzielic sie wlasnymi doswiedzzeniami, a czasem zrobic cos na co jescze sie nie podjelo!
wiem, ze trudna decyzje podjeli chlopaki - bo kazde organizowanie czegos - to sprawdzian powaznosci - nadszedl czas i na nas - CC.


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 13:16 
Cytuj  
Huck --> my potrzebujemy prawdziwych BRDow i prawdziwych RDMow, a nie ludzi grajacym tym jobem dwa razy w tygodniu. Sam gram BRDem czasem i wiem ile trace cennych sekund na znalezienia danego macra czy skojarzenia ktory song co daje. Taki BRD to pol-BRD.
Jak levelujesz dany job od poczatku to masz go jakby we krwi i wiekszosc rzeczy robisz automatycznie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 13:37 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
CC ma markę, renomę na serwerze i jest dobrze kojarzone.


CC jest chyba jedynie kojarzone z tym, ze istnieje 3 lata i nigdy nie zabilo Fafnira i jej czlonkowie chetnie pracuja dla innych LSow (DH, CAE, SW, TMNQ, RB, OB). Tania sila robocza? ;) :D

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 13:44 
Cytuj  
Opi - ja nie mam kompleksów - pokaż mi inny LS, w którym tylu członków miałoby dostęp do Sea, zaliczone tyle Limbusów, porobione tyle questów, etc.

Spójrz na dane w Linkshell Community (http://fanzone.playonline.com/lscom/index.do) - jesteśmy jednym z największych LSów na serwerze.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 13:58 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Opi - dzięki Twojemu zaangażowaniu jako CC zrobiliśmy bardzo wiele eventów:
- Sky - 7 wypadów
- Gration - 2 wypady
- Adamantoise - 5 wypadów
- Ark Angels
- Alastor Antlion
- Bomb Queen
- Unstable Cluster
- KSNM99
- Hakutaku
- Cerberus (prawie :)



taki zestaw to normalny HNMLs moż zrobić w 1 TYDZIEŃ a CC zabrało to 3 lata a nie 3 miesiące, samo moje proszenie dla mnie i nie dla mnie o rostrumy zajęło mi w CC X miesięcy a dostałem je w 6 dniu pobytu w zwykłym 'njubowskim' RB ...
ludzie z CC już nie proszą o pomoc bo i tak wiedzą że jej nie otrzymają szczególnie teraz jak większość tych którzy mogłaby pomóc nie będzie dostępna czasowo, gdyby to ode mnie zależało to pomoc bym wrzucił w eventy LSa a nie tylko sprawy dot. konkurencji na marketingowym rynku reklamy perełek ...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 14:04 
Cytuj  
Huck DZIZAS jak nie chcesz chodzic to nie chodzisz..... nikt Cie nie zmusza.... i tak na naszych eventach pojawiales sie sporadycznie


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 14:06 
Cytuj  
Marass napisał(a):
Huck DZIZAS jak nie chcesz chodzic to nie chodzisz..... nikt Cie nie zmusza.... i tak na naszych eventach pojawiales sie sporadycznie


Oj Maras, chyba nie do końca zrozumiałeś o co mi chodziło w poście - przeczytaj proszę jeszcze raz. I sprawdź tabelę cchnm. Od momentu gdy zadeklarowałem, że będę chodził w środy na eventy - chodzę za każdym razem.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 14:10 
Cytuj  
Huck przeczytalem i nadal nie wiem w czym problem.... i tak wieksza czesc czasu ludzie siedza na CC... Pixies jest tylko na nasze zorganizowane wypady zeby nam ulatwic komunikacje i miec wsparcie osob z innych LSow... przynajmniej w chwli obecnej taka role dla mne spelnia Pixies


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 14:59 
Cytuj  
Marass napisał(a):
Huck przeczytalem i nadal nie wiem w czym problem.... i tak wieksza czesc czasu ludzie siedza na CC... Pixies jest tylko na nasze zorganizowane wypady zeby nam ulatwic komunikacje i miec wsparcie osob z innych LSow... przynajmniej w chwli obecnej taka role dla mne spelnia Pixies


Dokladnie Huck.... Robisz afere z niczego na Pixie siedzimy tylko wtrakcie eventow...


