mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 10:45 
Cytuj  
Screeny fajne, choc tylko miejscami. Ogolnie widac na nich pixeloze (byc moze jakis zoom albo cos), postaci sa dosc... kanciaste ;) i gra wyglada jakby byla przeznaczona dla odbiorcow w wieku 10-15 lat. I jeszcze te 3 rozne typy serwerow... Pomysl moze i dobry, ale pod warunkiem, ze jest mozliwosc transferu postaci miedzy serwerami (najlepiej za free a jesli juz za kase to za kase z gry u jakiegos NPC).
Ciekawie wyglada edycja kolekcjonerska... mapa na tkaninie, soundtrack i miesiac za free. Ceny w euro do najtanszych nie naleza, ale to chyba dotyczy tylko wedania EU. Ogolnie tutaj sobie WoW zapunktowalo :)
Jak dla mnie... za slodkie, za dziecinne i nierealistyczne :)

Ale dla milosnikow takich klimatow, moze byc fajna przygoda :) Ja i tak wole swojego Lineage'a II - za mangowa "kreske" ;)


Ostatnio edytowano 22 gru 2004, 10:50 przez Nashem, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 10:47 
Cytuj  
Pogubiłem się, mówisz o recenzji czy o grze ? Bo jak o grze to flame proponuje zacząć w odpowiednim do tego dziale.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 10:51 
Cytuj  
Mowie o wrazeniu, po przeczytaniu recenzji :) Czyli raczej o recenzji, choc przedstawiam moje subiektywne zdanie o niej :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 10:56 
Cytuj  
screeny pls bo jakos neichce mi sie isc do empiku aby znow przeczyta fachowa recenzje.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 11:01 
Cytuj  
Zapomniales dodac iz najbardziej w Lineage 2 kreca cie mini spodniczki i krasnoludki-lolitki .

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 11:42 
Cytuj  
CDA znowu recenzuje mmorpg - będzie ubaw. Juz wiem co sobie kupię do poczytania w drodze na święta :D

PS. screeny z L2 to dla mnie żenada, żerująca na 15-letnich chłopcach którzy uwielbiają się onanizować przy graniu w mmo. Moje wrazenia po recenzji L2 w Filipince :P

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 12:24 
Cytuj  
Coz, nie powiem nie (o tych mini i w ogole -szczegolnie DE Female chars sa "so sexy" :)

A co do recenzji. Nie jest ona doskonala. O recenzji w Filipince ni slyszalem (nie czytam takich gazet :P - i nie wiem czy to nie jest zart) ale w MANGAzyn'ie z lutego 2004 chyba byla takowa i byla bardzo dobra. Jestem zatem ciekaw kilku rzeczy pominietych w tej recenzji:
- crafting: czytalem na forach, ze jest dostepny dla kazdego (jak np. w AC 2). Czyli co, kazdy moze zrobic taka samo dobra bron? Elf i krasnolud robia mlot bojowy i oba sa tak samo dobre? Mam nadzieje, ze sa jakies "roznice".
- magia: patrzac na pkt wyzej - czy krasnolud moze sie poslugiwac biegle magia? Mam nadzieje ze nie.
- XP: dobra opcja jest to, ze nie dostaje sie XP za jakies tam male moby (w L2 np. dostaje sie ale bardzo malo XP i 0 SP - na skille). Ale wyczytalem tez, ze jest tam taki system, ze kto pierwszy zaatakuje moba, ten dodstanie z niego cale XP i dropy, bez wzgledu kto go bedzie pral. Prawda to czy mit?

