mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2004, 21:49 
Cytuj  
Ktos z Was moze wie/pamieta jakie kary narzuca dual na bronie do dmg i do trafien? Gdzies widzialem na forum blizzarda w dziale rogue rozpiske jak to wyglada, ale zapomnialem, a teraz sie cos nie da do nich wejsc od paru godzin (pewnie czyszcza).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lis 2004, 22:16 
Cytuj  
Uzywajac miecza i sztyleta jednoczesnie zadnych minusow nie zauwazylem :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2004, 22:26 
Cytuj  
Heh szukalem na wyszukiwarce jakis artykulow i sporo znalazlem o tym, ze celnsoc sie znacznie zmiejsza (najwiecej o tym bylo opisane w pamietniku wara, ktory testowal dwie bronie i mieczyk dwureczny).
Dobra, a inne pytanie, zauwazyles jakies plusy jak walczyles tylko jedna bronia? :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lis 2004, 22:45 
Cytuj  
Powiem ci tak, przez dlugi czas walczylem mieczem 2h, ostatnio sie przesiadlem na miecz 1h i sztylet. I roznica jak dla mnie jest kolosalna. Miecz 2h jest straszliwie powolny przy niewiele wiekszym dmg od miecza 1h. A z mieczem 1h i sztyletem to dostajesz takiego speeda, ze az milo. Generalnie, nigdy wiecej 2h :P

X.

PS. Porownywalem miecz 2h 51-65 (3.6) z mieczem 1h 42-51 (2.8 ) + sztylet 10-21 (1.6) i ta druga kombinacja jak dla mnie jest o wiele lepsza. Ale moze to tez wynikac z tego, ze gram hunterem i miecz 2h wcale jakis wypasiony nie byl (executioners sword) :)


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2004, 23:56 
Cytuj  
Dobra forum dziala i znalazlem to co szukalem, wiec sprawa wyglada tak:
Ja sie z Toba zgodze ze jest wypas bo sie szybko nawala (zreszta jak jestes Hunter taki jak Drizzt np. :P) to sie sieczke robi, slabe moby sie leje, bo przeciez wolna dwureczna to lipka na takie wieksze grupy. Ale jesli przeciwnik jest silniejszy to uwazam, 2h bron za lepsze rozwiazanie, a teraz co do strat, ktore powoduje dual:
"If you look at the numbers, wielding two daggers instead of one averages out to roughly the same damage output assuming they both have the same dps. The off-hand weapon does half as much damage, but adds a penalty of a 25% miss chance to both weapons."
Dobra tyle starczy bo sa jeszcze jakies inne opinie, ale daje luz i ide spac ;>
To tak napisalem, jakby ten temat kiedys ktos poruszyl, w co i tak watpie hehe.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 02:03 
Cytuj  
Czy robi tyle samo dmg to ciezko stwierdzic.

Cytuj:
slabe moby sie leje, bo przeciez wolna dwureczna to lipka na takie wieksze grupy. Ale jesli przeciwnik jest silniejszy to uwazam, 2h bron za lepsze rozwiazanie


gowno prawda, jezeli masz takie samo dps to zadasz okreslona ilosc dmg w okreslonym czasie teoretycznie. nie wazne czym bijesz

roznica pojawia sie przy buffach. Jezeli masz/uzywasz takich co ponosza np. attack speed to podnosisz go dla obu atakow czyli jakoby efekt x2. Jezeli za to uzywasz skilla dajacego +150% attack power to jego efekt bedzie mniejszy. ale patrzac na liczby te roznice sa minimalne. inaczej sie ma sprawa jezeli chodzi o rogue, ktory bez dual wielda jest gimp.[/list]

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 08:46 
Cytuj  
Jak "gowno prawda" to sie nie bede w dyskusje wdawal.
Addio

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 09:03 
Cytuj  
Koma napisał(a):
gowno prawda, jezeli masz takie samo dps to zadasz okreslona ilosc dmg w okreslonym czasie teoretycznie. nie wazne czym bijesz

