mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 06:04 
Cytuj  
Zresztą exp na cele bety może być podniesiony.
Tzn. mi taki jak jest teraz pasuje :). Raczej bym nie chciał by go zmniejszano. Ale jak trzeba to zmniejszą w retailu i tyle.

Strangerr - a od 200 do 220 robi 10 razy dłużej niż od 1-200.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 07:58 
Cytuj  
He he !
Jesli lvlowanie jest tak sybkie to fakt, kiedy dojdzie sie do max lvl to potem moze pozostac tylko PvP. A co jesli ktos nie lubi PvP ?? Co ma wtedy robic ??
Moze sa jakies dodatkowe eventy dla postaci highlvl ???

Np. w FF11 jest dynamis, upgrade AFow itp

Co prawda szybkie lvlowanie ma tez swoje plusy i minusy, plus to ze mozna rozwinac kilka postaci i wybrac te ktora naprawde komus odpowiada, czesto wydawac sie moze ze ta postac czy profesja jest ta, ktora nas interesuje ale pod koniec odkrywamy nowa tez fajna, co daje nam kolejne wyzwanie :)

Reasumujac, z waszych opisow wynika ze schemat lvlowania podobny jest do D2, mozna szybko wylvlowac postac :) A moze bedzie tez na wzor D2 ze do pewnego lvl bedzie to dosyc szybkie a potem zaczna sie wielkie schody ?

Wiele pytan a malo odpowiedzi, coz moze jak wyjdzie w koncu WoW i pogramy z pol roku to sie dowiemy :)

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 08:18 
Cytuj  
Jeżeli nie bawi Cię PvP to po zrobieniu 60 poziomu będziesz miał 2 głowne wyjścia:

1. Robienie Hero Class, czyli coś w stylu epic questa dla danej klasy a nagrodą będzie uzyskanie statusu 'Hero' czyli np. Human Mage będzie mógł zostać Arcymagiem z Elementalami (jak w W3) a Dwarven Warrior Mountain Kingiem (W3) itd. Czytałem, że prace nad tym questem będzie można rozpocząć od 40 poziomu.

2. Raidy, póki co jest standard czyli grupa wchodzi do podziemi instanced i leci przez całe, wykonuje po drodze questy, czasami zabija ostatniego bossa (jeżeli takowy jest). Tutaj masz dwa linki do sprawozdań z takich właśnie wypraw: Link 1, Link 2

Nic specjalnego IMO, przynajmniej w stosunku do EQ... Chociarz z drugiej strony, ciężko będzie im coś ciekawego i nowego na tym polu wymyśleć.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 08:28 
Cytuj  
Bodziu mi po pierwsze nie chce się wierzyć, że ktoś zrobił w ciągu tygodnia 40+ lvl.
Jeden quest (za który dostanę 1000+ xp) robię ze 2 godziny. Jest trudno bo praktycznie nie ma żadnych opisów na stronkach (już wczoraj szukałem :P) i albo trzeba samemu szukać - a informacje są zdawkowe - np. daleko na północ od miasta X, na południowy zachód od miejsca Y. Miasto X - widzisz na mapie, natomiast miejsce Y???? Do tego mapka jest w stylu "fog of war" ze strategii. Nie do końca działa to dokładnie tak jak w strategiach, ale miejsca gdzie nie byłeś są ukryte i nie ma ich na mapce.
Gracze też ci niewiele powiedzą bo w grze nie ma żadnego systemu współrzędnych - więc możesz od nich otrzymać podobne informacje - idź na N jak zobaczysz wielkie drzewo skręć w prawo potem trochę na północ i znajdziesz - mniej więcej tak to wygląda :D

Do 1 questu wczoraj podchodziłem 2 razy (najpierw z Krzykiem) - okazało się, że ponad nasze siły, potem z party w 5 osób - co chwila ktoś ginął i też po godzinie daliśmy sobie spokój :D
Potem szukałem innego miejsca na inny quest - znalazłem po około 1h i okazało się, że akurat ten quest jest bugged i nie da się go ukończyć.
Może gdybym tłukł moby zamiast zwiedzać i próbować robić questy to miałbym lvl większy. Na 1lvl mam 17000+ exp teraz, mob w okolicy mojego lvl daje mi ~100xp, walka trwa około 1-2 minut, odpoczywać prawie nie trzeba bo postacie mają dosyć szybki regen.
W party exp jest dzielony więc huntować na razie bardziej opłaca się solo - przynajmniej na razie. Mobki są cwane, uzywają czarów, rezzują, uciekają jak zobaczą że przegrywają, wołą o pomoc itp.