Ogolnie recenzja w CDA jest napisana tendencyjnie i jest lakoniczna. nie wiadomo kto ja nawet pisal. Szkoda, ze nie bylo jej opisu w GameWalkerze, gdzie pozostali "redaktorzy" ;) mogliby opisac swoje wrazenia po kontakcie z ta gra.
Czy ktorys z Was gral w innego MMO i porzucil go dla WoW? Jesli tak to podeslijcie mi nawet na priva info, co przuciliscie na rzecz WoW i dlaczego :) Chcialbym miec jakies rozeznanie :) Mnie od L2 moglby odciagnac Projekt AAA (rowniez wstepnie opisany w MANGAzyn'ie 100% Gry z lutego 2004, ale oficjalna strona jest po koreansku i nie mam zadnego news'a ;P

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 12:29 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
CDA znowu recenzuje mmorpg - będzie ubaw. Juz wiem co sobie kupię do poczytania w drodze na święta :D

PS. screeny z L2 to dla mnie żenada, żerująca na 15-letnich chłopcach którzy uwielbiają się onanizować przy graniu w mmo. Moje wrazenia po recenzji L2 w Filipince :P


A z kiedy ta Filipinka byla? Aktualnie jest juz C 2 i nie ma sie do czego przyczepic :) No chyba, ze ktos oczekuje ze w ciagu miesiaca zrobi soebie max lvl max bron i etc... Wtedy odsylam do Diablo 2 :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 12:31 
Cytuj  
Nashem napisał(a):
Ciekawie wyglada edycja kolekcjonerska... mapa na tkaninie, soundtrack i miesiac za free.


W cenie każdej wersji WoW jest miesiąc grania "included", obojętnie czy standard czy kolekcjonerskiej 8)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 12:32 
Cytuj  
Nashem napisał(a):
Screeny fajne, choc tylko miejscami. Ogolnie widac na nich pixeloze (byc moze jakis zoom albo cos), postaci sa dosc... kanciaste ;) i gra wyglada jakby byla przeznaczona dla odbiorcow w wieku 10-15 lat. I jeszcze te 3 rozne typy serwerow... Pomysl moze i dobry, ale pod warunkiem, ze jest mozliwosc transferu postaci miedzy serwerami (najlepiej za free a jesli juz za kase to za kase z gry u jakiegos NPC).
Ciekawie wyglada edycja kolekcjonerska... mapa na tkaninie, soundtrack i miesiac za free. Ceny w euro do najtanszych nie naleza, ale to chyba dotyczy tylko wedania EU. Ogolnie tutaj sobie WoW zapunktowalo :)
Jak dla mnie... za slodkie, za dziecinne i nierealistyczne :)

Ale dla milosnikow takich klimatow, moze byc fajna przygoda :) Ja i tak wole swojego Lineage'a II - za mangowa "kreske" ;)
Ale o co ci wlasciwie chodzi:O Temat mowi o recenzji a w sumie prawie nie zajaknales sie co w niej jest jak oceniaja gre itd. W twoim poscie jest tylko twoja wlasna opinia na temat wow wydana nie wiadomo na jakiej podstwie(recenzji? czyli tak w niej opisuja wow?) A skoro takie masz zdanie to wracaj an podforum L2(ups taka fajna gra a prawie nic tam sie nie dzieje:D rozumiem iz dlatego wpadles tutaj rozkrecici jakiegos flame'a)

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 13:10 
Cytuj  
Recenzja, a wlasciwie "Temat numeru" nie ma zadnej oceny, wiec o nim nie rozpisywalem. A jak napisalem w poprzednim poscie, jest LAKONICZNA!. A info o tym umiescilem u was, zebycie mogli ja skonfrontowac z rzeczywistoscia (stad moje pytania o ta gre). Nie wiem czemu na mnie naskakujesz. Gra mi sie nie podoba, ale napisali, ze ma kilka innowacyjnych rozwiazan (zebrane do kupy to co najlepsze w MMO). Napisali tez, ze szanse na wydanie gry w Poslce sa nikle, ale jeden z polskich sklepow internetowych (nie podano nazwy - pewnie zeby nie robic reklamy) ma ja w "przed sprzedazy" - jak bedzie na zachodzie, to ja sciagniemy i wyslemy.

Poza tym pelno screenow (glownie jakiegos Krasnoluda) i to wszystko. Oczekiwalem czegos wiecej po Temacie Numeru (np sporo bylo o KotOR 2 kilka numerow wczesniej i o HL2).

I nie flamuje a wyrazam swoja opinie i zadaje pytania. gdybym flamowal, napisalbym, z ejest do d.... i zakonczyl temat nie podajac zadnych powodow, albo napisalbym o samych minusach. Zatem czekam na konkretnbe odpowiedzi na moje pytania.

