mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 14:55 
Cytuj  
Powoli przestaje nadążać z kasą na nowy sprzęt i skile. Gram roguem + mining/skining.

Niestety - skóry sprzedają się słabo i tanio. A nawet bardzo słabo i bardzo tanio. Co do wykopalin - tu jest nieco lepiej, ale na tym też kokosów się człowiek nie dorobi.

Znacie jakieś dobre miejsca do farmowania? Bo w ten sposób to ciężko widze swojego mounta za 10 leveli...


_________________
Browar

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 15:00 
Cytuj  
alchemy/herbalism , niektóre potsy schodzą w ilościach każdych dosłownie na pniu . Jak masz zacięcie i zgromadzisz duży kapitał to enchanting na początku zainwestować musisz ogromne ilości kasy ale za to każdy doceni enchant +x% to mount speed , +x to all school magic res
. A jak zależy tobie tylko na mouncie to polecam paladyna/warlock oni maja za free , z questa :]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 15:06 
Cytuj  
instance - robisz kilka razy dziennie do znudzenia, rollując wszystko co wlezie i nikt z teamu tego nie potrzebuje (system g,n - polecam). Potem do vendora i klikasz na itemki w plecaku. Przy szczęsciu 1 run w instancach na 30lvl to ~1-5g, czasami trafi się coś dobrego co można opchnąć na AH.

*

Posty: 58
Dołączył(a): 9.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 15:44 
Cytuj  
Kradnij - jestes rogue.

Zmien profesje na sugerowana.

Dolacz do gildii - w naszej sobie pomagamy, kazdy kto dotychczas kupowal mounta - placil za niego ok 10-20 g reszte dorzucal kto/ile mial mogl/chcial.

Nie podrozouj za czesto i niepotrzebnie (ustaw sobie kamien w jakims wezle komunikacyjnym na stale - np w menethil). Nie gin za czesto a jesli juz to nie podnos sie na cmentarzu :)

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 15:51 
Cytuj  
Hmm skinning to jeden z lepszych zarobkowo zawodow... Paczki heavy, thick leather znikaja mi z AH praktycznie w ciagu kilku-kilkudziesieciu minut od wystawienia. Chociaz ja wole przerabiac thick leather i sprzedawac czapki vendorkowi ;) Praktycznie na skinning/lw zarobilem na swojego mounta, wlasnie wykupujac cale AH z thick leather (tak dziennie z jakies 20 stackow ;) ) Jesli nikt nie kupuje to moze cene dajesz za duza? Wielu tez nie chce sie czekac na aukcje bez opcji buyout... albo kupowac buyout gdy ten jest smiesznie wysoki w stosunku do wartosci przedmiotu. Ja jak nie przerabiam to wystawiam np heavy leather za 25-30s buyout i znika blyskawicznie.. a kaska leci.

**

Posty: 266
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 15:55 
Cytuj  
IMHO na 30 levelu nie ma co myśleć o kupowaniu mounta i zostawić to na 40+. Chyba, że strasznie chcesz mieć od razu jak dingniesz 40 :)
Na 38-40 bardzo dobrze się expuje i zarabia na elementalach w arathi - dropują cresty (1,5s), enchanted water (kilka na raz po 1,5s sztuka), elemental water (4s) no i standard world drop - zielone i niebieskie itemy. Na thott podaje 5s jako średnia kasa z moba, więc 3 razy więcej niż inne moby na tym levelu.
Mi ostatnio wypadł łuk, który poszedł w AH za kilka goldów.
Zdecydowanie lepsze miejsce niż robienie instancji za kasę, bo do podziału jest tylko 1 osoba, a nie 5 ;)
Poza tym tylko raz musiałem walczyć z dwoma na raz (respawn dwa kroki ode mnie), respawnują się szybko i łatwo pullować. Polecam :)


_________________
Deckard <Drunks>, Orc Warrior, The Venture Co.

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 17:04 
Cytuj  
instances za bardzo luck based przy rollowaniu.
A ja slyne z bad lucka ;].
pomiedzy 30 a 39 nie sprzedalem ani jednego blue itema.
mimo to na 40 bede mial mounta, nowy setup zbroi (dostaje mozliwosc uzywania mail wiec trzeba sie przebrac) a takze wytrenuje wszystkie skille ktore dostane /bede mogl upgradeowac z tych ktore sa mi potrzebne na 40 lvlu. Wszystko to za swoje i w sumie bedzie kosztowac ponad 120g.