To chyba będzie pierwsza gra w której zrobię 2 postacie - jeden tank na raidy i do huntingu solo, drugi coś na wzór rogue z invisiblem i zatrutymi sztyletami do PvP :P

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 08:44 
Cytuj  
Co do expowania to na oficjalnym forum większość ludzi pisała, że w obecnym pushu expuje się szybciej poprzez grind monsterków niż poprzez questy. 2 dni od wydania ostatniego patcha, na sewerze FvF pojawił się Hunter na 40 poziomie. Napewno grało nim kilka osób, tak, żeby expować 24 / dobę, ale zawsze...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 09:39 
Cytuj  
Mark jak ci sie nie chce wierzyc to zrob na serwerze /who Xanatea
:>

juz.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 10:00 
Cytuj  
Tzn. wierzę, ale dalej mi się nie mam pojęcia jak to możliwe :)

**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 10:33 
Cytuj  
"Tzn. wierzę, ale dalej mi się nie mam pojęcia jak to możliwe "

Co wiemy? wiemy ze dzien ma 24h. Wiemy ze sa tzw. maniacy tej gry ktorzy za wszelka cene chca wygrac konkurs...

Czas na jedzenie,spanie itp. to okolo maksymalnie 6h dzinnie. Calkowity czas gry w ciagu dnia wynosi 18h .

Wiecej "o nich" mozesz przeczytac na oficjalnym forum blizzarda.

I w ten oto sposob mozemy sie domyslec w jaki sposob w ciagu kilku dni (Stres test) na serverach WoW mozna spotkac postacie z 50lvl..

''''''''''''''''


Robiles kiedys elitarne questy w WOw ? ja robilem jeden W Westfall - Moonbrok (tak sie zwala lokacja chyba)

Poszlo nas w sumie 2 teamy po 5 osob, srednio na postac wychodzil 20lvl. Rozne rasy. Gralismy okolo 2h i nic nie zdzialalismy :). Wycieto prawie cala kopalnie az doszlismy do grubego brzydkiego potFora. Niby podobny do nas 20+ lvl. Ale gdy podszedl do naszej 10-tki, nie byl juz podobny do nas. Jednym ciosem zadawal duzo, bardzo duzo. Wystarczajaco na tyle zeby zabrac okolo 9x% zycia.
Bronil jakichs zlotych duzych drzwi. Na tym etapie skonczyla sie nasza ekspansja tych tuneli. I tak do niego bylo strasznie trudno dojsc, co chwila trzba bylo wskrzeszac jakies osoby.


wiec..
Sadze ze duzo mozna dostac za dobre elitarne questy moze nawet po kilka tysiecy expa + graty, dobre graty. Ale to w tych poczatkowych lokacjach gdzie elitarne questy (potwory) sa jeszcze slabe. Potem gdy elite quest sa coraz trudniejsze, exp za jego ukonczenie wzrasa do ogromnych liczb na jedna osobe..

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 12:03 
Cytuj  
Szybkie levelowanie - moim zdaniem Blizzard liczy na to, że przyciągnięcie do gry osoby które nigdy w MMORPG nie grały - 10-15-letnich fanów Warcrafta 3. Na nich żmudne levelowanie działa odstraszająco np. mój 10-letni syn grał chętnie w FF XI ale tylko gdzieś do 10-12 poziomu, dalej gdy każdy lvl przychodził coraz trudniej jego zapał do gry minął. :)
Zależy też jaki będzie lvlcap. Są już jakieś oficjalne informacje na ten temat? W DAoC 40 lvl to już bardzo dużo, w FF XI sporo, a w AO prawie nic (też da się tyle zrobić w parę dni, co nie znaczy, że scapowanie postaci jest łatwe).

**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 12:17 
Cytuj  
W sumie to mysle ze skoro to jest Stres Test, nie bez powodu takie lvl są osiągane przez graczy.

Blizzard chce sprawdzic prawdopodobnie na jaki poziom mozna zdac w tak krotkim czasie. Dlateogo tez pewnie oglosil ten konkurs. Kazde 3 postacie z kazdej rasy/profesji o najwiekszym lvl dostana sie do Beta Testow automatycznie.