Moje niezbyt przychylne zdanie o tej grze podkresla tez fakt, ze wiele osob poszlo grac w WoW (znajomi z AC 2, z L2 tez - ale nie Polacy :P). Wiekszosc z tych co odeszla nie miala wiecej jak 20 lat, a srednia wieku to 12-15 wlasnie. Stad takie a nie inne opinie na temat tej gry. W polsce ta sytuacja moze wygladac zyupelnie inaczej, ze wzgledu na nasze realia - zeby grac trzeba placic, zeby placic online, trzeba miec karte kredytowa, a widzieliscie u nas 12-lataka z karta kredytowa? Rzadkosc. Zatem jestem ciekaw jak to wyglada u nas.


I mea culpa: artykul pisal Allor.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 13:13 
Cytuj  
no to jestes ofiara nierzetelnej recenzji i tyle ;]

zagraj sobie chociaz w KR bete WoW, a bedziesz mial pewien obraz... http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=10137


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 13:17 
Cytuj  
zderzaq napisał(a):
Nashem napisał(a):
Ciekawie wyglada edycja kolekcjonerska... mapa na tkaninie, soundtrack i miesiac za free.


W cenie każdej wersji WoW jest miesiąc grania "included", obojętnie czy standard czy kolekcjonerskiej 8)


Rozumiem, ze grales/brales udzial w becie amerykanskiej? Zamierzacie w zwiazku z tym przejsc na wersje EU czy zostac tam? Czy jest mozliwosc przeniesienia postaci z jednego serwera na drugi? W L2 zwlekaja z tym od kilku miesiecy (juz po becie pojawilo sie info, "ze bedzie w przyszlosci" a do tej pory nic... Mam nadzieje, ze w Wow nie zrobia graczy w bambuko :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 13:30 
Cytuj  
Nashem napisał(a):
[
Rozumiem, ze grales/brales udzial w becie amerykanskiej? Zamierzacie w zwiazku z tym przejsc na wersje EU czy zostac tam? Czy jest mozliwosc przeniesienia postaci z jednego serwera na drugi? W L2 zwlekaja z tym od kilku miesiecy (juz po becie pojawilo sie info, "ze bedzie w przyszlosci" a do tej pory nic... Mam nadzieje, ze w Wow nie zrobia graczy w bambuko :)


Tak, grałem w open betę US WoW ale teraz zamówiłem wersję EU i czekam aż się pojawi ;)
Teraz i tak nie miałbym czasu grać ...

Jak już dostanę grę to mam zamiar grać na serwerach EU.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 14:01 
Cytuj  
mmogi nie nadają się na prasową recenzję , a CDA niech się zajmnie "pr0" singlówkami

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 14:05 
Cytuj  
Nashem napisał(a):
A co do recenzji. Nie jest ona doskonala. O recenzji w Filipince ni slyszalem (nie czytam takich gazet :P - i nie wiem czy to nie jest zart) ale w MANGAzyn'ie z lutego 2004 chyba byla takowa i byla bardzo dobra. Jestem zatem ciekaw kilku rzeczy pominietych w tej recenzji:
- crafting: czytalem na forach, ze jest dostepny dla kazdego (jak np. w AC 2). Czyli co, kazdy moze zrobic taka samo dobra bron? Elf i krasnolud robia mlot bojowy i oba sa tak samo dobre? Mam nadzieje, ze sa jakies "roznice".
- magia: patrzac na pkt wyzej - czy krasnolud moze sie poslugiwac biegle magia? Mam nadzieje ze nie.
- XP: dobra opcja jest to, ze nie dostaje sie XP za jakies tam male moby (w L2 np. dostaje sie ale bardzo malo XP i 0 SP - na skille). Ale wyczytalem tez, ze jest tam taki system, ze kto pierwszy zaatakuje moba, ten dodstanie z niego cale XP i dropy, bez wzgledu kto go bedzie pral. Prawda to czy mit?