Tyle, ze w czasie tych 3.6 sekundy (a to jest naprawde bardzo duzo czasu w szybkich i dynamicznych walkach) czekania na nastepny cios mozesz poprostu zginac, gdzie szybsza bronia przeciwnika mozesz zdazyc wykonczyc (mowa o decydujacym ciosie). Nie raz tak mialem ze ja i mob nie mamy juz prawie wcale hp i padlem tylko dlatego, ze czekalem na kolejny cios.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 09:33 
Cytuj  
2h też ma swoje zalety. Na moim lvl najwyższy critic jaki miałem to prawie 300HP. Za 100-200HP to miałem normalne dobrze wyprowadzone ciosy. Najczęściej waliłem za ~100HP, niestety. Taki mag to dla mnie 4-5 hitów, jak dam radę do sk...wiela podbiec ;)

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 09:39 
Cytuj  
poza tym z tego co czytalem 2h o wiele wiecej rage generuje. Czyli w zaleznosci od sytuacji nalezy wybrac odpowiednia kombinacje. Poza tym nie wiem jak tu jeszcze ejst rozwiazane, ale przynajmniej logiczne wydawac sie bylo to, ze jak nosisz 2 bronie to masz przynajmniej te 1,5 raza wiecej szans na parry.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 09:56 
Cytuj  
No wlasnie zaleta dwoch broni jest to ze ten dmg na sec jest rozdzielany, a w 2H cala wartosc jest zuzywana na jednego przeciwnika. Daltego np. majac 10 mob'ow ktore maja po 5 hp, szybciej mozna je zabic rogue na 60 z 2 bronmi, niz np. warrem z jednym 2h ale b.mocnym. Cala wartosc np. 150 dm jest zuzywana na jednego moba.

***

Posty: 711
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 10:03 
Cytuj  
jeszcze kwestia trafienia (nawet obnizonego)- lepiej nie trafic 2 razy za 30 i trafic 3 razy za 30, niz raz nietrafic za 150 :P

btw jesli dw dziala jak w daoc (no w koncu jest ten dps i speed) to zapewne sa tez i inne korzysci w postaci przeliczania buffow speeda itd


_________________
Kiedyś:
Crategus.:.Dorf 50lvl Thane
Perversona.:.Trollish 50lvl Savage Babe
Dziś:
Bartek, Handcrafted by God, 5lvl Mąż

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 10:14 
Cytuj  
Druid może używać dual wield ?? :D


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 11:24 
Cytuj  
Ale w pewnych przypadkach DW niestety bardzo przeszkadza.
Np jesli jako rogue nastawiasz sie na attak z zaskoczenia i wladowales sporo w talenty podnoszace szanse na krytyka i zwiekszajace dmg z abush i backstaba to niestety zwiekszone o 25% miss rate jest nie do przyjecia :(


_________________
--
Estne volumen in toga, an solum tibi libet me videre?

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 14:39 
Cytuj  
2h niesamowicie szybko buduje rage u warriora.... jakies 4-5 razy szybciej niż 1H...

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 15:33 
Cytuj  
Kielas czytalem na oficjalnym forum bety duzo postow w dziale rogue i byla ta kwestia poruszana. Jeden koles na wysokim levcu o tym pisal, podczas gdy gosc z jakiegos niskiego levelu napisal, ze on slyszal, ze ten miss nie jest brany pod uwage w przypadku speciali. No tylko, ze nikt tego dalej nie zweryfikowal i w sumie nie wiadomo jak jest.
Ja bym sie sklanial do tego jednak, ze miss z duala nie wplywa na speciale, bo duzo ludzi na forum narzekalo na duala, ze strasznie duzo nie trafia, ale nie pisali oni nic o bs'ach, ambushach itp. Ale ogolnie to nie wiadomo jak jest :) Najlepiej by sie wypowiedzial ktos grajacy rogue czy jak missowal na dualach walczac z wysokolevelowymi mobami, to rowniez czesciej mu nie wchodzily bs'y i ambushe.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 17:59 
Cytuj  
Kielas napisał(a):
Ale w pewnych przypadkach DW niestety bardzo przeszkadza.
Np jesli jako rogue nastawiasz sie na attak z zaskoczenia i wladowales sporo w talenty podnoszace szanse na krytyka i zwiekszajace dmg z abush i backstaba to niestety zwiekszone o 25% miss rate jest nie do przyjecia :(