Czytalem na forum Blizza wypowiedzi graczy ktorzy "koksują" postacie Oni sa nastawieni tylko na zdobycie jak najwiekszej ilosci doswiadcznia, w jak najszybszym czasie. Mowili ze nie maja czasu zwiedzac, chodzic po swiecie liczy sie tylko exp.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 12:36 
Cytuj  
to ja w ogóle nie wiedziałem o tym konkursie. - tak to bym bez problemu wygrał. Teraz można zrozumieć skąd te wysokie lvl, poprostu ludziska ścigają się po nagrodę. Założę się, że grają non-stop i nie robią nic innego poza huntingiem coraz mocniejszych mobów.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 12:36 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Szybkie levelowanie - moim zdaniem Blizzard liczy na to, że przyciągnięcie do gry osoby które nigdy w MMORPG nie grały - 10-15-letnich fanów Warcrafta 3. Na nich żmudne levelowanie działa odstraszająco np. mój 10-letni syn grał chętnie w FF XI ale tylko gdzieś do 10-12 poziomu, dalej gdy każdy lvl przychodził coraz trudniej jego zapał do gry minął. :)


Ja nie mam 10 lat, a jednak szkoda mi czasu na glupoty. FFXI bylo dla mnie fajnie, ale niestety z Valkrum Dunes nie wyszedlem, cenie czas, wiec 30minut na poszukiwanie grupy, a potem rozkurzenie sie calej po tym jak whm wyloguje sie w srodku walki nie jest czyms dla mnie. Glownie mam zamiar grac PvP na FvF serwerach, wiec lvlowanie przez rok po to zeby sie pobic z maniakami ktorzy maja czas na granie po 15 godzin dziennie odpada. Czekanie na eventy, czy specialne zony dla odpowiednich przedzialow lvlowych - z doswiadczenia nie wypali, wlasnie przez wyzej wymienionych.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 12:42 
Cytuj  
Asmax - weź pod uwagę, że ja na lvl 50+ biegałem całymi dniami z włączonym looking for party. Dunesy można przejść błyskawicznie. Mnie dobił moment jak cały real tydzień makrowałem łowienie karpi (nawet się budziłem co 4h by dorobić przynętę, wystawić na AH/przezonować) podczas którego nazbierałem na nowy miecz, po czym obejrzałem sobie nowe armorki na które musiałbym łowić cały real miesiąc by jakiś bogaty japończyk mi to sprzedał. Gra jest fajna, ale nie dla mnie - w realu wystarczająco ciężko pracuję.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 12:43 
Cytuj  
No widzisz, ja po prostu nie mecze sie dluzej w gre, ktora (doslownie) doprowadza mnie do ziewania. Ale dokladnie, FFXI mozna nazwac druga robota ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 12:44 
Cytuj  
Tu jest od groma sceenów, nawet jakieś dzienniki (po polsku) - achaja testująca/y WoW.
Przy otwieraniu strony niestety próbują się ładować jakieś GAINy - uważać na syfy.

http://jtazeroth.cjb.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 12:57 
Cytuj  
A Panowie, doszliscie niestety ale tylko do 30% mozliwosci gry (bynajmniej ty Mark, bo Asmax troche mniej) a cala zabawa zaczyna sie po 60+ lvl (na max 75lvl). My ostatnio robilismy BCNM60 tam np trafilo nam sie na przedmiot warty 1,4Miliona gili to zobacz gdzie sie kase trzepie ?! Poza tym na wyzszym lvl faktycznie potrzebna jest wyzsza kasa, wiesz doskonale po ile jest Adaman Ore wczoraj wlasnie kupilismy za 90k, na wyzszym lvl mozesz ja wykopac, na pewno mozna to tak samo latwo wykopac jak Gold czy Darksteele w Gusgen, wiec spoko mozesz wyciagnac dziennie po 200k, poza tym hunting HNMow tez jest oplacalny, przedmioty sa warte krocie, jak i pozostale przedmioty ktore dropuja. Inna sprawa jest dynamis, poprzez niego masz mozliwosc zdobycia przedmiotow, ktorych nigdzie nie kupisz, kolejny fajny pomysl :)

To tez mam kolejne pytanie, odnosnie WoW, jak tu sie ma sprawa z framowaniem kasy i zakupem przedmiotow, badz tez ich sposobem zdobycia ? Czy dropy w tych waszych rajdach sa losowe czy z gory ustalone ???