tak gra to typowa napierdalanka (jak większość mmo), crafting to zajęcie poboczne, klasa nie ma znaczenia na jakość craftu, tak samo craftuje mag human jak ork warrior. Craft jest całkowicie rozdzielony od klasy i rasy co uważam za bardzo dobre posunięcie. Nie trzeba robić armii altów by zająć się tym co się lubi
- magia - podobnie, chociaż krasnolud zawsze zostanie pobity przez np. undeada maga, bo ma inne bazowe statystyki i inne racial traits nie zachęcające do robienia z krasnoluda maga ale jest możliwe, aczkolwiek na lvl60 będzie to słabszy mag niz rasa stworzona pod maga
- Xp za niskolvl-owe moby nie dostaje się wcale expa. Pojęcie overdamage w WoWie nie istnieje - faktycznie exp i drop jest tego kto pierwszy złapie mobka. Czy to złe rozwiązanie? Bardzo dobre imho. W WoWie moby się spawnują co 3-5minut a bossy co 10-15min kazdy będzie miał swoją szansę, nie ma campowania godzinami, nie ma rywalizacji czy kolejek do jednego bossa/moba.

nie wiem jak jest w L2 i mnie to średnio interesuje, po FFXI nie zagram już więcej raczej w żadną grę dla skośnookich młotków gdzie trzeba zapieprzać przez 2-3lata kosztem reala by pobawić się w endgaming.

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 15:28 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
mmogi nie nadają się na prasową recenzję , a CDA niech się zajmnie "pr0" singlówkami


Wypraszam sobie, moje recenzje byly podobno bardzo dobre! :lol:
Jednak ciesze sie, ze nie nawiazlem wspolpracy z CDA. :roll:

Pozdrawiam.


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 15:50 
Cytuj  
nie wiem jak jest w L2 i mnie to średnio interesuje, po FFXI nie zagram już więcej raczej w żadną grę dla skośnookich młotków gdzie trzeba zapieprzać przez 2-3lata kosztem reala by pobawić się w endgaming.
Coz... Akurat oni wcale nie ukrywaja, ze gry sa robione dla hardcore'owych graczy. Z kolei tez WoW nie ukrywa, ze taka gra nie jest. Akurat ta gra spelnila mozeje oczekiwania. Ale poniewaz moja zona "zainteresowala sie" Lineage'em, pomyslalem, ze moglbym jej znalezc cos, gdzie mialaby szanse cos osoagnac (aktualnie gra po 2h tygodniowo, wiec w L2 nic nie osiaganie :) Stad moje pytania o WoW. Jednak chcialbym aby miala dosc realistycznego MMO (wyglad, zachowanie, reguly) bo to co widziala w L2 podobalo sie jej.

I a propos endgamingu. Co to za przyjemnosc, jak po miesiacu, dwoch mozna juz osiagnac taki poziom, ze nie bedzie juz nic do zobaczenia, zadnych wyzwan etc. Przeciez chyba nie o to chodzi. W L2 czy jak wpsomnialaes w FF poziom jest wywindowany, ale jak wiadomo... "Skosni" w ogole nie spia ;P

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 15:58 
Cytuj  
Beast napisał(a):
Aldatha napisał(a):
mmogi nie nadają się na prasową recenzję , a CDA niech się zajmnie "pr0" singlówkami


Wypraszam sobie, moje recenzje byly podobno bardzo dobre! :lol:
Jednak ciesze sie, ze nie nawiazlem wspolpracy z CDA. :roll:

Pozdrawiam.


nie czytałem przyznam :]

pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2004, 16:04 
Cytuj  
Nashem napisał(a):
I a propos endgamingu. Co to za przyjemnosc, jak po miesiacu, dwoch mozna juz osiagnac taki poziom, ze nie bedzie juz nic do zobaczenia, zadnych wyzwan etc. Przeciez chyba nie o to chodzi. W L2 czy jak wpsomnialaes w FF poziom jest wywindowany, ale jak wiadomo... "Skosni" w ogole nie spia ;P

W WoW gra ma polegac na endgamingu, a nie na rozwoju postaci. Dopiero na 60 lvlu zacznie sie zabawa (vide BG i inne zapowiedzi).

X.

PS. Juz teraz na 60 lvlu jest co robic, a co dopiero jak zostana zrealizowane wszystkie plany ;)


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 22 gru 2004, 16:05 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.