Jestem alchemikiem ale alchemia to zaledwie moze z 30 % moich dochodow, w instances moj przecietny roll jest <20 ;p.
Pozostaje farming.
Jak nie masz dobrego quest planu - to wiecej tracisz czasu na szukanie/przmieszczanie sie niz zgarnaniu kasy/xp z questow.
stary dobry monster bashing moze ci pomoc.
tylko trzeba wiedziec gdzie.
na twoj 30 lvl polecam (szczegolnie jesli jestes horde):
Screechting canyon w 1k - furies 28-31 lvl (cave ze skrzynia).
Weak moby - fast xp - phat lewt (+niezly quest).
jako humanoidy dropuja w pyte:
-kasa
- wool/silk (wiecej silk)
-itemow w tym sporo green
- jako "ptakopodobne" jak beasts rzucaja piorka -z ktorych za stack (10) najlepszych vibrant plume (czesto dosc spadaja) vendor buli prawie 1g.

Ich zaleta to polaczenie dropow typu animal z dropami typu humanoid.

polecam herbalism i alchemie - postaraj sie za wszelka cene dorwac swiftness potion recipe (drop only) - recipe na ca 70 alchy uzywajaca basic herbs a potiony schodza jak woda najczesciej przez BO jesli jest na poziomie 70-80s za stack (5) .
Nie majac tej recipe mozesz bic kase na low lvl herbalismie zbierajac wlasnie ziolka potrzebne na swiftness potion - briathorn i swiftshitle (nie wystepuje samodzielnie tylko z briathorn i mageroyal). - te ziola sa potwornie drogie jak na swoj lvl i szybko schodza w ah.
Mozna tez tluc nieludzka kase na limited recipes ^^.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 10 sty 2005, 17:11 przez Trigger, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 118
Dołączył(a): 1.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 17:05 
Cytuj  
dziwnie wybrales -- ja bym radzil wziac umijetnosci - jedna do spieranai - 2 do przerabiania tego - same skory sa malo warte ale jak przrobisz je na itemy to na ah dobrze sie sprzedaja a i w sklepie dobra kase na tym sie zarabia


_________________
WoW ---- Outland ---- Zorc ------

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 09:52 
Cytuj  
hymm mam 58 lvl -- minning/skinning i jakies 300g w gotowce
w 3-4h spokojnie robie 20-30g
zasadniczo zarabia sie na minningu ale skinnig jest dobry jak chesz rownoczesnie krecic kaske i expowac - za stucka rugged dostajesz 2g przy 2 h expowania mam kolo 6-9 - czyli kolo 15 g jak che podreperowac budzet to robie pentelke po koplanicha :)

wczesnije bylem minning/blacksmith ( armorsmith ) i o tym moge powiedziec jedno kibel !!!!!!
kumpel z 56 lvl ma weaponsmit tu jest lepiej bo bron schodzi w dobrych cenach ale zeby zlozyc skladniki na cos konkretnego to za duzo czasu sie traci a jak sie kupi to zysk jest mierny

wybralem ta droge zarobku i jakos stac mnie na kupno wikszosci 99,5% itemow dostepnych na runku

pozatym profesje mozna zawsze zmienic :)

teraz do mnie doszlo ze na 60 lvl jak juz masz mega sprzet i jedyne o czym myslisz to gankowanie to tylko jeden uklad profesji wydaje sie rozsadny --- ziolo/mikstury


_________________
gole babki i czekoladki

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 10:08 
Cytuj  
naro napisał(a):
kumpel z 56 lvl ma weaponsmit

W WoW? :o Wprowadzili nowa profesje?
Zawsze mi sie wydawalo, ze mam blacksmith do wyrobu armor i weapon, ale moze gram w jakas inna gre...

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 11 sty 2005, 10:09 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 266
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 10:08 
Cytuj  
naro napisał(a):
teraz do mnie doszlo ze na 60 lvl jak juz masz mega sprzet i jedyne o czym myslisz to gankowanie to tylko jeden uklad profesji wydaje sie rozsadny --- ziolo/mikstury

:-?
Jeżeli już wszystko masz to co robisz z kasą? IMO lepiej potiony kupować, a z siebie zrobić inżyniera.
Z miningu zawsze jest kasa - nawet głupia miedź się sprzedaje w niezłej cenie, a wyciągnięcie kilku stacków nie zajmuje dużo czasu. Poza tym każdy blacksmith kupi dowolnie dużą ilość truesilvera :)


_________________
Deckard <Drunks>, Orc Warrior, The Venture Co.

**

Posty: 266
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 10:10 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
W WoW? :o Wprowadzili nowa profesje?
Zawsze mi sie wydawalo, ze mam blacksmith do wyrobu armor i weapon, ale moze gram w jakas inna gre...

