mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 10:06 
Cytuj  
1. Chcialbym przeprosic Saitou oraz Aniou (jesli tu bywa) za moj wielki nieprzebaczalny blad wczoraj w walce w party, kiedy to przypadkiem mi sie cos z targetem pomieszalo i wybralem cel obok mnie stojacy Brutal Sheep podczas juz atakowanego innego celu :sad:( Skutek byl dosc oczywisty, sam zaliczylem 3 zejscia jak i zejscia wspoltowarzyszy (pal go 6 z moimi zejsciami ale zejscia czlonkow druzyny mnie najbardziej podlamaly :sad: ), ehhh :sad:
Coz sumienie mnie dreczy, wiec musialem to jakosc wyjasnic, no i w koncu za jego rada poprawilem te macra z <t> na <bt> co w przyszlosci wykluczy ewentualna mozliwosc zaatakowania przypadkowego celu.
bt. dobra rada klawisz F7 sluzacy do obrania najblizszego celu, trzeba bacznie zwracac uwage na to jaki cel on wybierze, a dokladniej czy jest to czerwony cel :smile:)

2. No i tu przy okazji pytam sie tych co graja BLMem jak taka postac prowadzic w druzynie, cenne rady i zachowania podczas gry beda mile widziane, za ktore serdecznie dziekuje !

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Bodziu dnia 2004-03-18 08:16 ]</font>


Posty: 15
Dołączył(a): 17.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 10:25 
Cytuj  
Nigdy sie wczesniej nie udzielalem na forum, ale w takiej sytuacji wypada odpisac. Bodziu, poczatki sa trudne i napewno nie raz jeszcze popelnimy mase bledow. Czlowiek sie uczy cale zycie. Coz, ja tez gram dopiero od 4 dni i jeszcze wielu rzeczy nie wiem (choc staram sie pytac i przegladac fora i faqi). Takze jezeli o mnie chodzi to nic sie nie stalo:))))

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 10:26 
Cytuj  
Cytuj:
...klawisz F7 sluzacy do obrania najblizszego celu, trzeba bacznie zwracac uwage na to jaki cel on wybierze, a dokladniej czy jest to czerwony cel...


HEHE.


Posty: 15
Dołączył(a): 17.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 10:30 
Cytuj  
A skoro juz cos napisalem to dopisze sie rowniez do "listy polskich graczy"

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 10:35 
Cytuj  
Aniou --> Dzieki za wyrozumialosc :smile:

Mac -> OK to byl F8, ale i tak nigdy nie pamietam bo u mnie naciskam 3 klawisz od lewej z drugiej sekcji klawiszy FXX :smile: (niemysl ze to jest standardowa klawiatura, bo jest to MS Narural Keyboard - w jednej sekcji znajduje sie 5 klawiszy funkcyjnych )
p.s. ale czepialski :razz:

_________________
!!! Only The Games let us free from tiresome Reality !!!



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Bodziu dnia 2004-03-17 10:38 ]</font>


Posty: 15
Dołączył(a): 17.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 10:38 
Cytuj  
Mysle ze Mac-owi chodzilo o cos innego. Dajac w makro polecenie <bt> automatycznie wybierasz cel oznaczony na czerwono i nie musisz na nic uwazac:)


Posty: 15
Dołączył(a): 17.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 10:41 
Cytuj  
No chyba ze walczysz wiecej niz z jednym mobem

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 11:25 
Cytuj  
Ja nawet nie wiem czy to jest F7 czy F8 czy inny F. Gram na padzie.

Rozbawil mnie po prostu opis jak sobie wyobrazilem jak to Bodzio wciska F7 (czy F8), po czym odpala jakis Fire i cale party zdycha :>

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 11:26 
Cytuj  
<bt> w makro wybiera pierwszy czerwony cel, jesli zdazy sie link i np ktos uspi drugiego mobka jesli uzyjesz tego makra a baedzie blizej niz ten z ktorym pt-y walczy obudzisz go i bedzie go trzeba uspic znowu, poniewaz zazwyczaj w przypadku linka uzywa sie polaczenia Elemental Seal >> sleep moze byc niemozliwe uspienie powtorne mobka i bedzie kiszka, zdecydowanie zachecam do uzywania klawisza F 8 lub tab, dodam ze mozna stac kawalek i wlaczyc atack target wtedy celownik nie przewedruje nigdzie :grin:

A taki cos to sie zdaza dosc czesto nie tylko komus na lvl 16 ale i na lvl 40 tez sa duble, i -ga zle uzyte


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 11:37 
Cytuj  
Popieram Stokrotkę - F8 roxx!

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 11:44 
Cytuj  
Mac -> Byc moze dla Ciebie jest to i smieszne dla mnie to bylo tragiczne, jak i wielkie obciazenie psychiczne zwiazane z konsekwencjami owej pomylki :smile:)
Mam nadzieje ze Sai sie nie obrazi i bedzie nadal ze mna gral, gdyz z nim w party czyje sie o wiele pewniej anizeli z nowymi nie znajacymi sie osobami, nie mowiac o tym iz podczas walki caly czas daje mi cenne uwagi, za ktore serdecznie dziekuje, a przez to mam jeszcze wieksza satysfakcje z gry. I jeszcze jedno, w samej grze nie chodzi mi tak naprawde o lvl, moim celem w grze jest przede wszystkim swietna zabawa, jak i gra z fajnymi ludzmi (tudziesz z naszego grona gralem juz poza oczywiscie Saitou i Aniou'em z: Pandorka, Martinezem, Pakerem, Maldi jak i z Edwinpl, z ktorym zaczynalem, ale niestety jego pogon za lvl rozlaczyla nas, no coz ale kazdy robi to co lubi :smile: )

**

Posty: 295
Dołączył(a): 25.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 11:49 
Cytuj  
Sorry za offtopic ale nie chce zakladac nowego dla jednego pytania.

