mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 14:40 
Cytuj  
Ehh.. żeby odpalić tą grę, no dawno, dawno temu się tak nie namęczyłem.
Ale się udało, odpaliłem poinstalowałem wszystkie doadtki, zarejestrowalem, wybralem nawet dobry świat i wpisałem worldpass... chcialem wyslac troche telli do ludzi stad ale... wywalilo mi klienta, ze full screen już nie to musze odpalac jeszcze raz... co ja mam to sobie na kartce spisac wszystko :/
Sterowanie... dobry boze... ocal mnie od takiego sterowania... kamera podąża za postacią jakieś 5 sekund później... za nim się ustawi za plecami mojej skręcającej postaci to zdążę już wleźć na ścianę albo nawet zawrócić.
Próbowałem RMB ale kamera lata w kierunkach zupełnie nieoczekiwanych i jest tak delikatna, że czuje się jak drwal przy baletnicy.
Udało mi się znaleźć menu! i ustawiłem sobie inverty kamery. Znacznie lepiej. Ale pod RMB nadal lata jak poje.... a kamera nadal podążą z jakimiś pokracznymi opóźnieniami. Można to zmienić?

Wystartowałem... zaczęło się od jakiejś gadki z panną, która nie ma dla mnie czasu, jakiś inny koleś (NPC) pokazał mi lokację kogoś kto ma mi pomóc. Odszukanie tej mapki zajęło mi trochę czasu. Jak już ją znalazłem, to na mapie tego pomocnika juz nie znalazłem. Ta mapka się nie przesuwa?
Więc zupełnie nie mam wiem dokąd iść, zgubiłem się w mieście i ogólnie jestem porażony, kolosalną różnicę między FF a innymi grami w które grałem.
Nie wątpie, że FF jest dobre. Inaczej nie gralibyście w to zbyt długo, ale ja jestem totalnie zagubiony.
Mój nick to Huzar, jak ktoś znajdzie czas to niech się do mnie odezwie w grze, bo mi już nogi miękną...

No i jeszcze inna sprawa... znalazłem temporary logaut ale... do diabła ciężkiego nie moge nic znaleźć coby tego klienta wyłączyć...
Przy temporary logoucie, logaut w Play Online jest niedostępny... ehmm... no nie radzę sobie.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 15:16 
Cytuj  
Wychodzisz wpisując /logout lub /shutdown (całkowite wyjście z PlayOnline).
Nie można przeskakiwać między okienkami.

Życzę szybkiego odnalezienia się.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 15:35 
Cytuj  
Czy można w trakcie walki zmienić pozycje kamery? Wszystko mam z zapleców i g... widze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 15:51 
Cytuj  
FF XI jako mmorpg na przejściowy okres oczekiwania na WoW to nie jest zbyt dobry wybór, chyba że zamierzasz grać 24h na dobę tak jak Krzyk swego czasu. Inaczej gra będzie cię tylko irytować, bo nic nie będziesz w stanie w niej osiągnąć np. party na Diunach dla niektórych do dziś stanowią traumatyczne przeżycie. :) Nie będziesz miał co jeść, w co się ubrać i stwierdzisz, że gra jest do dupy tak jak bezrobotny stwierdza, że życie w RL jest do dupy bo mu się nie chciało chodzić do szkoły. :)

Obym się mylił oczywiście. :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 15:54 
Cytuj  
zalezy jak sterujesz, teoretycznie lepsze efkety uzyskuje sie na pdzie .. ja nie wiem bo nie gram na padzie tylko na keyboardzie

Sterowanie :
Klawiatura numeryczna, 8 do przodu itd, klawisz 5 to przejscie do FFP, klawisz * to /heal, klawisz "/ " to autorun, wtedy w ffp starujesz myszka ..
generalnie nie da sie chyba biec sterujac mysza :P poza tym ffp trybem.

Dalej, w opcji /map masz markers, poszukaj markera zmieniajac liste markerow strzlkami z keyboardu lub klikajac myszka.

Do obslugi polecam klawiature, po przejsciu pierwszych bolesnych chwil staje sie to instynktowne, ja sam neiwiele brakowalo bym odpuscil gra bo zanim sie polapalem co i jak to ugh ... nauka sterowania postacia w FF-e na PC to prawdziwy pain w dupie ze tak powiem, ci co graja na konsolach i maja pady nie maja zadnych problemow.

kamere mozna oddalac i przyblizac, w trybie combat jest jakis standard .. ktory gdzies sie sutawia ale nie wiem gdzie, jak masz problemy z defaultem to "5" i "5" wejscie w FFP i wyjscie z FFP

dostalem maila lae bylem lekko zajety wsrod dosc niesympatycznych monsterkow wiec .. nie moglem odpowiedziec, wez od kogos perelke i pytaj ludzi na ls-e - ctr+l = /linkshell