Ladowac w backstab talenty nie znaczy ze sie kierujesz na zaskoczenie.
Moje cale energy w duelu/PvP schodzil na pierwsze 2 backstaby, a ze mialem dmg 32-46 to minumim z backstaba wynosil 32x150%+30=78dmg a maxymalny to 46x150%+30=99dmg z wariantami critical ktory byl wymaxowany do 30% szansy dochodzac do 200+ dmg (poza paladynem i warem).
A czemu uzywalem backstab? I jak mi sie to udawalo? Proste mobek to wiadomo potrzebuje Gouge zeby go zajsc od tylu, a gracz to inna sprawa....nikt jeszcze do konca nie nadarzyl z odwracaniem sie do mnie jak skakalem wokol i biegalem jak szalony. Rogue to jest klasa "slaba" na defence, meele ciezko wchodzi ale jak juz walnie sie rogue to maxymalnym glownie dmg albo nawet critical i nie zapominajac o czarach, z max sprzetem o 2lvl wyzszy mag zmienial mnie w owieczke jakis nuke (60% whoop) potem zamrazal mnie i glownie koniec. Dlatego Rogue jest klasa szybka i ma za zadanie zabic szybciej kogos innego swoim ogromnym dmg i critical rating zanim mu sie hp nie skonczy.
Takze oszukiwac meele gracza unikajac "face-to-face", oraz juz moja wyryta na pamiec taktyka na maga:
Kick;
sinister strike;
gouge;
czekac az kick sie zregeneruje....
sinister strike;
kick;
gouge;
od tylu finishing combo z 5 punktami i koniec.

PS.Byla mowa wogle byla o tym ze duel nic nie ma do PvP....no nie ma poza tym ze w duelu przeciwnik jest gotowy i to jest duzo trudniejsze nic PvP w zamieszaniu. Raz sie uparlem i gralem przez 1h z Rogue o 2lvl wyzej i musze powiedziec ze chyba na 20 dueli 2 wygralem, a to juz IMO bardziej mnie przygotowuje do walki PvP. Sam widzialem jak jeden undead rogue lvl24 zabil mnie nawet nie skaczac a 1/4hp mu jednak zostala po zabawie. Wnioski? Malo dueli robil wiec zero skilla mial....

EDIT:Bym zapomnial, wiec dopisze krotka notka zamiast edytowac calego posta.
Uzywanie dual wield, strasznie obniza accurancy jezeli chodzi o sam meele attack. Lecz jednak same skille to glownie lebkow o 10lvl wyzej czesto trafiam, a co dopiero na tym samym lvl. Jedyny skill jaki mi czesto nie trafial to siniste strike ale kick,gouge,backstab czy ambush to tak 70-80% trafien.

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 18:05 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Sam widzialem jak jeden undead rogue lvl24 zabil mnie nawet nie skaczac a 1/4hp mu jednak zostala po zabawie. Wnioski? Malo dueli robil wiec zero skilla mial....


Ja nie rozumiec. Mozesz to wytlumaczyc?!


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 18:12 
Cytuj  
No jesli lvl 24 v. lvl 18 i zostaje mu mniej niz polowa hp, to znaczy ze cieniak byl ;)
W sensie, malo sie cwiczyl w pvp :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2004, 18:22 
Cytuj  
XSiV napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Sam widzialem jak jeden undead rogue lvl24 zabil mnie nawet nie skaczac a 1/4hp mu jednak zostala po zabawie. Wnioski? Malo dueli robil wiec zero skilla mial....


Ja nie rozumiec. Mozesz to wytlumaczyc?!


Chodzi mi o to ze starcie Rogue ktorzy wiedza co maja robic wyglada jak mala prada klaunow skaczacych unikajac swoich ciosow na wzajem, a w miedzy czasie uzywajac najlepszych skillow nabijajac punkty combo.

Tamten wogle nie skakal, zlapal mnie przy robieniu questa na cekrtyfikat zlodzieja, jak otwieralem skrzynki. poprostu stal w miejscu, a ja skakalem (no troche biegal....gonil mnie). Jak on mial 40-50%hp to ja mialem juz prawie zero uzylem dodge i sprint. Chlopak stracil orientacje i zdolalem jeszcze mu tej energii zabrac.

Podsumujac, walczyl levelm i atrybutami i tylko tym wygral, mialbym potiona jakiegos to moze i bym wygral. Nieuczciwie ale bym wygral.

EDIT:X ja mialem juz 19 lvl :P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.