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 13:06 
Cytuj  
Ja swoją główną postacią w EQ grałem mniej więcej półtora roku, po kilka godzin dziennie i w żadnym wypadku nie mogę uznać jej za skończoną. Naprawdę nie chciałbym powtarzać tego samego w WoW. Raz - przestało mnie to bawić, dwa - nie mam tyle wolnego czasu co kiedyś.

Dlatego szybki leveling to wg. mnie dobre rozwiązanie. Blizzard od początku twierdził, że WoW ma być grą przyjazną dla 'casual' playera, że nie trzeba będzie spędzać online mnóstwa czasu, żeby dobrze się bawić.

A co do end game to zobaczymy... W PvP mają być te instanced battlefields. Ciekawe jak to rozwiążą.

EDIT (do postu Bodzia): Pod tym względem FF jest podobne do EQ. Zabawa zaczyna się w end game. Tylko czy to jest dobre podejscie? IMO nie. Fun powinno się mieć od początku do końca rozgrywki. W EQ, teoretycznie też masz wiele rzeczy do robienia, tylko żeby to wszystko ogarnąć i poznać, trzeba dużo grać.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 13:17 
Cytuj  
Nukh - tu musze ci przyznac racje, grac np rok czasu aby moc w ogole wziac udzial w jakims tam "evencie" a drugi rok aby zarobic na sprzet w ktory bedzie ci tez potrzebny podczas tego eventu to imho jest kompletna strata czasu, ja niestety ale nie jestem osoba, kora poza gra nic innego nie ma do roboty, czas jest naprawde wykladnikiem gry ! Tez uwazam ze szybkie lvlowanie wcale nie jest zla rzecza, wiecej, nawet ciekawym rozwiazaniem, gdyz na odpowiednich lvl bedzie mozna gdzies wspolnie powedrowac i wcale nie koniecznie odniesc sukces :) Lvl jest lvlem a ciekawosc, zwiedzanie swiata, odkrywanie nowych rzeczy, krain itd to jest wlasnie to co imho powinno byc. Czekanie na innych ppl jest faktycznie nuzace, mam nadzieje iz takiego obrazu w WoW nie zobacze :))

**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 13:20 
Cytuj  
Hmm co mam rozumiec, gdy mowicie "end game" tzn. Postac dochodzi do przykladowo 75lvl i wiecej juz nie dostaje?

W tej grze sadze ze liczy sie glownie fabula. Blizz mowil ze nie zdazy wszystkich lokacji stowrzyc przed wydaniem gry. Tak samo z Housingiem i wieloma innymi rzeczami.

W blizzie pracuje team ktory jest odpowiedzialny za dalszy przebieg fabuly tej gry. Tzn co oglnie sie ma i bedzie dzialo w grze.

Po wydaniu gry blizz bedzie pracowal nad zamknietymi lokacjami, ktore zostana prawdopodobnie otwarte po jakims czasie od wydania gry w patchu. To jest tylko kilka "textures" + kilka wspolrzednych potworow i questow.

Zostal tez juz zapowiedziany dodatek do WoW. Bedzie w nim min. jeszcze wiecej lokacji i dodatkowy kontynent na polnocy(z dodatku W3: Frozen Throne). No i Housing.

http://lazarus.elte.hu/hun/digkonyv/sza ... gn_map.jpg

Dodatkowy Kontynent

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 13:27 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
A Panowie, doszliscie niestety ale tylko do 30% mozliwosci gry (bynajmniej ty Mark, bo Asmax troche mniej) a cala zabawa zaczyna sie po 60+ lvl (na max 75lvl). My ostatnio robilismy BCNM60 tam np trafilo nam sie na przedmiot warty 1,4Miliona gili to zobacz gdzie sie kase trzepie ?!


Ja sie bardzo ciesze, ze dobrze sie bawicie, ale ja niestety nie potrafie grac w takie 'cos'. To ma byc rozrywka, a nie praca polegajaca na znajdowaniu nowych itemow i zabijaniu mocniejszych mobkow z przerwami na click based crafting ;). Moze dam Finalowi druga szanse, nie wiem, ale widmo grania przez minimum 3-4h dziennie (za jednym posiedzeniem oczywiscie, ogolnie nie jest to duzo) troszeczke mi sie nie podoba...

EDIT: 1,4 miliona gil za przedmiot - fajnie, ale najpierw trzeba sie ostro nalowic czy nakopac zeby w ogole moc tam pojsc, myle sie?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.