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 15:55 
Cytuj  
No nie moge... męczy mnie ta grafika i to wszystko... pierwszy raz tak negatywnie na gierę reaguje.
Chyba dam sobie spokój... jak Wy możecie w to grać to ja nie mam pojęcia...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 15:58 
Cytuj  
Dwutlenek tak jak powiedzialem, pierwsze wrazenie i ilosc spraw ktore kazdy musi opanowac w Ff-e to jest pain, potem juz jest ok, kazdy jak zaczynal nie wiedzial co gdzie komu i wogole, od tego jest ls zeby pomagac noobom, do wszystkiego sie przyzwyczaisz i zacznie ci sie podobac, i zobaczysz ze ma sens i wogole, kwestia przebrniecia przez pierwszy etap osfajania z gra.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 15:59 
Cytuj  
każdy miał na początku problemy ze sterowaniem, po czym po tygodniu przyzwyczajał się do niego i grał bez żadnego problemu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 16:00 
Cytuj  
Grac trzeba od poczatku na dobrym padzie. I juz.

To co opisuje Dwutlenek wydaje mi sie conajmniej dziwne, ja pamietam ze na poczatku gra sprawila na mnie bardzo dobre wrazenie :O


Ostatnio edytowano 20 lis 2004, 16:02 przez Mac, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 16:00 
Cytuj  
Zaopatrz się w pada- problem kamery i odpalania menu odejdzie blyskawicznie, nie bedziesz sie musial uczyc tysiaca kombinacji klawiszy aby cokolwiek zrobic. Na padzie gra sie banalnie, po pol godzinie konfiguracji pada potem jeszcze mialem 5 minut optymalizacji kamerki i jako tako sie dalo wszystko robic.

Jesli nie masz pada nie zniechecaj sie pierwsza nagatywna godzina tylko probuj. Samo sie nie zrobi, bedzie coraz gorzej ale Twoja w tym glowa aby to opanowac.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 16:05 
Cytuj  
I generalnie trzeba się odzwyczaić od używania myszy. Mysz w FF XI tylko przeszkadza.

Od początku gram padem, ale Ancover gra na klawie i jakoś sobie radzi z tego co widzę. :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 16:28 
Cytuj  
Ja tez gram na klawiaturze i gra sie milo, opanowac musisz klawisze klawiaturki numerycznie a zwykle kursory odpowiadaja polozeniu kamery :) Wlacz sobie klawiature typu Compact to bedziesz mogl korzystac z klawiszy W,A,S,D - odpowiednio gora, lewo, tyl, prawo ^^

Gra FF11 jest naprawde jedna z najtrudniejszych gier, WoW to pryszcz w porownaniu :))


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 16:43 
Cytuj  
Dodam od siebie ze pad MUSI miec koniecznie dwie galki :>

PS. Naprawde, pad zwieksza przyjemnosc gry o jakies 300% :>
PPS. Nie gralem 24/dobe :> musialem czasami spac :P


juz.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 16:55 
Cytuj  
Comapct przełączyłem na samym początku :]

generalne rzeczy mam opanowane...
Tylko system walki mi jakoś nie pasuje, system inventory, kamera przy walce...

No ale dobra.. dam sobie szansę jeszcze...

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 17:15 
Cytuj  
Czemu w 90% przypadków odrzuca mi imiona osób, które są na liście graczy w podwieszonym topicu?
Z tych wszystkich tam, tylko 4 osoby się znalazły. Ale i tak nikt nie reaguje na telle, jedynie masakra coś tam 2 zdania z siebie wykrzesił i tyle :]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 17:22 
Cytuj  
zalezy ilu est w tej chwili online, mnie np nie ma, instaluje HL 2, jak skoncze moge wpasc do bastok i dac ci perelke


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 17:22 
Cytuj  
Tja, masakra o juz taki mruk :)


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 20:39 
Cytuj  
Moze wiekszosc z tej listy byla akurat offline? Chyba wlasnie taki komunikat wyskakuje jak osoba z listy nie dostala /tell`a


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 20:44 
Cytuj  
Przy tellu wyskakuje, że jest offline.
Przy /befriend wyskakuje ze nie mozna dodac.
Zazwyczaj jak dodaje do firendlisty ludzi (inne mmogi) to zaraz się w liscie pojawiają tylko z oznczeniem offline. Tu jest troche inaczej i musze sprawdzać tellem, czy takie osoby istnieją wogóle.
Już się połapałem ale trochę czasu chyba schodzi, żeby skompletować f listę.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2004, 21:15 
Cytuj  
KAMERA PODCZAS WALKI:
wciskasz Shift, trzymasz, i strzałkami przesuwasz kamerę jak zawsze.

INWENTARZ: Ctrl:i

Co do friendlisty, Coval na jednym kompie może dodawać, na drugim wogóle Mu to nie działa. Nie wiem, o co w tym chodzi.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.