X.

Po specjalizacji jesteś weaponsmith, albo armorsmith... Uproszczenie, ale questy tak to właśnie określają.


_________________
Deckard <Drunks>, Orc Warrior, The Venture Co.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 10:15 
Cytuj  
kluczyk napisał(a):
Po specjalizacji jesteś weaponsmith, albo armorsmith... Uproszczenie, ale questy tak to właśnie określają.

Faktycznie, zwracam honor :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 11:25 
Cytuj  
dodam jeszcze wiecej
taki weaponsmith musi jeszcze wybrac specjalizacje
:P
axesmith, swordsmith, macesmith :) to tak zeby bylo ciekawiej

popatrz czasem na recepty w ah ( konkretnie plans) te najlepsze itemy wymagaja nie dosc ze specjalizacji w weapon to jeszcze w poszczegolnym rodzaju broni
to samo dotyczy leatherworkingu masz kilka specjalnosi ktore wybierasz na odpowiednich lvl :)

oczywiscie zeby wybrac specjalnosc w konkretnych rodzajach nazedzi usmiercania musisz wykonac q z zabiciem elite na 59 lvl :P

co do inz/minning to racja to tez dobra kombinacja wlasnie gram takim hunterem : ) na 10 lvl mialem 150 inz : ) i gogle +8 stamina przy moim 280 life niezly dopal :)

a dlaczego armorsmith jest do bani - ja zrobisz q koles nauczy sie 2 recept rekawic ( te sa niekieskie na 40lvl 16 str 7stm i 300ac ) i dziadowskiej zbroii ktorych wykonanie jest nieadekwatnie drogie do skladnikow ( ponad 20 truaesilver na sztuje o reszcie nie wspomne )

pozniej przy 280 bs spotkalem 1 recepte na zbroje (270bs ) --- ze statsow plate dla druida!!!!( kompletna paranoja ) a recept dla weaponsmithera z 10 ( niekipskie axe, swordy i mace ) wiec nie ma co sie zastanawiac jak masz wybrac droge rozwoju w BS -- -tylko weaponsmith


_________________
gole babki i czekoladki

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 11:56 
Cytuj  
to juz wiem co wybiorę w bs.

**

Posty: 266
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 12:17 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
to juz wiem co wybiorę w bs.

Kumple ma Armorsmitha i też klnie, że nic nie może robić...

Ja osobiście zostawiłbym BS innym i zabrał się za coś co przyniesie korzyści - engineering :) Mining masz wylevelowany, teraz trochę kasy władujesz w copper, tin i iron i nawet nie zauważysz jak będziesz artisanem.
Nie ma to jak Net-O-Matic, czy dobrze rzucony granat na uciekającego przeciwnika... Nie mówiąc o mortarze, czy death rayu :)


_________________
Deckard <Drunks>, Orc Warrior, The Venture Co.

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 12:28 
Cytuj  
minning 300 skinning 300 na warq juz tak zostanie

na hunterze pobawie sie engeneering : )

jak mowilem i tak przechodze na EU


_________________
gole babki i czekoladki


Ostatnio edytowano 11 sty 2005, 12:54 przez naro, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 12:49 
Cytuj  
Tak, engineering, jedyna profesja ktorej skill jest wymagany to uzywania zabawek. Cala reszte mozna sobie kupic :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 13:00 
Cytuj  
Czyli tak przyszłościowo - zakładając, że ma się już level 60 i kupe kasy (co pozwoli na odpuszczenie sobie zbierania składników i na kupowanie wszystkiego hurtem od lowbies), najlepiej mieć engineering i alchemy... Czy może ktoś ma jakieś inne sugestie?


_________________
Browar

*

Posty: 152
Dołączył(a): 24.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:08 
Cytuj  
Alex napisał(a):
najlepiej mieć engineering i alchemy
Jak Engineering to koniecznie z Miningiem, tak samo jak Alchemy z Herbalismem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.