_________________
Obrazek

Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 15:55 
Cytuj  
podoba mi sie mysl , ze siedzac pod czerwona perelka , ktos sprzatnie spod nosa CAE claima i beda to Polacy :) ....jak dolacza inni ....trudno ...juz tak kolorowoi nie bedzie. Jednakze rozumiem po czesci Hucka > nie zatraccie CCstyleu .... przy graczach takich jak Opi , Gal , RHa < Lesiu ....... niech oni zawsze beda trzonem ..... pomimo tych "spoza" CC .

Wiem ze nie jest mozliwe calkowite wypelnienie luk w JOBach w CC . i Opi ma racje ze jak ktos gra MNKiem i jest e tym dobry ...to nie ma sensu ( i nie bedzie ) >>> dobrym BRD.

wiec trzeba te braki wypelniac .... ludzmi z zewnatrz.

Przeszedlem do CAE ... z kilku powodow ... nie widzialem dla siebie miejsca po powrocie do gry <> widzialem jak kilka osob jest " na piedestale " ponad innymi . moze bylo to mylne , ale wydawalo mi sie , ze zaczyna brakowac rownosci ..... zrozumienia ...miejsca dla mnie ..
I kilka osob dzialalo mi czasem na nerwy :)
dlatego jestm gdzie jestem :)

znajac zycie ta wypowiedz bedzie skasowana ..... dlatego : obie strony maja racje :)
tworzcie nowy LS , ale pamietajcie o "Trzonie "

Powodzenia :)


_________________
COLD is BACK !

***
Avatar użytkownika

Posty: 779
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 17:44 
Cytuj  
jak dla mnie to jezeli juz robic jakis ls CC+others to powinien on miec perelke takiego samego koloru i nazywac sie CrazyChocobosPlus albo cos w tym stylu ;] bylby bardziej kojazony z nami niz Pixies czy co tam ;]

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 17:55 
Cytuj  
ALE JESTEM niepocieszony :evil: . Tosz to normalna manipulacja moimi postami >.< Oprocz tego co TAM napisalem a zostalo zacytowane napisalem takze:
Cytuj:
Uwazam ze stworzenie eventowej "mieszanej" perelki gdzie graja polacy i inni zainteresowani z innych krajow jest dobre. Naszą starą dobrą CC perelke pozostawmy nietykalną polską ale tez nie widze przeszkod aby eventowcy na czas eventa wskoczyli sobie na druga perelke i tam sobie gadali o tym co porabiaja.

TAK PIXIES UWAZAM ZA DOBRY POMYSL nazwa jest calkiem cooool i co najwazniejsze nikt nikogo do niczego nie zmusza chcesz Pixies? Masz Pixies. Co najwazniejsze Pixies jest EVENTOWYM LS a ja nie wierze aby te eventy dzialy sie codziennie 24/7 w zwiazku z czym obawy hucka o integralnosc i czesciowy rozpad CC w zwiazku z odejsciem do Pixies sa bezpodstawne! Event - Pixies, koniec eventu CC - ja tak to widze i nie uwazam aby byl powod aby tragizowac i robic burze w szklance wody!!!


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2006, 18:01 
Cytuj  
Caspik ...ok :) mi tez sie to podoba :) ale jesli wezmiecie ludzi z BP do Pixies , to powiecie im np..... soory nie idziemy dzis na to co planujecie , przeciez to tylko event LS . tak posrodku to nie mozna tego zostawic :) jak juz robicie miedzynarodowke , to trzeba sie liczyc z innymi > masz przyklad naszego Limbus teamu > mieszany sklad > no polish language > uzywamy english

ale jak juz pislaem > podoba mi sie to co robicie :)


_________________
COLD is BACK !

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.