Zamierzam byc Palem, wiec uzywam 1h sword i tarcze. Obecnie mam joba WAR lvl 13. Zastanawiam sie czy nie lepiej bedzie kupic GAxe i uzywac go do 30 lvl a po zmianie joba na PAL wrocic do 1 sword? Roznica w dmg kolosalna, ale nie bede w tym czsie rozwijal sword skilla:( Co o tym myslicie?

**

Posty: 295
Dołączył(a): 25.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 11:52 
Cytuj  
Wpisalem sie tutaj poniewaz na mojego posta o renkei nikt nie chcial odpowiedziec:(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 11:55 
Cytuj  
Lowen ja ci dam taką radę:
jak zamierzasz być palem to używaj: tarcza + axe.
Warrior jest chujowy w 1h sword.
Skill w tarczy bardzo wolno rośnie.
Wcześniej usłyszałem, że tak grając 1h axe + tarcza to błąd bo robię minimalnie mniejszy damage, a palowi skill w tarczy szybko rośnie.
Na własnej skórze przekonałem się, że robiłem słusznie, palowi skill w tarczy rośnie tak samo wolno jak warriorowi, i tylko dzięki temu, że grałem cały czas z tarczą mam go teraz na sensownym poziomie.

Skill broni rozwijasz do cap-a na kilku stworkach. Praktycznie przy 1k -1.5k na nowym levelu mam go już na maxa. Tarcza idzie jak krew z nosa - losowe gainy co pół godziny walenia w mobka.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 11:59 
Cytuj  
Mysle ze jako WAR mozesz uzywac dowolnej broni z klasy skilla A lub B+, wiec AXE, G AXE, Sword, G Sword o ile sie nie myle, Jako tank WAR wg mojej oceny lepiej miec tarcze i shield, jako WAR DMG zdecydowanie G Axe. Osobiscie polecam G Axe, skill na sword rozwiniesz grajac palem na 100 % ponaddto inne skille typu shield parry ida znacznie lepiej u pala niz u wara z tego co slyszalem
Mozna sobie podbic skille dla pierwszych 10 -lvl wtedy exp idzie blyskiem, a potem to i taak juz bardzie party, ponadto polecam pograc troche WHM i podbic skill healing, przyda sie napewno, zarowno jako sub przy solo i jako trening club ktorym pal tez moze sie poslugiwac :grin:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 12:02 
Cytuj  
Skill parry i skill shield idzie tylko na mobkach easy, decent, worthles nawet na mobkach typu IT nie idzie, za wysokie progi, na IT mozna tylko Evasion robic :grin:

Polecam gobliny, quady, i fly

To z wlasnego doswiadczenia wiem, w gusgen na easy fly mialem 3 gainy shield per walaka, ale i tak mam gowniany skill.

Skille tego typu mozna trenowac przy okazji np pomocy w zdobywaniu magicked skull i innych tego typu wesolych zajec ^^


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Posty: 15
Dołączył(a): 17.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 12:04 
Cytuj  
IMO, sword jest duzo lepszy dla PALA niz AXE, gdyz (jezeli sie nie myle) w tym jobie Sword ma klase A a Axe B. Coz sam na razie gram swordem ale moze zmienie?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 12:19 
Cytuj  
Aniou ale to nie ma znaczenia, gdyż broń jest bardzo łatwo scapowac.
Shield-a raczej żaden pal nie ma scapowanego.
Przeglądam sobie właśnie forum paladyna i z tego co czytam, nikt się nie przyznaje do capa na shield.
To np. pisze jakiś gałka paladyn:
"I cannot remember what my skill is but my guess is it's higher than most PLDs. When I was still a WAR I used one handed axe and shield the entire time. So by the time I switched to PLD my shield skill was capped every lvl until about lvl 20. Shield no longer caps but I never use a two-handed weapon and if I was to go back and lvl another subjob I would make sure I am using a shield if I could get skill ups."

Faktycznie zauważyłem, że bicie łatwiejszych mobków daje częstsze gainy w Shieldzie. Ale zrzuciłem to na barki tego, że nie daje praktycznie gainów na inne skille - więc mogło mi się wydawać :wink: Z drugiej strony też wcale nie idzie to szybko - spędzić caly dzień na tłuczeniu worthlessów by podbić tarczę?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 12:36 
Cytuj  
Przeczytaj sobie odpowiedz na moj post na http://ffxi.allakhazam.com/ odnosnie skilli klasy combat u RDM, kolesie pisza ze RDM powinien siedziec z tylca z clubem w lapie i ze nie powinien walczyc ... dodam ze SA to ludzie grajacy jako RDM.

Ludzie na lvl 50+ 60+ zakladaja training party, biora suba whm, whm-a czy inne joby i caly dzien tluka np onion swordem jakiegos even lub tough .... co by podbic skille. Jak pokazuje doswiadczenie FF XI nie nalezy do klasy gire gdzie sama kasa ma znaczenia no chyba ze ktos kupuje konto z postacia z capami we wszystkim i lvl 75 ... tylko po co takie konto kupowac??

link do topica :
http://ffxi.allakhazam.com/db/jobs.html ... 29&num=122


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Posty: 15
Dołączył(a): 17.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2004, 12:43 
Cytuj  
Oczywiscie pomylka, PAL nie ma w Axe - B, poniewaz nie moze uzywac Axe, chyba ze ma suba WAR ale wtedy uzywanie Axe jest raczej bez sensu

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.